Molluscum contagiosum u dcéry. Máte rovnakú skúsenosť?

katarinas
14. jún 2008

Ahoj, kocky. Neviem, ci sa tu uz tato tema pretriasala, tak ak ano, kludne mi to prehodte... 😎
Dcerka ma 2roky 4mes. a pod pazuskou sa jej zacali robit bradavicky, tzv. "molusky". Boli sme u koznej lekarky, ktora nam povedala, ze je to virusove ochorenie (doniesla si to s najvacsou pravdepodobnostou z aquaparku alebo z kurzov plavania) a prakticky sa to neda liecit, iba vypalit dusikom... Zatial nam odporucila vyskusat homeopatcku tinkturu Zymaderm, objednavali sme to cez inet z USA a skusame, co to spravi... Dost sa to siri, tak mam strach, ci to zaberie. Nemate s tymto problemom niekto skusenost? Kazda rada pomoze.

lenka132
27. okt 2008

ahoj holky, bohužel i my máme nemilé zkušenosti s moluskami, chodila jsem s Kačenkou na plavání od 6měsíců do dvou a půl let a chodily bychom rády dál, jenže se jí právě začaly dělat tyhle molusky a týden co týden jsme chodily na jejich odstranění-seškrábnutí z tělíčka.....Kačenka to ze začátku nesla statečně, ale čím dál tím více jich bylo víc a víc, no a odstraňování začalo být šílené-řvala, jen vidělu Mudr, takže jsme s plaváním chtě nechtě přestaly

skuli
27. okt 2008

lifinka-na co máte ten internet? 😀 http://bradavice.nazory.cz/Bradavice28-08.jpg

andy333
31. okt 2008

Ahojte, moja dcera sa s bradavicami trapi uz druhy rok. Najskor mala len jednu, lenze ja som si myslela ze je to otlak a tak sme isli na pedikuru. Ani pedikerka nezbadala, ze nejde o otlak a osetrovala to beznym sposobom. Za dva tyzne uz mala dcera na nohe bradavice tri. Isli sme na kozne, vypalili jej to dusikom, dostali sme verumal a nejaku mast, ze urcite to prejde. Asi po dvoch mesiacoch mala dcera bradavic 7.Vsetky pri sebe. Opat ten isty scenar- kozne- dusik- verumal- mast. Nezmizla ani jedna. Potvory. Tak kozna rozhodla, ze dcera pojde na chirurgicky zakrok. Absolvovali sme ho v auguste. Bolo to hrozne, velmi ju to bolelo a 3 tyzdne nemohla chodit. Upokojovala som ju, ze ked to vydrzi, uz bude mat od bradavic pokoj. Asi tri tyzdne dozadu mi ukazala nohu a skoro som odpadla. Na mieste kde jej vyberali tych 7 ma teraz jednu obrovsku bradavicu o rozmere 2,5 krat 2 cm. Oni sa zliali do jednej velkej bradavice. Isli sme k inej koznej lekarke a ta nam povedala, ze chirurgicky zakrok nebol vhodny, pretoze treba v prvom rade nieco urobit s imunitou, pretoze asi tam je pes zakopany. Teraz berieme Ribomunil, megabradavicu natierame Verumalom a zoskrabujeme pemzou. Sme uz fakt z toho naprasky. Ak niekto mate nejaky dobry recept ako sa tej pliagy zbavit, pekne Vas prosim o radu. Dcera to ma na nohe, pri chodzi ju to velmi boli. Dakujem za seba aj dceru! 🙂

denisaa
4. nov 2008

ja som chytila bradavicu v bazene a kozna mi to vypalila dusikom, bolelo to jak fras a este tyzden po tom kryvam lebo nemozem na to stupit, mam to na pete.. povedala mize si to mam sama vyrezavat a dala mi masticku.. vobec sa mi to nelepsi a skusala som to vyrezaat ale neda sa to, boli to co mam robit o 2 tyzdne mam stuzkovu a ide ma porazit :( pomoooc

vinka
4. nov 2008

Lifinka môj syn mal molusky z plávania a aj dcéra.Nijako nám to neliečili ale vylupovali.Je na to taká špecialna lyžička ostrá a jednoducho vylupne von.Ale je tam pravdepodobnost,že sa to vráti aj bez plávania.Synovi to robili 3 krát po sebe a má pokoj a pláve dalej.A dcére už asi 4 krát a dnes som zas našla 2 molusky. ☹ A to už nechodí ani plávat.Mrzí ma to lebo už krásne plávala.Myslela som,že budú obaja výborný plavci ale asi nie. 😉 A dospelý molusky nemajú.

kangaroo
5. nov 2008

ak má koža slabú imunitu, tak sa na ňu "lepia" molusky, ak to deti majú z plávania, kašlite na plávanie a dajte si s tým aspon 3 mesiace pokoj a starajte sa o pokožku dobrým krémom každý deň, nám to odstaňovala lekárka aj vypichovaním ihlou po jednom kuse a tiež zoškrabovaním škrabkou, zakaždým to bolo drastické, naj bolo odstranovanie doma, molusky potrieť jodovou tinkturou, čistým vydezinfikovaným nechtom zoškrabnúť a opäť vydezinfikovať, nie je dobré to nejak rozpučiť, pretože ak tá biela gulička v ktorej je vírus praskne, môže sa to akurát tak šíriť dalej - toť moja skúsenosť

bibula
6. nov 2008

ja som mala v oblasti oci ,som si sama sterilnou ihlou pichla z boku a "vyhodila " to von.neboli to,len ten tah je neprijemny,ale neviem si predstavit robit to babenku. 😒

gabrielad
16. nov 2008

Ahoj. I my se teď trápíme s moluskami. Nejdřív byla jedna, která se postupně zvětšovala a k ní přibyli další 3 menší. Nejdřív jsme byli na kožním, kde jsme se dozvěděli co to je. Lékařka mluvila o seškrabování, které bych jí rozhodně nedovolila. Následně jsem začala lovit na netu informace a rozhodla jsem se zkusit homeopatickou léčbu. Molusky prý i znamenají nižší odolnost imunitního systému, který se s nimi nedokáže vypořádat a tak začínám malé posilovat imunitní systém. Po měsíční léčbě se molusky sami ztratili. Chvíli byl pokoj, cca měsíc a náhle se objevili další, nastal podzim, léčili jsme rýmu a tak se to asi opět projevilo. No nic takže opět k lékařce, změna homeopatik, hodně se vyptávala (prý asi muselo k něčemu dojít v organismu). Takže v současné době jsme ve stádiu léčby. Nicméně jsem rozhodnutá zkusit všechny jiné metody než seškrabování, které také není 100%. Na několika fórech jsem se dočetla, že i přesto, že byli molusky odstraněny seškrabováním, tak se stejně objevili a to i několikrát za sebou. Děti to samozřejmě špatně snášejí a většina matek si to pak i vyčítala, že něco takového připustili.
Hodně je doporučováno molusky vymáčknout, nejdůležitější je z nich vybrat bílý vřídek a následně místo vydesinfikovat.
Dále vitamíny B, homeopatické sirupy (ale tam bych asi doporučila konzultaci s lékařkou kvůli správnému dávkování), tee trea oil, artrin - firma Energy.
V USA a v Kanadě je v prodeji lék na molusky - Canthacur.
V Německu - Infectodell - prý bude v prodeji i v ČR po Novém roce, nyní je prý ve stádiu schvalování. Ale myslím, že by se dal objednat i přes net, cena je někde mezi 7-10 EUR.
A taky jsem k tomu našla i to, že někomu se pak molusky po čase sami ztratili (po čase myslím po dlouhé době třeba rok), prostě tělo se s tím samo vyrovnalo.

slzicenka
17. nov 2008

na bradavice urcite vyskusajte cibuľovu mast,dostat ju v lekarni,skladovat v chladnicke,stoji do 100Sk

certisko19
17. nov 2008

ahojte...
s bradavicami som mala aj ja problemy...chodila som s tym na kozne...a dostavala som ten lak...kedze vypalit som si to nechcela dat... :-d lak mi nepomahal...akurat ma to dost potom bolelo...tak som skusala este jednu vec....a to citronovu koru narezat na kusky a zaliat to octom zmiesanym s vodou...prikladala som si to...po case bradavica scernela a postupne sa zmensovala...ale nikdy som to nevydrzala do konca....lebo ma to bolelo...no,sestra to pomohlo a zmizli jej...no,nakoniec som kdesi pocula,ze ti treba natierat domacim medom....tak som to skusila....a kraaaaaaaasne mi to zmizlo a uz mam pokoj....nejednalo sa o 1 bradavicu...bolo ich viac a mala som ich na rukach

andy333
21. nov 2008

ten ocot fakt funguje! My sme konkretne skusili toto: ocot, do toho dat asi 2 ML soli a polovicku citrona aj s duzinou. (ponorit dotoho). Nechali sme to luhovat asi 3 dni a potom som do tohto roztoku namocila tampon z gazy a prilozila na bradavicu(megabradavicu- 2,5x 2 cm!!!) obviazala som to leukoplastom, poriadne aby bradavica nemala vzduch. Toto sme robili tyzden v kuse, asi po troch dnoch zacala cernat a po tyzdni odpadla. Potvora, dufam, ze sa uz nikdy nevrati! 😠

skuli
24. nov 2008

Teda holky koukám jako blázen na ty vaše babské rady s octem,cibulí a hlavně medem 😝 Třeba to fakt pomáhá.Jak už jsem kdesi na začátku diskuse psala my byli na seškrabování 2 krát a pak jsem to doma sama zničila injekční stříkačkou a desinfekcí.Od té doby máme pokoj,je to asi 3 roky.ŤUKY,ŤUKY

ivka07
8. dec 2008

Ahojte,
ja mam bradavicu a mala som ju taku ako vystavenu nie velku a dnes rano je zväčšená a skoro až čierna ale taka ako na puknutie, myslíte si že mi ide odpadnúť neviem ako to vyzerá ked ide bradavica odpadnúť?
poradte mi dakujem.

skuli
26. dec 2008

ivka07-Zajímalo by mě,jestli ti ta bradavice upadla.Proč byla černá?Jsi to něčím mazala?

tatolu
27. dec 2008

Ahojte, muslím, že tie babské rady sú fakt dobré.
Minule som čítala článok na internete, hľadala som pod názvom stopbradavica, alebo tak nejak, kde písal lekár, ktorý mal tieto bradavie.
Vraj bradavica potrebuje k rozmnoženiu kyslík, a keď nemá jeho prísun, hynie sama.
Teda písal aj o octe ako Skuli, ale vraj stačí aj obyčajný lak na nechty - pravidelne potierať, aby tam bol stále povlak.
Neviem, skúšam to na sebe (teda ten lak), aby to malí nechytili - mám na veľkom palci. Zatiať mám pocit, že sa zmenšuje, ale možno ide iba o pocit...

renka9
28. dec 2008

ten lak pomaha iba na male bradavice, aspon mne pomohol, dcera ma na nohe vo velkosti korunacky, tak zajtra asi vyskusame ten med. V zdravi som citala ze pomaha propolis.

katarina14jur
9. jan 2009

Ahojte baby.Som tu po prvy krat acirou nahodou som sa sem dostala cez bradavice.Ja mam 15 mesacnu dceru a mame,lepsie povedane mali sme ich po celom chrbte.Tiez mi bolo radene vselico.Dokonca sme ich aj vymrazovali ale potm to bolo este horsie.Az som prisla k ZYMADERMU.Povedala som si,ze je to nejaka hlupost z Ameriky ale objednala som a vyrazne sa to zlepsilo.Sice natieram poctivo dva krat za den ale moyem povedat,ze trpezlivost ruze prinasa.Objednate to cez net a nie je to az tak velmi drahe.Takze na tie potvorky radim ZYMADERM...

any2
10. jan 2009

My sme vyskusali na bradavice cesnak namoceny v octe. Platky cesnaku som macerovala v octe asi 3 dni. Syn mal bradavicu na spodnej časti brady, teda dosť viditeľnú. Kazdy vecer dom vybrala z flasticky platok, odstrihla som z neho iba taku cast, aby pokryl bradavicu a nepopalil okolitu kozu a leukoplastom som prilepila na bradavicu, nechala posobit cez noc. Rano odlepit (platok uplne vyschol). Takto sme pokracovali asi tyzden, až nesčernala a neodpadla. Myslim, ze je to podobna metoda ako s tym citronom a cibulou. Cesnak mam vyskusany aj na stopkate bradavice - papilomy.

kralik
10. feb 2009

Ahojky, tak jsem dnes zjistili, že máme taky molusky. Má je malý (19 měsíců) na bříšku, ručíčkách a už se mu to stěhuje i na nožičky a má jich opravdu hodně. Dr. nám doporučila Betadyne a vytrhávat pinzetou ☹ . Asi 4 mu vytrhla a nevim nevim jak to budu dělat doma 😢 . Tady čtu, že to je narušení imunity, nemáte někdo zkušenost jak nejlépe u těchto prcků imunitu posílit. Myslím tím jestli existují nějaké posílující přípravky, které už tyhle prcci můžou. Díky moc

gabrielad
10. feb 2009

Už dříve jsem psala, že mohu doporučit homeopatika - najděte si ve svém okolí lékaře homeopata. Je to boj na delší dobu, ale vyplatí se. Nám to pomohlo. A pro děti 2 roky a více je možné zakoupit v Rakousku anebo v Německu Infectodell - cca 10 EUR. Některé lékárny zasílají i poštou do ČR, SR.
Rozhodně bych netrápila dítě vytrháváním, seškrabáváním. Mnohým z nich se Molusky opakují a pro mnoho dětí je to dost velké trauma.

skuli
10. feb 2009

Ještě jednou sem dávám odkaz,jak dítě zbavit BEZBOLESTNĚ bradavic.Nám to pomohlo a už rok a půl máme klid.Seškrabávat jsme byli dvakrát a byl to horor.

http://bradavice.nazory.cz/

bielanevesta
20. mar 2009

Ahojky, tak mojej malej sa na ručičke spravili najprv 2, potom 3 a teraz už tam má 4 červené bradavičky ☹ Bola sme u detského lekára a on povedal, že sú to brad. a že to má z plávania...ale nič jej na to nedal ani nás nikam neposlal, že to zmizne samo 🤐 Tak ja teraz neviem či mám ísť na vlastnú päsť ku kožnému alebo čo...

gabrielad
22. mar 2009

Bielanevesta k dětskému lékaři bych šla jen, když bych byla rozhodnutá bradavice nechat seškrabávat a smířit se s tím, že díděti způsobím pořádné trauma, které si myslím, že je i zbytečné. A i to jak jsme zde již psali nemusí být konečným řešením, protože se občas bradavice rádi vracejí. Některé děti je mají a některé ne, záleží na tom jak hodně dobře funguje imunitní systém. Ale časem i bez léčby se stratí sami. Jenže ta doba může být i docela dost dlouhá a do té doby byste neměli navštěvovat bazény. Ono to ani tak není z vody jako spíš z těch šaten. Je na tobě co si zvolíš na likvidaci. Pokud půjdeš ke kožnímu, tak je možné, že je na místě bude chtít seškrábnout lžičkou. Případně ti dá recept na Novikov, kterým bys je doma 2x denně potírala a následně po pár dnech je zkusila vymydlit mýdlem. Je potřeba z té bradavice dostat - vymáčknout takovou bílou kuličku. Můžeš je i doma sama vymáčkout, je jich jenom pár a následně potřít desinfekcí a modlit se, že už se snad neobjeví. Další možnost tu popisovala Skuli, já osobně bych do toho nešla, mám k tomu své důvody, ale to je na každém co si vybere. No a i další možností jsou mnou popisovaná homeopatika, která nám pomohla. A ještě jsem já psala o léku, který se dá koupit v Rakousku a v Německu přibližně za 10EUR, mrkni výše. Ale koukám, že Natálka ještě nemá 2 roky, takže zatím by to pro vás ani nebylo.

Jinak co se týče tvého lékaře, tak by mě naštvalo, že by mi neporadil jak na ně. Molusky jsou virové a rádi se dál rozlézají. Jakou formu likvidaci by jsi si sama zvolila to už je jedno, ale to že ti nedal radu, tak to by mě teda rozpálilo natolik, že bych uvažovala o změně lékaře. My máme naštěstí lékařku, která mi radu dá a nechá na mě jak se s tím dál vypořádám. Takže ani to,že jsem jí poprosila o kontakt na lékaře homeopata pro ní není problém, jsou lékaři, kteří to stále shazují a jsou nafrnění. My k homeopatce už chodíme tak jednou za 2 měsíce a moc nám to pomáhá. Takže teď máme dva dětské lékaře, jednoho teda homeopatického, kde platíme za konzulatce, ale chodíme tam už celá rodina a je to fajn.

Hodně zdaru v boji s Moslukami.

janinah
22. mar 2009

bradavice a moluska sú dve rozdielne veci a aj sa rozdielne liečia,tak si to niektorí nemýľte 😉

gabrielad
22. mar 2009

No to je fakt, ale předpokládala jsem, že jsme v tématu Bradavice - molluscum contagiosum a tím pádem všichni víme o čem mluvíme

berynka
22. mar 2009

holky, to seškrabávání opravdu nebolí, samozřejmě je to na kůži cítit... nevim, k čemu bych to přesně přirovnala, ale bolest to není. Dítě brečet bude, ale spíš proto, že mu dělají něco, co zrovna nechce. Naše malá ječí, i když jí měří tlak 😀 . Na bradavice se musí radikálně... ať už na ty normální nebo molusky 😉 . Těch se hlavně řádně zbavit, aby se nedostaly do obličeje nebo genitálií.

bielanevesta
22. mar 2009

No práve ma zaráža že nám nič na to nedal 😒 ale asi to má bradavice a nie molusky...chvílu toho má viac potom jej to mizne ale tie najväčšie tam mám furt 😒

bielanevesta
22. mar 2009

ale keď som sa napr. spýtala či možeme pokračovať v plávaní tak povedal, že prečo nie-....

gabrielad
22. mar 2009

Berynka já mám hodně citlivé dítě na bolest, omezení a navíc s hrůzou z doktorů ☹ (minulý rok jsme si užili i 10 denní hospitalizaci v nemocnici a to se prostě na ní podepsalo). Teď už se to začíná lepšit, ale je to pouze tím, že jsem zvolila nenásilný postup. Nemám na to násilím držet dítě a poslouchat jak mi brečí v náručí u doktora. Navíc věřím tomu, že ty Moluska se neobjevili jen tak a tak se snažím zjistit příčinu. U nás se konkrétně jednalo o oslabený imunitní systém, atd. Mám dceru předčasně narozenou. U nás osobně homeopatika během půl roku vykonala zázraky nejen s Moluskami. Předtím jsem ani nevěděla co to homeopatika jsou. Sama jsem se teď začala léčit také s jedním problémem.
Ale jak jsem psala každý si musí zvolit vlastní cestu k boji s Moluskami.

honzina
22. mar 2009

Jak bezbolestně na molusky?

Toníček je na konci minulého roku chytnul v bazéně taky. Naše kožní dr. radila buď homeopatickou léčbu, která ovšem nemusí pomoct, nebo chirurgický zákrok - seškrabávání, což jsme ovšem odmítli
nebo si od někoho vypůjčit bioptronovou lampu a na ty potvůrky svítit

http://www.zepter-medical.com/cs_CZ/index.php?m...

2x denně po dvou minutách

sice ta léčba byla trochu delší, ale zato stoprocentně bezbolestná!