Môže mať dcérka herpes? Ako ho zastaviť?

iffka2002
18. mar 2008

Moja 6 mesacna dcera ma od rana na pere cerveny fliacik, myslite, ze by to mohol byt herpes? Ma s tym niekto nejaku skusenost? Da sa to nejako zastavit? Dakujem za kazdy prispevok..

mimakro
19. mar 2008

Môj syn mal ako 15 mesačný. Ale nebol to iba fľak, mal to ako klasické pľuzgieriky a potom praskli a vytvorila sa chrasta. U takých malých detí sa na to nedáva nič. Tie mastičky na herpes obsahujú antivirotiká a tie nie sú pre malé deti. Dobré je pľuzgieriky vysušovať a keď sa vytvorí chrasta, použiť Lakinal gel. Je na prírodnej báze a napomáha hojeniu herpesu. Držím palce. 🙂

junovka
19. mar 2008

ja na herpes uzivam olej z australskeho cajovnika.Ucinkuje rychlo 😉

zajo510
19. mar 2008

a nepoškriabala sa? naša má každý deň fliečiky niekde inde, dnes ráno mala na viečku, si fajne zadrapla nechtom....no ale ak to je herpes tak lenprečkať a nič s tým nerobiť. ak by sa to nejak prejavilo, tak skús volať lekárke, čo s tým.

elise
19. mar 2008

ja som malému oštrila tým benzoliehom na vatičke ako som ošetrovala pupčok a prešlo mu to dosť rýchlo

iffka2002
autor
19. mar 2008

dakujem pekne za reakcie. mala tam nakoniec taky biely pluzgierik ale uz jej sam mizne.. 🙂 Dcera mala totiz asi vsetky mozne chorobky a problemiky ake boli mozne, kazdy mesiac byva chora, zapalene oci, pruh na brusku, strabizmus, zapareniny az do krvi.. tak ma uz chyta panika ked sa jej zase nieco ide urobit na tom malom telicku..

jaduska
19. mar 2008

Ja som si na začínajúci herpes priložila kocku ľadu a dosť skoro zmizol. Len neviem, či by to bolo vhodné aj pre bábätko 😒

stefulko
18. apr 2008

ahojte,

mojej Kukulienke sa kozmickou rychlostou zacal sirit herpes po pusinke - nastastie nie na perach ale pod perami, davali sme Herpik, potom sme isli k dokine, ona ze jej mame davat Zovirax, ale to som po jednom dni zrusila, lebo to vobec nepomahalo, este sa jej to dalej sirilo, vratili sme sa k Herpiku. sice ju to trochu stipka, ked jej to natieram, ale to len chvilku a pekne to vysusuje a nesiri sa jej to dalej.

emjee
22. okt 2008

sikula23 • 15. apr 2008 o 00:05
Jedenemu clenovi nasej rodiny sa vyhodil herpes,a dnes sa nasej malej ktora ma 12 mesiacov,vyhodil maly cerveny fliacik,na pere.Zatial som nespozorovala pluzgierik,ale mam z toho strach.sama poznam ake neprijemne priznaky ma herpes,a ze sa lahko prenasa.nemate s tym niekto skusenosti?Moze mat vobec rocne babo herpes?

magg • 1d • 15. apr 2008 o 08:27
no vraj take male deti herpes nemavaju, ale dnes je snad vsetko mozne, pre istotu jej to zatri aspon zubnou pastou

stefulko • 1d • 15. apr 2008 o 08:34
ahojte,

veru moze mat, moja mala ma 6 tyzdnov a uz sa jej robi stvrty v priebehu 4 dni, muz prisiel s herpesom pred tyzdnom, on sa vyliecil a my sme to chytili, aj ked sme boli a sme velmi opatrne. Volala som na pohotovost a ze jej na to mozem davat Herpik, tak poctivo potieram, ale ked ono sa to siri dalej, pomoooooooc, neviem co s tym.

stefulko • 1d • 15. apr 2008 o 09:16
no, volala som s dokinou a ona sa zadivila, ze to hadam nebude herpes, ked je mala taka malinka. Ale zajtra jej to ideme ukazat, tak uvidime, dam vediet, co to je, mozno Ti to pomoze Sikula23.

aponchie • 1d • 15. apr 2008 o 11:15
ano muze!ja s malou lezela v nemocnici s timto...

nikuliq_ • 1d • 15. apr 2008 o 13:57
samozrejme že môže. už malilinkaté bábo to môže dostať ak sa s tým nezaobchádza opatrne. čo je na tom snáď ešte horšie že ten vírus si v sebe ponesie prakticky doživotne a opakovane sa mu môže vyhodiť herpes pri čo i len slabšom prechladnutí alebo aj v čase oslabenej imunity bez iných vonkajších chorobnýc prejavov.
stefulko , prajem vám aby to nebolo ono!

vanila • 1d • 15. apr 2008 o 15:28
Ahojte! sikula ten cerveny fliacik ako opisujes mal aj moj maly dala som mu na to mundisal gel a po dvoch dnoch sa to zacalo vytracat

ikulka • 1d • 16. apr 2008 o 22:01
no aj naša malá mala herpes a bolaoveľa menšia ako ročná. ja som to v živote nemala ale z mužovej rodiny to majú všetci hlavne jeho mama, ktorá malú veselo boskávala až to chytila aj ona dr mi kázala na to dávať repík, že aby sa to hlavne sušilo...

stefulko • 1d • 18. apr 2008 o 11:54
ahojte,
tak boli sme u dokiny, pozrela na to, ze asi to fakt bude herpes, ale ziadne tragedia. ze mame davat Zovirax. Zovirax som davala jeden den, vobec to nepomohlo, Kukulienke sa to dalej sirilo, tak som sa pekne vratila k Herpiku. Trosku ju to zastipe, ked jej to natieram, ale uz sa jej to nesiri a pekne je to vysycha. nastastie to nemala na perach ale pod dolnou perou. Tak to hadam do tyzdna zmizne a uvidime, ci sa nam to vrati. Inak ja som to tiez nikdy nemala, aj ked moja mamina aj brat to mavaju, a tatinko nas to mava obcas...

aponchie • 1d • 18. apr 2008 o 12:33
nam bylo receno ,ze zovirax u malejch deti neee prej herpesin

mady • 1d • 21. apr 2008 o 22:33
Tak já jsem měla teď obří herpes na rtu a klepu klepu na dřevo malej ho nechytl. Ale říkám vám až se zahojí tak ho pořádně zulíbám. Mám ho už víc jak týdena nějak se mi blbě hojí. A to pusinkování mi chybí

emjee
22. okt 2008

londyncanka • 3d • Včera o 16:10
Mojmu 11mesacnemu synovi sa vyhodil herpes na spodnej pere pred par dnami a dnes mu pribudla vyrazka na brade.Citala som ze je to virozne ochorenie a neliecenie sa moze zhorsit..Prosim kto mal podobny problem s dietatom nech sa mi ozve ako to mal liecene.Zijem v zahranici a lekarska starostlivost je tu naozaj zalostna.Naposledy som musela ist do sukromnej ordinacie detskej dermatologicky s mojim starsim synom,ma ekzem a rozskraboval si ho az do krvi ....no hroza...
Nastastie teraz je vsetko v poriadku,ekzem drzim pod kontrolou...
Dakujem za vase rady...

womenne • 2d • Včera o 17:34
Ahoj maš pravdu neliečeny herpes je nebezpečny može sa dostat do krvy alebo rozširit po celom tele,odporučam lekara,japouživam aloe-vera mne to moc nepomaha ale mojej tete super,a raz som v lekarnikupila super mast ale nemožem si spomenut na nazov bolo topred 5rokmi,skus sa ich popytat.
Herpes sa vyhadzuje pri oslabenej imunite takže nejake vitaminky...

jaja0110 • 2d • Včera o 17:34
ahojky, my tiez zijemem v UK, a viem ako to tu bezi... atopicky exem sme si "vyliecili" sami
Nasa Nelka tiez mala herpes nedavno, cize len ako 7-mesacna, baby mi poradili ten gel co je na zubky, Mundisan Gel, alebo Kamistad gel... a ze vraj co zabera tiez je maz z uska babetka (to mas na prirodny sposob)... ja som jej nakoniec na to nedala nic, a same jej to zmizlo do 3 dni myslim...
Skusi inak este Vulgaris cipky, homeopaticke do konecnika, urychluju hojaci sa proces... (ja som si ich dala poslat zo slov.)

jaja0110 • 2d • Včera o 17:57
OPRAVA.........tie homeopaticke cipky sa volaju VIBURCOL

jannicka • 1d • Včera o 18:05
vysusit herpesovy pluzgierik aby sa po prasknuti lozisko nesirilo pomaha alkohol z lekarne. daj na vaticku a priebezne vyusaj

londyncanka • 3d • Včera o 18:33
Dakujem za rady

londyncanka
24. okt 2008

Ja som pre istotu skocila lekarovi,lebo malemu sa rozsirili vyrazky,a aj druha dvojicka ma na brade jednu vyrazku.Lekar dal pre istotu kazdemu antibiotika vo forme sirupu FLOXAPEN SYROP ( hnusna chut),ten co ma najviac herpesikov mi ho vyvracal dnes rano....
Vcera som im dala 2 davky, poobede a vecer a dnes rano som videla zlepsenie...Ziadnu masticku mi nedal lekar, vral antibiotikami sa virus zlikviduje....Dufam ze ma pravdu...

emjee
15. jan 2009

janickova • Dnes o 10:13
Prosim vas o radu..
mame 5 mesacneho dieťatko a vcera sa mu nad perou urobil malý cerveny fliacik, ako herpes. Je to mozne, aby malo take male dieta herpes? Manzel ho mal asi pred 3 dnami, takze malo ho odkial teoreticky dostat
Stretli ste sa s takym niecim?
dakujem za kazdu radu!

mywiel • 1d • Dnes o 10:23
Ja mavam casto herpesy a zdalo sa mi ze moja mala mala nieco podobné ako popisuje, no vtedy som sa snazila ju nebozkavat na tvar, len na krk nevedela som sa toho vzdat...
Plizgierik sa jej neurobil a zmizlo to samé, myslela som si ci to nema z toho ze zuzle prsty a uskrabla sa, ale pretoze ze vela slinta, neviem v kazdom pripade to zmizlo a nejak sa to nevyvijalo do pluzgiera... neviem ci som ti pomohla asi musis len pozorovat vyvoj ak by daco a umyvajte si casto ruky, teda tvoj muz aby to nepreniesol.

pettka • 1d • Dnes o 11:12
aj my sme si dnes nieco podobne nasli, ja mam herpes teraz tiez...

basado • 2d • Dnes o 12:25
mali by ste si davat pozor aby ste ho neboskavali na pusu. a ked tobude take važne tak chodte s ním radšej lekarovy

zuzka011 • 1d • Dnes o 13:09
ja mavam herpesy dost casto, hlavne v tomto zimnom obdobi a mala ho uz aj Nataska. Sice pouzivam Zovirax, ale niekedy sa stane, ze nestihnem sa natriet. Doktorka mi povedala, ze ho kludne moze pouzivat aj Nataska.

cherries • 1d • Dnes o 13:10
tak vazene ak mate herpes alebo niekto z vasich blizkych tak ziadne bozkavanie babatiek a to nie len na usta , clovek ktory ma herpes sa ma minimalne zdrziavat a drzat dieta ak to mate vy tak 150 percentna hygiena a ak nikto z vas nema heres a zda sa vam ze vase babo ma je to znak ze nieco nie je s imunitou v poriadku u tak malich babatiek alebo bojuju s virusim v tele , skore uzdravenie prajem !

junovka • 2d • Dnes o 13:21
Herpesy pre male deticky su velmi nebezpecne, nakolko ked sa nakazi male dieta prvykrat , tak mozu sa mu zapalit aj dasna z ktorych potom zvyknu byt vysoke teploty.

lelask
14. feb 2010

ahojte , dnes sme boli u svokrovcov a vsimla som si ze svokra mala na pere uz asi uschnuty herpes. Chytala malu , bozkavala na hlavicku a aj na rucku -ale sledovala som aby si ju nedala do pusinky , potom som jej to utrela vlkymi servitkami , myslite ze to bude ok? Boze az mi je zle, ked citam ,ze je to nebezpecne.Teda vedela som ze je ale preco to nevie ona!!!!! Aj to ,ze chcem aby si ruky umyvali mi vyhadzuje na oci vraj to prehanam, tak som si hryzla do jazyka kedze mala narodeninovu oslavu ale mam fest nervy.Uplna bezmocnost nad ludskou blbostou.

vieraj
15. feb 2010

mam herpes od vcera, mozem kojit? a vlastne som stale s malou. mate niekto skusenost ci to moze dostat? dik.

lelask
16. feb 2010

kojit vraj mozes lebo cez mliecko jej idu protilatky ale urcite maj rusku cez usta a vydrzat bez pusiniek.
nech to mas sup sup prec

vieraj
16. feb 2010

dik lelask.

veronika81
16. feb 2010

lelask, prvé čo som každému zakázala, bolo bozkávanie na ručičky!! Pekne som vysvetlila, že ruky si malý dáva do pusinky a že to nie je dobré. Našťastie to všetci rešpektovali, tak bol pokoj. Ide o tvoju malú, je to tvoje dieťa, treba si povedať čo si ako praješ. Samozrejme nemyslím hádať sa, pekne v kľude, v pokoji 😉

Vieraj, ja som mala herpes hneď po návrate s pôrodnice, kojiť samozrejme môžeš, len si dávaj pozor, aby ti to malá nechytila, pravdaže žiadne bozkávanie na ten čas.

ivamera
17. feb 2010

vieraj, ja odporúčam náplasti compeed, úplne minimalizujú riziko prenosu. Inak, skús pozrieť aj do témy opar a kojenec.Myslím, že taká tému tu niekde bola.

lelask
18. feb 2010

dnes som si to so svokrov vsetko pekne vysvetlila -bez hadania 🙂 tak dufam ,fakt dufam,ze uz to nebudem musiet nikdy riesit. Vysvetlila som jej ,ze keby maticka priroda chcela aby v tomto veku boli v kontakte s virusmi a bakteriami tak z nich hned spravi lezunov 😀
Ze vraj si to neuvedomila s tym herpesom a vraj len vnutorne su infekcne - no krutila 🙄

lelask
18. feb 2010

so svokrou 😎

bubinko83
9. máj 2010

baby viete mi poradit??? ☹ Malemu sa vyhodil pri očku pluzgier ako herpes cez tyžden mu to zmizlo a vysušilo sa ale včera som zbadala ako si brhli očko a rozširilo sa mu to až ku kutiku oka ☹ .Vobec si to nechyta ani nevyzera že by ho to bolelo.Inak ja som mala asi pred 2 tt herpes na ustach. 😒 Može to mat odo mna?A je to herpes aj u neho? 😖 Mam s tym ist k lekarovy?

bubinko83
24. máj 2010

ahojte,viete mi poradit nejaky doplnok alebo vitamin ako prevenciu proti herpesu? Dik

ivamera
10. jún 2010

@bubinko83
mne z altenatívnych doplnkov liečby najlepšie zaberá homeopatický prípravok rhus toxicodendron 9 CH. Podáva sa už od prvých príznakov 3-4x za deň po 5 guličiek, najlepšie v dostatočnom časovom intervale od jedla. Niekedy mi herpes úplne zastaví, čo sa nedalo povedať o rôznych mastičkách. Pokiaľ sa herpesy opakujú často je tiež dobré zvýšiť príjem vitamínu C a B, aj formou výživových doplnkov. No a na vysušenie herpesu sa mi osvedčila bioptronová lampa, na zabránenie prenosu napr. na dieťatko zase nemajú konkurenciu náplaste.

sisiska
24. jan 2011

mamicky, najma tie, ktorych deticky uz prekonali herpes na pusinke...ako ste zabranili drobcom, aby si nechytali ocka, ked mali opar na pere? my ho asi mame (dr. vravela, ze je to afta, ale uz sa nam, zda sa, vytvara pluzgierik, takze asi je to herpes) a mala si stale chyta pusinku a hned v zapati ocka...neda sa tomu nijako zabranit...mam z toho hrozne nervy, lebo som tu citala o ocnych herpetickych infekciach, slepote a podobne...myslite, ze su viac ohrozene deticky s nizkou imunitou alebo hrozi ta ocna herpeticka infekcia kazdemu dietatku, ktore si chyti ocko rucickou, na ktorej ma herpeticky virus preneseny z ustociek? dakujem

pinkypinkus
6. nov 2011

Ahojte. Obnovujem túto tému,keďže je u nás práve aktuálna. Vyzerá to tak,že malému sa tesne pod perou robí herpes. Zatiaľ j to červený fliačik. Ja som mala asi pred 2 týždňami,no dávala som si pozor... hmmm,no asi nie nedostatočne. 😢 Viete mi poradiť,čo by mu urýchlilo priebeh,aby si to niekde nezaniesol? Strašne teraz pchá všetko do pusy ako malé bábo, aj keď čochvíľa má 22 mesiacov - asi mu pôjdu "5-ťky". Ďakujem.

pinkypinkus
6. nov 2011

😖 hmmm,nikto nič?

dominika2227
13. mar 2013

@lelask no ludia su uz taky, je to nebezpecne u malych deti az smrtelne, davat pozor nebozkavat

zuju2
23. máj 2013

Aj môj syn máva herpes. Prvý krát mal ako 4 ročný. Teraz to máva raz za pol- trištvrte roka. Ja mu na herpes dávam zinkovú masť na vysušenie alebo Oparstop. Inak ako prevencia je dobrý B-komplex. Je už vraj aj v kvapkách,lebo tabletku neprehltne. Tiež to má po mužovi, takže dedičné.

ali08
28. máj 2013

ahojte, herpes je velmi nebezpecna virusova chorob,,ak ju neliecite dostane sa do vaseho krvneho a nervoveho systemu a moze vam napadnut akekolvek miesto v tele,prenasa sa bozkavanim, herpesy mozu byt aj v oku ale i vaginalne a ked zena porodi dieta normalne moze sa herpes preniest i na dieta.ako sa povrchovy hepres lieci to vam neviem poradit ale ak sa vam dostane do nervoveho systemu a ked mate horucku dostane sa na vam na mozog kde sa usadi a tam dsa tvori milion virusov ktore nicia mozgove bunky a tym sa rozsiruju-tato choroba sa vola herpesova encefalitida je malo poznana a preto lekari moc o nej nevedia, likei na nu existuju v infuziach, musia sa vybrat 21 dni a je to velmi nebezpecna virusova choroba.dostanete ju z chripky ktore sprevadzuju vysoke teploty a tym sa herpes dostane do nervovej sustavy a tym do mozgu. priznaky herpesovej encefalitidy krtore su sprevadzane chripkou su halucinacie, zvracanie, ospalost, z vysokych teplot mozu byt aj febrilne krce ktore maju stav taky ze dostanete krc na jednej strane tela, tvar vam vykruti do tej strany kde mate krc, oci vam vykruti a z ust vam ide pena,stracate pamet, hladite do neznama, hovorite bludy, zacne vam tuhnut sija, pomocenie bez vaseho vedomia,tiez aj stolica, v najhorsom koma .ak mate nejake z tychto priznakov ihned vyhladajte lekarsku pomoc. v nemocnici vam urobia testy, taktiez aj ked mate stale herpesy radsej sa dajte vysetrit u lekara ked vam odoberie krv ci ten herpes nieje moc nebezpecny pre vase zdravie.
ak to mate v rodine dajte sa vysetrit vsetci kto herpes mate lebo mozete prenasat herpesy na druhych ludi ktori sa mozu dosta az do nemocnice.
viem to a zalozila som tna vlastnej koze ked mi to dostal minuly rok moj vtedy 4.5 rocny syn, v zivote herpes nemal ani sme nevedeli co je to za chorobu,priznaky a syn mal obycajnu chripku a medzi tym aj vsetky tieto priznaky ktore som tu udavala okrem komy ale febrilne krce mu trvali 2 hod a vyzeralo to ako mrtvica a dali ich pod kontrolu az na ARE, boli sme v nemocnici 1 mesiac, prve 3 tyzdne syn necitil bolest a nemal slzy, iba spinkal, nosil plienky, po prebrati sa ucil chodit, teraz po skoro roku ma psychycke problemy, problemy zo spankom, chodime po doktoroch, robia mu testy z mozgom, berie lieky, chvalabohu febrilne krce uz nemal ale uzivame syrup na prevenciu,je mi do placu ked to pisem a spomeniem ake to bolo v nemocnici a par mesaicov po.syn ma poskodene blany na oboch spankovych kostiach a temeno, i tak lekari hovoria ze mal stastie a je taky aky je teraz, na izbe bolo s nami 11 rocne dievcatko, ktore iba lezalo, nehovorilo, vedelo iba pohnut rucickami a diagnoza herpesova encefalitida na ktoru jej lekari prisli neskoro.preto hovorim radsej chodte skor ako ked bude neskoro, ja som vtedy este zila v zahranici a synovy sa to stalo tam, teraz sme uz na SK.syn je v poriadku a viem ze bude uplne v poriadku ako pred chorobou ale chce to cas, musia sa mu vymenti poskodene mozgove bunky za nove a vtedy sa mu aj mozg zregeneruje a akoby vycisti.dufam ze som vas trosku pobudila s mojim pribehom ze herpes nieje sranda a treba ho liecit odbornym vysetrenim, domahat sa u doktorov.verim ze som pomohla.dakujem

alenocka18
20. mar 2015

Ahojte, som na začiatku 38tt a včera sa mi vyhodil opar na ústach. Môžem si ho potierať alkoholom? Lebo to jediné mi ako tak pomáha... Ešte si potrebujem pripraviť nejaké oblečenie pre malého, myslíte, že je možné, aby sa pri vešaní-sušení a žehlení na jeho veci preniesol vírus tým, že s nimi budem manipulovať, dýchať na ne (ruky si samozrejme umývam)? Asi je to trochu paranoidné, ale je to moje vytúžené bábo a veľmi sa oň bojím...

aankaa
29. máj 2015

jaja0110 ako ste si sami vyliecili atopicky exem? Nejakymi specialnymi mastami alebo prirodou?