Molluscum contagiosum u dcéry. Máte rovnakú skúsenosť?

katarinas
14. jún 2008

Ahoj, kocky. Neviem, ci sa tu uz tato tema pretriasala, tak ak ano, kludne mi to prehodte... 😎
Dcerka ma 2roky 4mes. a pod pazuskou sa jej zacali robit bradavicky, tzv. "molusky". Boli sme u koznej lekarky, ktora nam povedala, ze je to virusove ochorenie (doniesla si to s najvacsou pravdepodobnostou z aquaparku alebo z kurzov plavania) a prakticky sa to neda liecit, iba vypalit dusikom... Zatial nam odporucila vyskusat homeopatcku tinkturu Zymaderm, objednavali sme to cez inet z USA a skusame, co to spravi... Dost sa to siri, tak mam strach, ci to zaberie. Nemate s tymto problemom niekto skusenost? Kazda rada pomoze.

bianca
14. jún 2008

katarinas.akurt dnes som v radiu pocuvala ze u deti sa bradavice stratia same a u dospelych je potreba vypalit alebo pouzit lak na bradavice

katarinas
autor
14. jún 2008

Dakujem bianca. Ja teda dufam, ze morska voda to spravi, lebo nie je to vobec pekna vec... 😒

maca793
14. jún 2008

neviem ale ja som dala Maťke vypáliť dusíkom bradavicu pri perách. pomohlo to aj keď sme to museli absolvovať 3x.

katarinas
autor
14. jún 2008

Nasej malej sa nepaci ani to, ked je ich natierame, tak si neviem predstavit, co by bolo pri vypalovani. U lekarky som mala problem, aby vobec zdvihla ruku, aby sa jej lekarka na to pozrela... 🙄

haluskacz
14. jún 2008

kdysi jsem mela bradavic plny ruce, byly tam asi 3 roky, zkousela jsem ruzny babsky rady a nic nepomahalo, k dr. jsem se s tim bala jit. Pak najednou zmizely samy od sebe.

skuli
15. jún 2008

katarinas-Moje malá měla molusek plný zadek.Z ničeho nic se ji tam objevily a pak jich přibývalo.Chodila jsem s ní na kožní a všichni doktoři říkali,že jediná léčba je skalpelem je seškrabat.Podstoupili jsme to dvakrát,malá chudák řvala jak tygr.Vždycky se ji to ale po určité době udělalo znova.Až jsem pak na netu našla tento způsob a pomohlo to.Už rok máme klid. http://bradavice.nazory.cz/

ena
15. jún 2008

haluskacz: aj mne zmizli bradavice same, uz som mala aj listok od obodnej ku koznemu a medzitym zmizli 🙂 Ale oni sa potom po case objavia inde..a tie predtym som mala tiez odstranene tekutym dusikom.. pre dospeleho akoze v pohode, ale pre deti asi dost drasticke..

skuli
15. jún 2008

Holky ale bradavice jsou něco jiného než molusky.Ty se dusíkem neodstraňují.Ty se jen sešrábavají.

bebinka
16. jún 2008

Katarinas, já mám zkušenosti s moluskama z doby, kdy mi bylo asi 6, měla jsem je z plavání a opravdu se vypalovaly...klidně i 80 na jedno sezení 😕 Zní to hrozně, ale já si nepamatuju, že by mě to vůbec bolelo, jsou malinkatý a ten dusík se dává opravdu na povrch, není to jako když třeba vypalují hluboké velké bradavice na chodidlech.
Po několika návštěvách u MUDr jsem se jich navždycky zbavila 🙂
Opravdu to není nic drastickýho, nebolí to, jenom opravdu malinko štípne a pak už nic. Měla jsem je na nohou a pak jsme vždycky s našima od odktorky odešli pěšky domů a na zmrzku 🙂 , žádný trauma.

nensy
16. jún 2008

no tak já si to teda taky pamatuji a zrovna bez bolestné to nebylo kdybych na to měla jít znova tak teda nevím ale musela bych se teda hodně přemlouvat 😖

bebinka
16. jún 2008

No, ono to asi není o přemlouvání, dítě se jich prostě musí zbavit a s pozitivní přístupem rodičů to vždycky bolí míň 😉

nensy
16. jún 2008

to jo ale já osobně bych se musela přemlouvat. 😝

bebinka
16. jún 2008

Tak to jo 😀

asitka
16. jún 2008

mne bradavice na rukách pekne zmizli po nechtíkovej indulone....tak som ju skúsila aj na chodidlách som mala...a aj tie krásne zmizli...keď som to hovorila kamarátovi, ktorý mal bradavice vo vlasovej časti hlavy, aj keď nejak nechápem, ako sa mu tam dostali, tak si ich tiež potieral nechtíkovou indulonou...a zmizli 😉

janinah
16. jún 2008

ak sú to naozaj molusky -malé biele tvrdé,tak s tým mám skúsenosť,dcéra ich mala dlho,lebo mi nikto nevedel poradiť....jediná účinná liečba je ich vytlačiť-robí to lekár,ak treba,tak sa dieťa aj na chvíľu uspí,sterilnou ihlou rozruší povrch molusky a to tvrdé jadro vytlačí,dezinfikuje samozrejme, potom neskôr som sa s tým stretla aj v mojej práci-uspali sme dieťa a lekár molusky vytláčal na tvári v okolí očiek,vraj je jedna materská a z nej sa potom robia ďalšie,pôvod vírusový,ešte nám kožná radila aj prípravok na potieranie,názov nejako na V....,vyzerá to ako lak na nechty ,ale nám to nezabralo,dcéra mala veľa a na stehnách medzi nôžkami,trením sa jej to aj zapálilo,infekcia kože.....zbavte sa ich čím skôr

ena
16. jún 2008

skuli: a aky je rozdiel bradavica a molusca ?

skuli
16. jún 2008

ena-Molusky jsou vlastně druh bradavic.Našla jsem toto http://www.ordinace.cz/clanek/bradavice/

katarinas
autor
17. jún 2008

Kocky, dakujem za vsetky rady 😉
Manzel nasiel na nete clanok, kde sa pisalo o odstranovani molusiek laserom, tak sme nasli jedno laser centrum v BA, kde ho maju a robia to, udajne je az 96-99% uspesnost, tak ak nepomoze roztok, ktory momentalne pouzivame, tak to zrejme vyskusame 😔

To skuli: co sa tyka vypalovania molusiek, nevymyslela som si to ja, povedala mi to kozna lekarka, ale nechce to robit hned, lebo by som malu uz do ordinacie nedostala... Inak, presne tento clanok mame stiahnuty, ze ked nic nezaberie, skusime aj toto. Dakujem.

pd900bo
17. jún 2008

nam pomohli prirodne lieky z hlivy ustricovej. Vlastne to bola 100percentna hliva. Skusali sme zoskrabavanie ale podla mna je to drasticke a nepomohlo to. Tu hlivu sme mali od firmz FINCLUB tusim skus najst na nete. Ale moja svagrina nakupila hlivu, nasusila a pomlela na prasok a tiez pomohlo a vyslo ju to asi lacnejsie

skuli
18. jún 2008

katarinas-Nedovedu si dost dobře představit,jak by doktorka vypalovala dusíkem třeba 20 malých bradaviček.Byla jsem loni na vypálení jedné velké na palci u nohy a myslela jsem,že vyletím z kůže.Je to strašně nepříjemné a dost dlouho to trvá.To seškrabávání je drastické,ale na druhou stranu je to rychlejší.Já to malé dělala tou jehlou a desinfekcí když nespala.Sice měla strach,než jsme začali a brečela dopředu,ale pak se uklidnila a pak ani nemukla.A to je dost velká hysterka.Vůbec to nebolí.

katarinas
autor
19. jún 2008

No vidis a to sa tu objavil nazor, ze to nie je bolestive... 😒 Mne tiez vypalovali dost velke kurie oko a viem o tom svoje... Mozno vsak pri takych malych bradavickach a tym, ze su viacmenej na povrchu, nie je to take bolestive. Kazdopadne vypalovala by len tie vacsie. Ale verim, ze k tomu nedojde 😔

skuli
20. jún 2008

katarinas-Asi je to jiné,než vypalování velké bradavice.To je pravda.Kolik jich tvoje malá asi má?

berynka
20. jún 2008

Na tenhle "typ" bradavic učinkuje strhnutí 😉 . Dr. to dělala takovou malou kovovou škrabkou, ale i když jich bylo hodně, tak pak už se nevrátily. Bylo to sice trochu nepříjemné, ale nijak zvlášť to nebolelo.

mokuska
20. jún 2008

ja som detom znicila bradavice na nohach bud tamponom namocenym do citronovej stavy asi dva alebo tri dni to mal starsi a druhemu sme namocili citronovu koru do octu a nechali to namocene dva dni a potom sme to dali malemu na nohu,sice to stasne stipalo ale za tri styri dni boli bradavice fuc.vraj je to ovela lepsie ako vypalovanie.

mari.m
20. jún 2008

ahojte,
priatelovi dnes vypalovali bradavice na krku.. elektrickou ihlou..
o tyzden to caka mna.. boli to??? on hovori,ze nie.. ale ja si myslim,ze to hovori len preto, aby som sa nebala.. 😒

katarinas
autor
20. jún 2008

skuli, odhadujem to ak na 30, niektore uplne malilinke, najma tie nove, a momentalne tie vacsie su poriadne zapalene a lozisko zacina schnut... dufam, ze to je ta spravna reakcia na ten roztok, co pouzivame... ale stale pribudaju nejake nove... 😖

skuli
22. jún 2008

berynka-Malé to taky takhle seškrabávali a vrátilo se jí to.Byla na tom dvakrát.Řvala jak tygr,já ji musela držet.HROZNÉ

mirmas
15. okt 2008

Ahojte.lekar mi na molusky odporucil skrabat+jodova tinktura. Zamenil som ju za Betadyne, velke mi zmizli a aj 20 dalsich,no po 4-och dnoch bolo dalsich 20. Nie je to prijemne skrabat 😒 ale asi fakt najucinnejsie.
I ked som ochotny skusit cokolvek aby sa nerozsirovali.

binki
16. okt 2008

tak já mám osobní zkušenost, jako děcko jsem chodila hodně do bazénů a jednou za čas jsem si něco odnesla :(
pálili bradavice dusíkem a pak škrabali, vypalovali i seškrabávali, zkoušeli jsme verumal i různé přírodní věci jako cibule, vlaštovičník, česnek, krevčistící čaje, těžko říct, co bylo nejlepší...

lifinka
27. okt 2008

prosím nějaký odkaz na obrázek, jak vypadají molusky!Navštěvujeme plavání s 9 měsíčním synem, a mám dojem, že to má.... ☹ mě klepne, jestli tomu tak je!!!!!!!Jen čtu, že se to špatně léčí 😲