Mohol sa povracať od silného kašľa?

nika251
10. mar 2009

Ahojte. Nenasla som podobnú tému tak som ju založila. Máme syna, 15.mesačného a už štvrtý deň je chorý. Začalo to vysokými teplotami a veľmi silno zapáleným hrdielkom, soplíkmi. Kôli podozreniu na angínu dostal ATB a užival aj sirup proti kašlu, plus lieky na teplotu. Na druhý deň teplota ustúpila, pretrvávala len zvýšená teplota. Ale jedenie- to bol minimum. Tretí deň už teplota nebola ale zato soplíkov požehnane a tiež častejší kašel. Nie suchý ale taký hlienovitý. Dýchanie má ale čisté. Dnes sople nepozorujem ale kašle častejsie a akoby ho viac nútilo. Aj to vyzerá na vykašliavanie- je to trhaný kašel. Ale - v noci mi konečne vypil celú dávku UM a začalo ho nútiť na kašel až dovtedy kým celý obsah nevyvrátil. Trvalo to len par minútiek a akonáhle to vyšlo už aj spinkal úplne spokojne. Piť pije celkom dobre.

Chcem sa opýtať, či má niektorá s týmto skúsenosť? Mohol vracať kôli kašlu? Žalúdok úplne prázdny nikdy nemal lebo rohlíček trošička spapal. Zaujímavé je, že polievky ani iné jedlá nechce, len rohlík.
Ďakujem.

ivca82
10. mar 2009

Nika, vracať môže aj s toho kašlu - teda s hlienov. Mne malá keď bola chorá, tak bola tiež zahlienená, nepapala ráno nič, potom som ju donútila trochu čaju a dávala som jej lieky, do pár minút sa vyvracala s tých hlienov (som nechápala kde sa ich tolko v tom malom človiečiku zobralo) a bolo jej lepšie, síce chorá ešte bola nadalej, ale sa jej ulavilo 😉 Skoré uzdravenie prajem Damiánkovi 😲

nika251
autor
10. mar 2009

Dakujem. Hlieniky som si nevsimla- bola noc. Lieky dostal rano a nie vecer. ☹ . Dakujem

konoupek
10. mar 2009

Nika může to být i z toho mlíčka,mlíko totiž zahlenuje,takže pár dní bych se to snažila vydržet bez něj.

roasha
10. mar 2009

nika,pri kasli je normalne,ze dietatko aj vracia,zaludok ma plny hlienov ktore prehltne.

ygreen
10. mar 2009

Ahoj, pokud má syn hodně hlenů, tak vysaď veškeré mléčné výrobky kromě jogurtů, ty jsou z mléčných výrobků nejsnesitelnější. Nedávej mu ani mléčné kaše. (Já dávala ráno jogurt a večer místo kaše normálně zeleninu s těstovinama, ale nám je jen 9 měsíců).
Zvracení je moc fajn, protože ze sebe dostane hleny. Ty hleny polyká a má jich plné bříško. Způsobujou i plynatost a pocit nasycení.
Pokud nemáš syna hodně hubeného, tak to že trochu nejí neřeš, je plnej hlenů. Dávej mu hodně pít, to stačí.
Jinak nám pomohlo:
Vincentka sprej do nosu a pravidělně vysávat; na kašel, který způsobilo zahlenění (jakože měl hleny v krku a chrchlal) pomohly kapky z lékárny bez předpisu Sinecod, a na noc, aby se mu lépe dýchalo míchaná mastička na předpis - nějaká mentolová na lepší dýchání - mazala jsem mu tím prsa.

Teď jsme si tím prošli - syn měl virózu spojenou se zubama 😒 byl hrozně zahleněnej.

lienockaa
10. mar 2009

nikus-aj my mame skusenost, ze ak mal nas syncek vela hlienov a kaslal, tak aj zvracal a vyvracal vsetko, aj hlieny, ale aj lieky, nie iba mlieko,proste vsetko..☹ zase tak silno mlieko nezahlienuje, co by potom robili mamicky plne kojenych, alebo neprikrmovanych deti na UM deti, ked su chore?..par dni bez mlieka urcite by sa nedalo byt..😉 a tvoj syncek je uz vacsi, urcite nepije uz tolko Um, ze by ho to hrozne zahlienilo..je to neprijemne,nech vam to co najskor prejde!

nika251
autor
10. mar 2009

Dakujem ya rady aj skusenosti, teraz prave spapl pol jogurtu.

zero
10. mar 2009

nika neměj strach. Mě kolikrát z kašle zvrací i 7mi letá dcera. Ono se jim tím uleví že ty hleny ze sebe dostanou.

davidko7
10. mar 2009

Ahoj,naš maly keď mal sopliky,tak mu stekali hlieny a vtedy vyvratil jedlo.Aj som čitala,že pri soplikoch je vracanie bežne 😒

habibi78
10. mar 2009

mne malá kde je chorá a nachladená, má sople, tak sa niekedy z nich povracia.... vtedy jej nedávam mlieko, lebo to ešte viac zahlienuje, ale len caj...

tweety22
11. mar 2009

aj u nas ked je syn chory tak zvracal z hlienov, presne ako sa pise hore treba obmedzit mlieko lebo velmi zahlienuje...

marorlinko
12. mar 2009

moj maly to ma terez tiez, kasle dost a casto ho napne a vyvracia sa,dr nic nenasiel pred tyzdnom, j eok,len ten kasel pije syrup,akosi nepomaha,ale ten kasel s hlienmi mam teraz aj ja,mna tiez casto napina na zvracanie,takze sa neboj, je to normalne,

nikka.vo
12. mar 2009

Nika, já to zažívala před pár dny ☹ , podložili jsme matraci, protože nám zvracel v leže, tak aby mu to neteklo do nosu a nezadusil se tím. Ale stejně jsem nemohla moc spát. Neblinkal nám jen tak, ale vždycky při vykašlávání se mu zvednul žaludek a pozvracel se. Doktorka mi taky říkala, že to zvracení nevadí, že se tak alespoň zbavuje těch hlenů 😉 Nám dala na noc nějaký prášek (asi teda driják 😕 , protože říkala, že po něm bude nejspíš ospalý) a že je proti těm nočním záchvatům kašle. Syn nám totiž během noci zvracel několikrát. Prášek zabral, syn se konečně vyspal bez kašlání a myslim, že se i to tělíčko uklidnilo a načerpalo trochu energie, když konečně nekašlal 😉 od té noci se to jen a jen zlepšovalo.

dididi30
12. mar 2009

moze byt aj nas kaslal a tak strasne,ze sa povrackal, ale nakoniec sa zistilo,ze ma zapalene uska ☹ takze tak...

nika251
autor
13. mar 2009

Ahojte. Tak Damesko je uz relativne dobre, teploty uz nemal, vracal len vtedy raz v noci. Ale este stale je riadne zahlieneny a uz som to nachytala aj ja. Na hlieniky mu nezaberal ani mucosolvan sirup ani stoptusin sirup pre deti tak nam vcera Dr. odporucila jedno homeopatikum ale kedze ho nemali tak nam miesto neho dali hedelix vraj je to to iste. Tak ho berieme obaja. Dufam ze tie sopliky coskoro prejdu. Ale odsavame ich riadnu kopisko 😖

lubika10
13. mar 2009

Ahoj Nika, mam 3 deti najmladsie bude mat 16 mesiacom a najstarsi ma 7 rokov. Zazivam take problemy ako pises casto. Hlavne stym starsim som si to uzila terazje to s nim v pohode. Ak mas taky to problem davaj mu po menej .Nie hned celu flasu. Ja viem si rada ze konecne aspon nieco ale potom to tak to dopadne. Snaz sa mmu davat trocha hustejsie jedlo. Pitie davaj po troche .askus mu vypodlozit hlavicku aby nespalna rovnom.aj kvoli hlienom ktore mu stekaju a ho to drazdi. ahoj vela stastia

nikka.vo
13. mar 2009

Nika, kup si ACC tablety do vody, hodně lidí si je chválí, přítel si je koupil před pár dny a jen co je vzal, tak začal brutálně odkašlávat (občas fakt nechutně 😅 😅 😅 ) a odhlenil se brzo 😉 Pokud máš i rýmu, tak se ti po tom spustí celkem brutálně, ale o to kratší dobu jí budeš mít 😉

nika251
autor
14. mar 2009

Ahojte. Velmi pekne dakujem za rady. Syn ma od piatka zas teploty, boli sme na pohotovosti- vysledok si precitate v teme : ockovanie priorixom a nasledne osypky 😝 😖 😢 😢 😢 😢 😢

simbbaa
14. mar 2009

ahojte kocky chcem sa opytat tiez mam so syncekom taky isty problem je velmi zahlieneny a nejako sirup nepomaha...ale chcela som sa spytat odmietami jedlo kedze mu idu aj zubky co davate v takom pripade detickam na veceru kedze mlieko zhlienuje?ps..cajik na noc nechce..dakuejm 😒

nikka.vo
14. mar 2009

simbba, třeba chleba s máslem, nebo sýrem na kostičky 😉 nebo normálně to co k obědu, nějakou zeleninku, nebo těstoviny, nebo rýži 😉 v tomhle věku už to jde, horší to je u miminek 😨

binki
15. mar 2009

mám vyzkoušené, že zahlenění snižuje vařená mrkev nebo šťáva z ní, dál majoránkový čaj. na vlhký kašel mucosolvan (po tom se mi několikrát pozvracel, ale to je běžné, jak se ty hleny naředí),na suchý kašel stoptusin, prothazin na noc.

minusa
15. mar 2009

ahojte

my sme teraz dlho dlho mali sopliky a samozrejme aj kasel.....od dokiny som mala sirup stoptussin ale nepomahalo, tak som bola v lekarni, ze kupim nieco ine a pani magistra mi odporucila davat len a len sinupret, ziadne sirupy od kasla, sinupret je dobry aj na horne a aj na dolne dychacie cesty a veru zabralo 😉 je fakt, ze pokial sopliky zatekaju, tak kasel tak lahko neprejde ziadnym sirupom a sinupret zabral, takze odporucam 🙂

binki
15. mar 2009

minusa: on je rozdíl mezi soplíky, zánětem nosohltanu a středouší a laryngitiou nebo bronchitidou, to pak sinupret nestačí

simbbaa
15. mar 2009

binki dakuje velmi pekne za radu 😉 ano po mucosolvane sa mi tiez zoparkrat povracal..hmm...inak je pravda ze cim castejsie odsavam sopliky tym sa mu viac tvoria?uz aj take som pocula tak ja teraz som z toho uz jelen...co robit ohhh ☹

mkr
15. mar 2009

simbbaa ale nemělo by se odsávat víc jak dvakrát dráždí se pak sliznice to jsem slyšela, hlavně nestkrat nic do nosu vystříkávej vincentkou ikdyž nemá rýmu

mkr
15. mar 2009

prothazin na nic už se takhle malým dětem nedává to mi říkala naše dr. taky jsem ho pro malou chtěla dala mi kapky fenistil

lucaska
15. mar 2009

ahojte,aj nam zabral na sopliky a kaslik sinupret...........vzdy mu to stekalo do krku a sinupret pomohol hlieny rozpustit a kraaasne vykaslat.mozem len odporucit...

vesi
16. mar 2009

Nečítala som všetko, ale vracať môže aj z hlienov, ako tu niekto písal, mlieko zahlieňuje a pri teplote sa nemá dávať mlieko, z toho potom deti vracajú... 😉 napr. moja malá vracia ked má teplotu aj ked nevypije mlieko... 😝

monikawierna
31. máj 2012

@nika251 dobry den ano ja som mala s tym skusenost ze sa mi mala povracala tiez mala hlieny a tiez ked ich vyvratila tak bola spokojna moze to byt s toho ja jej davam sinupret to je na kasel a rozpusta tie hlieny a som s tym spokojna a hlavne mlieko netreba davat viac to zahlienuje potom pekny den