Monitor dychu - časté pípanie. Stalo sa vám niečo také?

mata78
11. jún 2007

Ahojte.

Chcela by som sa opýtať hlavne tých mamičiek, ktoré používajú monitor dychu bábatka či sa aj im stávalo, že sa im v noci spustil alarm. moja malá má 8 mesiacov a zo začiatku sa nám stávalo, že nam monitor ( mali sme nany a teraz mám babysence) začal pípať. bolo to takmer každý tretí týždeň. raz sa mi dokonca stalo, že mi v noci pípal presne 10x. vymenila som ho za nový. dva mesiace bol klud, ale potom aj ten nový monitor raz v noci pípal. teraz zase vyše mesiaca nič. som z toho zúfalá. už som to spomenula aj pred detskou lekárkou a tá nás poslala na neuro a na kardio. všetko bolo ok. stalo sa aj vám niečo také?

juja
30. aug 2009

Hoggy a na koľko kg Vám vyšla pupočníková?...nám 38.5 kg že vraj na pôrod po sekcii je to slušné lebo vraj to po sekcii slabšie tečie, neviem čo je na tom pravda, tak mi povedali.

hoogy
30. aug 2009

no nam na 60,5 ja som rodila prirodzene,ale dokorka mi itak povedala,ze to je dost vela ze sme mali stastie.a kde to mate v ceptre?

juja
30. aug 2009

Tak to je fakt super na 60,5 kg. áno máme to v Ceptre.

hoogy
30. aug 2009

no my sme nevedeli,ze to je vela az ked nam to doktorka povedala,ale vazne dufam ze to nikdy nebudeme musiet pouzit.je to len ako si povedala taka poistka

poletucha
1. sep 2009

nam se ted druhou noc spustil poplach, pokazdy v jednu hodinu rano...ale malej klidne spinkal, sice je pravda ze fakt hlubokym spankem...cim to muze byt??? zacinam mit o nej strach ☹

hoogy
1. sep 2009

no ja som pocula,ze niekedy dieta tak tvrdo zaspi,ze prestane dychat ved to si asi pocula.no a ze ho zvykne troska prebrat ked zacne alarm pipat mozno to alebo sa mozno len posunul mimo dosky skontrolujte to.

poletucha
1. sep 2009

hoogy- prave ze deskama to neni,to jsem kontrolovala hned po ty prvni noci a jeste jsem je k sobe priblizila...ale asi to bude tim tvrdym spankem, ja ho zkoumala a dychal,ale fakt hrozne slaboucce a po chvilce uz zase normalne, tak nevim 😒

hoogy
2. sep 2009

este skontroluj ci je matrac ktory pouzivate vhodny aj na pouzitie monitoru,aj v tom byva niekedy chyba aby si sa zbytocne nevystrasila.neviem ti,ale presne poradit ktore su a ktore nie su,ale v obchode by ti to mali vediet povedat.

kinsen
2. sep 2009

nám se spustí montor vždy když je malý mimo dosah, dost cestuje po postýlce a někdy se posune mimo něj. A také se mi jednou spustil když jsem předtím upravovala matraci a monitor se posunul ke kraji to potom stačilo aby se prcek posunul k tomu druhému kraji a spustil se 🙂

alias313
2. sep 2009

my mame nanny a som s tym neuveritelne spokojna..bola to najlepsia investicia. nam nerobi poplach (az na par pripadov, ked sme na monitor zabudli a v noci som maleho zobrala a dala mu papat, hehehe ale zvykli sme si skoro a uz sme ho po vybrati z postielky vypinali), ked mal drobec mesiac pipalo nam to asi 2x-manzel pribehol k postielke a potriasol s malym-lebo sa zlakol a vravel, ze ako to urobil tak sa maly zhlboka nadychol. neviem mozno to len tak on videl-nebola som pri tom, ale nech sa vtedy stalo čokolvek, monitor zacal pipat, to je hlavne 😉 a tak spim aj ja pokojnejsie ked viem ze ho strazi taka super vecicka.

petronelie
2. sep 2009

kinsen, mě se to stalo před chvílí...krve by se ve mě nedořezal.Tak rychle jsme s manžou schody ještě nevyběhli. Malej byl v roku postýlky. 😉

zanebudka
3. sep 2009

ahoj baby

máme tiež doma nany, požičala nám ho zdravotná poisťovňa, pípalo to asi dvakrát a malý bol v rohu postieľky, nečítam všetky príspevky, ale mňa keď nám ho priniesli upozorňoval pracovník firmy, že občas sa stáva, že pípa aj keď sú slabšie baterky, ale kontrolka to ešte neukazuje.

klematis
3. sep 2009

ahojky, my máme Babysense, když nám poprvé spustil, málem jsem dostala infarkt a chudákem malým jsem začla tak třepat, že pak málem dostal infarkt on ze mě, podložku jsme měli na kraji a malý se posunul mimo ni, tak jsem ji posunula správně, ale občas v noci spustil. Ptala jsem se doktorky a prý jsou ty sensory nastavené na určitou dobu (na pár sekund) a když je mimčo v hlubokém spánku a třeba se dlouze nadechne, tak to může spustit. Stávalo se nám to asi první 3 měsíce, pak to přestalo. 🙂

dvojka
11. sep 2009

Holky,jak často měníte baterie?My máme Angel Care a ten nám neukazuje jestli jsou baterky vybité. 😕 .No a já je třeba měnim po měsíci.Mohly by vydržet i dýl?Nebo i měsíc je moc?Vim že víc jak 6 týdnů né,páč se pak opožduje alarm.

crca
11. sep 2009

Ahojky i já přidám svůj díl 😀 Mám dvojčátka a tak jsem do toho investovala.Máme Nanny je pravda,že se nám už spustil 3x(je nám 4,5 měsíce).Dvakrát u Matýska jednou u Michalky,ale když jsme tam přiběhli,tak malá bal místo polštáře,takže to jsem se smála 😀 .U kluka to bylo teda 2x a jednou asi opravdu nedýchal,ale po druhé byl taky mimo dosah.Je to hrozný šok a i když jsem byla po císaři,tak jsem ty schody vyběhla tak rychle,že manžel za mnou byl dáááááááááááááleko v závěsu 😀 ,ale jsem ráda,že je mám,jsem klidnější a i když každou noc trnu,aby nespustil,tak radši ať je to 10x falešný polach,než ho nemít...... 😉

lusilia
11. sep 2009

Dvojka, tak ja mam monitor uz 7 mesiacov, ale baterky som este ani raz nemenila a urcite funguje, lebo ked maly bol uplne mimo neho, na konci postielky mal hlavu, tak pipal...a teda mam nanny, este som teda o tom nepocula, ze tam treba tak casto menit baterky 😨

dvojka
11. sep 2009

lusilia-no to mi teda řekni 😒 ,takže vy máte nanny.Tak já si fakt připadám už jak pablb s tím naším monitorem.Opravdu je měnim po měsíci(alkalické)když já mám fakt strach,že už jsou špatný a tak je furt měnim.Koupili jsme ho v německu,tak nevim jak to tam vyrábějí 😀 😝

dvojka
11. sep 2009

jo a ještě,jak dlouho ho máš zapnutý?Kolik hodin je v provozu?
Ještě takhle,ten náš taky funguje i po 6 týdnech,ale ta prodleva než začne pípat je hodně dlouhá,což je špatný

lusilia
11. sep 2009

No mam ho zapnuty povacsonou len v noci, co je cca 10 hod. a obcas aj cez den, ale to malo kedy...no a ta doba, kym zacne pipat je asi 12 sek, je to moc ?

dvojka
11. sep 2009

to je krása 🙂

fifa79
11. sep 2009

dvojka:my máme taky NANNY a za pět měsíců jsem ještě baterky neměnila.Pořád jsou v pohodě.Podložku mám zapnutou každou noc a vždy když v ní malej je.Musím zaklapat,že se mi ještě nikdy nespustil alarm a to už bobek cestuje po postýlce.Mám ji půjčenou od kamarádky.Kupovala ji před 4 roky.

dvojka
12. sep 2009

fafa-no takže nany je fakt nejlepší.
A najde se tady někdo kdo má Angel Care?A musí měnit baterie?A nebo jsem psycho a měnim spíš kvůli svýmu vnitřnímu pocitu? 😀 😲 😝

dvojka
12. sep 2009

je pardon.fifa 😅

poletucha
12. sep 2009

dvojka- ja ho mam...i s chuvickama....tam se meni baterky az kdyz to zacnou signalizovat 😉

jeudi
30. sep 2009

ahojky holky tak se bohuzel musim pridat do teto diskuse a poprosit o radu .me monitor houka kazdou noc uz jsem z toho na prasky kazde rano ve 3 hodiny ale malej vzdy spokojene spi tak ja nevim jestli je to vada vyrobku ci co..signalek na slabe baterky nesviti ..ja nevim mam to rict doktorce??nebo mam pockat az tam pojedeme 20.10?

jasminet
30. sep 2009

jeudi - skontroluj, ci ti babo spinka na podlozke, mozno sa pocas spanku posuva a podlozka uz ho nezachyti...nam sa mala takto tesne pred zobudenim posuva o 4 rano, vtedy z nej zleze...

ferinka
30. sep 2009

Máme Nanny přes 6 měsíců a taky jsme baterky ještě neměnili 😉

zedra1
30. sep 2009

Máme Nanynku už půl roku,ze začátku nám občas zapískala,protože malej spal víc na pravej straně,tak jsem to šoupla víc pod něj,jeudi úplně tě chápu já jsem se taky vždycky strašně lekla co se děje a malej spokojeně spal.Baterky jsem ještě neměnila,jsem ráda že jsme si jí pořídili,je to super věc. 😉

jeudi
30. sep 2009

mi kupovali uplne novy nanny ja prave si taky ,myslim jestli se neposouva ale proc to nepipa pres den kdyz tam sebou mele jak kapr...baterky jsme nemenili co je malej na svete

jasminet
30. sep 2009

nam cez den nikdy z nej nezlezie tak, aby to pipalo, vzdy iba v noci sa strci do rohu postielky, lahne si este na bok a tam uz podlozka nezasahuje. a ked sa v takejto polohe usalasi a zaspi, tak to zacne vrestat. skus poposuvat tu podlozku, uvidis co to urobi...baterky sme teda tiez este nemenili...