Ako postupovať pri liečbe molusiek u malých detí?

marekkatka5
9. mar 2019

Prosím vás ako sa zbaviť molusiek? Malo to niektoré z vašich detičiek?? Ďakujem za radu a názory som zúfalá už 😔😒

janinka9
9. mar 2019

@marekkatka5 dcerka to dostala ked mala 12 mesiacov od ineho dieťaťa, dávali sme molusk ale stále sa objavovali nové. Asi po mesiaci kožná predpísala Isoprinosine a za 2 týždne bolo po nich.

nikpa
9. mar 2019

@marekkatka5 ja som ich synovi potierala koloidnym striebrom. Na vatovu tycinku, chvilu som pridržala (väčšinou som to robila ked spal a bol kľudny) a do týždňa zmizli 🙂 bolo to asi pred rokom, doteraz máme pokoj.

marekkatka5
autor
9. mar 2019

@nikpa aha to som ešte neskúšala ale počula som už o tom...asi to skúsim....a to je prášok alebo roztok?? Ďakujem.

janage
9. mar 2019

@marekkatka5 ahoj dcera mala. Betadine potriet prepichnut vytlacit opat potriet. Nam Isoprinosine bohuzial absolutne nepomohlo. Zo zaciatku jej to prepichovali na koznom, potom sme kupili sterilne ihly a rukavice a robili to doma. Ale bolo to na velmi dlho

janage
9. mar 2019

@marekkatka5 a mali sme ich vela, najprv 5, potom 20 a nakoniec cez 100

nikpa
10. mar 2019

@marekkatka5 to je roztok, dostanes hocikde v lekárni. Má široké použitie, ja som ho používala vtedy na niečo iné ale skúsila som aj na toto a zabralo.

lenka_21
10. mar 2019

@marekkatka5 my sme mali pripravok Molusk a zabral, ale treba mat istotu, ze su to molusky a opatrne natierat...

cervikpepik
10. mar 2019

Ja som to synovi zasusila sudocremom nastriedacku s kortikoidom Hydrocortisonom.
Do tyzdna uplne vyschli a už sa neobjavili

mirkaknm
20. okt 2019

@nikpa Koloidne striebro mozu aj rocne deticky?

nikpa
21. okt 2019

@mirkaknm malý nemal ani rok keď som mu to dávala na molusky na rukách, aj doktorke som to hovorila a povedala že na natieranie je to ok aj pre deti. A aj zapareniny mu odvtedy s tým zvyknem potierat.