Monitor dychu - časté pípanie. Stalo sa vám niečo také?

mata78
11. jún 2007

Ahojte.

Chcela by som sa opýtať hlavne tých mamičiek, ktoré používajú monitor dychu bábatka či sa aj im stávalo, že sa im v noci spustil alarm. moja malá má 8 mesiacov a zo začiatku sa nám stávalo, že nam monitor ( mali sme nany a teraz mám babysence) začal pípať. bolo to takmer každý tretí týždeň. raz sa mi dokonca stalo, že mi v noci pípal presne 10x. vymenila som ho za nový. dva mesiace bol klud, ale potom aj ten nový monitor raz v noci pípal. teraz zase vyše mesiaca nič. som z toho zúfalá. už som to spomenula aj pred detskou lekárkou a tá nás poslala na neuro a na kardio. všetko bolo ok. stalo sa aj vám niečo také?

zuz11
11. jún 2007

mati, mame nany a obcas nam pipaval ale asi 4x a neskor som zistila ze nieje podlozka po celej sirke postielke a tak ked mala sa presunula mimo podlozku tak ju nezachytil a spustil 😉 ale odkedz necestujeme tak nepipame 🤐 😉 necestuje Kristinka aj mimo podlozku?

mata78
autor
11. jún 2007

cestuje, a poriadne. ale všade počuvam, že to sníma dych aj ked niekto stoji pri postielke. nebola si vystrašená a vynervovaná z toho, že ti to pípalo? ja sa o malú veľmi bojím.

dashak
11. jún 2007

mata, to je asi fakt tím, že se pohybuje. Nesnímá to dech, ale pohyb hrudníku při nádechu, takže pokud není na té podložce, tak to okamžitě spustí alarm, protože to nezaznamenalo více jak 20s nádech.

mata78
autor
11. jún 2007

asi to s tým strachom o malú preháňam.

ena
11. jún 2007

mata78: a mate pod matracom pevnu podlozku alebo len rost postielky? Lebo my sme na rost postielky davali este sololit a az na to podlozku monitora.

4a
11. jún 2007

mata,
malá je na monitor už moc velká! Buď je aktivní a hýbe se z monitoru pryč, anebo na něj bude už i těžká. A Ena má pravdu, monitor by měl být na pevné podložce, ne na roštu. Je to i v návodu.

zuz11
11. jún 2007

mati, hrozne som sa vzdy bala ked to pipalo 🤐 ale nastastie sa nam vcas podareilo odhalit co bolo za tym a hlavne za cim mala cestovala 😀 teraz planujeme dokupit druhu podlozku na snimanie kedze ju uz neudrzim iba tam kde je ta jedna podlozka 🤐

biccy
12. jún 2007

Nam sa tiez obcas zapne monitor,a to vtedy ked je Zoe mimo podlozky-tiez je to mala cestovatelka. 😀
Mati,aj ja si myslim,ze to aj tebe monitor pipa z toho dovodu.
4a,monitor by mal sluzit do jedneho roka,alebo do 15 kg.

mikca
12. jún 2007

ahoj mata senzor je nejdůležitější hlavně v prvních tydnech života miminka, kde hrozí syndrom náhlého umrtí ale to neznamená že by ted důležity nebyl, ale pípaní u takle velkého mimča jako máš ty tak určitě nezbusobuje že by nedýchal, jak píšou holky určitě je mimo podložku, vždzt už se v tomto věku pohybuje po postýlce 🙂

dorotka
12. jún 2007

mikca ja tiez suhlasim s biccy SIDS sa vyskytuje do jedneho roku dietata
nam sa to stalo iba raz ked sa nam odpojil kabel ale ten strach kym sme na to prisli 😒

sstefi
12. jún 2007

Dievčatá písali ste, že monitor nedávať rovno na rošt postieľky. Stačí pod neho dať nejaký hrubší kartón, alebo niečo iné, ešte pevnejšie?

4a
12. jún 2007

biccy,
asi jo, do jednoho roku. Jenže když je pak už dítě pohyblivé a pořád se ti z něj odsune.... tak už asi nemá efekt.

Ještě jsem se koukla do návodu, a tam píšou, že je třeba moc tvrdá matrace a tím pádem monitor snímá vibrace z kroků, chvění lednice atd. Možná si prostuduj info tady http://www.jablotron.cz/nanny/cz/index.html

ALe snad je to fakt jen tou pohyblivostí mimča, jinak by ses měla poradit s lékařem, aby ho vzali na pozorování.

zuz11
12. jún 2007

sstefi, chod napr do hornabu a daj si odrezat drevotriesku a tu daj na rost 😉

ena
12. jún 2007

sstefi: my sme dali odrezat sololit 120*60 cm a to dali na rost, na to podlozku monitora a matrac

mata78
autor
12. jún 2007

Ahojte dievčatá.

Skôr som sa nedostala k počítaču, tak píšem až teraz. NO,.... Mne ten monitor začal pípať ešte ked mala Kristínka 4 týždne. do jej troch mesiacov to pípalo asi každý druhý týždeň. až ked som ten monitor dala priamo pod ňu ( položila som ho na madrac) tak to prestalo pípať. Teraz mám nový a dve podložky a je zase pod madracom na tvrdom podkalde a pípalo mi to iba raz po dvoch mesiacoch. Ale v tomto prípade som mala pocit, že malá leží mimo. Ďakujem Vám, lebo ste mi veľmi pomohli v mojom rozhodovaní. Monitor dávam preč, pretože by som asi prišla úplne o nervi a rozum.

pipi1211
12. jún 2007

akurat som si vsimla tuto temu a uvazujem ako monitor a kam ulozit... viete mi poradit? 😕

mata78
autor
12. jún 2007

Ahoj pipi.

Po mojich skúsenostiach s monitorom by som ho už asi nepoužila. Ale mal by byť pod madracom ( madrac nesmie byť tvrdý) a na pevnej podložke, nie priamo na rošte. Ale ja som nejaký čas mala monitor priamo pod malou, bola na ňom iba hrubšia deka. Tak som to mala aj v nemocnici

mikca
12. jún 2007

ahoj pipi, máš jsště moc malého špunta a jestli máš senzor tak bych ho používala, a asi nejlepší je opravdu ho dát přímo pod mimco, pokud máš malou v zavinovačce tak bych už tam nic nedávala a pokud ne tak bych tam dala jak píše mata nějakou deku. u nas v porodnici byli detičky přímo na něm.

pipi1211
12. jún 2007

no malu uz do zavinovacky nedavam... takze je lepsie dat ho NA madrac a prelozit dekou aby to nebolo malinkej moc tvrde hej? 🙂 pochopila som spravne? 😉

mata78
autor
12. jún 2007

Pochopila si to veľmi správne. Ale podľa návodu by mal byť pod madracom. tú deku som tam dala preto, lebo tá podložka je dosť tvrdá a podľa mňa aj veľmi nepohodlná. a musím ti povedať, že malinká je nádherná ( ak sú to Vaše fotky)

pipi1211
12. jún 2007

hej hej... dakujem velmi pekne aj za radu aj za pochvalu fotos 😀

kristynaw
12. jún 2007

holky a co takhle ty pripady kdy miminko bylo spaleny?ja bych to teda dala asi jen pod matrac,ne pod mimi

mikca
12. jún 2007

ahoj kristi, to nevím že by se mohlo popálit a z čeho?????vždyt tam neni nic co by mělo hořet 🙂

kristynaw
12. jún 2007

no ja si pamatuju zpravy,kdy to nejak chytlo a mimi se spalilo

mikca
12. jún 2007

od sezoru dechu?,ale to bylo někde v nemocnici, tam byla podložka na vyhřívání behem operace, tak tam to chytlo to jo,teda jestli myslím ty samé zpravy 🙂

kili
12. jún 2007

pipi, ja som čítala jednu knižku čo mi dali v nemocnici a tam sa písalo, že pre prvé mesiace dieťatka je najlepšie spávať v perinke, teda s pravého peria. Ja som vymislela improvizáciu, že pod nich dáme perové periny. Som sa pýtala doktorky, že či to bude OK a ona že áno. NO a pod to dáme monitor dychu zo začiatku, neskôr pod madrac. Ale musí to byť nové perie, nie nejaké spotené.

kristynaw
12. jún 2007

jo,tak to je mozny,ale stejne se me zda,ze jsem videla i neco,kde chytl monitor dechu,ale mohl to byt jeden,zavadnej, a jinak je to fajn,ja budu taky jeden kupovat,tak snad to bude v poho🙂

mikca
12. jún 2007

jasně kristi, já ho měla taky a nemůžu si na něj stěžovat po šestinedělí jsem ho dala pod matraci taky to šlo 🙂 do šestinedělí to byl sichr 🙂

kristynaw
12. jún 2007

no,ja to potrebuju,strasne se obavam kazde blbosti a proc to nekoupit ,ze?🙂

mariannas
12. jún 2007

ja mam tiez nanny a mne sa spustil len 2x a to maly lezal v druhej polovici postielky tak to preto ale ked sa to spustilo prave som lezala vo vani a manzel nebol doma tak to bol sok letela som k malemu no a v byte potopa 😅