Mobilná klimatizácia

klaudulenka
8. aug 2015

ahojte...chcem sa spýtať tých čo majú mobilnú klimatizáciu doma..ako ste spokojní?ako vám vychladí byt?oplatí sa kúpiť?a ako riešite ten výfuk?ak by bolo možné pridať i foto bola by som rada...uvažujem nad kúpou mobilnej klimatizácie no neviem ako riešiť ten výfuk von....dakujem za rady 🙂

seahorse27
8. aug 2015

My mame značku Sakura. Sme celkom spokojní, mame ju v obývačke, ktora je prepojená s pracovnou a tieto 2 miestnosti vychladi, cely byt nehrozí. Ale my sa cez den zdrzujeme vačšinou tam, tak to aj stačí. Výfuk ide von zo strešného okna. Vyzerá to trochu divne, ale už som si zvykla 😄 Bývame v podkroví, bez klímy to bola katastrofa v lete...

timi_timi
8. aug 2015

@klaudulenka my mame tiez mobilnu kj, ale ziadna slava, zazraky necakaj. Velmi to huci. Spat sa pri tom urcite neda ☹ . Jednu miestnost ak to ide dlhodobo vychladi, ale urcite je to neporovnatelne voci klasickej s vonkajsou jednotkou. Vyvod mame cez okno (urobeny specialny kus s vyrezanou dierou), ale treba mat co najkratsiu hadicu, kedze ta hreje sama o sebe 9vdaka horucemu vzduchu). 😢 😠

klaudulenka
autor
8. aug 2015

@seahorse27 aj my bývame v podkroví..preto chcem klímu...je to tam katastrofa...a žerie to veľa elektriky?a nemohli by ste dať foto toho výfuku v strešnom okne?ja si to ani neviem prestaviť ako to tam dať..dakujem krásne 🙂

klaudulenka
autor
8. aug 2015

@timi_timi ojoj..tak tá hlučnosť pre nás bude docela problém lebo ja mám malé dieťa a to potrebuje spať...no neviem teda...určite je asi lepšia tá klasická klima ale zasa cenovo aj oveľa vyžšia....ale asi si radšej zobrať na ňu potom aj pôžičku -vraziť do toho a bude to asi v tom prípade lepšie..neviem teda...ale dakujem za názor a radu 🙂

h2
8. aug 2015

@klaudulenka Ahoj, aj my máme mobilnú klímu, máme ju len v spálni a tú vychladí spoľahlivo. Spálňa a ďalšie 2 izby sú v podkroví, na prízemí máme príjemný chládok, lebo máme starý dom, ktorý má hrubé múry. Je pravda, že to dosť hučí, ale zase nie až tak, aby sa nedalo spať. Robíme to tak, že večer, predtým, než ide syn spať (spí s nami v spálni), ju pustím tak na pol hodinu-hodinu, izba sa tým vychladí. Potom ju vypnem a zapínam zase až neskôr, keď už je zase v izbe teplo. Syn sa ešte nikdy na zapnutie klímy nezobudil, nehučí to až tak veľmi. Vývod sme riešili normálne tak, že muž vybúral otvor do steny a do toho dal tú hadicu. Na zimu klímu odpojíme a odložíme, hadica sa len zasunie, ale zostáva v stene, zvnútra ju uzatvárame kusom molitanu. Je to vidieť a nevyzerá to bohvieako, ale je to na nenápadnom mieste a už sme si zvykli, tak to až tak nevadí. Zvonku je na fasáde taký štvorcový kryt s lamelovými "žalúziami" (neviem, ako to opísať, dúfam, že vieš, čo mám na mysli.)

seahorse27
8. aug 2015

@klaudulenka Normalne to len zacvaknem do spodnej casi okna, nemame ziadny specialny vyvod. Huci to veru dost. Aj my mame male dieta a jemu to vôbec nevadi, to skor mne, lebo musim davat hlasnejsie telku :D V noci nechladime. Vecer, ked sa ochladi, tak klimu vypinam, normalne vyvetram, pootvaram vsetky okna krizom-krazom a v pohode spime. Pri tom hluku by som sa nevyspala...Urcite necakaj vykon ako pri zabudovanej klime...rataj tak maximalne jednu vacsiu miestnost alebo 2 male, ze to vychladi - tiez zalezi, aku by ste kupili,lisia sa vo vykone.

sonita
12. feb 2016

@seahorse27 -ahoj mohla by si dat fotku akp to vyzera? Dakujem

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz