Molluscum contagiosum u dcéry. Máte rovnakú skúsenosť?

katarinas
14. jún 2008

Ahoj, kocky. Neviem, ci sa tu uz tato tema pretriasala, tak ak ano, kludne mi to prehodte... 😎
Dcerka ma 2roky 4mes. a pod pazuskou sa jej zacali robit bradavicky, tzv. "molusky". Boli sme u koznej lekarky, ktora nam povedala, ze je to virusove ochorenie (doniesla si to s najvacsou pravdepodobnostou z aquaparku alebo z kurzov plavania) a prakticky sa to neda liecit, iba vypalit dusikom... Zatial nam odporucila vyskusat homeopatcku tinkturu Zymaderm, objednavali sme to cez inet z USA a skusame, co to spravi... Dost sa to siri, tak mam strach, ci to zaberie. Nemate s tymto problemom niekto skusenost? Kazda rada pomoze.

bibi21
13. mar 2017

@majobea naozaj vam zabral nimbový olej? dcerka ma ešte zopar molusiek. ako často a ako ste ho aplikovali.dakujem moc za odpoved

mirkabrez
13. mar 2017

@majobea dakujem pekne za info...

demi123
13. mar 2017

@bibi21 dobrý deň ano zabral len unas to trvalo cca tie 4 mesiace lebo dcéra ich mala hrozne vela drobných natierali sme sa každý večer po sprchovani keďže cez den bola v škôlke odobrala som si do stamprlika a dala par kvapiek cajovnikoveho oleja hlavne na prekrytie toho pachu nic príjemne ale zabera natierala som usnymi tycinkami moze ísť aj okolo nich dufam ze som pomohla

bibi21
13. mar 2017

@demi123 dakujem uz som ho objednala..dcerke este zopat zostalo. Boli sme na zakroku u koznej tak ked sa to zahoji pustim sa ostatne znicit olejcekom.

majobea
14. mar 2017

@bibi21
@mirkabrez ano aj nám mala som z bionatural.sk tu 7,5ml flašku, malý to mal od juna a toto mi niekto poradil na jesen, medzi tým sme skušali kadečo, vrátane verumalu od kožnej po ktorom hrozne plakal ako ho to štípe, tento nimbový som natierala normalne prstami , mal pod pazuchov jednu ktorou to začalo a potom smer hrudník cca 50ks, postupne mizli trvalo to cca 2 mes a zatial som tu flašku aj minula, dávala som iba 1x večer po kupaní, tá materská mizla pomali ale zosušila sa ostatné tie čerstvé pomizli pomerne rýchlo....iste si to kupte ja som už aj váhala ale povedala som si že ešte toto skusime lebo to mal už važne moc toho a nevedela som si predstaviť žeby mu to vypalovala, také množs. a ešte pod pazuchov a na hrudi......, používam to aj v lete ked poštípoe taká čiena muška, že je taký krvavý dobanec a okolo červené, pekne to stiahne a nebolí a nesvrbí to tolko, na ten smrad si malý časom zvykol..je to akoby vegetovo-cesnakové ale ozaj si už potom nesťažoval nato......

bibi21
14. mar 2017

@majobea dakujem za odpoved.uz som to objednala

berenice8
14. mar 2017

ahojte, my sme mali toto...moje obe deti to mali, takze som to za tu cenu musim povedat vyuzila a zabralo nam to, vytvorili sa chrasty, ktor epotom odpadli..http://www.lieky-online.sk/molusk-bradavice-otl...

a boli sme v lete pri mori a dohojilo sa to uplne...

hors
4. máj 2017

Ahojte dievcata mam 2deti dcerka starsia (4)ma molusy tak 3 ks ale mali sme aj 5-6 ks.D nes som zistila ,ze mladsia dcerka (12mes) zacala mat molus na chrbatiku.Prosim Vas viete mi poradit co stym spravyt😃Boli sme u koznej ,povedala,ze by bolo dobret to starsej vyskrabnut lenze dcera by rucala ako tur a ma to na vyecku takze neviem si to predstavyt.Prosim Vas ak viete neaku radu dat budem velmi rada Dakujem kazdej za koment😃

majobea
5. máj 2017

@hors https://www.bionatural.sk/p/nimbovy-olej-100ml
jednoznačne na 150% doporučujem, malý mal cca 40-50 ks postupne pod pazuchov smer chrbát, smer brucho kde tu nohy ruky.......cca 2,5 mes a postupne všetky pomyzli, verumal od kožnej ho brutalne štípal a ked tá moluška z neho napučala šírili sa to dalej...čiže oničom

a tento nimbový v lete pouzívam aj na štípance od hmyzu, či nedávno na herpes na ustach

hors
5. máj 2017

@majobea dakujem pojdem to objednat 😀len ste to narierali kolko kratvza den ? ja som stoho zufala 😢to je pliaga strasna .dakujem moc

majobea
5. máj 2017

@hors iba večer po kupaní...klud , mi sme to mali od juna, po gepových, oreganových a lastovičníkových pokusoch som s nimbovým začala asi v novembri....a mali sme toho že kvantum, som sa už desila čo s tým......toto vás zabere nebojte sa
+ by som pridala niečo aj zvnutra na imunitu mi bereme toto https://natures.sk/produkt/beta-glucan-detsky-s... ...ale ozaj že hlavnu zásluhu závam tomu nimbovému

majobea
5. máj 2017

@hors ako som písala do 2 mes boli fuč....ja som mala 1 flašku tú 7ml balenie teraz už obj. tuto 100ml aj cenové je lepšie aj ako píšem zužitkujete aj na iné, hlavne na tie letné kadejaké štípance , a roztopte si to je to ako olej, niekam to prelejte do kremikovej dozičky a dajte stuhnuť ono to potom uplne stvrde to čo nepoužívate dajte do chladu a vždy si takto odlejte potom do kelimku, v lete je to olejové, v zime to mám také polotuhé ked je to v kupelke

hors
5. máj 2017

@majobea prave som to objednala snad zaberie 😃sice jedna ma len jeden a druha ma ich 3 aj tak sa to moze rozsirit velmi dakujem mc za radu a pomoc 😀

majobea
5. máj 2017

@hors hej aj mi sme mali najskor 1- 2 a......atd a verumal od kožnej to dorazil a išlo to prudom, ešte nech ťa nezaskočí jeho "vona" ..popisuju orieškovo-cesnakové podla mna skor take vegetovo-cesnakové....malý naskor protestoval, potom už v pohode, ako píšem premna aj na usta na herpes, zvykla som si a nevadí mi to ako to "vonia" hlavné je že pomohlo a nemusíš natierať presne na molušku aj kusok okolo potri jak sa podarí..

bibi21
5. máj 2017

@majobea aj my sme ho používali ale nejake nemizli..tak som teraz mesiac potierala vodičkou Infectodell..molusky mizli ale stále sa nam robia nové..dcerka vybrala imunoglukan a teraz berie AMP sirup..chcem sa spýtať po akej dlhej dobe ste videli že ten nimbový olej zaberá? ako prebiehalo to liečenie? dcerka to ma na zadočku a 3 na brušku.

majobea
5. máj 2017

@bibi21 od novembra mala som tu 7ml flašku, kým sme ju neminuli nejak v polke januára, malému zmyzli všetky , tá prvá materská čo sa mu urobila pod pazuchov sa tak zvraštila, osušila, kusok tam z nej ostal ale je suchá aj po 2rokoch a odvtedy ich nemal, kolko ste s ním potierali???? mi sme brali ten sirup z natures.sk skuste ten je lepší než imunoglukan

majobea
5. máj 2017

@bibi21 inak sme nič špeci neliečili, ako som vyššie písala mal to od juna a skušala som 3 maste aj čerstvý lastovičník, ničč nezabralo, verumal to ešte viac rozšíril až tento nimbový

bibi21
5. máj 2017

@majobea potieralal som 2 týždne a sa mi zdalo že nemiznu. keby sa aspon nové netvorili. ale staré sa zahoja a vždy okolo tých starých najdem min. 1 novú malinku..už mi skončil infectodell tak sa vrátim k tomu nimbovému smradocku. potierali ste to prstom či vatovou tyčinkou. nechcem jej to rozširovať.

mufka1
5. máj 2017

@bibi21 dobry den mozem sa spytat nieco ? dakujem

majobea
5. máj 2017

@bibi21 jajj to je ozaj málo....mi 2,5 mesiaca kým všetky pomyzli, normalne rukou prstami som to natierala, a skuste to tak plošne potom nie iba na molušku aj kolom viacej dajte

bibi21
5. máj 2017

@majobea skusim...dakujem krásne...snad sa toho zbavíme do leta.

majobea
5. máj 2017

@bibi21 a ten natures sirup pridajte , startiť nemáte čo, nám velmi dobre zaberá aj pri bežných chorobách, velakrat sa ten kašel a sopel ani tak nerozvinie a malý su po nom raz dva fit

majobea
5. máj 2017

@bibi21 kludne mažte dalej ja som iba 1x denne večer po umytí dávala nefarbí to nič, uškodiť mu nemože a nevzdávajte to iste to pomizne, práveže tie čerstvé išli preč najskor odolávala tá materská...inak nemá niekde velkú, ktorou to začalo???? žeby ste ju nezbadali a nenatierate???

bibi21
5. máj 2017

@majobea mala takú velkú..ta konečne zmizla tou vodičkou čo som potierala..odolavala skoro mesiac.

keyka
4. nov 2017

Mamicky mozem sa spytat ci sa vam podarilo ich uz zbavit? Pripadne ci vam zabral Molusk alebo ten olej. Starsej (5 rocnej ) ich tento tyzden vypalili, ale zopar ich este mansich zostalo a rada by som jej to preliecila. Nam ten pripravok Molusk nezabral na vsetky,ale na niektore ano. A teraz vyrasili dake aj prostrednej ( 2 rocnej) dcerke a u nej si neviem predstavit ze by som jej davala Molusk bo strasia pri tom vzdy kricala,ze ju to stipe a tato prostredna je este viac citliva. Mate dake finty, ako sa toho zbavit? Dakujem,za kazdu radu 😉

sun123
4. nov 2017

Aj ja ocenim akukolvek radu,ako sa toho zbavit..☹uz dva mesiace vypalujeme ,natierame betadine+puder-ichtamol 2xdenne,niektore zmizli,ale nove sa robia..syn uziva imunoglukan..ma 32 mes...zoskrabavanie sa pravdepodobne nezaobide bez jaziev,coho sa bojim

yanni
4. nov 2017

@sun123 NEveim, nema skusenost pri takom malom dietati. nas druhy ich mal ako 5-6 rocny.Nic nepomahalo. Ziadne vypalovanie, ziadne vodicky, ziadne masticky. Snazili sme sa aby sa neskrabal, deti sa nekupali spolu a striktne sme dodrziavali aby pouzival pre seba len ten svoj uterak. Zmizli same od seba, trvalo to vyse roka.

milek
4. nov 2017

@sun123 Kamaratkinej malej pomohol roztok podophylinu a amp care , podophylin je tusim obsiahnuty aj vo wartec kreme.

sun123
5. nov 2017

@yanni
@milek dakujem

zut
15. máj 2018

CE