Mílie u 7 - mesačného bábätka. Stretli ste sa s tým?

addaa
19. sep 2008

Babeny my máme od narodenia také vyrážtičky na líčkach. Sú červenkasté potom prechádzajú do takých čiernych bodiek. Máme ich stále a nie a nie sa ich zbaviť, dávala som holtov krém pravidelne, aj sudocrem, aj lieh 60% a nič nepoáa. Dr. na to nič nehovorí, že to sú mílie a zmizne to jedného roka. Stretli ste sa stakým niečim? Dúfam, že to nie je príznak nejakej dlhodobejšej choroby...

annag
20. sep 2008

addaa, asi žiadna z nás presne nevie, tak len čisto moja úvaha:

pokiaľ sú to ozaj milie, tak tie sa neliečia, čaká sa na ich spontánny ústup. Pokiaľ viem, tak milie sú len tie biele bodky, resp. červené s bielym - priesvitným vnútrom. Ale bude to tiež niečo podobné - sú to mazové žliazky, ktoré sú ešte nezrelé a to čierne bude zrejme ten nahromadený maz. Ak Vám nerobia problémy, tak to nerieš, ak Ťa to veľmi trápi, daj si to posúdiť kožným lekárom. 😒

danuska24
20. sep 2008

mne kozmeticka vravela ze do toho nemam sprtat..

junovka
20. sep 2008

ani my sme do toho nesprtali a zmizli nam same 😉

cartmanko
20. sep 2008

no my mame tiez nieco take. aj ma to trapi ale aj mi je to jedno.
dnes sme boli s chlapcekom ktoreho som videl pred mesiacom a mal ich desatkrat horsie ako my a dnes mal plet ako z reklamy.
pytal som sa mamicky, ze ako to dosiahla a vravela, ze nic nerobila.
nezmenila kozmetiku, ani nic neriesila. ustupilo to same. mimochodom chlapcek ma 6 mesiacov.
a tak si myslim, ze pohodka.

mywiel
20. sep 2008

Ja som kozmeticka a milie som sa ucila ze su biele bodky, ako hrudky tazko sa daju vytlacit, pokial viem tak nie su cierne? 😕 Milie sa nachadzaju hladne na suchej kozi.

mywiel
20. sep 2008

Inac lieh by som na detsku kozu nedavala, ak bude koza pravidelne hydratovana mali by zmiznut same ak su to tie milie, lebo cierne to su skor uhry.

cartmanko
21. sep 2008

myslis hydratovana, ze ju mame castejsie natierat?

mywiel
21. sep 2008

Ano hydratovat pripadne aj nejaky mastny krem, lebo vacsinou sa to vyskytuje na suchych miestach.

cartmanko
21. sep 2008

nam ale nerobi dobe ked sa natierame. hned mame zacervenane bodecky.

lula5
21. sep 2008

Mala ma 10 mesiacov a tiez ma na licku zhluk milii. Vyzera to ako svetle znamienko a zblizka vidno tie bodecky, asi 10ks. Nic s tym nerobime, vraj to bud zmizne same alebo sa to da odstranit ked je dieta vacsie. Neriesim to.

mywiel
21. sep 2008

Cartmanko tak treba zmenit kozmetiku, nejaku prirodnu napr. Weleda... 😉

cartmanko
21. sep 2008

o takej som nepocul. ale nemoze to mat po ocinovi? on tiez neznasa kremy, ani v lete ani v zime ani po holeni. 😎

addaa
autor
21. sep 2008

Určite sa mu v tom nešprtam!!!! Detská sestra mi poradila holta a o dva mesiace na to doktorka, že mu to reba vysúšať 60% liehom, nie hydratovať....A presne tá biela bodka na červenkastom podklade prejde do čiernej bodky. Tie mílie čo mal v porodnici vyzerali uplne inak ako tieto vyrážtičky čo máme doteraz...Annag ďakujem za odpoved, trochu ma upokojilo, že to čierne môžem byť nahromadený maz. Zatial to problémy nerobí, ale za 3 dni máme 7 mesiacov a vobec to nemizne...

addaa
autor
22. sep 2008

Dnes som bola v nemocnici na komplex vyšetrení s malým nezávisle od našej dr. Lekár z nemocnice mi povedal, že je potrebné užívaiť fenistil kvapky 3 krát denne 6 až 8 kvapiek. Ak to nezmizne mám mu o 2 týždne volať. Nevyjadril sa či sú to mílie alebo nie...

mywiel
22. sep 2008

No ja by som lieh nedala na tvaricku, ale to uz je na vas, ved detska pokozka sa prave nema vysusat pokial viem, pri novorodeniatkach je to novorodenecke akne, a fenistil kvapky no ani to by som kvoli tomu do dietatka nepchala ale to je moj nazor, kazdy mame iny. 😉

addaa
autor
22. sep 2008

mywiel náš malý má skoro 7 mesiacov a na líčkach začervenané vyrážky, ktoré sa menia z bieleho do zeleného a anakoniec je to čierna bodka. Má ich 10 15 na každom líčku. By som chcela vidieť nejakú maminu, ktorá by sa tomu len prizerala a nesnažila s tým nič robiť

addaa
autor
9. okt 2008

ahojte, aby som nezabudla pred 2 týždňami sme navštívili kožnú a naše drobátenko tie mílie predsa len má...Dala nám na to roztok solutio jarisch a je potrebné potirať to 5 krát denne.
Doporučila každý deň hydratovať tváričku kvalitným krémom.