Môže mať 2 mesačné bábätko zápchu?

zuzana518
24. máj 2019

Potrebujem sa poradiť. Môže mať aj plne dojcene dieťa zápchu? Moja dcérka má 11 týždňov. Zhruba pred mesiacom začala kakať každý druhý deň a aj to raz a to tak, že bola zakázaná až po chrbát. Potom však prišiel zlom a nekakala 9 dní. Stále však bolo vidno že sa námaha na tlačenie, ale zase neplakali že by ju bruško bolelo. Len s pribúdajúcimi dňami to bolo horšie, už jej začali aj prdiky smrdieť a tlačila dosť veľa. Tak sme jej pomohli rurkou a z nej vyšla taká pasta (ako keď vytlačíte syr z crievka) a potom už aj také redšie z nej išlo. Potom zase kakala až o dva dni a teraz zase tretí deň nič a už jej smrdia prdiky a zase sa dosť veľa námaha na tlačenie. Čím to môže byť?? Samozrejme všetky opatrenia ako masírovanie bruska, polohovanie, probiotiká už berie...to všetko robíme. Ma niekto takú skúsenosť?

nikpa
24. máj 2019

@zuzana518 ak je plne kojena tak jedine od tvojej stravy. Mne radila dr keď mal syn zápchu a bol kojeny aby som mu skúsila dávať piť aj trošku vody počas dňa, riedi stolicu. Viem že kojene deti piť nemusia, my sme vtedy brali bio gaiu, masirovali no a tu vodu, neviem čo z toho nakoniec zabralo.

zuzana518
autor
24. máj 2019

@nikpa no toto aj mne poradila lekárka, prípadne čaj komínový alebo feniklovy.... My tiež berieme Bio gaiu, už asi 2 balenie, len tá zápcha prišla teraz, asi dva týždne dozadu :( neviem čo to môže byt, dnes sme jej zase pomohli rurkou a zase mala také hustejšie ako pastu... A prešlo vám to?

ildiko36
24. máj 2019

@zuzana518 moja dcera dakedy aj týzden nemala..1x az 8dni nemala .detska doktorka ma upokojila ze nemam z toho robyt starost ..u plne kojenych deti je to normalne.davala som jej feniklovy caj masirovala brusko a hlavne som vynechala jedla čo nafukuju a probiotika.
Syn mal presne tak stolicu ako opisujes ale on uz vsetko je..ja sa to snazim napravit so stravou.podla toho aku ma stulicu ked riedsiu dam mu banan a mrkvu.ked ma tvrdu stolicu tak jablko..s nicim to nemiasam cisto to dostane..

zuzana518
autor
24. máj 2019

@ildiko36 a keď vaša dcéra nemala 8 dní, potom sa sama vykakala a stolica bola zase normálna? Lebo u nás to tak nebolo, dcérka sa chcela vykakať, srmtrasne už tlačila, potom už aj plakala a až keď sme jej pomohli rurkou tak jej vyšlo tá hustejšia stolica... Asi to nebude to bezzvyskove trávenie co majú pediatri na myslí, keď hovoria že kojene deti nemusia kakať každý deň ...tiež jej smrdeli prdiky z toho asi, že jej to tam stálo ...

ildiko36
24. máj 2019

@zuzana518 sama sa vykalala a tieklo to vsade a neskutocny smrad..u syna zase pomahame s teplomerom ale nechcem aby si zvykol na to tak necham kedy sa sam vykaka..teraz ma kazdy 3den.. ale mu davame kazde rano 1malu l.ovseneho vlocka do grizika.od kedy to je sam sa vykaka

ildiko36
24. máj 2019

@zuzana518 espumisan si uz tiež vyskušala?

lindusss2016
24. máj 2019

@zuzana518 skus vysadit mliecne aspon na 2-3 tyzdne, ci zbadaz nejalu zmenu. A masirovat brusko dlhsiu dobu, ja som si moju na seba polozila a hladkala jej brusko, az kym sa nepokakala, niekedy aj 30-40 min

nikpa
24. máj 2019

@zuzana518 bolo to ako na hojdačke, raz dobre potom horšie. Najlepšie sa mu dalo pomôcť keď už mohol príkrmy, slivková, hruškova výživa a bolo po zápche.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildiko36
24. máj 2019

@lindusss2016 dieta ma 11tyzdnov a matka ju koji

lindusss2016
24. máj 2019

@ildiko36 a? Ved mamicka ma vysadit mliecne. Co bolo ns tom nezrozumitelne? Normalne som dostala taku radu od dr

lindusss2016
24. máj 2019

@ildiko36 dakujem za upozornenie, ale viem citat...🙄

julianadrx
24. máj 2019

Ahoj, dcérka dojčená kakala pravidelne každý deň niekoľkokrát, synček takmer mesiac vkuse kakal každý 10 deň. Tiež som masírovala, skúšala rúrku, vodu i čaj som nedávala bo som mala veľa mliečka, bolesti nemal tak som ho nechala a prešlo to, stolicu mal potom každý 2 či 3 deň a postupne každý deň, treba cvičiť nožičkami pravidelne nech sa črievka hýbu ale neovplyvníš to, ja som si dávala veľký pozor na to čo zjem a vody som pila veľa.... je pravda, že som znížila príjem mlieka pre seba (nepríjemne ma nafukovalo :-/ ) vyskúšaj na týždeň dva vynechať mliečne a uvidíš, za to nič nedáš ... a espumisan a iné produkty som nekupovala no pila som denne čaj pre dojčiace mamičky 2x denne a žiadne kŕče ani koliky sme nikdy nemali ... držím palčeky

zuzana518
autor
24. máj 2019

@julianadrx a váš synček bol spokojný keď nekakal 10 dní? Lebo ako som písala, naša dcérka tlačí a nejde jej to a s pribudajucimi dňami je to horšie, až nakoniec začala plakať, preto sme jej potom pomohli rurkou ... A akú mal stolicu váš synček na ten 10 deň, bola normálna ako keď kakal každý deň, či bola tiež tuhšia??

ildiko36
24. máj 2019

@lindusss2016 ospravedlnujem sa ti nechcela som ta urazit,nedorozumenie😊 len som nepochopila tvoju odpevd ked koji preco ma vysadiť ml.vyrobky ale zrejme na matku si myslela nie na dieta ..

lindusss2016
25. máj 2019

@ildiko36 ano, presne tak som to myslela, mlieko casto robi problemy, aj ked clovek nemusi byt vyslovene alergicky.

julianadrx
25. máj 2019

@zuzana518 Bola tuhšia zo začiatku akoby štuplík a potom redšia, ale strašný smrad :-P .... pokojný bol ale tiež som si občasný plač vysvetlovala bolesťami bruška a skúšala rúrku ale ani tá nepomohla, nekakal, no mal veľa pocikaných plienok tak mi jedna babica vravela, že vodičku, ktorú mu mliečko poskytuje vyciká a všetko ostatné telíčko zúžitkuje, že v podstate nemá čo vykakať :-/ ... odstránenie mlieka z mojej stavy eliminovalo moje nafúknuté bruško a jeho toxické prdíky 😀, možno aj naozaj spôsobovalo zápchu, lebo v podstate kakať 3x za mesiac neznie bohvie ako... upraví sa to, neobávajte sa

zuzana518
autor
25. máj 2019

@julianadrx no my keď dáme rúrku tak sa vykaka, a to takú pastu a hustejšie, nie také riedke ako predtým ... Tak u nás to nebude asi to bezzvyskove trávenie, lebo to by bolo ako u vás, že by nekakala ani keď jej dáme rúrku...no budeme sa snažiť to sledovať...ďakujem za zdieľanie skúsenosti dúfam že to prejde