Monitor dychu - časté pípanie. Stalo sa vám niečo také?

mata78
11. jún 2007

Ahojte.

Chcela by som sa opýtať hlavne tých mamičiek, ktoré používajú monitor dychu bábatka či sa aj im stávalo, že sa im v noci spustil alarm. moja malá má 8 mesiacov a zo začiatku sa nám stávalo, že nam monitor ( mali sme nany a teraz mám babysence) začal pípať. bolo to takmer každý tretí týždeň. raz sa mi dokonca stalo, že mi v noci pípal presne 10x. vymenila som ho za nový. dva mesiace bol klud, ale potom aj ten nový monitor raz v noci pípal. teraz zase vyše mesiaca nič. som z toho zúfalá. už som to spomenula aj pred detskou lekárkou a tá nás poslala na neuro a na kardio. všetko bolo ok. stalo sa aj vám niečo také?

lencak80
5. mar 2009

ahojky, tak my máme doma monitor dechu nanny a jsem ráda že ho máme...
myslím, že jen tak mi ještě nepípal, ale chci říst, že už alarm spustil a bylo to v době, kdy měl malý rýmu, myslím, že jakmile se alarm spustil, malého to probralo a začal zase dýchat... spím daleko klidněji, když vidím, jak světýlko bliká 😉

ditka1
5. mar 2009

aj my mame nanny a nedam ho za nic na svete...je to ovela lepsie spanie pre mna,som kludna,spolahnuta na to,raz nam pipal v porodnici ked boli slabe baterky...sme sa zlakli,vymenili baterky a bolo dobre odvtedy 😉

evulinkab
5. mar 2009

já mám také monitor dechu a také na něj nedám dopustit, jsem klidná, když se v noci probudím a vidím blikat zelené světýlko, nebo když jsem ve vedlejší místonosti a malý spinká...Jednou se spustil alarm, zrovna v den, kdy jsme přijeli z porodnice, dodnes nevim, čím to bylo...když jsem celá vyděšená přiběhla v postýlce, malý spokojeně koukal.Myslím ale, že to bylo tím, že se převrátil z boku a byl "mimo" tu podložku a tak to nesnímalo jeho dech.No ale vyděsilo mě to pořádně.

ivusas
6. mar 2009

ahojte, mam 4 mes. dcerku, ked mala 2 tyzdne pri kupani prestala dychat, teraz mame monitor dychu, spustil poplach iba 2x ale aj keby piskal 100krat za noc by som bola rada ako by nemal raz zapiskat a nasa udalost by sa zopakovala. Mam angelcare a som s nim velmi spokojna.

leonik
6. mar 2009

my máme taky Nanny, máme ho zaplý celý den, co malý leží v postýlce. Když jsme přišli z porodnice tak se nám taky párkrát spustil. Asi jak mají ta malá miminka delší pauzy mezi nadechnutím. U dcery jsme ho používali rok, pak začala v postýlce cestovat a monitor pípal v noci každou chvíli 😉

ingra73
6. mar 2009

ahojte, som rada ze je tu taka tema...mam mesacneho synceka, je nedonoseny, mame monitor Nanny tretiu noc, a kazdu noc nam pipal 1x...vcera aj cez den 1x, malicky je este slabucky vazi cez 2500g, tak sa chcem spytat, ci tu ma niekto podobnu skusenost... tuto noc som podlozku monitora dala malemu na madrac, cize malicky v perinke lezal priamo na podlozke, a pipali sme .... cize neni to o tom, zeby sa nejako dostal zo spravnej polohy na podlozke... ma prosim vas niekto podobnu skusenost? nevadia mi hoci aj plane poplachy, len by som chcela vediet, ci ma niekto podobnu skusenost...po pipani malicky kludne spinka, on sa este nebudi na silne zvuky..dycha pravidelne, tak ja neviem preco nam to pipa... ale som kludnejsia ked mame monitor...aj keby som mala vstat 100x na plany poplach...myslim si, ze je to super vecicka a hlavne k malickym nedonosenym detickam...

anitta
6. mar 2009

ahojky holčiny já určitě monitor chci . jen nevím jaký asi koupím ty dvě podložky a mám postýlku z Ikea ta nemá rošt ale prodyšnou pevnou desku. tak na to se má dávat ta deska a pak mám matraci kokos , pohanka tak doufám že to skrz to projde a bude snímat dobře.
máte někdo takovou matraci?

petra.vavra
7. mar 2009

anitta-my takovou matraci máme a monitor nanny a bez problémů 😉 . Jediné, kdy jsme měli problém a píší to i v návodu, že někdy pípá náhodně, pokud stojí postýlka na plovoucí podlaze, tak jsme to vyřešili kusem koberce.

dvojka
25. aug 2009

Ahojky,doporučuje se používAT do roka 🙄 ,ale co si počít se sedajícím si dítkem a následujícím rachotem,který se opakuje několikrát za noc?To jí mám v té postýlce přišpendlit?Vždyt ani pytel na spaní nepomáhá 😖
Akorát z toho máme všichni šoky včetně ÁŇI

zuzana030
25. aug 2009

my máme nany, zapožičala nám ho poisťovna union do pol roka veku dieťaťka hneď ako sa nám malinká narodila, do týžďa sme to mali doma, spýtajte sa, možno ešte zapožičiavajú, škoda im to tam nechať🙂 a keď dajú, tak si ušetrite tie korunky

pammy
25. aug 2009

Dvojka neviem aky mas, ale da sa kupit pridavna podlozka k nanny. my sme tiez preto menili, mali sme pozicany nanny, teraz som kupila angelcare s dvomi podlozkami.

zuzana030
25. aug 2009

a ešte som chcela dodať, že spokojnosť, na rošte máme kus kartóna, a na tom podložku a malinká j e tiež cestovateľka, ale zatiaľ nepípal ani raz
a dával nám ho chlapík z poisťovne, takto nám to kázala a poučil nás

dvojka
25. aug 2009

pammy-máme babycare-

zuza-nám je skoro 10 měsíců

dvojka
25. aug 2009

blbnu-ted jsi mě zmátla 😀 že by to byl angel care,každopádně-nějak to musim vymyslet na ty dva měsíce 🙄

zuzana030
25. aug 2009

dvojka,
je to odo mňa informácia všeobecná, všetkým maminkám, ktoré majú menšie detičky, nie konkrétne tebe, keďže pre teba je to neaktuálne

dvojka
25. aug 2009

zuza-aha 😉
takže je to angel care-né baby care 😅

pilotka2
26. aug 2009

Ahojky, my máme nanny a velké spokojenost, pípal jednou, ale to byl malej mimo podložky. 🙂

lilithka
26. aug 2009

Ahoj, my máme taky nanny a maximální spokojenost. Nepípla ani jednou, zatím.Kdyby jsme ji neměli, tak asi stojím celé noci u postýlky.

tygrous
26. aug 2009

Ahojky, nekdo tady psal, ze by se monitor nemel pouzivat vic jak dva roky... To se mi zda divne... My ho koupili od jedne maminky, ktera ho kupovala original loni v rijnu a dostala na nej zaruku 48 mesicu (tj.4 roky), tak to by snad mel vydrzet dele, ne? Jake s timhle mate zkusenosti??? Ja bych ho chtela pouzit ted a pak jeste i na druhe mimi za dva roky...

pikusa
26. aug 2009

tak my máme monitor půjčený..už odmonitoroval 🙂 2 miminka a ted je u nás....
a vše v pořádku....takže určo funguje už víc,jak 2 roky 😀

zuzankast.
28. aug 2009

ahojky, máme nanny, ze začátku nám asi třikrát pípal, i když byla Julinka maličká a necestovala po postýlce. Teď už sme poplach dlouho neměli, ale radši jej zapínám jen na noc, protože kdyby náhodou spustil planý poplach, asi by z toho kraválu měla chudinka šok..
ale sem ráda že ho mám, hned se mi klidněji spí..

janneke
28. aug 2009

tygrous: a neni tim mysleno, jako nepouzivat dele nez 2 roky veku ditete? Jako treba kvuli hmotnosti ditete nebo tak neco?

Jinak reknu vam, monitor nemame, ale kdybych mela par planych poplachu, tak by stejne hned letel ..

jasminet
28. aug 2009

nam zhodou okolnosti pipal dnes o 4 rano 😅 - mala zliezla z podlozky 😀 proste ma takto zobudila a dala vediet, ze je cas krmenia 😀 ale nemozem na neho ani krive slovo povedat, vdaka tomu co to vymyslel.

zuzkaprofant
28. aug 2009

ja mam monitor dychu a som spokojna aj ked mi tolko krat uz pipal ked mal maly do 2 mesaicov ze som infarktovala ale aspon mozem spat spokojne keby nieco tak pipi, niekdy pipa ked sa maly pregula ku tickam na postielke asi v tedy enmam dosah ale som spokojna odporucam to kupit 😉

miska2220
28. aug 2009

ahojte baby,ja tiez uvazujem nad monitorom dychu ze si kupim...som este vtehu...ktory mi odporucate? a ktory sa da aj prenasat? npr.aj dokociara?

hoogy
29. aug 2009

my mame babysense 2 a este nikdy nam falosne nepipal.ked sme mali kolisku tak sme mali jednu platnu a jednu sme mali v kociku a len ten pipac sme vzdy prehodili,ale teraz je maly uz vacsi tak mame postielku a obidve platne tam. to je preto lebo ked cestuje babo po postielke nech to nepipa. inak neviem ci si davas pupocnikovu,ale my sme dostali od ceptry aj zlavu na ten monitor co bol fajn.vela zdaru pri vyberani🙂

miska2220
29. aug 2009

hogy dakujem ti zaradu...myslim ze ty to mas idealne vymyslene...nevies mi poradit kde by som ju nasla? nahod prosim ta nejaku internetovu adresu kde sa to da objednat alebo kde si kupila ty...

hoogy
29. aug 2009

no my sme dostali taky kupon ked sme prihlasovali na pupocnikovu a cez ten sme to objednali...stal nas 114 E viem ze ho maju aj v predeti,ale je tam drahsi...tak sa skus pobrouzdat po nete urcite najdes dobru cenu. a ked nechces kupovat existuje uz aj pozicovna vola sa buenno note...

juja
30. aug 2009

Ahojky, my používame Angel Cace 401 dostali sme ho od sestry a tá ho objednala v Anglicku - je to tam o polovicu lacnejšie. S AC401 sme fakt spokojný, zatiaľ nám ešte nepípal a verím, že ani nebude 😉 Som rada, že ho máme, je to fakt super vec aspoň sa v pohode vyspíme.
A odporúčam aj odobratie pupočníkovej krvičky, je to tiež dobrá investícia a poistka - aj keď verím, že ju nebudeme potrebovať. 😔

hoogy
30. aug 2009

no tiez si myslim,ze tie monitory su sice drahsia investicia,ale tiez som kludnejsia ked spim.a este nas maly bol taky drobunky a zle priberal zo zaciatku tak som sa o neho bala a toto ma ukludnoval.a pupocnikova je tiez super vecicka a tiez dufam,ze ju nikdy nebudeme potrebovat