Monitor dychu - časté pípanie. Stalo sa vám niečo také?

mata78
11. jún 2007

Ahojte.

Chcela by som sa opýtať hlavne tých mamičiek, ktoré používajú monitor dychu bábatka či sa aj im stávalo, že sa im v noci spustil alarm. moja malá má 8 mesiacov a zo začiatku sa nám stávalo, že nam monitor ( mali sme nany a teraz mám babysence) začal pípať. bolo to takmer každý tretí týždeň. raz sa mi dokonca stalo, že mi v noci pípal presne 10x. vymenila som ho za nový. dva mesiace bol klud, ale potom aj ten nový monitor raz v noci pípal. teraz zase vyše mesiaca nič. som z toho zúfalá. už som to spomenula aj pred detskou lekárkou a tá nás poslala na neuro a na kardio. všetko bolo ok. stalo sa aj vám niečo také?

zuzkat1
28. dec 2009

no mne este nelezi🙂 este par tyzdnov v brusku, tiez si to neviem celkom dobre predstavit, ale ak mi to nebude regovat cez matrac tak to asi budem tak riesit, ale myslim ze sa najprv opytam dr. ci je to tak v poriadku

beatrice100182
28. dec 2009

ahojte, nasa mala je predcasne narodena, takze pouzivame monitor, od kedy nam ju pustili z nemocnice.

Mame Nanny a nemozem dat na to dopustit. Tu su moje skusenosti: monitor treba umiestnit na dosku pod matrac (my mame klasicky penovy, asi 7 cm). Ak mate rosty, ako my, treba zohnat dosku, staci aj par mm, len aby to nebolo rovno na rostoch. Do stredu preto, lebo ak dietatko v noci cestuje, takto najlepsie zachyti dych babatka. Raz ked bola malicka este mensia a takto cestovala v noci, dostala sa az mimo senzora a potom to pipa ako najate. Strasne som sa vylakala (ako predcasnik ma problemy s pluckami a z pociatku bola aj na umelom dychani), ale ked som ju nasla, kde to spinka, tak som sa musela az zasmiat. 😀

beatrice100182
28. dec 2009

Ozaj, a nemusite sa bat, ze to cez matrac nebude reagovat - pokial nemate nejaky extra hruby, napr. 20 cm 😀 Ked monitor zabudneme vypnut, ked malu vyberame z postielky, pipa to ako najate 😀

beatrice100182
28. dec 2009

A este jedna vec - je pravda, ako ste tu pisali, ze ak sa dotykate postielky, tak monitor snima aj vas dych. Preto by sa postielka nemala nicoho dotykat, napr. nocneho stolika alebo postele, aby sa to neprenasalo.
Jednym znamym sa stalo toto: postielka sa dotykala ich postele a ked vstali z postele rodicia, tak to zacalo pipat. Stacilo odsunut postielku o par cm a vsetko v pohode.

dadex
28. dec 2009

no ja som tu pisala ze nam to pipalo dvakrat a hop v noci 25 - 26 nam pipal o stvrtej. infarktove stavy. manzel vyletel spostele rychlostou svetla a ja som kricala pipa, pipa. no proste sok a to mame vyse roka. ale aj tak to budem pouzivat dalej.

beatrice100182
29. dec 2009

Nam odporucali to pouzivat min. do 1 roka, chcem jej to nechat tak do 2 rokov. aspon na noc, ked najtvrdsie a najdlhsie spi. cez den ju chodime kontrolovat. Preco nie? Ved aj tak je to uz kupene a jest to nepyta 😉

beatrice100182
29. dec 2009

dadex, dufam, ze vsetko je OK 😉

crca
30. dec 2009

Musím taky zareagovat na větu"než mít infarktové stavy,to radši nebudu mít monitor" ☹ Já už těch stavů měla tyky dost-kor u dvojčat a to jsme byli narozená "v termínu"(ukončený 38TT),ale radši budu mít 100x planý polach než se jednou vzbudit sama-taky toho nelituju že je mám 🙂

jankohrasko
30. dec 2009

My mame tiez monitor a bez toho, ze by som ho zapla si ani nejdem lahnut. Náš matrac ma skoro 10 cm. My ho pouzivame uz skoro 3 mesiace, ani raz nam nepipal.. Iba ked sme ho zabudli vypnut 😝 presne ako napisala crca.. radsej plany poplach..

dadex
1. jan 2010

beatrice v poriadku. nespozorovala som nic ale je to riadny sok.

bobacik_29
31. jan 2010

Mne sa zatial nestalo zeby monitor zacal pipkat asi by som dostala infarkt 😀 a dufam ze sa mi to ani nestane inak ja ho davam aj do kocika ked ideme vonka mne mala aj cez den spava v kociku tak ho musim presuvat ako koza na noc zase do postielky a stava sa mi ze mavam mokry matrac ked ho presuvam som si vsimla neviete cim to moze byt??

beatrice100182
31. jan 2010

Nie je to tym, ze v tomto pocasi navlhne?
Inak, da sa dokupit este jedna podlozka, aby si ju nemusela presuvat hore-dole.

kika25
31. jan 2010

No my sme si s monitorom pri prvom dietati uzili svoje...pipal nam za noc aj 3x, teda riadne stresy...dokonca sme isli raz kvoli tomu aj na pohotovost, bolo to dokonca na Vianoce v noci...nakoniec sme zistili ze mal poruchu a v ramci zaruky nam ho po preskusani vymenili... 😒

kocule
1. feb 2010

My máme Angel Care. Dva. Sice investice děsná, ale ani jeden falešný poplach a fungují naprosto spolehlivě. 😉 Zkoušela jsem, jak jsou desky citlivé a jen jsem se dotkla peřinky a už to monitor sejmul, takže opravdu dost. Máme je pod matrací, matrace kokos-pohanka, dost tvrdé (mimča mají spát na tvrdém) a naprosto bez problému. Vyhovuje mi, že jsou integrované i s chůvičkou, což je super a mám jen jeden přistroj. Taky ukazují teplotu v místnosti a podle toho buď přitopím, nebo stáhnu topení. O jiném jsme ani neuvažovali, ony monitory a chůvičky zvlášť taky nejsou levné a navíc se mohou rušit, co je dost častý problém. 😉

imiska24
3. feb 2010

Ahoj všem,mám doma monitor Nanny,je z druhé ruky,a už třetí den mi pípá.Jsou to infarktový stavy.Naposled mi houkal před chvílí.Už nemůžu ani spát,jsem z toho úplně mimo.

evca35
3. feb 2010

ahojte,my máme Nanny a prvé pípanie bolo neď v prvú noc ako sme ho začali používať. A včera v noci znova. Ale stále malého pohladkám po líčku, on sa pohne a viem že je v poriadku. Monitor vypnem a zapnem. Dúfam že to nebude robiť častejšie.

olgas
8. feb 2010

holky, já mám doma nanny, ale ne z druhé ruky, a funguje mi bez problémů. pravdou je ,že když je ten monitor z druhé ruky, tak nemáte záruku na to jak funguje.

pipos
8. feb 2010

ahoj holky já mam monitor už 5měsícu a ani jednou mi nepípal,ale koukala jsem na jeden pořad kde o tom zrovna vyprávěli a tam říkali,že je nejlepší tak do půl roka dítěte,protože pak se víc hýbe otáčí a tak.a proto pak už prý ani neeplní účel,protože se to často spouští a maminy to spíš nervuje než uklidnuje.ale já ho budu používat taky co nejdýl to půjde pač mam strach,protože mi malá ve 12dnech přestala dýchat ☹

hathor1231
8. feb 2010

ahojte. ja mam angelcare, som maximalne spokojna. viem,ze je tam senzitivita. ja som dokonca dala na najvacsiu a vtedy stacilo dupat pri postielke a ono to zachytilo! takze najviac nie je vzdy najlepsie. treba to odsledovat a zmenit senzitivitu ak treba... my sme este nepipali. nastastie.
pouzivam ho lebo sa mi do dvoch mesiacov dusievala,takze som spala ako na ihlach. teraz za mna monitoruje nas anjel 😀

nevie,ak by mimi bolo vporiadku a monitor vkuse pipal,tak by som to asi pripisovala vyrobnej vade,vratila. ved to moze riadne vystrasit mamu a aj mimi!

kocule
8. feb 2010

Hathor a jak to nastavuješ? U nás to dělal manža a taky bych to ráda věděla, nemám ho teď doma. Jinak Angel Care mají dvě podložky, takže až mrňata polezou, tak budou snímat celou postýlku a nebudou falešné poplachy.
😉

bobacik_29
8. feb 2010

beatrice10018 vsak ja mam dve ale si predstav ze oddelene nefunguje stale pipa ako somar tak mam oba zapnute ako sprosta to presuvam a navlhne aj ked je doma takze vonkajskom to asi nebude 😀

lollipopsss
18. feb 2010

Mile maminky.Vy co tu pisete,ze monitor dechu je zbytecnost nebo vymozenost.Me pipa uz od porodnice.Ani nevim kolikrat uz pipal.ALE!!Diky nemu jsem malemu zachranila zivot.Nebyt monitoru dechu,tak jsem ted bez syna.Kdo nezazil,nedovede si predstavit co to je,kdyz dite nedycha a nemuzete ho probrat.Musela jsem davat umele dychani a masaz.Dnes mi ho pustili z nemocnice a musim jeste na vysetreni do Brna.Nemluve o tom,ze mi ted piskal zase.Jsem totalne na nervy,ale jsem rada,ze sem si ho poridila.Take nemluve o tom,ze jsem s malym sama.Mam dokonce 2.Jeden Respisense na plince a druhej Nanny.Takze kazdej podle sveho svedomi ale ja nikdy neprestanu dekovat za tento vynalez.

anetat
23. feb 2010

ahoj maminy, mám monitor dechu baby sense II a nemůžu si ho vynachválit, synovi je 20 měsíců a stále ho používáme, jen tak pro klidné spání. Ani jednou mi nepípal zbytečně, jen když jsem syna vyndala z postýlky a zapomněla vypnout, ale jinak ne. Má dvě desky takže je pokrytá celá postýlka. Můžu jen doporučit. A myslim že ho bude mít syn až do 15let 😀 . 😀

lafemme
27. júl 2010

Ahojte, nám se monitor taky pořád spouštěl, nakonec pomohlo dát podložku na matraci, ale te´d řeším problém, že i když jsme na to ještě položili deku, tak jde pořád na dotek cítit okraj té podložky..Jak jste to vyřešily vy? Uvažovala jsem ještě o karimatce, ale to asi není úplně vhodné pro zádička 😕

strouzek
27. júl 2010

nám teda monitor zbytečně nepípá, máme Nanny, máme ho pod kokosovopohankovou matrací na šířku a pípal za tu dobu jen jednou a to když malá opravdu nedýchala. i když na té podložce přímo neleží a leží na druhé straně postýlky tak monitor funguje.

kativka
27. júl 2010

my mame monitor taky pod matraci a myslim, ze to staci, neni treba ho davat na matraci. nam pipal nekolikrat, ale pokazdy mrnous nedychal. nakonec jsme skoncili i v nemocnici. zacali jsme pouzivat monitor na plinku, protoze ted zacal v postylce cestovat a casto se dostane mimo podlozku, coz se u toho na plinku nestava

klara78
28. aug 2010

ahojte, prečítala som všetky vaše rady. Rozhodla som sa pre angelkare. Doporučujete AC301 ale mate niekto skusenosť stohtoročnou novinkou AC401 ? A sníma to aj ked je bábätko v zavinovačke? Pri synčekovy čo ma 4roky som nemala senzor a veru už nechcem zažiť tie noci bez kludneho spánku.

weri1
30. aug 2010

my máme taky Nanny a vše je o.k. stačí pod matraci do max. tloušťky 14 cm. Bez monitoru bych ani neusnula i tak sleduji jestli malej dýchá

weri1
30. aug 2010

já mám taky z druhé ruky a funguje v pohodě.

pampalini
30. aug 2010

My jsme měli také nanny od kamarádky po jednom dítěti a také nám párkrát pípal. Někdy kvůli cestování po postýlce ale jindy je možné, že kvůli pauze v dechu. Oni ty prcci maj občas pauzu a pak by se i sami nadechli, ale radši ať to pípá, než aby se něco prošvihlo 😉 Poprvé jsem měla málem infarkt, to je fakt. Pak to taky nebylo příjemné hlavně v noci. Díky za takovou věc. Zachrání určitě spoustu miminek a maminka má větší klid 🙂