Môjho syna stále zapeká. Ako mu pomôcť?

mikejla26
5. okt 2009

Marko ma 8mes.davam mu uz aj kase,vyzivy a podobne veci.Mliecko ma len dva krat denne.Chuti mu vsetko s tym problem nemam ale vacsinou ma problem s tvrdou stolicou,skusala som aj odstavovat ovocie,kamilkovy caj ten mu moc nechuti.Ak mate nejake skusenosti alebo napadi co by som mala skusit budem vdacna za kazdu radu..dakujem

saska.t
5. okt 2009

slivkove stavy, alebo uvarene susene slivky, ovsenne vlocky, 😉

cessy
5. okt 2009

nam vzdy pomohol harmancekovy cajik,granulovany Hipp, alebo cukina...

vinka
5. okt 2009

Mikejla ovocie neodstavuj.Hlavne hrušky a jablká nech papá.Ja som mala teraz problém s dcérou ale ona má dva roky skoro a hrušky a vločky ovsené jej pomohli.A syn ked mal pol roka asi tiež mal taký problém a to mu zabrali ovocné šťavy.Ale to som doma odšťavila aj 5 druhov ovocia naraz bolo toho aj cez pol litra a to pil cez deň.Juj jak s..kal. 😀

ivulik2
10. okt 2009

no aj my sme už mali s tým problem kupila som asi všetko čo bolo v lekarni dostupne pre deti... skus probiotika biogaya to je pre deti od 3 mesiacov a ak nechceš ho pchat liekmi tak uvar na liter vody jednu ližičku ovsenných vločiek ) tie vločky rozvar) preced a daj to malemu vypiť samozrejme že nie celý liter stači tak deco ak by mu to nechutilo oslad hroznovým cukrom a garantujem že mu to do niekolkých hodin povolí ... to mi poradila pediatrička takže je to bezpečne a hlavne odskušane 🙂
prípadne skus mu variť vločkove polievky ( zeleninovu polievočku tak ako varíš ale miesto rezncov daj do nej vločky stačí 10 minut povariť v polievke a hotovo)

libka1
11. okt 2009

do jogurtu mu daj lanove semiacka, nechaj ich v tom postat, aby mali taku "soplovu" (sorry za vyraz ale fakt to vystihuje 😅) konzistenciu, to mu pomoze a navyse je to zdrave 😉

burina111
11. okt 2009

ahoj, tak nám sto percent učinkuje napríklad hruškový alebo slivkový džus od relaxu, ten s vllákninou a ak toto nemôže, ja som malému uplne od malička varila čaj z kamiliek.....ak vypije každý deň trošku, máš po problémoch, aj malý drobček

mikejla26
autor
12. okt 2009

Zeny dakujem za rady a urcite vyskusam to co ste mi radili len nech sa mu ulavy.Len rozmyslam je chyba ked malemu davam mliecko uz len rano ked sa zobudi??pocas dna ani vecer mu vobec nechuti a papa vsetko ostatne ci to aj tym nebude.Mam mu ho skusat davat viac krat denne alebo je to ok ked ma 8mes.a rano mi vypije len 80ml ledva..

vinka
13. okt 2009

Mikejla no v takom veku mi deti pili mlieko asi 3 krát denne. 😕 Alebo aspoň 2 krát isto.

vinka
13. okt 2009

Mikejka lebo si myslím,že chyba bude iba v strave.A čo papá celý deň?Napíš taký jeho jedálniček za jeden deň. 😉

mikejla26
autor
15. okt 2009

No rano ked sa Marko zobudi to je pribl.5-6hod na to mliecko potom okolo deviatej maslovy rohlik s dzemom,puding alebo ovocnu vyzivu,na obed slizikovu polievocku,alebo zemacik s mrkvickou no a zas poobede aj jablcko nastruhane papava alebo podla toho co mal rano tak mu dam poobede nech to ma striedave,mliecko mi pocas dna vypluva a na vecer okolo 17.30-19.00 mava zarabanu kasu ryzovu,marhulovu alebo krupicu..neviem teda ci v tom robim nieco zle ale rady si rada zoberiek k srdcu... 😉 dakujem

libka1
17. okt 2009

tu krupicu by som mu asi nedavala a vopchala by som mu do jedalnicka niekde nieco kyslomliecne (jogurt, acidko) 😉

mikejla26
autor
18. okt 2009

Acidko,to moze aj to detom chuti?ja osobne ho nelubim..a jogurty moze normalne barz jake prichute ovocne s obchodu alebo sa mam zamerat len na urcite druhy..zatiel som kupovala take vanilkovo pudingove napr.danette

wild.horses
28. okt 2009

Dnes sme po niekolkych dnoch uspesne vyhrali boj so zapchou... pomohla surova stava z mrkiciek a zavarana slivka. Vrele odporucam.
Zapieklo ho z ryze, varenej mrkvy a zemiaku, takze teraz mu do prikrmov budem pridavat olivovy olej a asi aj trochu lan. semiacka, no a tu slivku (zatial nie v tekutom stave) 😀

kisska
28. okt 2009

mikejla - janse ze chuti, dokonca aj to neochutene... samozrejme pokial dietatu neukazes, ze existuju aj acidka s prichutou. Vynechala by som aj tie pudingy - ja osobne ich nepovazujem za mliecne vyrobky, ale sladkosti (maju ovela viac cukru ako mlieka). Zameriavaj sa hlavne na smotanove jogurty, mozu byt aj s prichutou (zvolenske smotanove, hollandia, tami, choceske...), cim menej pridavkov tam bude, tym lepsie 😉

wild - gratulujem, celkovo zabera surove ovocie (bez supiek), akurat som si nie ista tym lanovym semiackom, pokial ho nemas drvene, ale vyskusaj a daj vediet 😉

mukky
28. okt 2009

ja som si odsledovala co nas zapeka...a je to karfiol.Sice nas zapiekol len 2 krat ale aj tak viem ze je to z neho,inak kakame pravidelne
pomaha nastruhane jablcko v jogurte,slivky ci slivkova stava,viac vlakniny,menej mrkvy...viac tekutin,obilninovych kasi
neskor sa to iste upravi ked ti zacne chodit,zacnu aj crievka lepsie pracovat.Dolezite je ci je maly kludny,netrapi sa velmi pri kakani,nema nafuknute brusko a problemy s vetrami

mukky
28. okt 2009

mikejla krupica nie je vhodna pre tak male dieta,je velmi tazko stravitelna,odporuca sa po 3 rokoch.Skus si miesto nej kupit kukuricnu krupicu a presne ako kisska pise,ziadne pudingy a jogurty aspon 9 az 10% tuku aby mali a biele neochutene,dochutis ich ovocim

wild.horses
29. okt 2009

nie som si celkom ista, ci mu mozem dat surove ovocie, ma len 7 mesiacov. To lanove semiacko-myslela som tym odvar z neho, ale len trosku. Vyskusam, dam vediet. Dost tazko mu je vybrat vhodne papanie a aby ho nezapieklo v tomto jeho veku.
Ked bude kakat raz za 2 dni, to je tiez celkom ok, vsak? este stale viac kojim nez prikrmujeme, je to taky mliekoholik. 😀

mukky
29. okt 2009

wild ja som zacala davat jablcko asi po 3 tyzdnoch od zavedenia prikrmov aspon si myslim,uz fakt si nepamatam 😝 takze urcite uz mal 7 mesiacov.prvy den som jablcko na kocky uvarila a popucila,na druhy den som uz dala jablko nastruhane a nevarene,pokial nebude ziadna reakcia po po 3 dni ,cerstveho ovocia jablka sa bat nemusis.&banan som zacala davat az po roku

mukky
30. okt 2009

mikejla ako?pomohlo nieco,malemu uz je lepsie?

lili91
4. nov 2009

ahojte, necitala som uplne vsetky prispevky, len chcem napisat, ze aj my sme mali s dcerkou tento problem, ked bola mensia (nemala ani rok) a trapili sme sa s nim dost dlho...malej na koniec zistili alergiu na soju a ta to sposobovala. soja je totiz v mnohych veciach (sunky, parky, keksiky...) Takze niekedy dlhodoba zapcha, na ktoru nic nezabera, moze mat "povod" v nejakej alergii

kisska
4. nov 2009

wild - ako pise mukky - pokial nie ste potravinovy alergik, kludne mozes davat surove ovocie. Varit/parit sa zvykne len kvoli lahsej stravitelnosti a nizsej alergizacii, ale ak take nemate, kludne mozes struhat surove. 😉

aeouliana
26. nov 2009

ahojte...aj my sme mali podobny problem..jedna vec zabera urcite..stava zo slivkoveho kompotu..trochu som ju zriedila vodou a zabralo skoro okamzite 😀

MUKKY: mne hovoril doky, ze jablko zapeka...

aammiinnaa
3. dec 2009

ahojte,hladala som dake nove receptiky a natrafila som na tuto temu.Trapili sme sa s tymto problemom takmer 7 rokov,prosila som lekarku o pomoc,ale vzdy ma odbila s tym,ze do 12 rokov pre dieta nie je nic,co by synovi pomohlo pri zapche,poradila mi iba susene slivky a lanove zrniecka,ale syn stale odmietal co i len ochutnat.
Bola som zufala,syn maval pri zapche aj teplotu okolo 40-ky.Roky som patrala vsade mozne,ale az teraz nedavno som objavila prostriedok vhodny na zapchu pre deti- laktobacilky.Ucinok sa prejavil do hodky a okamzite klesla aj teplota.

wild.horses
22. jan 2010

ahojte,
mali sme tento problem, ked som zacala prikrmovat a neustupoval nam, nech som davala cokolvek.
Tak sme skusili jogurt asi pred mesiacom a odvtedy uplna pohoda, kaka tak raz za dne, raz za dva dni. Viem, ze je to skoro, pre kojene dieta, davat jogurt, ale to jeho kakanie raz za 5 dni... no co je horsie?
polievky mu varim aj s pridanymi lanovymi semienkami, ktore mu vsak jest nedavam. tiez ok
aam... ano, laktobacily su super vec.

aussiegirl
31. jan 2010

super su probiotika (ja davam do mliecka kt pije vecer), jablcko (olupane), riedene ovocne stavy (slivka, jablko) a vlaknina - tu pozor, musi byt zvyseny prijem tekutin, aby vlaknina "netahala" vodu z traviaceho systemu lebo potom velmi pomoct nevie. opatrne s ryzou a prezretym bananom je sice pre babo sladucky ale zapeka.

lienkad
31. aug 2010

prosím o radu.Mám 4mesačneho a stale ho zapeka od narodenia ho dokrmujem nutrilonom ha no kedže sa my netvori viac mliečka tak mu davam viac toho nutrilonu a stale ho zapeka už sme zmenili mlieko na bebu a stal nič....skušame jablkoo-hroznovu štavu no neviem kolko toho može vypiť a či by mal piť lebo zatial mu nedavam vodu ani čajíki lebo mal zelenu stolicu s čajíkov...čo mám ešte vyskušať?

laksmi
23. máj 2012

ahojte, pripajam radu, ked sa mne narodila dcerka v nemocnici davali nutrilon, kedze sa mi nepodarilo kojit pokracovala som s nutrilonom HA, z toho mi grckala, tak sme presli na nutrilon comfort (ten je hustejsi) + biogaja, z toho ju zase zapekalo bola som zufala ako prvorodicka som si nevedal dat rady, preco mi babo nekaka???? nakoniec nam dr. poradila infacol, ten pomohol len na prdiky ale ona stale nekakala, nakoniec po vyskusani nutrilonu anticolic som sa rozhodla davat obycajny a zahustovat ho nutrilonom - nutritonom zahustovac, ale stale nic.... ani cajik fenykel nepomahal prosto nic iba obcas sa jej podarilo vyprazdnit pomocou teplomeru, rurku som nechcela davat...teraz sme na BEBA pro 1 uz asi mesiac, zahustujem jej ju nutritonom a v pohode dcerka ma 2m. davam jej espumisan nakolko som bola presvecena ze infacol jej nepomahal, a kaka mi kazdy den...je to vec pohladu mozno je to aj tym ze uz ma dva mesiace a viac sa hybe, ale vela urobilo aj to mliecko.... tie uplakane dni su chvalabohu za nami...tazke mamicky nebojte sa vyskusat viac mliecok, kazde babo je ine 🙂
ps: skusala som aj jablckovu stavu z bio jablk to pomohlo ale potom sa mi vyhadzala, tak oporucam vyvarit ovsene vlocky na 1 l vody lyzica ovsenych vlociek ktore premyjete vo vode a date uvarit,potom do vyvaru zarobite mliecko mozte 2x denne uvidite do druheho dna sa 100% vykaka 🙂

jakubko28
4. dec 2013

chcela by som sa opytat ze zacala som prikrmovat a maleho zapeka moze ho zapekat od karfiolu?

aelinka
7. dec 2013

Ak sú problémy so zápchou vyraďte zo stravy sladké jedlá a jedlá s bielej múky. Pridať dostatok čerstvej zeleniny a ovocia a tekutiny. Výbornú skúsenosť mám aj s Emulipsom od f OKG, je čisto prírodný vyrobený z repkového oleja.
http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda

barnica
7. dec 2013

Nám keď dlho nekakal trebars 3-4 dni dali sme čípok ale inak sme používali potraviny ktoré uvoľňujú plyny tým sa spriechodnili aj črievka 😀