Monitor dychu - časté pípanie. Stalo sa vám niečo také?

mata78
11. jún 2007

Ahojte.

Chcela by som sa opýtať hlavne tých mamičiek, ktoré používajú monitor dychu bábatka či sa aj im stávalo, že sa im v noci spustil alarm. moja malá má 8 mesiacov a zo začiatku sa nám stávalo, že nam monitor ( mali sme nany a teraz mám babysence) začal pípať. bolo to takmer každý tretí týždeň. raz sa mi dokonca stalo, že mi v noci pípal presne 10x. vymenila som ho za nový. dva mesiace bol klud, ale potom aj ten nový monitor raz v noci pípal. teraz zase vyše mesiaca nič. som z toho zúfalá. už som to spomenula aj pred detskou lekárkou a tá nás poslala na neuro a na kardio. všetko bolo ok. stalo sa aj vám niečo také?

maarie
7. júl 2008

Nevesta,asi se budeš smát,ale jak máš ty dvě podložky v postýlce položený?Jestli vedle sebe na dlouho,tak jak bývá jedna, nebo napříč? 😕

jandalinka
7. júl 2008

maarie:tak to je super,že už jsi měla "klidnější"noc. 😉 Já dávala podložku po prostěradlo zhruba do půlky postýlky,tak když se přetulila,tak malá byla pořád jakoby kousek na ní,ale kolem 6.měsíce začala hodně cestovat po postýlce (na kolínka ráno a hned ležele vpravo a pak úplně vlevo postýlky,prostě úplně naopak)a tak jsem pak monitor dechu oddělala a prodala.Prý stejně největší riziko je zhruba do 6.měsíce.Bylo to první 3dny bez Nany těžký,ale pak už v pohodě.Si zvykneš. 😉

maarie
7. júl 2008

Jandalinka,nám právě taky malej už celkem dost cestuje,ale chtěla bych to s Nanny ještě nějakou chvilku vydržet.Zkusím a uvidím,díky za radu. 🙂

nevesta
7. júl 2008

Maarie, pozdlz za sebou 😉 cize mi snimaju celu postielku 😉 . Som velmi rada, ze mame monitor, spavam nazaj dobre, no a radsej zazit 20 falosnych alarmov ako ho nemat, ked by mimi prestalo dychat 😉

nevesta
7. júl 2008

My mame drevenu dosku na roste, hruby kokosovy matrac a pohoda, funguje perfektne 😉

zuzka99
7. júl 2008

baby, ja nechápem ako možu fungovať 2 alarmy v jednej postielke, veď ked sa pregula, jeden ho sníma a druhý začne okamžite pípať. takže tých falošných poplachov je rovnako, nie? alebo sa dajú pripojiť 2 podložky na jednu tú krabičku? čiže keď sníma aspoň jedna podložka, nie je z toho falošný poplach?

fish
7. júl 2008

zuzko,my máme jednu krabičku a dvě podložky. 😉

makinka.1
7. júl 2008

My jsme meli poplach asi dvakrat,hned ze zacatku,ale to jsem ho spis spatne polozila,mimo desku.Ted uz super.Jsem klidna! 😉

lucy..
7. júl 2008

Ahoj, my měli zatím jen jeden poplach v noci asi minulý týden. Když jsem přiběhla k postýlce, tak byl malej vzhůru a kopkal nožkama, tak nevím, zda jej to už vzbudilo a nadechl se nebo to byl jen planý poplach. Nic příjemného teda, tu noc jsem už moc nespala.....

zuzka99
7. júl 2008

presne fish, to som chcela vedieť, či sa to dá, 2 podložky napojiť na 1 krabičku. a kupiť iba samostatnu podložku, nie celý monitor.

fifla
11. júl 2008

my sme poplach nemali, ale mame postielku 120-ku. mozno tie 140-ky su na tom trosku horsie, lebo su sirsie.

marianeta
11. júl 2008

Aj my sme mali poplach 2x. Raz v noci ale to bola hroza.Maly sa vobec na ten hluk nezobudil a ani na to ako som
ho vytrhla s postielky.Bol sice mimo podlozky,ale ked som sa na tom mieste kde lezal dotkla jemne matraca tak
to snimalo.

mobina
11. júl 2008

My teď máme poplach skoro každou noc. Máme ten klipsový za plínku a co se Ondra přetáčí, tak se to buď odchlípne a nebo úplně spadne 😀 Ale stejně ho budu používat i nadále. Líp se mi spí. Přes den mu ho nedávám a pořád ho chodím kontrolovat 😅

bublinkajasminka
19. aug 2008

nám monitor pípal dnes okolo 5 ráno a veľmi sme sa s manželom zľakli......rýchlo som ju vzala do náručia a trošku zatriasla a začala plačkať - našťastie všetko oki

pappo
19. aug 2008

nam sa spustal ked bol monitor priamo na roste alebo madrac moc nepriliehal podlozila som to kartonom a je to ok

aussiegirl
19. aug 2008

senzor nemoze byt polozeny len na roste, a mozno skus nastavit inak citlivost monitoru. mame angel care a nam zoparkrat zapipal ked bol matej malinky, ale vzdy bolo vsetko oki 🙂 ... nastastie...

addaa
19. aug 2008

Ahojte, my máme nany a chvala Bohu nám nepípal ani raz. Do troch mesiacov som ho mala položený na matraci pod plachtičkou zabalený v deke. Potom som ho položila na rošt. na rošte mám položenú tenkú plachtičku. Náš Matejko tiež cestuje a nespúšťa sa to. Ked mám na tom položený prst tak ma to snímkuje.

Nemyslím si, že to nadštandard. Radšej by som si rok na to odkladala peniaze a kúpila si bezpodmienečne. Nech to fakt radšej zapípa, akoby sa niečo malo stať.....Podla mna to nikdy nepípa len tak...iba fakt ak je baby mimo neho. Mne sa zdá ten náš dosť veľký a pokryje väčšiu časť postielky. Alebo máme potom menšiu postielku.

Ked mal malý 2 mesiace boli sme na vík. u sestry bez nany a nič som nerobila, iba som ho chodila kontrolovať a v noci som poriadne ani nespala. Nie je nad kludný spánok a istotu, že sa nič s mimčom nedeje. Ja na tú podložku jednoducho nedopustím....

katka1981
25. feb 2009

Ahojte, ja som sa rozhodla pre Angelcare AC301R, teraz je v akcii aj s Captivou, kosom na pouzite plienky za 4790 Sk. Vzhladom nato, ze planujeme ist na nakupy vybavicky do Gyoru, surfovala som aj na madarskych strankach a priamo v Gyore maju predajnu a ich akciova cena je okolo 3500 Sk. Dufam, ze to najdeme, a ze sa nejak dohovorime, neviem ani slovo po madarsky.

megi93
25. feb 2009

Ahojte, my máme Nanny a nepípa. Dokonca keď ho v noci zabudnem vypnúť a malinkú kŕmim pri postielke, ani sa neohlási a stále bliká na zeleno. Nedávno sa dokonca po vybratí malej z postieľky spamätal až asi po 10 minutach, čo sa mi veľmi nepáči. Neviem či to môže byť nejaká porucha alebo je len fakt tak veľmi citlivý.

norik1
25. feb 2009

Katka dnes v Miskolci v Tegel baby obchode mali tento Angelcare s kosom za 2300 Sk... oplati sa 🙂 Ja som tam dnes kupovala naplne do kosa, u nas stoja 350 SK, tam 200 😵

bianca
25. feb 2009

ahojte

my mame Nanny a 3 den po prepusteni s porodnice nam v noci 2x pipal.Som myslela ze sa zblaznim.Zistili sme ze mala je asi az moc vypodlozena na boku a doska nemala moc prilezitoszi to snimat

inak nanny vam bude blikat aj ked budete o postielku opreti iba vy.To som skusala.Stacilo sa o nu opriet a Nanny v pohode blikala

norik1
25. feb 2009

nam sa spustal niekolko krat - to prve varovne pipnutie....maly mal apnoicke dychanie - zabudal dychat a spamätal sa az na to varovne pipnutie...potom sme zistili ze strasne schudol a bol tyzden v nemocke - kde mu nakoniec zistili salmonelu. Hned ako sa z toho vyliecil prestalo aj apnoicke dychanie a tym aj poplachy monitoru. Ale vdaka monitoru som si vsimla ze nieco nie je tak ako ma byt, lebo som to spominala doktorke, tak sme chorobu podchytili dost skoro a tak sa z toho rychlo dostal. Monitor teda urcite nie je nadstandard....

denka28
25. feb 2009

ahojte, nam napr. pipal aj dnes v noci, raz, ten prvy vystrazny ale moj maly spi ako jeho otec,niekedy sa mi zda ze nenadychnu sa snad aj minutu. lebo dnes som to spomynala doktorke a ona vravela ze malinky by uz nemal mat problem s dychanim, tak dufam...

norik mozno ma vysmejes, aj my mame angel care s kosom, ale ja don davamobycajne 60l sacky, ktore obtocim okolo toho prazdneho kruhu, v ktorom boli original sacky, a neda sa absolutne nic citit... a tie sacky som kupila za 60 sk.

norik1
26. feb 2009

denka, nevysmejem ta, preco? Mne to uz tiez napadlo, len som to skusala s malym sackom a nefungovalo to... takze 60l je ok hej? vyskusam 🙂

Deni pytaj sa na to dychanie, aj mm tak dycha ale u dospelych je to ine, deticky by nemali apnoicky dychat... mna s tym poslala Mudr. k neurologicke na vysetrenie a tak sa vtedy zistilo ze daco zacina... co samozrejme vobec nemusi byt vas pripad 🙂

muffinka
26. feb 2009

Niekedy treba vziat furt pipajuci pristoj spat a "prekalibrovat ho". My mame Angel Care uz dva a pol roka a sme s nim velmi spokojny. U malej teraz znova pouzivam aj monitor.

denka28
26. feb 2009

norik dakujem, a ano, 60l 🙂

audri
26. feb 2009

Také máme monitor dechu Nanny, pípal okolo 6 ,měsíců docela často, malá ležela mimo jeho dosah.. Ale občas se mi zdálo, že leží uprostřed a pípal. Tak radší falešné poplachy než se v noci budit děsem, že malá ještě nepapala (třeba ve 3 hodiny) a jestli dýchá. I můj přítel tomu dává přednost a to je co říct... :o)

pikkumyy
26. feb 2009

my mame taky Nanny - uz druhy, prvni se rozbil asi po dvou mesicich uzivani (pipal porad) - volali jsme na hotline vyrobce a oni nam poslali novy, ten jsme vyzkouseli a pak jim postou poslali ten rozbity, tenhle je zatim v pohode.
akorat jak se malej pres den pohybuje po postylce, tak ho obcas presune k jednomu kraji a v noci pak spi na druhe strane, tak se spusti pipak... (je teda pravda, ze kazde to pipani je dost infarktova zalezitost🙂)

dadex
28. feb 2009

ja tiez pouzivam Nanny a som s nim spokojna. Nam nastastie nepipal ani raz a kupila som si ho pre pokojny spanok. Ked existuje nieco, co moze zachranit zivot, tak preco to nevyuzit. Ta cena nie je velka. Vycitky by boli vacsie. Ja ked sa zobudim v noci a pozriem ze blika zelene svetielko, spokojne mozem znovu zaspat. Tiez mam skusenost, ze ked drzim maleho aj dvadsat cm od monitoru, ten stale pekne blika na zeleno. Mam ho ulozeny v hornej casti postielky a ked sa maly pohybuje, tak len smerom hore, tak ho to stale este zachyti. Tiez si myslim, ze alarm dieta zobudi a tak si myslime, ze je vsetko ok. Pocula som, ze treba v tom pripade zapalit co najostrejsie svetlo a fuknut dietatku do tvare. Ja som to fuknutie vyskusala, ked maly tak plakal ze sa isiel "zajst", tak som mu fukla a on aj plakat prestal.

paola.o1
28. feb 2009

ahojte, my mame tiez ten angelcare ac301r a este sme falosny poplach nastastie nemali, ale parkrat mi pipol, take to prve upozornenie, ale to bolo ked bol maly prechladnuty a mal plny nos no a ked angel care pipol hned som letela odsavat a bolo dobre, je super, akurat ze je v tom aj babyfone, ale nepouzivam ho, lebo na vsetkych frekvenciach mi stale susti, takze neustale chodit na maleho kukat a pritom on spinka a babyfon mi ukazuje ze sa hybe alebo place alebo co... nemate s tym niekto skusenost?