Molluscum contagiosum u dcéry. Máte rovnakú skúsenosť?

katarinas
14. jún 2008

Ahoj, kocky. Neviem, ci sa tu uz tato tema pretriasala, tak ak ano, kludne mi to prehodte... 😎
Dcerka ma 2roky 4mes. a pod pazuskou sa jej zacali robit bradavicky, tzv. "molusky". Boli sme u koznej lekarky, ktora nam povedala, ze je to virusove ochorenie (doniesla si to s najvacsou pravdepodobnostou z aquaparku alebo z kurzov plavania) a prakticky sa to neda liecit, iba vypalit dusikom... Zatial nam odporucila vyskusat homeopatcku tinkturu Zymaderm, objednavali sme to cez inet z USA a skusame, co to spravi... Dost sa to siri, tak mam strach, ci to zaberie. Nemate s tymto problemom niekto skusenost? Kazda rada pomoze.

kralik
23. mar 2009

Aničko, pokud máte moluska, tak já bych to rozhodně nenechávala a zašla na kožní. Náš malý je chytil taky, nejdřív jich měl pár a to jsme nevěděli co to je. Jelikož má, ale hodně citlivou pleť, tak má nějaké vyrážky pořád, takže jsme čekali zda to zmizí nebo ne. A bohužel to nezmizelo a naopak. Najednou se jich vyrojilo tolik (má je i u očička a na genitáliich), že ve středu nastupujeme do nemocnice a budou mu je likvidovat v narkoze ☹ . Nechci nikoho strašit, píšu pouze naší zkušenost. Kdybychom věděli co to je a zlikvidovali bychom je hned, tak jsme možná měli pokoj. Rozhodně bych mu to, ale nedělala při vědomí. Zkoušeli jsem to (doporučila nám to naše dr.), ale je to hrozné. Malý u toho brečel a volal "bolí, bolí" ☹ . A dneska nám opravdu dva doktoři potvrdili, že je to pro ně hodně bolestivé. Tak přeju hodně štěstí!!

bielanevesta
25. mar 2009

Boli sme včera u kožného, tak iba potvrdil bradavice ale dal nám na to len pityol a za tri týždne sa máme prísť ukázať...Tak dúfam, že je to na dobrej ceste 🙂 A ešte som sa ho pýtala na plavčo a vraj nie je problém aby sme pokračovali 🙂

leonunuska
27. mar 2009

Tak i my bohužel máme s Moluckami své zkušenosti ☹ , jenomže nám se objevili už ve čtyřech měsících. Má velkou nad ouškem, myslela jsem si, že se jedná o pihu. Doktorka mi říkala že počkáme, že jí to může zmizet. A najednou koukám a kolem jich má již 5. Tak jsme si vydupala žádanku na kožní a zjistila toto. Jsem z toho hotová, řekli nám že čím dříve to bude venku tím lépe. Prý se to musí vyškrábnout né strhávat. Zrovna nyní máme dva dny před nástupem do nemocnice, kde nám je budou v narkóze odstraňovat ☹
Nejvíce mě štve, že se to může vrátit, vůbec nechápu kde jsme to mohli pochytit, do bazénu jsme začali chodit až teď 😠

bielanevesta
24. apr 2009

Holky tie bradavičky na ruke sa jej stále množia ☹Ale kožný dr. povedal, že to máme len natierať a inak sa to riešiť nebude...chjo keby sa to už zastavilo 😢

kralik
24. apr 2009

Aničko, být tebou tak to řeším s jiným dr. My máme za sebou seškrabování v narkoze, ale taky má další ☹ . Upozorňovali nás, že mu nejspíš vylezou ještě ty, které měl pod kůží, ale nebyli ještě vidět. Ty jsou zatím malinké, nejdou ani pinzetou, takže je propichujeme a dáváme do nich Betadyn. Je to, ale dost psychicky náročné jak pro mě tak pro malého 😢 . Nasadili jsme i homeopatika a sirup na imunitu a teď musíme jen čekat. Hodně štěstí v boji!!!

bielanevesta
24. apr 2009

Ďakujem za odpoveď...no budem to musieť asi riešiť nejak inak. V máji ideme na Slovensko tak zájdem asi ku kožnej tam...

bielanevesta
24. apr 2009

holky tak som jej to vyfotila https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
čo myslíte??

teplice
29. apr 2009

Prosím o informaci ,kdo používal na molluscy Zymaderm, jaký byl výsledek,moje vnučka 2,5 je má taky.
Rozhodujeme se co objednat jestli Infectodell /je to v podstate louh draselný / nebo Zymaderm ,ke kterému se přikláním protože je na přírodní bázi. Děkuji všem za odpověď 🙂

ada11
29. apr 2009

ja som bola včera u kožnej a vypalovala mi bradavice dusíkom, potom sa naliali tekutinou a mala som si to prepichnúť, vystrihnúť a natrieť Bactrobanom, pár som už aj tak urobila, ale tie veľké nereagujú. bojím sa aby to nedostali aj moje deti odo mňa.

rybecka
26. jún 2009

Ahojte,
akurat dnes som nasla tu temu
Bohuzial mame tiez molusky a uz 2 krat bol vyskrabovat ja som si myslela ze ked sa to vyskriabe ze je pokoj a dnes na kolene som objavila dalsiu 😖 a ako tak citam tak to take jednoduche nebude a rozhodujem sa aku liecbu nasadit okrem vyskrabovania

januarova
20. aug 2009

Ahojte,
tak aj moj syn to neviem kde chytil. Dnes sme boli u koznej. Doporucila mi ten Zymaderm a skusit ich prepichnut a vylupit. A ked cca za mesiac nezmiznu, tak mame k nej prist na vypalenie dusikom. Ale toho sa teda hrozim. Tiez spominala, ze treba posilnit imunitu, tak som mu kupila imunoglukanovy sirup. Dufam, ze nieco z toho zaberie. 😠
Rybecka, vy ste ako na tom?

katarinas
autor
22. aug 2009

Ahoj, vsetci,
pred rokom som zalozila tuto temu a musim sa pochvalit, ze spominany Zymaderm nam pomohol... molusky su prec a nove sa neobjavili. Tak dufam, ze to nezakriknem... 🤐
Drzim palce vsetkym, ktorych takyto problem trapi...

ada11
22. aug 2009

kde ste ten Zymaderm zohnali? dostať ho kúpiť vlekárni, či len cez net?

romaroma
24. aug 2009

mne to kožný lekár v detskom veku zoškrabával, predtým niečím akoby zmrazil, nebolelo to a ani som nebola nejako vystresovaná a to som ja riadny bojko. moluska zmizli a nevratili sa.

katrin21
26. aug 2009

baby, chcem sa spytat...
ako to vlastne vyzera? malej sa vyhodili na ruke na dlani a po prstoch v prebehu tyzdna uz aj na zapasti zo spodu... ale nevyzera to ako bradavica, ma to okolo aj trochu zacervenane na tej dlani a ma to akoby take male pluzgierky... je v nich tekutina.... mna to pripomina skor herpes, ale nerobia sa na tom chrasticky ako na herpese a ani sa to tak nesiri, skor sa robia samostatne pluzgieriky, nie jeden velky.... ma napr. na 1x1cm tri vedla seba tak do trojuhlnika.
Zajtra chcem ist na kozne s nou, ale ide k otcovi a oni maju dve male deti tak sa bojim aby to nechytiuli ka je to nieco chytlave... mozno to m molluscum, lebo sme bloli u znamych a ich mala to mala na zadocku a kupali sa v jakuze spolu... a dva dni na to sa jej to vyhodilo. Mozno to je len zhoda nahod, neviem.. popisete mi ako vyzeraju tie pluzgiere? lebo tvrde to rozhodne nema ako obycajne bradavice....

diky !

maruschka
26. aug 2009

babuľky a kde ste zohnali Zymaderm??? Nikde som ho nenašla, ani v lekárni.. 😕 Dík za odpovede..

katrin21
27. aug 2009

no tak sme boli u koznej.. nastastie to nemame molluscom, ale nejaku infeckiu asi z kupaliska... takze sme vyfasovali Ichtoxyl a Furantoin. hadam to bude OK...

luucusik
27. aug 2009

ahojte...
neskúšali ste gelly alebo propolis krem na toto?

anabelam
29. aug 2009

ahojte moj syn mal pod pazuchou tie detske bradaviece vyskusali sme vsetko mozne od koznej len mu to palilo kozu a potom babka vsevedka poradila lastovicnik a pupavu odrhnut a zltou stavou potriet bradavice a takto sme sa ich nadobro zbavili bez stopy. zda sa mi ze lastovicnik je lepsi ten sme vonku vykopali a zasadili na balkon rastie to ako burina. inac pomohlo to aj manzelovi na normalne bradavice. Ale pozor nejde to za par dni treba sa tomu venovat pravidelne. Syn mal asi 30 bradavic pod pazuchou a trvalo to mesiac a pol priblizne ale uz sa nevratili.

certicake
29. aug 2009

anabelam mne napríklad lastovičník vôbec nezabral,ale sestre áno....u každého je to individuálne! natierala som stále a dlho....a nič....ani sa mi to nezmenšovalo.... ☹

anabelam
2. sep 2009

no to ano asi sme mali stastie.

petula08
10. sep 2009

ahojte prosim vas ako si mam ojednat ten zymaderm cez internet. dakujem

petula08
10. sep 2009

anabelam a to raz dam pupavu a raz lastovnicek?

smakuvka
29. okt 2009

Přicházím taky s troškou do mlýna, chodíme pravidelně plavat, takže jsme se molusek taky dočkaly 😒 u kožní nám je odstranila jehlou, ale zanedlouho se objevily znovu zase na jiných místech. Dočetla jsem se o novém přípravku Infectodell (240Kč) je to vodička obsahující hydroxid draselný, nanáší se přímo na molusky 2xdenně a můžu říct, že po cca 4 dnech se molusky začaly ztrácet, udělá se stroupek a zmizí. Jen musím dávat pozor, abych vodičku nanášela jen na molusku, jinak dráždí okolní zdravou kůži.
Ještě pro jistotu užíváme hlíváček na posílení imunity, je to ve formě sladkého sirupu, takže Aničce chutná.
Přeju pevné nervy v boji.

happy23
29. okt 2009

Ak sa chcete úplne zbaviť molusiek, odporúčam návštevu homeopata, ktorý "nastaví" dieťatko na homeopatiká na mieru - podľa potrieb, pretože ich treba liečiť zvnútra, keďže sa jedná o vírusové ochorenie. Zymaderm a podobné roztoky liečia iba povrchovo, takisto po vypaľovaní alebo inom mechanickom odstránení sa môžu vrátiť opať. Z našej skúsenosti sú molusky po 3 mesiacoch od prvej návštevy u homeopata fuč 😉

alelea
29. okt 2009

... alebo stačí jednoducho ich prelepiť páskou alebo rýchloobväzom, najlepšie na noc a asi tak za 2 dni zmiznú, alebo začnú miznúť. Mali sme ich pri dcérach (staršia ich mala asi 10)a dr nám to poradila.

lela1
29. okt 2009

Ahojte dievčatá,prosím vás poradte kde sa dá zohnať ten krém Zymaderm 🙂

maruschka
16. mar 2010

Ahojte ..Takže ten Zymaderm sme nezohnali..nevadí...Ale mám dobré správy.

Aby som zhrnula naše trápenie. Malú liečime z molusiek už skoro 2 roky. Rozšírili sa jej z podpazušia na rameno, brucho, nohu..Nepomohlo vyberanie ihlou, čajovníkový olej, Sulfothion zásyp, skrátka nič a len sa šírili..

Manžel kúpil pred mesiacom zo zúfalstva Verrumal, ktorý je určený na bradavice na nohách. Je to vlastne lak-zaschne a má také isté vlastnosti ako lak na nechty..Malej každú molusku jemne potrel a takto sme to robili každé 3 dni zhruba 3 týždne (občas sme aj zabudli a tak to bolo raz za týždeň) a oni zmizli..Už jej zostali len 3, ale tie už končia tiež. Dnes sme ich natreli predpokladám posledný krát.. 🙂

Skrátka skončili sme s ihlami, náplasťami, plačom a riešime to takto. Malá síce hovorila, že ju to asi také 3 minúty štípe, ale vydržala to hrdinsky..Keby sme vedeli skôr, že Verrumal zaberá aj na molusky, nemuseli sme ju tak dlho trápiť-ani doktorka nevedela čo už na to.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Uvidíme, ak zmiznú všetky do poslednej a mesiac sa neobjaví ani stopa po ďalšej tak si malá vydýchne a my tiež. Lebo to bolo pre ňu dosť nepríjemné kvôli deťom v triede.. 😕 😕 😕

janinah
16. mar 2010

na prvej strane píšem,že nám Verumal nezabral,asi je to indivindi 😉

latvia
16. mar 2010

verumal sice vyzera ako lak na nechty ale obsahuje agresivny fluorouracil, ktory nici vsetky zive bunky, tak s nim opatrne....
ja som videla odstranovanie molluscov len chirurgicky, takou chirurgickou lyzickou sa zoskrabnu