Monitor dychu - časté pípanie. Stalo sa vám niečo také?

mata78
11. jún 2007

Ahojte.

Chcela by som sa opýtať hlavne tých mamičiek, ktoré používajú monitor dychu bábatka či sa aj im stávalo, že sa im v noci spustil alarm. moja malá má 8 mesiacov a zo začiatku sa nám stávalo, že nam monitor ( mali sme nany a teraz mám babysence) začal pípať. bolo to takmer každý tretí týždeň. raz sa mi dokonca stalo, že mi v noci pípal presne 10x. vymenila som ho za nový. dva mesiace bol klud, ale potom aj ten nový monitor raz v noci pípal. teraz zase vyše mesiaca nič. som z toho zúfalá. už som to spomenula aj pred detskou lekárkou a tá nás poslala na neuro a na kardio. všetko bolo ok. stalo sa aj vám niečo také?

franti
13. jún 2007

ahojte...uz aj ja uvazujem o monitore dychu...pri malom som ho nemala a isla som sa zblaznit strachom, tak som sa rozhodla, ze pre druhe mimi si ho urcite kupim...ale ako "pocuvam" vas, ze sa vam niekolkokrat monitor spustil len tak, tak som na vazkach, ja by som z toho najskor z infarktovala keby sa tak casto spustal... 😝 a manzel by ho urcite vyhodil keby sa len raz spustil bezdovodne...

vedvies
13. jún 2007

babenky a co ak sa nespustil bezdovodne? myslim ze prave ten alarm prebudi mimi a je vsetko opat v poriadku 😅

franti
13. jún 2007

vedvies...dobra otazka...

vedvies
13. jún 2007

lebo nam sa moze zdat, ze je to plany popplach, ale pritom mimi fakt prestalo dlhsie dychat 😅 ... ja som kupila tiez Nanny a dufam, ze ten alarm nebudeme nikdy pocut ... len som nedomyslela, ze hudobny kolotoc robi vibracie a asi nemoze byt zapnuty spolu s nanny 😵

franti
13. jún 2007

vedvies...tak to neviem, ale ved ked uz mimi bude spat, tak kolotoc nemusi byt zapnuty 😉
a zase tiez si nie som ista, ci moze niekto zacat dychat sam od seba, ked uz raz prestal dychat... 😕 😅

mikca
13. jún 2007

ahoj holky, mimčo opravdu dýchá poněkud nepravidelně když ho budete chvíli pozorovat ve spánku...tak se může stát že ta prodleva v tom nádechu je větší, ale pokud přestane dítě dýchat tak přestane dýchat uplně nejde že by naskočilo tím že se sepne alarm.takže to sepínání alarmu je opravdu většinou že je mimo podložku a nebo že ta prodleva nádechu je větší, než 10 sekund, ale když se nadechne opět tak vypne alarm, ale to opravdu bývá jen výjímečně 🙂

radca
13. jún 2007

Chtěla jsem se zeptat Vás zkušených maminek, myslíte, že monitor dechu je opravdu potřebný?
Uvažovala jsem o jeho koupi, ale na druhou stranu uvažuju, jestli právě to (falešné) pípání nezpůsobí moji větší opatrnost a strach.

vedvies
13. jún 2007

hmmm franti to je tiez dobra otazka 😉

mikca
13. jún 2007

ahoj radka, měla jsem monitor dechu na obě děti a byla jsem s ním spokojená, ale měla jsem ho poděděný, a kdybaych ho měla kupovat tak vím určitě že bych ho nekoupila, nemyslím že je zbytečný, ale nadstandartní.koupi si asi musí rozhodnout každý sám

bara_d
10. sep 2007

Ahojky, nám nanny taky 2x spustil, ale nevím, zda-li to bylo, že malá byla trochu posunuta nebo z jakého důvodu, neboť když jsem vystřelila z postele, tak malá spokojeně spinkala, usmívala se. Stalo se nám to, když mala mělá dva měsíce, teď má půl roku a vše je OK. Asi to byl i v Tvém případě planý poplach.

gandy
11. mar 2008

Ahojky maminy... mám monitor dechu a musim říct že už se nám 4x stalo že nám začal v noci řvát.. Malé je skoro 5 měsíců a myslím že jednou za měsíc se to stane.. Nevím proč.. Dnes v noci zas, jsme z toho dost vynervená a nevím co s tím.. Musím to říct dr a asi i neurologovi (chdoíme k němu).. Nestává se to někomu???? Když k malé přiletím tam dýchá, nebo sse mi to aspoň zdá..

kalous
11. mar 2008

ahoj taky se nam to včera stalo bušelo mě srdce a byla jsem stoho pěkně rozrušena kukla jsem na postylku a blikala červeně stala jsem začala hukat a když jsem vzala maleho tak se nadechl a bylo dobře pak jsem ho jen dlachnila strašně mě to vylekalo.

pappo
11. mar 2008

mne lekarka povedala ze je to normalne prtoze ten monitor je velmi citlivy a tie babetka fakt tak divne dychaju s prestavkami a vselijak, doleziteje ich hned zdvihnut na ruky

luckaa
11. mar 2008

Ahoj,no,tak nám se to taky stává,ale stím,že malá se hrozně v postýlce mele a vždy se probudí na jiném místě,takže to Nanny kolikrát nepobere,ale leknu se vždycky.

dominica
11. mar 2008

Nám pípal 2x a malý dýchal, 1x to bol asi nejaký poplach a 2x malý ležal úplne na samom konci postieľky a asi ho nezachytil, alebo neviem, ale pípal a malý si tvrdo spal. Ale medzitými dvoma razmi pípal ešte 1x s tým, že mu zachránil život, takže radšej nech pípa poplašne, aj keď sa vždy vylakám, ale aspoň viem, že pípa, ak sa niečo deje.

janulas
11. mar 2008

ahojte, tak nám se stává, ze nám monitor pípá, tak jednou za týden urcite, pokazdé nekomu jinému, uz mi to ale stve, v noci jsou to hrozné soky, no na ruky nezdvihám, jen vypnu zapnu monitor, a to uz koukám, jak na me koukají, pác je to vzdycky vzbudí 😎

chaluska
11. mar 2008

Ahoj holky, mě se to párkrát stalo a vždy byl mimo tu podložku. Takže pokud Vám už mimina cestují v postýlce, může to být tím. 😉

very
11. mar 2008

Ahoj, i my cestovali po postýlce a houkalo nám to.., měli jsme nany a dost dlouho jsme ji používali..
Byla jsem si s ní ale jistější..
V nemocnici jsem se ale setkala s maminkou, která měla také nany, ale vždy když to houkalo, tak malá byla už promodralá..tím jak se jí malá dusila, hýbala se a nany reaguje na pohyb..docela děsivé, ta malá byla předčasně narozená.. 😖

danuska24
12. mar 2008

aj nam uz raz pipalo, mala bola tiez uplne mimo podlozky.

maarie
6. júl 2008

Ahojte,
chtěla jsem se zeptat,stává se vám při používání monitoru dechu,že se vám spustí alarm(podle mě falešný)?Nám se to teď během týdne stalo dvakrát v noci,malej ale spinkal na boku u tyček a normálně dýchal.Jsem z toho ale dost vystresovaná,už jsem i přemýšlela o druhé podložce,že bychom měli v postýlce dvě.Nebo nevím,jak to řešit,když malej cestuje.Poraďte mi prosím.Díky.

maarie
6. júl 2008

Opravdu se nenajde žádná maminka,co by mi trošku poradila? ☹ Jak třeba řeší podobnou situaci?

dididi30
6. júl 2008

podla mna je monitor dychu nieco take ako modny trend, zbytocne vyhodene peniaze a zozerte ma 😀

lukin
6. júl 2008

V porodnici začal pípat monitor asi 20 minut poté, co jsem vyndala Natálku. Takže jim moc nevěřím a myslím, že to jsou dost zbytečně vyhozené peníze. No a taky by mi akorát přiživoval strach o Nati - to věčné zapínání a vypínání by byl impuls k tomu, abych si myslela, že se může něco stát. Ale je to každého věc. Akorát prostě falešné pípání je dost časté.

dididi30
6. júl 2008

lukin suhlasim, zena ma taky instinkt ,ze ziaden monitor nepotrebuje a ona sama je dobrym monitorom, bo neverim,ze by bola nejaka matka co by zaspala a vobec nevnimala ten maly uzlicek vedla seba.. 😎

jandalinka
6. júl 2008

já si nemyslím,že jsou to vyhozené peníze.Nám tedy hodně pomohl,aspoň tedy mě.Že jsem se po porodu v klidu vyspala.
maarie:jestli je úplně nový,tak by to dělat neměl,ale nevím,kde monitor máš?!Jestli pod matrací,tak to může dělat,tak můžu jen doporučit dát pod prostěradlo a na to nějakou dečku,ať není tak tvrdé. 😉

maarie
6. júl 2008

Jandalinka,monitor mám od sestry,která ho používala přesně půl roku,dýl jí to přišlo zbytečné.My bychom ho chtěli používat určitě dýl.Jinak ho mám pod matrací,určitě bych ho mohla zkusit dát jen pod prostěradlo. 😉

jandalinka
6. júl 2008

v návodu totiž píší,že pokud houká a je vše v pohodě 😉 ,tak zkusit dát pod prostěradlo ať je víc na tělíčko mimi 😉 A uvidíš,že určitě už žádné falešné poplachy nebudou a jestli i tak,tak to bude už asi používáním. 😉

schwarzovka
6. júl 2008

a taky by se neměl používat déle, jak dva roky...proto možná pípal až po dlouhé době... v porodnicích je určitě, tak často nemění 😉

maarie
7. júl 2008

Tak dnes do rána žádný falešný poplach,ale přijde mi,že jsem malýho hlídala společně s Nanny.
Jandalinka a nekulila se ti Eliška z té podložky pryč,když jsi ji měla pod prostěradlem?Pořád nad tím přemýšlím a dneska to tak zkusím. 😉

nevesta
7. júl 2008

Ahojte, tiez mam Nanny a par krat sme mali falosny alarm... No ale mala bola vzdy mimo podlozky, iba raz nie a to si dala pauzu v dychani... Okolo piateho mesiaca som doplnila postielku o dalsiu podlozku a odvtedy pohoda, nezapipal ani raz 😉