Môže mať 6-mesačné bábo koliky?

sisa88
15. sep 2008

Ahojte baby, mozno hlupa otazka. existuje nieco take ako koliky u 6 mes. baby? MOja mala posledne 2 noci - prebudi sa place, nechce spat, akoby ju trapilo brusko..neviem..pred 2 tyzdnami bola ockovana, na co nasledne cely minulyt yzden mala sople, nadchu a vysli jej 2 zuby a teraz znova hryzie , tak neviem ci mozu tak rychlo ist dalsie zuby..neviem k comu to prisudit..mate podobnu skusenost? vdaka vsetkym za rady.

nevesta
15. sep 2008

Ja by som to skor pripisala dalsim zubom ako kolikam... 😉

sisa88
autor
15. sep 2008

ach boze, tak prve zuby to obdobie trvalo skoro 6 tyzdnov....a to som nevedela, ze sa razili zuby, tiez zle spala, v noci bola casto hore..myslis, ze aj tie dalsie zuby trvaju taky dlhy cas? 😲

junovka
15. sep 2008

sisa, a kojis, alebo ste uz na prikrmoch?

sisa88
autor
15. sep 2008

junovka, do 5 som len kojiila, teraz co sa pitia tyka len kojenie, ine nic nechce a zacala som s prikrmami, ako povedala doktorka- nakolko ma uz cez 9,2kg ( porodna bola 3kg), s nicim zatial problem nemala, tak neviem....

blau
15. sep 2008

Ani nas nic nechce ani vodu ani caj ani sa s tym uz netrapim. Ta pani na kojeni.net povedala ze je to do 9-10 mesiacov uplne v pohode. Ale ponukam mu hrncek Avent s vodou 😉
sisa ja si myslim, ze su to zubky, alebo zvyk sa v noci budit na kojenie. To nevadi aj keby sa mu teraz zacali tlacit zubky kazde baby je individualne, niektore pozadu niektore popredu. Muzovej sesternici syn nemal do roka ani 1zub 😅 a narastli mu vsetky pekne poporiadku. A niektore babetka sa narodia uz zo zubom 😀

junovka
15. sep 2008

moze to byt, ze idu zubky, ale nemoze to byt aj tym, ze si skusala uz prikrmy??Neviem, ale s cim si zacala s prikrmami?

sisa88
autor
15. sep 2008

klasika zemiak, mrkva, pridala som brokoli, a maso, maso zatial len raz, ale cez dens s tym nemala ziadny problem- zeby sa to prejavilo tak v noci?a neviete ako je to so zubami? kazde dalsie ( kedze uz ma prve 2) sa prejavuju tak isto?alebo uz potrebuju kratsiu dobu na vyrazenie?

junovka
15. sep 2008

no, neviem Sisa, ale ci to nahodou nebude tym, co sa tyka stravy, ze davas tolko toho.Mam na mysli, zelenina, ovocie a teraz uz aj maso zavadzas,hm 😒 ....a jej trav.sustava mozno este neni na tolke mnozstvo pripravena. 😉

Co sa tyka zubkov, tak nam pokial sa prerezali prve zubky, tak sme mali predtym 2 tyzdne hnacky, sople, zachripnutie, kasel....a naraz to utalo a zubky vykukli 🙂 😵 😉

sisa88
autor
15. sep 2008

junovka- asi hej, ale vravim ja prikrnujem len tyzden a na vyzivky bola zvyknuta, to som skusala predtym..ale mozno mas pravdu, tak uvidim...a maso mala zatial len raz a to vsekto ostatne uz mala zemiaky a mrkvu, ale mozno je toho aj tak dost..dnes uz nedam nic a uvidime zajtra🙂 a potom budem vediet ze su to zuby..ona uz 2 zuby ma..ako je to s inymi? idu rychlejsie??

junovka
15. sep 2008

u kazdeho dietata je to individualne.Tazko povedat ci idu rychlejsie, alebo nie.Pri Timke som ani nevedela, ze jej zubky vobec idu-znasala to super, bez problemov.Kdezto pri Neli, tak o kazdom zube vieme, bud hnacka, sopla, zachripnutie, nadmerne slinenie, nechutenstvo, mrzutost...... 😝 😝 My budeme mat 16 mesiacov amamae uz 12 zubkov, malo?...vela???tazko povedat 😉 🙂

nevesta
15. sep 2008

Sisa, nam prve 2 zuby vysli bez toho, aby sme o nich vedeli, 3. zub, hnackovala 2 tyzdne a teraz jej ide 4. zub, ten sa tlaci asi 5 dni, z toho posledne 2 ma hnacky, takze nie, tie dalsie zuby nejdu rychlejsie... 😔

sisa88
autor
15. sep 2008

babule diky, tak len dufam,ze to nebude 6 tyzdnov ako pri prvych 2 zuboch.. 😲

caruzo19
15. sep 2008

sisa,nepotesim ta,ale u nas boli tie prve zubky relativna pohoda,potom sme mali asi tak od roka 5 krusnych mesiacov,kedy stale nejaky ten zub liezol.treba vydrzat 😖

sisa88
autor
15. sep 2008

OK🙂a ktore su 3 . a 4 zuby? tie horne? alebo je to zase individualne?

junovka
15. sep 2008

zase je to individualne.Nakolko stolicky by mali vraj vyjst na 2 roky, ale my uz mame vsetke 😉

sisa88
autor
15. sep 2008

junovka- ale spravidla su to horne nie?ako to bolo u vas?kedy a ake?

junovka
15. sep 2008

presne tak, Sisa.Presne, ako to bolo uz u nas si nepamatam, ale jedno urcite iste je, ze sme to mali a mame rozhadzane 😀 😉

sisa88
autor
15. sep 2008

junovka, diky🙂 tak som zvedava aky "strih" budeme mat my 😎