Moraxela. Poraďte informácie

zgurkaa
13. sep 2007

Z vyterou nam zistili bacil-Moraxelu. Nic konkretne mi nepovedali, len ze kym nemame horucky, netreba nasadit ATB. Viete mi niekto povedat viac? Mate s podobnym bacilom skusenosti? Zaujimalo by ma, co to je, ako sa prejavuje, lieci...vlastne vsetky informacie o tomto bacile. Dakujem za kazdy prispevok.

minuska1
29. feb 2016

@lucy1311. Striekat. Ja mam take 500 ml ku ktoremu bola mala flaska s aplikatorom do nosa, aj do krku. Striekala som malej do nosa, aj do krku kazdu hodinu cca 2 tyzdne, ale my sme mali 3 strepto v nose a 3 v krku. A vsetci rozny. Doktorka povedala, ze to este nevidela. Mala bola velmi nachylna, ale to je cca 4-5 rokov dozadu. Pomohlo jedine toto striebro. Od vtedy nevieme co su chronicke sople, nocne chrapanie a celodenne otvorena pusa.

lucy1311
1. mar 2016

@minuska1 vdaka za tip vyskusumam. citala som si trosku o tom striebre, vyzera to dobre ... uvidime. minimalne do nosa 1-2x tyzdenne preventivne ...

minuska1
9. mar 2016

@lucy1311 podla mna netreba preventivne. Ked je problem treba striekat nejaku dobu a dost. Ja ho malej davam ked ide plavat. Po verejnom bazene vystriekam preventivne nos, usi aj hrdlo. Poradil mi to jeden nemenovany lekar!

lucy1311
10. mar 2016

@minuska1 a v akych mnostvach? ja vobec neviem ako to davkovat.... mam doma tu 20ku, ale pisu na tom ze pouzivat ako pletovu vodu ...

minuska1
11. mar 2016

@lucy1311. Ja nemam pletovu vodu, ale v tom akutnom pripade ked mala tak vela strepto. som to striekala kazdu hodinu. Teraz ked nahodou nieco, tak strieka 3-4 dni par krat za den a je pokoj.

minuska1
11. mar 2016

@lucy1311. Ja mam toto.

lucy1311
14. mar 2016

@minuska1 a toto davas aj do nosa? no hrdla si asi neda streknut, ma len 3 roky ...

minuska1
16. mar 2016

@lucy1311 do nosa, hrdla, aj usi. ono to nema ziadnu chut. myslim, ze by si ju mohla ukecat. aj ked ma iba tri. vsetko sa da, len musis najst spravny sposob. moze si to robit aj sama. nakecaj jej ako ma male zvieratka na mandli ukaz jej tu mandlu na sebe a ako sa tam trasu a ona ich vsetky postrieka a oni ujdu. vymysli si hoci co. trebars aj rozpravku. nechuti to nijako, tak by jej to nemalo vadit.

lucy1311
18. mar 2016

@minuska1 no skusim volaco ... uz je zas soplavy, slak ma trafi ... 😖

minuska1
18. mar 2016

@lucy1311 skus, ved zato nic nedas. kamosky v mojom okoli to vsetky pouzivame. naozaj neviem co su to ATB, a pamycon.

swimka1
22. mar 2016

@minuska1 Ahojky j,kupila som dnes to striebro,presne take iste.Prosim ta,ako presne to striekas,davas do nosa?V akom pomera a cim?Mozem napr striekackou plastovou?Ci len na vaticku a vytriet nostek?Syn ma 13 mesiacov a chytil moraxellu.Uz sa trapi 2 tyzdne,chcem sa vyhnut atb.Nastastie bez teplot uz,len teraz mu to sadlo asi na priedusky,ma taky suchy kasel sem- tam.Vdaka za radu vopred.

swimka1
23. mar 2016

@minuska1 tak skusila som to strieknut s tym aplikatorom v baleni,co sa strieka nim aj do hrdla a da sa to aj do nosa,Sice pisu,ze to na nos nie je.Nevadi to?A odliala som tam dennu davku,nicim neriedila.Je to ok?

minuska1
30. mar 2016

@swimka1. Ano kludne striekaj niekolkokrat za den. Neriedi sa to. Urcite bude o par dni lepsie.