Modriny u bábätka. Je to normálne?

megi93
22. júl 2009

Ahojte, nenašla som podobnú tému, tak neviem, či nevidím alebo nie je. Máme problém, že naša malá má 7 mesiacov. A už asi 2 mesiace pozorujem, že sa jej objavujú často modriny. Najprv som si myslela, že sa niekde udrela, je dosť živá, ale teraz sme zistili, že stačí, ak ju prudšie chytíme alebo mierne stlačíme a hneď má fialovú modrinu. Dnes si napríklad pri prehadzovaní sa na chrbátik ľahla na tvrdšiu hračku. Okamžite mala na chrbátiku fialový pásik. Keď som ju tíšila, zlomil sa podomnou šamlík (mala som ho ešte ako dieťa, takže sa to asi dalo čakať 🙂) a kedže som nechcela aby mi spadla, pevnejšie som ju podvedome chytila. A už má otlačené moje prsty hneď pod tou modrinou od hračky. Neviem či je to normálne, že deti majú takú citlivú pokožku alebo niečo podobné. Alebo mám behnúť doktorke. Jeden čas bol pokoj, myslela som, že to prešlo, ale teraz sa to vrátilo. Nezvykne padať, ani sa nejak extra udierať, nemá veľmi kde, ale občas vyzerá ako keby sme si ju kotúľali po schodoch. 😒 A zrejme ju to aj bolí, čo ma trápi najviac.
poraďte, deje sa to aj vašim deťom?
Ďakujem

stellaartois
22. júl 2009

..urcite chod doktorke co najskor ( pri leukemii sa tvoria bezdovodne modriny napriklad - samozrejme to nemusi by ono ) alebo moze mat problem s krvou ( malo bilych krviniek myslim ) ..sup sup lekarovi

wensdy
22. júl 2009

megi93 radši zajdi k doktoru,nechci tě strašit,ale tohle je nějaká nemoc , nevím jaká 😒 zkus nějaký doktorský stránky

nada.hope
22. júl 2009

Megi rozhodne zajdi za doktorkou, alebo mozes sa opytat aj nejakeho odbornika tu na nete, odporucim ti stranku http://www.choredieta.sk/forum/index.php
Hore pytajte sa odnornika, doktorka ti urcite este dnes odpise, ale necakaj 😉

wensdy
22. júl 2009

megi koukni na www.ulekare.cz

winki.w
22. júl 2009

ahojte, nas samko sa udrel s hrackou, cca pred 3 mesiacmi a stale ma na cielku modrinu, tiez to nechce zmiznut... skusala som aj heparoid ale nepomaha

berenika39
22. júl 2009

ahoj, už jen proto, abys věděla, že to není nic závažného, bych k lékaři zašla. krevní destičky, řešitelná věc, můj první syn to měl, sice už větší, ale pohlídalo se to.

barushka
22. júl 2009

Megi, určitě zajdi, může mít jen něčeho málo, určitě bych Tě nestrašila leukemií, ale ať posoudí lékař 😉

shaula
22. júl 2009

Megi, mně se dělají modřiny taky lehce (kolikrát najdu modřinu a ani nevím z čeho 😀 ), ale tohle je fakt extrém. Určitě to nebude nic vážného, jen třeba nedostatek nějakých minerálů nebo vitamínů, nebo možná chudokrevnost (jen hádám), ale s doktorkou se radši poraď, za to nic nedáš 😉 Držím pěstičky a dej pak vědět.

megi93
autor
22. júl 2009

Ďakujem za typy a názory, naša pediatrička má teraz dovolenku, ale hneď ako sa vráti tak tam zbehneme. 18 augusta síce máme ísť na poradnu ale radšej nebudem čakať. 😖

Nada hope dik za typ, napisala som tam, uvidim ked odpišu, aspoň budem mať možno predstavu kým sa nám vráti lekárka z dovolenky 🙂

nada.hope
23. júl 2009

Megi nemas zaco, ja sa tam doktorky pytam na vsetko co sa mi nezda normalne, ale ked mam nejake pochybnosti 😉 😉 😉 😉
Ozvi sa ako ste potom dopadli, dufam, ze ako pise doktorka to budu iba slabe cievicky a aj pri mensom stlaceni jednoducho prasknu 😉 😉

megi93
autor
23. júl 2009

No to dúfam aj ja, máme totiž také stavy, že keď malá dlhšie plače, tak jej popraskajú cievky okolo očí, tak dúfam, že to bude len niečo také.
Dám pototm vedieť 🙂
Ďakujem

jeudi
23. júl 2009

ja vcera taky nasla malemu modrinu jsou mu tri tydny a tezko se mohl nekde uhodit snad to nic neni

zuzi118
14. aug 2009

Megi, ako ste dopadli? Co vam povedala lekarka?

megi93
autor
15. aug 2009

ahoj zuzi, no zatial sme neboli ešte na hematologii, obvodna nám dala odporučanie a kontakt, aby sme sa objednali, ale sú tam len dva dni v týždni a nikto to neberie. Takže tento týždne tam asi zájdem osobne, prípadne nájdeme iného hematológa. Ale podla všetkého má len slabé cievky

megi93
autor
28. aug 2009

Ahojte, takže už máme výsledky z hematológie, poslali nás tam kvôli tým modrinám. Dnes sme tam boli a povedali nám, vraj to nemá nič s krvou. To nám povedal ten doktor hned, lebo že to nie su modriny. Jej sa totiž urobia modré flaky a také modré až fialové aj zmiznú asi po 3 dňoch. Takže to nie je modrina, lebo tá mení farbu kým zmizne. Čiže toto je len nejaká reakcia na chlad, teplo, alebo nejaké podráždenie. Vraj keď sa jej to urobí znova, máme ísť hneď kožnej, aby to videla. Len teda posledne keď sme boli u kožnej, pretože mala červené bodky okolo očí, tak kožná to uzavrela s tým, že má asi slabé žilky, ktoré jej rýchlo a lahko popraskajú napríklad pri plači alebo pri kakaní. No a podla výsledkov z hematológie má všetko čo sa krvi týka absolútne v poriadku, zrážanlivosť, počty krviniek a doštičiek, pečeňové testy a neviem čo všetko. Takže ani boh nevie čo to vlastne je. Momentálne sa jej to nerobí, tak uvidíme. Ono to prichádza v takých etapách, že sa jej tie flaky robia aj 2 týždne v kuse, celá je modrá ako šmolko a potom je aj mesiac klud. Tak budem sledovať kedy sa jej to robí a čo to spôsobuje. 🙂

nada.hope
29. aug 2009

Megi tak som rada, ze to nie je nic vazne, ale aspon mas aj ty dusicku na mieste,.............drzte sa 😵

rainee
14. júl 2011

ahojte,my mame tiez problemy s modrinami. odkedy mala beha tak ich ma dost po nozickach (hlavne od kamienkov na ihrisku) a velmi pomaly jej miznu resp. mozno aj zmiznu ale medzitym pribude x dalsich. a raz sa buchla do cela a stale tam ma uplne slabo viditelnu modrinku zltej farby. moze to byt nejaky vazny problem? nechcem ist s kazdou banalitou k lekarke lebo ta moja ma nazor ze pokial nejde o zivot.....

henky12345
8. jan 2012

@berenika39 jemine kocky aj ja sa toho bojim my mame zly krwny obraz malo leukocitow a trombocitow doteraz som si neuwedomowala ze mala mawa na nohach modrinky ale nie extremne wela len mawa a teraz nemozme ist na kontrolny odber lebo je nachladena berieme atibiotika tak sa tesim wed nam este wiac ponicia akrw a ani nam niejak nepomohli drzte palceeee