Molluscum contagiosum u dcéry. Máte rovnakú skúsenosť?

katarinas
14. jún 2008

Ahoj, kocky. Neviem, ci sa tu uz tato tema pretriasala, tak ak ano, kludne mi to prehodte... 😎
Dcerka ma 2roky 4mes. a pod pazuskou sa jej zacali robit bradavicky, tzv. "molusky". Boli sme u koznej lekarky, ktora nam povedala, ze je to virusove ochorenie (doniesla si to s najvacsou pravdepodobnostou z aquaparku alebo z kurzov plavania) a prakticky sa to neda liecit, iba vypalit dusikom... Zatial nam odporucila vyskusat homeopatcku tinkturu Zymaderm, objednavali sme to cez inet z USA a skusame, co to spravi... Dost sa to siri, tak mam strach, ci to zaberie. Nemate s tymto problemom niekto skusenost? Kazda rada pomoze.

dzovana
18. apr 2013

@tarina my sme bojovali s moluskami dost dlho. Infectodell sice zabral, ale asi ju to stipalo,lebo vacsinou v noci si to rozkrabala a tak sa jej to prenieslo dalej.. Aj som sa odhodlala jej to vypichovat a potierat dezinfekciou Betadine, ale asi som to nerobila uplne na 100%, kedze ani to nebolo uspesne. Nakoniec sme vyhrali nad moluskami so sirupom Imunoglukan. Neviem ti povedat dobu, ale vyuzivala asi 3/4 flase a po moluskach ani stopy. Zmizli uplne same, bez nejakeho mechanickeho zasahu! Tak drzim palce, viem ze je to otrava

1enuulk4
30. máj 2013

Ahojte dost som zufala,dcerka chodi kazde dva tyzdne na vyskrabavanie a uz to tazko zvladame vsetci a najviac ona..chcem sa spytat ci jej to mam aj sama pucit ked sa objavia nove?alebo aj tie stare?cistime betadinom a mame sirup AMPCare..dost drahy a zatial ziadna zmena skor mam pocit ze sa jej to roznasa..mala to iba na brade uz to ma aj na vieckach a perach..dakujem velmi pekne za vsetky rady 🙂

0904926904
3. okt 2013

Ahojte,aj ja som bola zúfalá..no vela som o tom čítala,aj u nás sa objavili...z ničoho nič...najprv 2...5..boli sma na vyškrabávaní u kožnej a je to dosť stará pani..a niektoré ani nevidela...netrafila...a rozšírilo sa to..vobec nás neinformovala ako na to...vraj to samé zmizne...a molusky sa šíria dalej...neviem kde sa nakazila...ani na plavárni sme neboli... 😨 no začala som jej to potierat tee tree olejom a napodiv to začalo schnúť...tak uvidíme...dnes ju poslali zo školky domov,vraj divne voníí..no ten olej má svoju vôňu a dosť silnú..tak som ju nechala doma,uvidíme,snád to do týždňa zmizne samé...a dávam aj Imunoglukán sirup...teraz 8 ml pred spaním...je to otrava....ked dieťa niečo trápi... snád vyhráme 🙂 🙂 🙂

abbey1
3. okt 2013

Nám na molušku super a hlavne okamžite zabralo koloidné striebro. Stačilo potierať pár dnía vymizli samotné. ˇ6iadne bolestivé vyškrabávanie, čudujem sa, že to ešte vôbec robia. Nič za to nedáte, určite skúste. Neverila som ,že to tak rýchlo s ním vymizne.

tekla435
21. okt 2013

čítala som na nete že na molusky je dobrý oreganový olej zmiešaný z tea tree olejom.Neviete mi niekto poradiť v akom pomere sa to mieša?Oreganový olej na kožu nemože ísť neriedený..dakujem 😀

jonki
7. nov 2013

ak by niekto mal zaujem este stale mam doma jedno balenie Zymadermu (krabicka otvorena-vyberala som pribalovy letak ale flasticka s roztokom otvarana nebola) exp 6/16
my uz molluscov nemame takze urcite nepouzijem 🙂

realistka
18. nov 2013

@jonki ahojky. Já bych měla zájem, syn má molusek skoro 60 a nemůžem se jich zbavit ☹ ☹ ☹

margot
9. jan 2014

@skuli Ahoj, no vyzerá to tak, že aj môj syn ich má. Vi ste mali molušky, áno? takže prepichnúť, netreba vytlačiť to biele? Potom betadine, aj treba lepiť, či nie?

margot
9. jan 2014

@any2 a syn mal bradavicu či tie molušky? Zaberá to aj na molušky, neviete?

margot
9. jan 2014

@alelea prelepiť akou páskou? Priesvitnou lepiacou, či leukoplastom? Už sa vám odvtedy neobjavili?ďakujem

ted9
21. jan 2014

Dobrý večer milé dámy, budem rád ak mi pomôžete s mojim problémom a poradíte ako ďalej. Pred pár dňami som dovŕšil 18 rokov a tiež mám problém s ,,Mollusca Contagiosa Perigenitalis" . Prvú bradavicu som spozoroval pred štyroma mesiacmi na dosť nepríjemnom mieste-penise. Najprv som tomu nedával veľkú pozornosť keďže to bola malá bodka a myslel som si že to mohlo byť spôsobené elastickým termo prádlom ktoré nosím pri športe. Ale po čase to začalo rásť a pomaly sa to zväčšovalo. Uvedomil som si, že s týmto problémom musím zájsť k doktorovi. Nebolo mi to príjemné ale odhodlal som sa ísť k urológovi. Nevedel som,že to bude kožného rázu a tú bradavicu som pripisoval skôr infekcii z orálneho styku. Urológ po prezretí nevedel konkrétne povedať o čo sa jedná a tak som šiel za kožnou lekárkou. Dokým som sa konečne dostal k doktorke už som ich mal na genitáliách asi 3-4. Doktorka sa s tým nepárala a sestrička ich s ihlou prepichla a bez rukavíc vytlačila. Domov má poslali s vodičkou ktorou si to mám potierať a v prípade,že sa objavia ďalšie mám si ich sám vytlačiť. Mám 18 rokov ...sám si neviem poriadne ani vytlačiť vyrážku na tvári nie to ešte na tak dôležitom mieste. Chcem sa toho čo najskôr zbaviť pretože som mladý muž a potrebujem aby moje ,,nádobíčko" bolo v poriadku. Nie som si istý,že ja sám si to dobre ošetrujem a preto Vás prosím o nejakú radu ktorá by tie bradavice odstránila rýchlejšie a dôkladnejšie. Vopred ďakujem za pomoc!!!!!

25ka
12. mar 2014

mi sme boli dneska na koznom , myslela som ze syn ma obycajnu bradavicku ale bola to molusca ☹ jednoducho mu ju odrezala a mam davat pozor na dalsie ložiská ( a našla som dalšie) ževraj sa to ma posipavat pudrami aby sa vyrus zahubil ale aj to nieje 100% plavat nikde nechodime lebo je exematik tak netusim kde to mohol dostat.mate nieco zarucene co vam pomohlo s aich zbavit?

erzulik
9. apr 2014

Poradite mi ako na molusky? Dcerke sa objavuju pravidelne, idem na kozne 1 jej odskarbne lekarka a o tyzden sa zase objavia. A takto dokolatozrva 1 rok. Dcerka ma 2,5 roka poradite mi nejake osvedcene rady? Dnes vyskusam prepichnut s ihlou namocenu V Betadine. Vytlacim vydezinfikujem, zalepim na 2 dni. Mame iba jednu tak skusim tuto metodu. Dakujem aj za ine rady

belanka
10. apr 2014

My sme s moluskami bojovali 7 mesiacov.Vyskúšala som všetko o čom som sa dočítala.Potom som ich začala nechtom odškrabávať a hneď zadezinfikovať betadinom.Nakoniec som sa dočítala o gáfrovej masti s ichtanolom a ľutujem,že som o nej nevedela skôr.Posledné som ich ňou zlikvidovala ľavou zadnou.

barbora21
28. nov 2014

@erzulik mozem sa opytat ci ste sa uz molusiek zbavili a co vam zabralo?

barbora21
28. nov 2014

@dzovana mozem sa opytat na nieco ohladom infectodellu? ako dlho si to prosim ta tym potierala? Dakujem

barbora21
28. nov 2014

@danka86 @monda17 mozem sa opytat ako dlho ste potierali infectodellom?

dzovana
29. nov 2014

@barbora21 uf to si uz nepamatam, ale viem, ze nie moc dlho - lebo sme presli na imunoglukan, kt. zabral 100%

barbora21
29. nov 2014

@dzovana ok, dakujem 🙂

danka86
28. dec 2014

@barbora21 my sme brali aj imunoglukan chvilu, cebion, d-vitamin do toho infectodell a ani neviem co vlastne zabralo. Asi 1-3mes sme sa toho zbavovali. Uz si to ani nepamatam.

monise
24. apr 2015

Tak mame to aj my,akurat tu citam ako sa kazdy snazi tu haved znicit.Az nakoniec moja znama spomenula ze to mali aj jej obe deti.Nerobit s tym nic nerypat neskrabat,zisli same!Trvalo to sice dlhzie pol roka az rok ale stratilo sa to samo.Tak som rada ze to malemu nemusim robit,lebo ma 2roky a neviem si predstavit mu to prepichovat ani by sa to nedalo-nedovolil by mi.A este co urobim mame Bioptron lampu tak len ich posvietim.To je vsetko. 🙂

monise
24. apr 2015

A to ze netreba s tym nic robit,to mojej znamej poradila doktorka-primarka kozneho.

duplicka
25. máj 2015

Pridam aj nasu skusenost ,nocna mora dovlecena z bazenov, POMAHA neskutocne rychlo LASTOVICNIK , behom tyzdna mozno 30ks spalenych, aplikovane priamo na ne 2x denne, zalomit rastlinku a potriet stavou co vyteka. Najprv sa v moluske spravi priesvitna bodka, postupne scernie a spali ju to cele, extra rychlo a bezbolestne. 100% ucinok , preto o tom pisem ,lebo sme skusali tiez kadeco a pol roka sa nas drzali, kedze uz je lastovicnik vyrasteny tak som skusila 😉

Hlavne som intuitivne v nich nerypala, presne ako pise @monise , aby sa nesirili, telo si ich spali same, len zase to trva a teda skaredo to vyzera a kazdy sa vypytuje co to ma dieta🙂.

https://www.google.sk/search?q=lastovicnik&ie=u...

majobea
8. feb 2016

@erzulik
@barbora21 kočky nam zabral nimbový olej, obj. z www.bionatural.skk iste skuste behom mesiaca a pol boli preč

beci1
15. mar 2016

Mam nove balenie Infectodell. U nas zabralo rychlo a ucinne. beci1@pobox.sk, 0915691428

demi123
5. sep 2016

Zdravím téma je síce staršia ale potrebujem poradiť môžem dať deti do škôlky kým sa ešte liečia a stále majú mollusky?

mirkabrez
20. okt 2016

@lela1
@lela1 mozem sa opytat cim ste potierali molusky?

majobea
21. okt 2016

@mirkabrez mi jednoznačne nimbový olej ....pol roka nič poriadne nezaberalo iba sa šírili dalej z tohto boli do 2 mes postupne všetky fuč, mali sme pod pazuchou a hrud cca 40-50ks, malý 5r.

demi123
21. okt 2016

Tiež odporúčam nimbový olej iné nám nezabralo

bibi21
13. mar 2017

@demi123 dobrý den chcem sa spýtať či ten nimbový olej vam naozaj pomohol a ako ste ho aplikovali? dakujem. dcerka ma zopar molusiek a chcem sa ich zbaviť.