Monitor dychu - časté pípanie. Stalo sa vám niečo také?

mata78
11. jún 2007

Ahojte.

Chcela by som sa opýtať hlavne tých mamičiek, ktoré používajú monitor dychu bábatka či sa aj im stávalo, že sa im v noci spustil alarm. moja malá má 8 mesiacov a zo začiatku sa nám stávalo, že nam monitor ( mali sme nany a teraz mám babysence) začal pípať. bolo to takmer každý tretí týždeň. raz sa mi dokonca stalo, že mi v noci pípal presne 10x. vymenila som ho za nový. dva mesiace bol klud, ale potom aj ten nový monitor raz v noci pípal. teraz zase vyše mesiaca nič. som z toho zúfalá. už som to spomenula aj pred detskou lekárkou a tá nás poslala na neuro a na kardio. všetko bolo ok. stalo sa aj vám niečo také?

mamkanec
30. aug 2010

my máme nanny, matraci šířku nevím ale je to kokos pohanka molitan dle mě silná dost a v pohodě, máme ale monitor na šířku postýlky zhruba v místech kde jakoby končí polštářek takže ať se malá pohne kam chce všude to má dosah. pípal jen jednou a to opravdu když se dusila, ale vím že známým pípal často než zjistili že do Nanny se nesmí dávat nabíjecí baterky že to pak dělá tyhle poplachy. od tý doby měli klid

medvik
30. aug 2010

máme Nanny, je dobrý a dokud malá ležela klidně, tak vše OK. Jakmile začala cestovat po postýlce, tak to občas pípá, vzbudí ji to a musím zase uspávat ☹ . Na další dítě si koupím Baby Sense, který pokryje celou postýlku.

lea123321
31. máj 2011

Rdšej sto planých poplachov ako jeden skutočný ...

denka81
31. máj 2011

@mata78
ja som pouzivala nanny a pipal nam asi 7x. Mohla mat dlhsie apnoicke fazy. Kym malicka pokojne dycha je vsetko ok

denka81
31. máj 2011

@zuz11
nanny zaciti aj vtedy, ked nespi na podlozke. Mame to odskusane. Nam pipal asi 7 krat a mala si kludne spinkala. Deti mavaju apnoicke fazy dlhsie.

terezt
31. máj 2011

My mame Baby Sense a myslim, ze je to kvalita. Nepipal nikdy jen tak - 2x mozna, ale taky to mohlo byt, ze mel kluk delsi apnoickou pauzu a Baby sence hlasil. On ale klidnoucce spinkal. Davala jsem ho tam do roka, pro jistotu, ale dyl ne, abych na tom nebyla zavisla. A stacilo pouzivat 1 desku, i kdyz byl vetsi. Snimala vsechny pohyby na matraci (aspon teda myslim). U holcicky taky budem davat do roka a nepipal nikdy, je to dite narozene v terminu, tak davame "jen tak" pro klid. Dobre signalizuje vybyti baterky a i se signalizaci 2, 3 dny vydrzi.

klara.t
19. aug 2012

Mám Nanny, u prvního dítěte byly plané polachy asi až když byla větší a cestovala v postýlce, ale u druhé dcery ten samý přístroj hlásí poplach velmi často. Už snad první týden, pak byl nějakou dobu klid no ale poslední dobou je to furt. Klidně i 4xtýdně. Občas je namáčknutá ke kraji postýlky, ale často leží přímo na něm, klidně oddychuje a i přes ten kravál spí dál. Tak nevím proč ten poplach. Máte jste někdo stejnou zkušenost? Přemýšlím o nějaké revizi. Malé je sice 8 měs., ale ráda bych ho pak prodala a nebo nechala ségře, ale kdyby nebyl solidní tak by to bylo k ničemu.

darinkazv
19. aug 2012

my máme nanny a ešte sme za 4 mesiace nemali ani 1 poplach. ja môžem kľudne spávať, aj keď mi babuľka spinká na brušku 🙂 neodvážila by som sa ju nehať na brušku spinkať, keby sme monitor nemali. 😉 a teda osobne radšej by som sa 10 rázy za noc zobudila na plané poplachy, ako sa ani raz nezobudiť a ....

helulela
19. aug 2012

@klara.t kromě vady mě napadají jen baterky - máte tam nové, nějaké lepší a nedobíjecí?

darinkazv
19. aug 2012

@klara.t a ako máte monitor uložený? po šírke matraca alebo po dĺžke?