Môže sa ísť von s bábätkom, ktoré ma zvýšenú teplotu?

ivinecka
1. feb 2008

Mam 7.5 mesacnu dcerku a idu jej zubky. Mava zvysenu teplotu, vzdy je to do tych 37.5-38 C. Mozem s nou chodit na prechadzky? A ako ju obliect? Je pomerne teplo, asi takych 24 C, ale pofukuje. Poradte, prosim.

sirinka
1. dec 2008

ano, odratava sa pol stupna ak sa meri v konecniku.
zabaly sa davaju iba na hrudnik, pozor na brusko takisto nie, moze dojst k podchladeniu brusnych organov. na koncatiny sa studene zabaly nedavaju, pretoze pri vysokych teplotach vacsinou periferne casti, ako su rucky a nohy su aj tak studene.

andy80
1. dec 2008

zábaly se teď doporučují jen na zápěstí, čelo a kotníky

sirinka
1. dec 2008

andy80 tak sme to museli robit v rakusku, kde som pracovala...ver mi, nema to ziadny ucinok 😉 a opat opakujem, pri vysokych teplotach su rucky a nozky aj tak studene...tak na co este chladit zabalom 😕

kisska
1. dec 2008

andy - na koncatinach(dlaniach, chodidlach) su receptory na teplo, ak ich schladis, telo dostava impulz, aby srdce este viac zohrievalo...

bambusko
1. dec 2008

potieranie vlhkym na zapestia, clenky a celo ma vplyv na vnimanie tepla, tak sa da schladit v horucavach - je to periferne ochladzovanie pri non-fenrilnej hypertermii. ako pise sirinka, pri vysokej horucke su koncatiny studene

Výrazne zvýšená telesná teplota už
pôsobí na organizmus nepriaznivo, najmä zvýšenou
záťažou pre srdce a celý obehový systém, čo sa
prejaví nedostatočným prekrvením periférnych častí
končatín, ktoré sú bledé a paradoxne studené.

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

sirinka
1. dec 2008

bambusko super vysvetlenie 🙂

toto je nejaka nova moda zabalov, vraj je to neprijemne pre choreho, studeny obklad na hrudnik...sama som to zazila a pri teplotach nad 39°C mi bolo akurat tak jedno, co kto na mna hadze...

sirinka
1. dec 2008

este by som dodala, ze na zabaly sa nepouziva studeny alebo ladovy obklad, ale vlazny...

bibi78
18. máj 2010

tak obnovim tuto temu. z tychto odpovedi som jelen. nas maly ma 37,7-8°C bez odpocitania, beriem zo zadocku, ale ma ju dlhsiu dobu. ked zacal mat sopliky minuly tyzden, tak som zacala meriat a vtedy mal okolo 38°, tak teraz sa to znizilo, ale aj tak je to mierne zvysena. tak neviem, ci s nim ist von, ci nie? sopliky aj kaslik este trosku ma, co by nevadilo, len s tou teplotou neviem, ale uz od piatku sme vonku neboli 😖 , tak neviem, ci mam stale cakat na to znizenie. mozno to ma zo zubov, lebo taky teply sa mi zda uz dlhsiu dobu...

momin
18. máj 2010

bibi takze ma 37,2.....
ja bych sla ven.... Me doktorka rikala ze pokud to neni k 38 (po odectu) 37,8----a vys..... Muzeme ven. Poradne se oblect. detem dela ten cervstvy vzduch dobre-je to lepsi nez byt zavreni doma...

A k prvnimu prizpevku-nechapu vubec proc by se nemelo chodit ven se zvysenou teplotou kterou ma dite od zubu??? 😕 😕 😕 😕

iluss
18. máj 2010

tak moje malá dnes v noci měla teplotu 39,5 °C (po odečtu tedy 39°), tak jsem dala paralenový čípky a ráno ještě sirupek a už je v pohodě, teplota se srazila - měla jí od zubů. Ale každý mi říká, abych s malou raději dnes a zítra zůstala doma, prý je teď po té vysoké horečce vyčerpaná a tudíž náchylnější na nemoci, tak aby něco nechytla.

bibi: teplota 37,2° je celkem v poho, to bych s malou ven šla 😉

momin
18. máj 2010

iluss tak to samozrejme ano... 😉 ale kdyz ma nekdo u zubu napr 37,5 tak proc nejit ven-tak sem to myslela.. pokud si teda reagovala na me... 😅