Molluscum contagiosum u dcéry. Máte rovnakú skúsenosť?

katarinas
14. jún 2008

Ahoj, kocky. Neviem, ci sa tu uz tato tema pretriasala, tak ak ano, kludne mi to prehodte... 😎
Dcerka ma 2roky 4mes. a pod pazuskou sa jej zacali robit bradavicky, tzv. "molusky". Boli sme u koznej lekarky, ktora nam povedala, ze je to virusove ochorenie (doniesla si to s najvacsou pravdepodobnostou z aquaparku alebo z kurzov plavania) a prakticky sa to neda liecit, iba vypalit dusikom... Zatial nam odporucila vyskusat homeopatcku tinkturu Zymaderm, objednavali sme to cez inet z USA a skusame, co to spravi... Dost sa to siri, tak mam strach, ci to zaberie. Nemate s tymto problemom niekto skusenost? Kazda rada pomoze.

azarijka
7. feb 2012

@ladybird22 kde zozeniem listky z bielej lalie ked nemam zahradu a v tejto zime? 🙂 to sa daju aj kupit?

ladybird22
8. feb 2012

opravujem sa, kvet bielej lalie-teraz je asi ťažko zohnať,kvet začne kvitnuť v juni 🙂 ja ju mam od babky,vždy si ju v lete naložim do liehu a mam ju na cely dalši rok 😉 je to vyborny liek aj na rezné rany, vyrážky, popáleniny a drobne poranenia,my na tuto tinkturu nedame dopustiť 😉

danka86
9. feb 2012

Ahojte baby, tiez s tym bojujeme, starsia ma ich asi tak do 10 na zadocku a mam z toho nervy, lebo doktor jej to chce vyskrabat ☹ zatial som nedovolila a potieram duofilmom, doktor mi kazal verrumal, ale niekde som, citala ze to moc nezabera a aj doktor mi to predpisal s tym, ze o tri tyzdne sa uvidime a bude vyskrabavat 😠 chcela by som jej skusit kupit ten infectodell. odporucate mi to s niecim nakombinovat? nieco na imunitu voci tomu? moze sa zaroven uzivat s imunoglukanom? alebo jedine jednotlivo, dakujem 🙂

monda17
3. mar 2012

@danka86 treba preliecit v prvom rade z vnutra... Nam pomohli homeopatika a zvonku som davala infectidell. Nedovol zoskrabat!

danka86
3. mar 2012

@monda17 nam ten infectodell nejak nepomaha 😒

monda17
3. mar 2012

@danka86 myslím že podstatnejsie je posilnit imunitu ... Chod s nou homeopatičke, lebo neviem či imunoglukan pomože. Len radím podla toho čo nam pomohlo.

danka86
3. mar 2012

@monda17 a vam teda pomohla tato kombinacia? kolko ste s tym bojovali?

lenusiknr
3. mar 2012

@danka86 kludne mozes kombinovat viac veci- najme imunoglukan je velmi dobry na podporu imunity - teda nici molusky zvnutra- nie u kazdeho to zaberie..
kubko ich mal uz okolo 100, vyse tristvrte roka sme sa trapili, vyskusali sme mozne, nemozne a nakoniec nam zabral ISOPRINOSINE- do troch dni bolo vidiet prve vysledky a dvoch tyzdnov nemal ani jednu. ja oporucam tento sirup- predpise ti to jedine kozna alebo imunolog.
este nam pomohla stava z cibule- nakrojila som cibulu, zasypala cukrom a tou stavou z nej potierala, na niektore molusky to zabralo🙂 treba len skusat rozne metody 🙂

monda17
3. mar 2012

@danka86 už si presne nepamatam, ale asi 1/2 roka odkedy som zistila že ma na sebe niečo čudne - dokedy to zmizlo ... a to som to veru nezačala riešit hned, lebo so myslela pri prvej molusce, že to je len nejaka vyražka čo zmizne. Potom som išla kožnej ... a až na koniec som skusila homeopatičku a ten "zazrak" potom prišiel rýchlo 🙂

danka86
3. mar 2012

@monda17 a ked ste zacali potierat indectodellom tak za kolko dni bolo vidiet pokrok? a kolko krat za den ste natierali?
@lenusiknr no planujem ist s nou koznej, kozny mal jedine riesenie zoskrabat, tak uz som tam viac nesla.
Najviac ma stve, ze ide leto ☹ musime to dovtedy nejak doriesit.

monda17
3. mar 2012

@danka86 myslim že do týždna, sa začali chovat tak ako sa to piše v letaku ... zapalili sa ... postupne zmizli. Mazala som len raz, kedže bolo potrebné kvapnut priamo na moluscu, tak som to robila pri obednajsom spanku dietata.

danka86
3. mar 2012

@monda17 ja jej to davam vecer ked zaspi. uz jej to davam asi tyzden a nijak to nereaguje, necervena ani nic.. ☹

lenusiknr
4. mar 2012

@danka86 ja som bola u koznej tiez len raz a nikdy viac!!! oni poriadne ani nevedia co su molusky hned len zoskrabat a to samozrejme ucinok nema a hlavne dietatko moc trpi... mne ten isoprinosine predpisala detska lekarka ale to len preto ze kubik ma oslabenu imunitu.
my sme ich mali tiez aj v lete, maly nemohol byt ani v tielocku tak to mal hrozne ☹
skusala si jej ich sama vyskrabnut ked spinka? ja som mu par takto znicila...
ak mozes tak jej do kupila pridavaj bud hypermangan alebo nejaku podobnu desinfekciu a tiez je dobre ak jej kazde oblecenie hned peries, taktiez uteracik- nic by nemala mat dva krat na sebe- tak sa to tiez prenasa....
vela stasticka prajem nech sa toho rychlo zbavite🙂

danka86
4. mar 2012

@lenusiknr ona to ma na ritke. ma ich asi 10. spodne pradlo ma samozrejme kazdy den ciste, snazim sa ju nekupat, len sprchovat a ma svoj uteracik. Davam jej vitamin C a B aj to je vraj na posilnenie imunity, ale tak neviem ci je to tak naozaj. Toto jej uz davam asi 5tyz a nejakych 10dni asi infectodell, aj som to uz prepichovala ihlou a potierala betadinom a vobec na to nereagovali. ako aj na infectodell nereaguju. neviem uz co s tym mam robit, na porazenie ☹

aknaj
4. mar 2012

Ahoj,
nečítala som celú diskusiu, ale zaujal ma názov, nakoľko aj moja dcéra to mala.
Môžem vám odporučiť, aspoň u nás to zabralo, púder s obsahom síry. Je to púder, ktorý kúpite normálne v lekárni, vyrába to ALPA.
Proces je síce trošku zdĺhavejší, ale pomáha. A hlavne dieťa netrpí.

takyja
4. mar 2012

@danka86 Nestačí propíchnout a potřít betadinem, ale musíš potřít betadinem (vydesinfikovat m. a okolí), pak narušit (propíchnout) a hlavně vymáčknout ten celý bílý obsah (je tužší) a pak přetřít znovu betadinem. Pozor ten bílý obsah je silně infekční!!! Musíš chránit i sebe (desinfekce rukou, rychle vyhodit vymáčknutý obsah - nikde se jí tím obsahem nedotknout, atd.). A hlavně to moc neodkládej, mají tendenci růst a když jsou moc velké, mohou nechat jizvičku! Dej si závazek, že každý den takto zlikviduješ dvě a do týdne je to OK 😉 Mohou se dělat nové, ale nepolevuj a hned likviduj.

lenusiknr
4. mar 2012

danka86 maly mal tiez asi tri na ritke- teda hned pri otvore a jednu aj na pindurikovi a po tom isoprinosine zmizli. skus nasadit na imunitu Imunoglukan- mne dr. povedala, ze na imunitu nie je nic lepsie a tiez nam to velmi pomohlo🙂 dokonca viem, ze niektorym detickam po 2 mesac. uzivani imunoglukanu molusky zmizli... ale u kazdeho zabera nieco ine...
nestaci ich prepichnut musis odtial vytlacit taku bielu gulicku- to je vlastne ta nakaza. ja som mu to vzdy v rychlosti vytrhla podchytila pod tou moluskou a to biele vyslo von, samozrejme hned zatriet betadinom....
a homeopatika si skusila?
verim ti, ze si z toho na nervy ja som bola tiez uplne zufala treba verit ze sa ich rychlo zbavite🙂
ozaj este ma napadlo potierala som velmi dlho Tea tree olejom- tri krat denne, je to aj na bradavicky no treba natierat aj mesiac aby to malo ucinok- mozno ked to budes mazat viacerymi vecami naraz tak tie marhy zmiznu

kwetinka1
7. mar 2012

@danka86 ahoj, mojej malej isoprinosine sam o sebe velmi nezaberal. ja som jej ich vsak dala vyskrabovat. celkom dobre to znasala. dolezite je ich zlikvidovat a byt pri tom opatrna, lebo ta biela hnusoba je infekcna. treba stale dezinfikovat. nam to zmizlo behom 2-3 mesiacov uplne. posutup? dvrakrat jej to vyskrabovali a zacala brat isoprinosine. stale sa mnozili nanovo, tak sme isli este raz vyskrabovat a potom som potierala infectodellom dvakrat za den. ked uz boli zacervenale, este aj tak som potrela infectodellom a potom som uz len potierala pytiolom. ked uz boli velke tak som aj prepichla, ale presne ako pise @takyja potierat betadine a este aj pytiolom. kupat som ju kupala, ale vzdy nove oblecenie a nove uteraky. drzim palce

tyrisa
7. mar 2012

Ahoj,nám pomohl infectodell a na kožním vypálení tekutým dusíkem - myslím......Vyškrabávání nedoporučuju,pak se to akorát roznese.

pavlicka
8. mar 2012

Obe moje deti to taky chytili, asi taky na bazéne. Prevence je namazat děti olejíckem, nez jdou plavat a nosit si na plavání vlastní pomůcku (napr. pásek na plavání). U nás zafungovalo klasické vymáčkávání, sice kluci řvali jak je to štípalo, ale zralé molusky jsem prostě zamazala Betadinem, pak jsem je vymáčkla, pak znovu zamazala. Během pár týdnů se to vyhojilo a zmizelo. Asistence manžela, který děti u této drastické metody drží nutná! 🙂) Infectodell nedoporučuju, dost je to štípalo a po vyhojení tam pořád moluska byla. Protože pořád chodíme plavat, sem tam se ojediněle nějaká vytvoří, ale řešíme to hned tím vymáčknutím a zatím klepu, že se to nikdy nerozjelo (max. jich měli třeba deset naráz). Je to ale prý typicky dětská nemoc, jak imunitní systém vyzrává, molusky se nevyskytují...

mcoya
30. mar 2012

Ahojte, moj maly si to tiez doniesol z plavania. Najprv mal len jednu, potom hned 3 dalsie na nozicke. Zlikvidovali sme ich cesnakom prilozenym na noc. No ale spravili sa mi dalsie na nozicke ma ale 7 a 3 na ruke a dalsie asi 4 na brusku. V homeo lekarni mi poradili tu Thuyu9ch a dulcamara9ch, tak to uzivame a potieram tee tree oilom, ale maly je dost netrpezlivy, ten cesnak uz nechce (i ked podla mna zaberal uplne super) a ani tym tee tree olejom si to nechce dat potierat. Tak uvidime, ci zaberu tie homeopatika.

diorka
17. okt 2012

Ahojte baby, je tu niekto kto teraz "bojuje" s moluskami?

jonki
2. nov 2012

baby aj my mame molusca...kupila som z USA Zymaderm a az ked mi prisiel domov vsimla som si ze je to homeo a my homeo nepouzivame. Takze ak by ste mali niketora zaujem, predam za cenu za aku som to kupila...krabicka je otvorena...ale flasticka je samozrejme zavreta a folia na uzavere je naposkodena.

diorka
2. nov 2012

ahojte baby, mi sme uspesne ukoncili liecbu, ostali nam na predaj Zymaderm a aj Infectodell, kto by mal zaujem, vsetko neotvorene 😉

enika
5. nov 2012

@diorka poslala som ti IP, mám záujem.

monda17
9. mar 2013

@danka86 tak ako molluscy ? Zbavili ste sa ich, čo pomohlo ? Mne ich dostal teraz mladší, na šlak trafenie toto ...

danka86
10. mar 2013

@monda17 nam pomohla kombinacia cebion, b-komplex a potierat infectodellom, asi po mesiaci zrazu zmizli. Lenze po roku sa vratili a teraz ich ma na tvari. som z toho nestastna. Skusim ten isty postup.

monda17
10. mar 2013

@danka86 na porazenie toto ... Mne dala detská lekárka homeopatika, tak som zvedavá, berieme ešte len druhý den. Potieram aj infectodellom, ale jedna svina na brade, nechce vobec reagovať, zapálit sa ...

terezale
11. mar 2013

Ahoj, nám se bohužel taky stále vrací. Dcerka má vždycky tak tři čtyři, já jí je vymáčknu a vydezinfikuju a za 2,3 měsíce je má nazpět. Vzhledem k tomu, že je to virové, tak si říkám, že s dozrávající imunutou to bude lepší. Letos jsme nasadili hlívu ústřičnou - Imugamin pro děti - celkově se nemocnost zlepšila - jen s těmi moluskami stále bojujeme.

tarina
14. apr 2013

ahojte, nam tiez teraz dr. povedala ze dcerka ma molusky. dost som to zanedbala,lebo som tomu nedavala dolezitost. a dlho boli molusky v kludnom stave. az si to dcerka zoskrabla a odvtedy sa strasne namnozili. chcem sa opytat, ak budem potierat infectodellom,treba potom tie molusky prelepit alebo obviazat? ci nechat len tak volne? totizto s tym prelepovanim kazdej jednej by bol dost problem, ma ich pod zadockom a po celej nozke. ako to riesite? skusal niekto aj propolisovu tinkturu? a to sa dieta nemoze chodit vobec kupat na kupko? asi nie,co? 😢