Mliečna chrasta

jarmilka1985
28. máj 2013

Ahojte moj drobec ma mliecnu chrastu....po umyti je to biele a navlhnute po uschnuti do zlta...zacalo to akoby malymi a potom velkymi biel\ymi lupinkami...dostala som tu radu natriet to maslom 2h pred kupkanim a vycesat...mam makku kefku s bielymi zubkami na osetrenie hlavicky babatka...Ako dlho ju vycesavat a ako - kruzivymi pohybmi ci ako? Co ma pod chrastickami? Ruzovu kozicku? Nebude ho to boliet? Alebo len umyt a nechat to tak? Vdaka za rady...drobec to ma od cela cez fontanelky asi na 7cm stvorcovych...Vdaka za rady!!! Ma ti uz skoro 3 tyzdne a to zozltlo posledne 2 tyzdne a nechcem aby to mal...mal aj na oboci kusok ale poodlupovala som a uz to tam nema...len na hlavicke su ovela vacssie...

natalii6
28. máj 2013

ahoj to ze je to zlte je normalne vatsina deti to ma a maju to aj ako ty pises v oboci..ja som to natierala takou mastou co mi predpisal pediater a potom vycesavala takym hustejsim hrebenom davala som to asi pol hodky pred kupanim ale maly mal potom ztoho taku mastnu hlavu ale mozes davat aj olej alebo je nato aj sampon(ale ten nic moc) a na prvy x to nevyceses vsetko je to na dlhsie ..a treba to robit opatrne nie nasilu a nemusis sa bat neboli to 😉

lulaband
28. máj 2013

sampon na mliecnu chrastu od fy babé.nam pomohol uz po par umytiach.ani sme ho neminuli, zvysny som dala kamoske a pomohol aj im...a este vycesavanie, ale my sme hlavu mazali pred vycesavanim nahrubo lekarenskou vazelinou.tie lupy z nej krasne zmakli a sli pak dole; s olejom to vobec neslo,hlavka bola len mastna ale lupy vobec nezmakli...ale ten sampon je fakt super!!

0604katka
28. máj 2013

@natalii6 ta masticka je kerasal a da sa kupit aj na volno predaj

michaela.g
28. máj 2013

@jarmilka1985 ja som to potierala normalnym detskym olejcekom nechala cca 15 min posobit a potom vycesala hustym hrebenom a je pokoj...

danag
29. máj 2013

Nám pomohol šampón značky BABE na mliečnu chrastu. Kúpený v lekárni.

jarmilka1985
autor
30. máj 2013

Po dvoch natretiach maslom a naslednom kupeli a vycesani mame menej ako polovicu a ani vlasky nesli dole a je to pekne...dnes sa zbavujeme polky z polky a na vikend po mliecnej chraste nebude ani chyru ani slychu...Parada! Ziadne kremy ani sampony netreba vas nenapadlo ze su to len tahy farmaceutickych spolocnosti? Vsdak aj oni musia z niecoho zit...a ku hrebenu na mliecnu chrastu....opat iba chcu na nas zarobit! Vysuchala som to kusok drsnejsim uterakom ale jemne... lebo jemna kefka prd davala dole...mame taku na cesanie vlaskov teda paperia na hlave doslovne 🙂

kika1111
30. máj 2013

my používame tento šampon http://www.mojalekaren.sk/babe-sampon-na-mliecn...

pretože sa mu to z času na čas vracia.. nanesiem na mokre vlasky, necham chvílu pôsobiť a potom tým detským hrebenčekom - kefkou premasírujem a opláchnem. ak jej má viac, tak to trvá také 2-3 použitia kým zmiznú úplne.. príde mi to praktickejšie ako maslo alebo podobné recepty..

lenkadlo
30. máj 2013

Ja som namastila nives hyd. kremom a potom jemne co slo s nechtom povyberala aj 2x do dna a do tyzdna bol pokoj. Ale natierala som to miesto este dlho zvykne sa to opakovat. Mala to mala na hlavicke a teraz syn za uskami.

zuuzika
30. máj 2013

@0604katka Kerasal je salicylova kyselina a ta by sa nemala davat malickym detom,a ked uz,tak iba na malu plochu a kratkodobo. aj nam ju doporucila dokina ale zdoraznila to co som napisala...

0604katka
30. máj 2013

@zuuzika tak mi sme toho mali malinko a len na 1mieste tak asi preto.diki aj tak dobre vediet🙂

gupka_h
28. nov 2013

ja to nechavam tak, malinkemu to uz zlieza same a zberkam mu akurat supinky z vlaskov....uz nema skoro nic 🙂

milota164
28. nov 2013

nam nic nezaberalo, sampony strasne stipali v ockach , nakoniec som jej to skusila natriet Bepanthenom a pomohlo 🙂

fatimuska
4. máj 2017

A ked to ma.na.oboci..to.mu asi nesmie.samponom umývať

euie
22. júl 2017

@milota164 dakujem za starsi prispevok a radu s bephantenom. Malemu som to olejovala 2 mesiace a takmer nic a po 2 dnoch s Bephantenom ma takmer cistu hlavicku a to uz mal celkom skarede tie lupinky a podrazdenu tu kozicku pod tym. Dik este raz, verim ze budeme mat coskoro pokoj.

amorleo
26. sep 2017

tak fasa,krpec sa poskriabal, nasledne malicku chrasticku si strhol a na dalsi den tot obor pod nosom.nemam s tim ziadne skusenosti,no aj v zadu na hlave mal male poranenie hlavy s chrastickou co sa buchol a tam sa to urobilo tiez. dnes sa nam to obajvilo prvy krat.dostali sme poradene ze framykoin zabera,tak sme natrali.uvidime za kolko to zmizne.

masi11
7. okt 2017

@euie ktory bepanten si presne pouzila? A kedy pred kupanim ci po kupani? Ja uz som tiez zufala, maly ma 8 tyzdnov, od 3 tyzdnov sa s tym trapime, tiez olejujem, natieram, ale nepomaha. dakujem🙂

nini1010
7. okt 2017

@masi11 Viem ze na to pomahaju dve veci.1.Bioderma ma presne na mliecnu chrastu pripravok,celkom pomaha.Okolo 2 rocnejsa jej to vratilo tak kedze uz mala dlhsie vlasky vyskusala som toto.
2. Ked vsak bola malinka ako tvoj poradili mi po vyskusani chemie co mi dala dr cistu lekarsku vazelinu.mastila som jej nou viac krat pocas dna hlavicku a ono to zmaklo a dalo sa bud vycesat alebo som jej to normalne bez tlaku vedela opacnou stranou nechtu ako keby tak zosuchnut.pekne to proste a jemne schadzalo.

euie
7. okt 2017

@masi11 zajtra vecer pozriem ktory presne, ale myslim ze klasicky. A natrela som niekolko hodin pred kupanim. Malicky to uz mal celkom skarede, take trosku vystupene akoby to boli sirsie stipance po komaroch.

amorleo
10. okt 2017

uz o dva dni ked sme nato davali framykoin to zmizlo,pridavam foto pretoze na nete som nenasla fotky k tejto teme a,na uplne zahojenie scervenania koze sme dali miraclean a vyzera to super. avsak po dalsich dvoch dnoch sa mu toto urobilo aj na bruchu a nohach. Pediater nam predpisal dalsie masticky Framykoin nakolko vyzera ze tam pridruzila mykotická (Candida albicans) a musime ho natierat 3x denne po dobu 10ch dni.mame mu robit kupel v harmaceku. Pridam foto.

euie
10. okt 2017

@masi11 bol to ten extra (nie baby extra). Medzicasom si nejaky skusila?

masi11
16. okt 2017

@euie skusila som ten krem od biodermy, moc nepomohol, teraz to natieram kyselinou mliecnou a ked to zmakne, stlacam druhou stranou nechtu, celkom to ide dole. zatial len kusok, nechcem aby sa mu nahodou podrazdila hlavicka. Uvidime, dufam, ze kde som to dala dole, ze sa to tam uz nevrati

croasantik
16. okt 2017

Mam na predaj sampon od firmy Bebe na mliecnu chrastu. Pouzity 3x,krasne sa nam supinky dali vycesat. Je takmer plny. Cena 6€,ak by mal niekto zaujem...

simona1491
4. mar 2018

xv. V vvvv. ,yy,yyyxxu bnbx
@natalii6

karamelkax
4. mar 2018

No my s tým tiež máme problém priebežne už 4 roky, vracia sa to, nachvíľu pomohol ten šampón od Babe, ale má to zas, a v dlhších vlasoch už, a niekedy si to vylupne sám aj s trsom vlasov a zostane mu tam prázdne ružové miesto na hlave, hrozne to vyzerá, ani olej z lekárne na predpis nezabral iba mal mastné vlasy a nevedeli sme to vymyt...v podstate sa to nedá asi nijak dať dole pri tak hustých a väčších vlasoch, keď bol bábo tak sa to postupne dalo zoskrabkat ako písali vyššie, ale teraz to má tak zlepené s tými vlasmi že chrasta ide dolu len s nimi....

veve10
13. nov 2018

@karamelkax ahoj. Ako ste to vyriesili? Mam 8r syna a urobila sa mu na hlave mliecna chrasta. Nechce sa mi zatial objednavat ku koznej, tak hladam co zabera u velkych deti...tu vsade pisu iba o babatkach. Skusim tu Bebu (mam zvysok po mensej dcerke) a Bepanthen extra...len ci to nebude nieco “vnutorne”. Vam co zabralo?

karamelkax
13. nov 2018

@veve10 Nič nezabralo, stále to má, možno trochu Nizoral šampon, ten pre dospelých pomohol, ale aj tak to stale ma...obcas to rozmačame dlho vo vode a potom zoskrabujeme...

euie
14. nov 2018

ahojte, este pridam dalsiu skusenost. malicky mal zhruba rok a objavil ze si vie strcit prst do nosa :/ takze to robil rad a nejak si popri tom rozskriabal okolie nosnej dierky, zacali sa mu tvorit chrasticky ktore si dokola zosuchaval/strhaval, takze sa to nehojilo a to cele rastlo smerom pod nostek atd.. nestastna som bola, lebo som si myslela ze ho staci ustrazit a ze ked chrasticky opadnu, bude dobre. zhodou okolnosti to videla doki a zhodnotila, ze sa jedna o mliecnu chrastu... predpisala nam hypermangan (1krystalik rozpustit a potierat) a masticku fucidin. o 1-2 dni uz vsetko opadlo a o dalsie 2 uz ani nic nebolo zaruzovene.

nat2019
9. feb 2020

@lenkadlo ako ste to riesili za uskami?

lenzas
9. feb 2020

@nat2019 Ja namastim olejom a potom po par minutach to jemne vysucham plienkou.

yvessl
5. aug 2021

Moj maly mal mliecnu chrastu asi v dvoch mesiacoch,pomohol sampon Babé z DM.Pouzivali sme niekolko tyzdnov a zacalo sa to same hojit.Pediatricka mi poradila premastovat a vycesavat,to som nerobila.