Mávajú deti bežne teploty 37,5?

janina77
21. nov 2007

Nas maly ma uz 5 dni teploty od 37,2 az do 37,5. Doteraz maval teploty vzdy pod 37 st. Popri tom ma sopliky. Vsade sa pise, ze takuto teplotu netreba znizovat, ze sa upravi sama, ale mne sa to nepaci. Doktorka mu dala na sopliky kvapky Pamicon a s tou teplotou nic. Ze ak by mal dlhsie tych 37,5 tak mozeme dat pol cipku paralen, ale len 1x denne.

Stretli ste sa s tym niekto? Mavaju vase deticky taketo teploty?
Dakujem za vase reakcie.

xxmargaretka
22. nov 2007

ahoj janina..ja viem tak,ze dietatku sa teplota rata od 37,5 a liek proti teplote az po 38..zvysena teplota asi suvisi so soplikmi-chorobou a dominik s tym bojuje a preto ma zvysenu teplotu..treba nechat aby mu vyrazila a potom to prejde..teda anna mala tiez cca tyzden okolo 37,2-3 a jedneho vecera zrazu triaska a 39,1 a na druhy den uz nic..gitka

bramburka
22. nov 2007

Jo jo holky, do 6ti týdnů miminka neodečítat, po 6ti nedělí odečítat 0,5 stupnu!

janazuza
22. nov 2007

adicka asi to bola ta šiesta choroba
🙂

babulka
22. nov 2007

Baby, teplotu do 38 (38,5 v zadocku) naozaj netreba znizovat. prave pri takejto teplote sa aktivizuje imunita a protilatky v organizme. Pri "umelom" znizovani teploty k takejto aktivizacii nedochadza, spravne nastartovane procesy (biele krvinky ako strazca imunity) su zastavene, biele krvinky "su zabite" 😀 a organizmus dietatka si nevybuduje samolieciace schopnosti. To som teraz napisala ako blbec, ale takto mi to bolo ako laikovi vysvetlene. Prave do pri teplote do 38 stupnov treba nechat organizmus a dat mu sancu, aby si s tym poradil sam.

valy
22. nov 2007

jj, nam raz na pohotovosti povedali, ked mala malinka nejaky virus, ze do 38 nedavat nic

knobloska
6. jan 2009

Holky naše malá už má 2. den teplotu 37,3 až 37,6. Nekašle, nemá rýmu. Nechce se mi s ní k dr, jednak je ráno děsná kosa a taky mi přijde, že tam akorát chytne něco dalšího. 😖 Dneska, když jí to vylezlo na těch 37,6, dala jsem jí už Nurofen. Může to být viróza, i když nekašle a nesoplíkuje? Myslela jsem i na šestou nemoc, ale tam asi jsou ty teploty vyšší. Chtěla bych ještě počkat, co zítra, pak bych k dr vyrazila.

mobina
6. jan 2009

Knoblasko asi bych vyčkala, co naměříš zítra. Zatím to není nijak vysoké. Pokud by ale kašlala nebo měla rýmu, raději bych s ní zašla 😉 Možná to budou ty zubiska taky.

vladimuraz
6. jan 2009

Knobloska, moje malá má takovouhle teplotu vždy, když jí měřím. Naše Dr. s tím nic nedělá, prý je to normální. Občas samozřejmě naměřím i méně, ale většinou má teplotu takto zvýšenou a nic jiného jí není, není ani nevrlá, nic. Zuby má 2, takže doktorka svádí tuhle teplotu na zuby - asi už půl roku 😒

chymenitta33
6. jan 2009

Ahojte🙂

teplotka u malých detí je iná ako u nás tuším u detičiek je teplotka nad 38,5 /aspon tak to viem od pediatričky)
Vzhladom nato že D mal teplotky 40 ked mal zápakl stredného ucha vtedy som už stresovala robila zábaly 2 krát neprestalo sme išli do nemocky.☹
Ked je pod 38 to je nič, u nich to sa nemá zytočné dávať ani liek na teplotu načo. je to len vúčšinou zo zubkov☹

sipcek
6. jan 2009

vladimuraz-my to mame tiez vzdy take zvysene a doktorka s tym tiez nic nerobi.Malokedy ma "normalnu"teplotu.Uvidime kedy sa to upravi.

bzucinka
7. jan 2009

Nasa malicka - 3 a pol mes. ma skoro stale teplotu medzi 37,2 - 37,5 C ....a mne sa to tiez nepaci...Vazne je to v pohode? ...sopliky ma v norme, zubky nehrozia 😀 hm?

mkr
7. jan 2009

většinou jde o to kdy se teplota měří, po jídle vyšší, kdy to malý taky není tak je to potom těžký 🙂do 38 C bez odečtení se nic dávat nemá ptala jsem se dr. prý se podávají léky zbytečně

simona55
7. jan 2009

ahojte. chcela by som sa spitat, moj maly ma 6mes. a dva tyzdne, minuly tyzden mal horucky try dni chcela som mu dat pol ku z cipku ale ja som snim musela bojovat aby mu to tam zostalo a neslo to stale to vyslo . pitam sa vyto ako robite? .

fifinna
7. jan 2009

knobloska a kde merias teplotu ? V konecniku sa odratava, ( 37,6 je 37,1) a este ak meras digitalnym teplomerom tak tam mas na krabicke navod podla toho kde meras aka je normalna teplota a mne sa ta vasa zda normalna. Aj môj tusim mava stale taku teplotu. Nic proti nej nedavaj, az nad 38 alebo 38,5 sa nieco dava.

simona, vsak mu to tam poriadne zaraz a nevyde to zneho.

sirinka
7. jan 2009

knobloska ak to nie je jej normalna teplota a bude mat zvysenu aj po troch dnoch, treba ist k lekarovi. do teploty 38°C netreba davat ziadne lieky proti teplote.

simona ja som sa nestresovala s cipkami, dala som malej sirup.

kveta
7. jan 2009

Janina77, neľakaj sa, tento príspevok nepíšem Tebe /Vy máte soplíky.../, ale len pre prípad, že túto tému číta aj niekto iný, kto má práve takýto problém s takouto teplotou, pripomínam: mierne zvýšená teplota - troška nad 37 stupňov - býva aj pri rakovine, takže nepodceňujte túto zvýšenú teplotu, ak nepoznáte jej príčinu.

dnada
7. jan 2009

simona - zkus si vzít na pomoc teploměr,čípek pak zasuneš dostatečně daleko,aby opět nevyšel

kveta - holky mají pravdu u mrňat je teplota kolem 37°-37,5° po odečtení při měření v zadečku v normě,samozřejmě u dospělých a větších dětí je to jiné 😉 tam je třeba hledat příčinu 😉

beruska2x
7. jan 2009

hoky nechapu-- 37 - 37,5 je podle Dr i podle nasi porodnice uplne normalni 😅

knobloska
7. jan 2009

Holky díky za rady. Dneska ráno se situace rapidně zhoršila, malá měla 39,5. Po odečtení. Běžela jsem k dr, asi nějaká viróza. K tomu se jí dnes přidal průjem, snad už jsem ho zlikvidovala dietou, ťuk ťuk, ať to nezakřiknu. Dr říkala, že ten průjem může souviset s tou vysokou horečkou.

junovka
7. jan 2009

knobloska, bacha nato!....moze a nemusi suvisiet s teplotou.Vravela vam, ze ma nieco zapalene, napr.hrdlo....?My sme si mysleli u Nelky, ze to budu zubky, a nakoniec sme mali Salmonelu, nakolko sa tiez k teplotam pridali hnacky. ☹ 😔

lucillienka
7. jan 2009

kočky...čo je to tá šiesta choroba ...ešte som to nepočula.

jonatanka
7. jan 2009

Je to relatívne časté vírusové ochorenie, ktoré postihuje prevažne kojencov a batoľatá do 3 rokov. Spôsobuje ju vírus zo skupiny herpesvírusov číslo 6. Aké sú príznaky tohto ochorenia?

=> deti majú zvyčajne 3 dni vysoké teploty, niekedy až okolo 39°C, potom nastáva pokles teploty
=> niekedy sa k tomu pridruží ľahká nádcha a pokašliavanie
=> deti môžu byť mrzutejšie
=> najvýznamnejšou je drobná svetlá, ružová vyrážka, ktorá sa vytvorí po 3 dňoch prevažne na tele alebo na končatinách, po dvoch dňoch sa zmenšuje
=> tým končí celá choroba

mkr
7. jan 2009

simona - stačí zaplačit a chvilku přidržet půlky, s malým ještě zápasit nemusíš tak to půjde

knobloska
7. jan 2009

Junovka, ano, má zapálené hrdlo. Ten průjem zatím není tak šílenej, kdyby to bylo horší, máme se zastavit na výtěr.

sirinka
7. jan 2009

knobloska nasa mala to iste pred vianocami...najprv zvysena teplota, po par dnoch vysoka a hnacky a s dietou to za dva dni bolo prec. tak drzim palce, nech je to ok.

mobina
11. jan 2009

Holky můžou to být zuby nebo nějaká viroza? V pátek večer měl 38,6 po odečtu. Přes noc jsme to srazili čípkem. Včera se to drželo na 37,3 po odečtu a dneska už zase na 37,5 po odečtu. Začal míň jíst a má "divné" zapáchající hovínko s nenatrávenou stravou, řidší. To už má zhruba od středy. Ale 2x denně, což je jeho standardní frekvence. Málo jí. Jinak mi přijde celkem v pohodě. Normálně si hraje, směje se. Pokud by to byly zuby, jak dlouho to může trvat?

sirinka
11. jan 2009

ja by som skor povedala, ze mu nieco podrazdilo brusko...
ak by to boli zuby, tak kym sa neprerezu.

knobloska
11. jan 2009

Mobina já bych se spíš přikláněla k nějaké slabší virózce. Držím palce, ať to přejde.
Jinak naše malá se v pátek osypala, dneska jí to slezlo, takže klasický průběh 6 té nemoci. Mobina ještě k tomu průjmu...malá ho teď k těm horečkám měla taky, ale nezapáchal. Přikládáme to s dr těm horečkám. V listopadu prodělala šílenou střevní virźu a ten průjem byl cítit po rybině.

mobina
12. jan 2009

Knoblasko moc díky za informaci. Ondrovi je stolice taky cítit po rybině ☹ Takže s ním raději zaběhnu. Ta teplota mu tak nějak pořád kolísá.

knobloska
12. jan 2009

Držím palce, už jste asi po návštěvě dr, tak ať se z toho brzy dostane