Migréna u 4 - ročného dieťaťa. Je možná?

deniskajakubko
24. máj 2009

Je možné, aby malo 4 - ročné dieťa migrénu? Náš Jakubko sa často sťažuje na silnú bolesť hlavy, potom začne za každým vracať a hneď si musí ísť ľahnúť. Aj keď je to o 16-tej, tak zaspí a spinká až do rána. ☹

edita33
24. máj 2009

no je to celkom mozne ze trpi migrenou,,aj ked je to na jeho vek skoro,,ja mam migrenu od 13 rokoch a poviem ti ze je to zabijak,,ja tak isto zvraciam jak túr a tie strasne bolesti,,,ale bola tu taka tema o migrene .skus si ju najst,a mozno sa dozvies viac,,je to velmi hrozne ked uz ju ma i take male dieta,,

nastasia
24. máj 2009

deniska...podla mna je to migrena, mama by si ist s malym k neurologovi. aj ja trpievam migrenou asi od svojich 10 tich rokov a beriem magne B6 na to

januarova
24. máj 2009

fiha, a neboli ste s nim u lekara? ved to musi byt zle pre take dieta a este ked vracia. aby ste nieco nezanedbali. ☹

deniskajakubko
autor
24. máj 2009

januarova - ideme k detskej lekárke tento týždeň a budem pýtať papierik na neurológiu

amatula
24. máj 2009

ahoj
urcite treba ist k lekarke a nasledne k neurologovi
ako dlho uz má take bolesti?

aj moj syn mal pred polrokom take obdobie,no na statie nic zle sa nezistilo a preslo to..
drzim vam palce,nech je to cim skôr prec!!

roasha
24. máj 2009

deniskajakubko,pripadne mu daj vziat krvicku na infekcne chorobky napr.,aj pri mononukleoze velmi bolieva hlavicka

eli77
24. máj 2009

deniskajakubko...ja trpim roky migrenou a pytala som sa neurologicky ci to moje deti mozu po mne zdedit. Je to totiz dedicne, ale hlavne z matky na dceru. Muzi...chlapi migrenu maju len maloktori, ale teoreticky to mozne pravdaze je. Mne povedala dr, ze najmladsieho pacienta trpiaceho na migrenu ma 2rocne dievcatko... 😖

bibula
24. máj 2009

dieta nema mat dovod na migreny...

eli77
24. máj 2009

bibula tak v tomto nemas pravdu...
...migrena nie je len zo stresu...clovek moze byt citlivy na zmenu pocasia...migrenu dokonca moze vyvolat aj urcity druh jedla, alebo miestnost plna ludi...takze dieta moze mat migrenu (bohuzial) tiez...

capy
25. máj 2009

moj maly vikino mal vo stvrtok v noci taky stav ale nastastie nevracal. len sa zobudil na to ze ho strasne boli hlavicka. tak sme boli hore asi tri alebo styri hodinky a potom zaspal. dala som mu panadol. aj moj mangel mava migreny.je to strasne. ☹

edita33
25. máj 2009

presne ako pise eli napr:,mna neboli hlava len ked mam nervy,alebo pocasie,ale napr:krcny stavec,ale i ked nieco zjem na noc,a rano uz som mrtva na cely den,aj z roboty ma museli pustat domov,aj moj starsi je prvacik a piatkami ho uz boli hlava ,ale to je mozno celotyzdnova zataz zo skoly tak asi preto,ja len dufam ze moji chlapci nebudu trpiet ako ja,lebo bude vyradeny zo stastneho zivota,,aj na tri dni ako ja,,,

eli77
25. máj 2009

edita33 ja som roky trpela jak kon...zbytocne...teraz asi pred rokom mi neurologicka dala antimigrenikum....je uuuuuzasny...ked zacina migrena dam si a za pol hod som uplne vporiadku... 😵

deniskajakubko
autor
25. máj 2009

amatula na bolesti hlavicky sa stazuje uz skoro rok

deniskajakubko
autor
25. máj 2009

holky drzte palce zajtra ideme k lekarke s Jakubkom

aktak
25. máj 2009

mozne je podla mna vsetko, ja som mala mugrenu a tiez stavy - bolest hlavy, zvracanie, a dlhy spanok - zacalo mi to cca v 10.rokoch a chvala Bohu s pubertou to pominulo, nebrala som lieky aj ked som bola na kramaroch kvoli tomu, vzdy len ked migrena prisla som si dala proti bolesti

mokuska
26. máj 2009

Milá deniska ja a aj moj syn od mala trpíme bolesťami hlavy,syn nie až takými ako tvoj, iba ja som zažila také,že som pobudla na WC s hlavou v mise ,dôležité je zistit,či pije dosť tekutín aj to je dosť dôležité alebo piť v prípade bolesti hlavy čaj s medovky tá dosť pomáha na bolesť hlavy.Držím palce

janka_fr
26. máj 2009

Deniskajakubko, je to mozne. Minuly tyzden davali v tv o tom reportaz, ze uz malinke deti mozu trpiet migrenou a pride sa na to, az ked vlastne zacnu rozpravat. Bola tam jedna mamicka co ma dve dcerky a obidve trpia silnou migrenou a spociatku si myslela ze len vymyslaju a trucuju. Tiez hovorili ze je to dedicne.
Urcite zajdi za lekarkou.Drzim palce.

deniskajakubko
autor
27. máj 2009

holky v piatok ide manzel s Jakubkom na krvny obraz, na ocne a na neurologiu

hatapkagb
3. feb 2014

@deniskajakubko Ahoj viem ze je to stara tema,ale moja dcerka ma 5,5roka a mava bolesti zhruba rok ale neboli take caste,no teraz dost casto,nadvyhuje ju na zvracanie, a potom az zvracia.Co povedali lekari.ako sa ma syn?dakujem vopred za odpoved

deniskajakubko
autor
20. mar 2014

@hatapkagb Ahoj, píšem asi neskoro, ale migrény máme potrvrdené, všetky výsledky mal Jakubko v poriadku. Teraz má Jakubko 9 rokov a migrény má stále. Musíme ho sledovať, nesmie sa veľmi rozrušiť, máme tú smolu, že migrény máva z toho, keď sa na niečo veľmi teší, alebo niečo silné prežíva (ale nie v negatívnom zmysle ale pozitívne veci), takže ho vždy už dopredu upozorňujeme, že sa musí nejak skľudniť. Je potrebné u ňho, aby veľa pil, čo nie je možné, keďže v škole to neustriehnem, ale keď je doma tak sa snažím to dodržiavať. Držím palce, aby migréna ustúpila

meli83
30. mar 2014

@deniskajakubko
Ahoj Deniska, ja mam 7 rocnu dceru, a tiez mava od 4 rokov migreny a takmer vzdy pri nich vracia...boli sme na roznych vysetreniach (detska neurologia, detske gastro, odbery...okrem detskeho CT). Migrenu ma potvrdenu, ale ziadne specialne lieky neberieme, nam pomaha podat MIG hned v prvom stadiu bolesti, ak ho nevystihnem, tak prichádza zvracanie. Tiez musime vela pit.. Je to namáhavé, pretoze malu musim mat v kuse pod dozorom, a migreny mavam aj ja, tak zrejme je to dedicne. Neviem ako casty mavy vas maly migrenu, ale u nas je to cca 3 krat za mesiac, niekedy aj viac.

tenerifka
30. mar 2014

@hatapkagb
@deniskajakubko
@meli83

ako male dieta som mavala migrenu, velmi dobre si to pamatam, a vacsinou ma to chytilo v noci, strasna bolest hlavy a nasledne vracanie. Mozno to u mna malo spojitost s jedlom, lebo u nas boli vecere typu palacinky/langose/puding/krupica....bleee, este teraz mi je zle, ked si na to spomeniem. Nema to u vasich deti spojitost s jedlom?

miskachrumka
27. feb 2020

Ahojte prosím je tu niekto do 7 roč dieťaťom ktoré trpí migrénami?

ludovit11
6. máj 2020

Skôr si myslým ,a to je aj prípad mojej dcéri,že neznáša veľký ruch okolo seba.V neskoršom veku v škôlke alebo potom v škole , ako sa budú nároky stupňovať ho z tpho dôvodu môže bolievať hlava aj v škole.Moja nosí z tohoto dôvodu so sebou paralen. Netvrdím ale aj to je jedna z mpžností prečo má bolesti hlavi.
Ale už som to tu niekde písal,že neprejednávajte vážne veci na takýchto fórach. Najprv ke treba ísť za vašim pediatrom. Je to fakt neobviklé u takto malého dieťaťa a celkovou istototou sa dá hovoriť o zdravotnom probléme.Tak celkom vážne navštívte vášho pediatra. ......detského lekára.