Mávajú deti bežne teploty 37,5?

janina77
21. nov 2007

Nas maly ma uz 5 dni teploty od 37,2 az do 37,5. Doteraz maval teploty vzdy pod 37 st. Popri tom ma sopliky. Vsade sa pise, ze takuto teplotu netreba znizovat, ze sa upravi sama, ale mne sa to nepaci. Doktorka mu dala na sopliky kvapky Pamicon a s tou teplotou nic. Ze ak by mal dlhsie tych 37,5 tak mozeme dat pol cipku paralen, ale len 1x denne.

Stretli ste sa s tym niekto? Mavaju vase deticky taketo teploty?
Dakujem za vase reakcie.

zelva
13. jan 2009

Ahojky, má akutní dotaz. Pokud měřím teplotu v zadečku, tak vždy odečítám půl stupně? je jedno jestli měřím digitálem nebo rychloběžkou? Díky moc

fifinna
13. jan 2009

je to jedno akym teplomerom meras, v zadocku sa vzdy odratava pol stupna

zelva
13. jan 2009

tak to jo, děkuji moc za odpověď

mobina
13. jan 2009

Knoblasko jj už jsme po návštěvě. Výtěr mu ani nedělala, ale nasadili jsme přísnou dietu. Takže je bez mlíčka, jen na rýži, mrkvi a banánech. Plus jsme dostali smectu a hylak. Dneska už byl bez teploty. Hovínko je pořád divné, ale už vyrazíme zítra na chvilku ven. Takže žádný dráma naštěstí. Díky za rady 🙂

ada11
13. jan 2009

moja staršia dcérka mala teplotu 37,1-37,3 rok a pol, všetky výsledky boli v pohode, takže mi povedali, že má termoregulačné centrum nastavené na vyššiu teplotu. O očkovacom kalendári ani nehovorím - taký má málokto.

monka88
17. jan 2009

ahojte maminky, ako ste dopadli s tymi teplotami?Nas maly ma medzy 37-37,6 uz 3dni.Sopliky a nic ine nema,len je desne nervny.Mozno zubky neviem,ale nepaci sa mi to predsa len.Ani neviem ci ist snim von.Niekto hovori,ze ano niekto,ze nie.Dokedy vam tie teploty trvali?a potom same presli len tak z nicoho nic?

kiki250
21. feb 2011

Čo to tu riešite? Je to prechladnutie a chrípka. 🙂

kristi
21. feb 2011

@kiki250 trosku offtopic, cca 2 roky stara diskuze

lily1983
14. mar 2012

Ahojte, stalo sa už niektoremu z vašich detičiek, ze mali teplotu do 38, (moja malá dnes ráno37,8) a 10 minut nič(spotená a čelo v pohode, ale nemerala som, ved to cítim) a o pol hodinu zas 37,9 a po 10 minutach nic, zase len spotená trochu a čelo v pohode..zažili ste už toto?? nechápem...k doktorovi nejdem, ajtak tu dnes nieje, a lieky dám až nad 38..myslite, ze je to len vírusové a telo bojuje? alebo ste uz zažili v takomto prípade, že sa z toho vyklulo niečo vážnejšie...a podotíkam, ze pred dvoma týždnami mala antibiotika (tie 3 dňové pre deti, čo som urobila prvý aj posledný rad v živote, že som jej ich vôbec dala) a ked jej zabrali, a po týždni prešla choroba prišla 24 hodinová nejaka viroza, čo sa mi zobuila s vracaním a potom teplota, a potom zase teplota o piatej vecer a do rána nič...a teraz zase toto...myslite, ze by to mohlo byt aj niečo, ze sa jej stále nejaky bacil drži v tele?? 😔
dakujem

31majka12
14. mar 2012

@lily1983 Ahoj nejdu jej zubky...?
Vtedy zvykne byt taka viroza...trva 3-5 dni.
Moj maly mal najprv take teplotky ze 37,5 a na dalsi den uz sme bojovali s teplotami nad 39,5. ☹
Ale po 4 dnoch uz bolo po nich.
Chvalabohu

poleva
14. mar 2012

aj moji majú druhý den 37- 37,5 príznaky žiadne...tiež neviem či viroza,či čo ☹

lily1983
15. mar 2012

@31majka12
@poleva ahojte, no nezlepšuje sa to, 38,5 - 38,8 a potom už čípok..zuby som rozmýšlala, ale to by musel byt len niektorý zadný,že dorastá, ale z toho uz niesu teploty..ona má už všetky dávno vonku.
Viroza..no, a toto milujem, lebo neviem, či mam ist k lekarovi, lebo jej dá zas antibiotiká, a potom mu ich asi dám zjesť.Mám ešte podla vás počkat do zajtra rána?lebo zas ide vikend a potom len pohotovost keby nic..
ale včera večer sa jej zvýšíla na 38,5-38,8 a nič som jej dedala, čakala som že bude stúpať sama..a dve hodiny sa držala na takej istej teplote..a potom, ked uz bol čas spat, som jej dala čipok..má asi dobrú imunitu, nechcem do nej cpať antibiotika ani náhodou, a ked už, tak najprv by nás mal v takomto prípade poslat na krvné testy, nie? ked nemáme iné príznaky... 😔

31majka12
15. mar 2012

@lily1983 najlepsie ist k doktorovi ....nespoliehat sa na pohotovost...

lily1983
15. mar 2012

no ved jasne, už to máme za sebou..malej pediater tu nebol, tak som letela k zastupujucej,poslala nas na krv, moč a stery.dostala som vysledky do ruk, vidim tam, ze ma zapal v krvi,ale tá lekárka povedala, ze ma všetko v norme-akoze nechápem, a aj moč nemá uplne v poriadku, lebo tam máu trochu krvi.ale povedala, ze je to v norme!!!!! potom ušno nosno krčná, tam je vsetko v poriadku..a este mi lekárka povedala, ze to je asi len viroza.ale zajtra tu uz lekára máme,takze ideme tam s vysledkami..no som zvedavá, či aj on nad tym mávne rukou, a ak ano, tak ma asi pekne nase.. 😠

jennyka
9. jún 2012

ahoj, mam drobca ktory ma mesiac, ma teplotu 37,3 (merana pod pazuchou, do zadocku sa mu to bojim dat) ☹
je to moje prve babo a velmi sa bojim. ked sa meria pod pazuchou tiez sa nieco odpocitava?

luciferkax
9. jún 2012

@jennyka neprehrievaš ho? Napr, nemáte teplo a je v zavinovačke, v perinke? Pod pazuchou sa neodrátava nič, takže by mal mať teplotu menšiu. Nepýtala si sa lekárky?

xmalij
9. jún 2012

@jennyka neboj se, to je uplne normalni teplota!!! Zpozorni od 38 a vys, ale hlavne klid, navic mereni v podpazi byva nepresne, nic se neodecita, jen v zadecku. Stejne tak bys mela dat mimcu prostor pro vytvoreni svych protilatek, pokud jde o nemoce, takze idealni nesnizovat hned vyssi teploty...ale to bude dobry, uvidis 😉.

jennyka
14. jún 2012

dakujem, neviem ako ho mam prikryvat . vlastne neviem ani kedy mu je teplo kedy zima v byte mame stalu teplotu 36°C lebo zijeme na kanarskych ostrovoch a tu je stale teplo. 😀

garfie
14. jún 2012

@jennyka To muze byt prehratim, neoblekas ho moc? Teplota ale jeste neni mimo normu-jak rika xmalij. Za chvilku se aklimatizuje....🙂

timbouctou
14. jún 2012

@jennyka měření v zadečku se neboj, stejně až se začne víc vrtět, tak to v podpaží nepůjde 😀 a do těch 38 je to v pohodě, miminka si ustalují tělesnou teplotu tak do těch 4 měsíců, pak už je to takové prokazatelnější. A i potom, já mám odmala provozní tělesnou teplotu kolem 37, a horčku mám jen výjimečně. Můj starší syn má běžnou provozní kolem 36 😅 a to jako že klidně 35,8. A mívá horečku kvůli každýmu zaraženýmu prdu. Ale to tam u vás asi nehrozí 😀 Tak to máte v bytě jako v děloze, to bys ho nemusela oblíkat vůbec, ne?

schnek
14. jún 2012

@jennyka jakým teploměrem měříš? jestli digitálem, tak je tam tolerance 1 stupeň v měření. Jinak já taky nikdy v zadečku neměřila, vždycky v podpaží rychloběžkou 😉

jennyka
14. jún 2012

digitalnym. myslim ze som ho prehrievala. teraz ma stale ma len body bez rukavov a ponozky 🙂 a myslim ze je to uz dobre. prikryvam ho uz len na noc. dakujem vam za utesujuce odpovede 😉

jennyka
14. jún 2012

🙂 26°C nie 36°C 🙂 to by sme umreli asi

amamicka
23. mar 2016

No, a očkovali by ste dieta s takouto teplotou???
Teda už ked je toto normalna teplota... Potrebujem sa poradit ohladom tohto.
A samozrejme poradim sa aj u lekara.

pampuli
29. máj 2018

@kili a aj si prosím dávala niečo od teploty keď mal 37.5 nás má 37.6 po odratani a neviem co mam dat alebo ešte počkať :(