Meranie teploty v zadočku. Ako to vlastne je?

denka1
9. feb 2008

Chcem sa opytat ci sa pri merani teploty v zadocku este odpocitava 5 stupnov.na Slovensku mi vsetci hovoria,ze ano,ale tu v Nemecku ked som hovorila s Dr,tak povedal,ze sa neodpocitava nic.Maly ma vysoke teploty a ked mal vcera 39,8 tak som sa este uspokojila,ze ma len 39,3,ale dnes mi Dr povedal,ze z teploty zo zadocku sa neodpociva,tak neviem teraz.Moze mi to niekto upresnit?Dakujem

anmary
9. feb 2008

Ahoj.
Nám kázala odratávať, tak teraz som tiež na pochybách.

dadulka19
9. feb 2008

Denka,nám pediatrička hovorila,že sa odpočítava 5,tak,ako si to aj ty spravila.... 😉 a aj tak fungujeme...

mimma
9. feb 2008

Denka, v zadočku je vyššia teplota o 0,5 až 0,7 stupňa vyššia, takže to treba odpočítať. Skús mu zmerať teplotu aj pod patuškou a uvidíš ten rozdiel, to odpočítavanie platí ako pre deti, tak aj pre dospelých, veď vnútri je vyššia teplota.

junovka
9. feb 2008

oDJAKZIVA SA ODRATAVA...ESTE AJ NASE MAMICKY NAM ODRATAVALI?zEBY nEMECKO INY SVET?? 😕 😕

denka1
autor
9. feb 2008

Ved mne mamina hovorila,ze oni nam tiez odratavali.Mimma, keby si dal zmerat teplotu pod pazuchou,ale to nehrozi.Ked ma taku vysoku teplotu ,tak sa neda prehovorit.Ale uz je lepsie ,tak som kludna.Ked som si kupila na Sk teplomer,tak na letaku bolo napisane,ze pri merani teploty v zadocku sa ma odpocitat 5 stupnov,ale dnes som si kupila tu teplomer a nebolo tam nic ,tak ja neviem.Ale dakujem za rady. Budem odpocitavat,ved keby som mala tu teplotu brat bez odpocitavania,tak maly by mal vcera skoro 40 😒 ☹

alysea
9. feb 2008

Do pol roka sa odpočítava 0,5 a potom 0,7 stupna.

other_side
9. feb 2008

ak si si nie ista, kup čelovy alebo ušný teplomer, je presny a nic sa neodratava, a nemusis tym trapit ani maleho, tieto teplomery odmeraju teplotu za sekundu 😉

bianca
9. feb 2008

nie o 5 stupnom ,ale o O,5-O,7 ako tu uz bolo pisne. 😲

marushka
11. feb 2008

čaute, mne povedala lekárka toto-odratáva sa, 0.5 stupňa ak sa teplota meria v zadočku.Je jedno, či je to ortuťový or digitálny teplomer, pri čelovom ani pod pazučkou nie.Ani keď sa teplota meria ušným teplomerom.papapapa 🙂

bzucinka
24. sep 2009

a odcitava sa aj detom nad 1rok. Ja som kdesi citala, ze sa ocitava len do roka a potom uz nie. Hm?

lienka79
24. sep 2009

ahoj...do 1 r. sa odpocitava 0,5 C...nie 5..mas asi preklep....Po 1 roku neviem, my sme merali uz pod pazuskou..nakolko totalne neznasal meranie v ritke...az sa mi triasol, ked som chcela v ritke zmerat 😒
Najdes to aj na nete...Antipyretaika sa davaju az nad 38,5 C..

sofik
24. sep 2009

ja som takisto odratávala malej 0,5 stupna ked sme merali v zadočku ale tiež som bola u sestry v Nemecku na návšteve, malá mi tam ochorela a ked som s nou išla k lekárovi a povedala že po odčítaní mala 39,2 tak na mna ozerali ako na idiota - Oni tam vobec neodčítavajú.

Denka máš pravdu tam to vobec nepoznajú, oni sa riadia tým čo namerajú a je to jedno či v zadočku alebo v ústach 😉

zuza.m
24. sep 2009

aj my odratavame,a ked som mu minule merala a namerala som akurat tak 36,3 ostala som zhorzena ked som mala ešte odratavat 0,5 😅 .ale že tak to ma byt.tak že určite odratavat .

cessy
25. sep 2009

aj mi odratavame 0,5 stupna. o tom ze by sa neodratavalo som ani nepocula 😕

mirka35
28. dec 2013

@mimma ahoj a meranie cumlikovym teplomerom? Nevieš či sa aj tam odrátava? ďakujem ....

silvapokorna
12. jan 2014

ahoj. urcite sa odpocitava. je tam vyssia teplota aj normalne. ako citam mate s meranim bojovku. skus zvazit specialny teplomer. ja mam thermoval duo scan, tento a som s nim velmi spokojna http://thermoval.sk/. Pohodlne zmerias teplotu na cele alebo v uchu aj ked babo spinka. Ked tak sa pytaj, poradim. Mne sa najlepsie meria na cele. 🙂

lulilu2
5. feb 2015

Ahojte. Mame tu istu skusenost. Na Slovensku sa pri merani teploty v konecniku u babatka odratava 0,5 stupna a v Nemecku nie. Ako je to mozne?

sisiska
18. nov 2015

a ako je to, prosim vas, pri vacsich detoch? myslim takych 5-6 rocnych...odratava sa aj u nich pri merani v zadocku? a ak ano, tak kolko? dakujem....

evittam
18. nov 2015

@sisiska To si ti dá také veľké dieťa odmerať teplotu v zadku? No mne môj starší syn určite nie. Ale nie je to u nás ani potrebné-máme digitálny bezdotykový teplomer- max.spokojnosť. No a čo sa týka toho odrátavania tak stále 0,5 stupňa - t.j. ak má 38,5 tak má 38. 😉

rogerkafedererka
7. okt 2016

Ahojte. Je to sice starsia tema, ale chcem sa spytat, ci je odpocitavanie tych 0,5 stupna vekovo obmedzene. Do roka treba odpocitavat... a potom je to ako? Myslim 2 - 3 rocne deti... Vdaka

nikita002
2. jan 2017

Ahojte maminky dnes mame horucky meriame v podpazuskov ma 4 roky ...boli sme u lekarky dala nam sirup amoxiklav a mam davat paralen polku z velkeho ....cely den prespinkal skoro ale pyta si pit nie papat potroske papa .....sa mi zda ale ze je stale horuci nieje lepsi cipok?????alebo staci teda polka toho paralenu????

nelita02
13. sep 2018

Prosim vas, tak odratava sa 0,5 aj z dudlikoveho teplomera?? Ved aj to je vnutorne prostredie, sliznica... Tak neviem..