Môže nakaziť škôlkar bábo kiahňami?

monky28
7. jún 2009

Nemáte niekto skúsenosti,či sa môže nakazit skoro osem mesačné bábo kiahnami,ak ich má starší syn?

jaduska
7. jún 2009

no veru môže...

renca3
8. jún 2009

samozrejme, ze moze ale aj nemusi.

hasleerka
8. jún 2009

môže, zaleží od organizmu ... a aj nemusí, moja dcéra bola 2x pri deťoch s kiahnami, som chcela nech ich má zas sebou a zrovna ich nedostala

titkovamiriam
8. jún 2009

jasne ze ano do troch t. ich mas tam ☹ .milam mal 4 roky a michal 4m-ked to od neho chytil a marecek ich mal teraz -dostal ich od babky -mala opar,no uz je fit.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asitka
8. jún 2009

jasné, sme si to nedávno odskúšali...syn doniesol zo škôlky kiahne....vyliečili sme jeho...a dva týždne na to ich dostala emmuška 😀

ale monky neplaš sa...naša mala 10 mesiacov, keď sme toto absolvovali...a pohoda,...znášala to ešte lepšie ako syn.. lebo malý bol vysypaný chúďa asi všade....a malá tá hlavne v plienkovej oblasti....a na telíčku a tváričke dokopy 5 😀 ako prišli...tak odišli.... 😀 a čím skôr to budete mať za sebou...tým lepšie... 😀

akejka
8. jún 2009

monky určite sa môže nakaziť...a myslím si, že sa aj nakazí...ale také malé bábätká mávajú miernejší priebeh - pár vyrážok, mierne zvýšená teplota...kamoškona ročná malá tiež nedávno chytila kiahne od 5 ročnej sestry...
prejavili sa jej po 3 týždňoch...

alami
9. jún 2009

nechcem strašiť, môj syn zo škôlky priniesol kiahne, mal mierny priebeh, pritomonje taká citlivka a znášal to v pohode. Mladší - mal vtedy asi 7 mesiacov myslím - ich dostal a mal priebeh príšerný! Boli sme vypísaní ležať na infekčné, len som odmietla, lebo bez pomoci sama by som sa tam asi zbláznila - pritom bol kojený! Takže ťažko tvrdiť,aký priebeh budú mať u drobca.

monky - prežila som snáď najhoršie kiahne na malom, všetci tvrdili, že také čosi ešte nevideli - mylím sestričky, lekári - o laikoch nehovoriac. všetko som opísala v téme ovcie kiahne - vlani koncom apríla myslím, ak chceš, všewtko si tam nájdeš, cez homeopatiká čo nám pomohli až po liečbu či vychádzky von....všetko som tam vtedy opísala pre ďalšie mamičky - veľa síl a nech to máte za sebou

alami
9. jún 2009

monky - strana 5 v téme ovčie kiahne 😉

monky28
autor
9. jún 2009

Dakujem,precitala som si,zatial je vsetko ok,tak uvidim,ta inkubacna doba je straasne dlhaa.Ten kupel v repiku doporucila susede ich doktorka,nasa uplne zakazala kupat a sprchovatNa jednej strane uz by mala Eliska za tym,na druhej este je taka malinka...