Mokvanie medzi prštekami u bábätka. Čo na to použiť?

mojinecka
17. sep 2008

Chcem sa spýtať, či ste nemali problém s mokvaním medzi prštekami na rúčke bábätka. Tým že má rúčky zovreté v päsť, začala sa jej medzi dvoma prštekmi akoby zlupovať kožička. Čo ste na to použili?

amarelka
17. sep 2008

ahoj, to sa jej len zlupuje, či aj mokvá? utieraj jej vlhkou handričkou, a ja by som skúsila nejaký zásyp ako na zapareniny 😕

cartmanko
17. sep 2008

ak si ju oblizuje a pcha do ust ako nasa, nie su to len slinky?

mojinecka
autor
17. sep 2008

Asi som sa zle vyjadrila. Je to take zlupovanie. A keď sa to snažím odstrániť, tak ide ešte viac kožičky dole. Najskôr som si myslela, že je to mlliečko zaschnuté a tak som to dala dole a zišlo ešte viac...

annag
17. sep 2008

mojinecka, treba dávať pozor po kúpaní a umývaní ručičiek, aby si tie plochy dobre vysušila. Bábetká majú extrémne jemnú kožtičku. Môžeš natrieťtenučko mastičkou na zadoček. Skús sa s prštekami cez deň často hrať, štekliť po dlani, otvárať pršteky , nech sa mu ten reflex rýchlejšie stratí a nech sa tie miesta vetrajú.

zuzula28
17. sep 2008

moji, my sme mali toto medzi prstíkmi na nôžkach...ja po každej kake umývam a dôkladne mu vysuším medzi prstíkmi a hneď nám to prešlo...treba často umývať rúčky a vždy dobre vysušiť, ako sa začne viac hýbať a pracovať rúčkami, tak sa to "prevzdušní"...

gucz
18. sep 2008

mojinecka moja to mala medzi prštekmi na nožičke, boli sme u kožnej, že vraj je to pleseň a dostali sme krémik. Po pár dňoch natierania jej to zmizlo

heliotrop
18. sep 2008

my to mame tiez na nozickach uz dlho. aky krem si na to davala gucz?