Môže sa lekárka mýliť ohľadom tehotenstva?

man_zel
6. dec 2012

Dobry den Vam prajem, mile zienky, potreboval by som Vas nazor a aj pomoc. S manzelkou sa vyse roka snazime o babatko, doteraz sa nam nedarilo, no manzelka mi pred tyzdnom oznamila, ze je v 10tt, napriek tomu som na pochybach. A to kvoli tomu, ze ma pravidelny menzes a vsetky domace testy jej vysli negativne. Ona vsak tvrdi, ze vie ze je tehotna, lebo to citi. Na otazku ci bola na vysetreni u svojej gynekologicky mi odpovedala, ze jej robila palpacne vysetrenie a vaginalny ultrazvuk a tehotenstvo nepotvrdila. Moze sa takto lekarka mylit? Nezbadat pri tychto vysetreniach ze je zena v 10tt? Bolo by to mozne? V poslednom case mam pocit, ze manzelkina tuzba po babatku sa uz stalo posadnutim, tak som premyslal ci si to tehotenstvo uz nevsugerovala, pretoze potom by bolo sklamanie o to vacsie. Taktiez som uz rozmyslal o navsteve psychologa. Co si o tom myslite? Prehanam? Dakujem za vsetky odpovede

nika82
6. dec 2012

skuste zmenit gynekologa a na vysetrenie chod snou

bianca
6. dec 2012

pokial jej robila vazne vag.ultrazvuk tak sa zmylit nemohla.Jedine zeby bola uplny blazon.V 10 tt uz musi byt viditelne nielen babo ale aj akcia srdiecka miminka.Je mi strasne luto ale ak dr nie je uplne blba a gramblava tak bude problem asi u manzelky ☹ ☹ ☹ cim skor psychologa a hlavne ju v tom nenechaj samu

ajsenz
6. dec 2012

skús presvedčiť ženu že aj ty chceš bábo vidieť či by nešla stebou , ale skús na ňu citlivo, kamarátka si to takto vsugerovala po 5 potratoch, normálne 5 mesiacov žiadny menzes aj brucho jej rástlo priberala, manžel ju vzal k psychológovi a keď sa ukľudnila fakt potom otehotnela, prvé vyšetrenia jej nikto nechcel veriť až pokým to manžel nevidel v ambulancií.. bohužiaľ túžba po dietati je silná a možno fakt tvoja žena si to vsugerovala alebo je naozaj tehotná, ak bude odmietať aby si šiel najbližšie sňou skús navštíviť jej gynekológa a porozprávať sa s ním, ak si jej manžel máš právo vedieť o dietati a ak mu vysvetlíš aké máš podozrenie myslím že by ti mal povedať či žena je v tom alebo nie, držím palce 🙂

anjelicek26
6. dec 2012

@man_zel - podla mna si trafil klinec po hlavicke, ked lekar vravi, ze nie je tehotna, na ultrazvuku nic nie je a tehu testy su negativne, proste tehotna nie je. Babatko v 10.tyzdni ma dobre tri centimetre a je na ultrazvuku neprehliadnutelne. Psycholog je urcite dobry napad, teraz bude nahnevana, o par mesiacov vdacna. Treba to riesit, z takejto tuzby moze vazne psychicky ochoriet.

martus1
6. dec 2012

Jedine vysetrenie krvi na HCG potvrdi/ nepotvrdi tehotenstvo, palpacne to sa tusim ani nevykonava.... skor vnutornym utz v prvych tyzdnoch, neskor cez brusko. Ale z tvojho pisania mam skor pocit, ze je to len zboznym zelanim ako realita 😅 🤐

dedenini
6. dec 2012

moja mama ked cakala mna, prisla k lekarovi- gynekologovi a povedala mu ze je tehotna... on jej spravil prehliadku, a povedal ze nie... ona nato ze urcite je tehotna, lebo jej nechutilo fajcit , a to tak isto bolo ked pred tym cakala mojho brata... doktor ju ubezpecoval ze nieje tehotna... no nakoniec bola..a mala pravdu ona a lekar sa mylil... no to bol len priklad... takze moze sa stat... aaaa teraz ked som sa snazila ja s priatelom o babatko, tak som si robila asi 3-4 testy, v priebehu mesiaca a pol, a ukazalo mi ze niesom tehotna.... no napokon pri tom poslednom teste mi ukazalo ze som tehotna... a pri dalsich vysetreniach mi zistili ze som bola tehotna uz davno aj pri tych testov co mi ukazalo ze niesom tehotna..takze aj testy sa vedia mylit.... a niekedy to zeny naozaj citia, aj ked nerozumiem ze ako vie ze je v 10 tyzdni.. treba bud pockat, a ist neskor na prehliadku, alebo robit dalsie testy ked ubehne par tyzdnov.... 🙂 drzim vam palceky 🙂

martini
6. dec 2012

man_zel si super manžel! Skutočnosť, že si sa tu zaregistroval svedčí, že ti na tvojej manželke skutočne záleží, lebo hľadáš pomoc asi všade. Fakt, tvoja manželka má šťastie, že ťa má. Teraz ťa bude veľmi potrebovať, či už z dôvodu, že je alebo z dôvodu, že nie je tehotná. Gynekolog pri ultrazvukovom vyšetrení nič nevidel tak do 4teho, max. 5teho týždňa, potom už určite vidí plodový vak a v 10 tt aj vyše 4 centimentrové embryo s buchajucim srdiečkom, a to aj na tých menej kvalitných ultrazvukových mašinách. ALE, aj lekár je len človek a teoreticky sa môže mýliť. Je to ťažké cítiť nenaplnenú túžbu po bábätku, ale rok snaženia nie je až tak veľa. Veľa párov otehotnie po roku. Aj ked rok je práve doba, ked sa odporúča obratiť sa na lekára a riešiť to. Najprv skúste ešte pozhánať iného gynekologa, ktorý vám urobí ultrazvuk. nemusí hned toho svojho meniť, dnes ti ultrazvuk za 5 eur urobí ktokoľvek, teda gynekolog myslím, pravdaže 🙂 A potom sa vysporiadajte aj s prípadnou negatívnou správou (možno postačí tvoja opora, možno treba aj psychologa, či psychiatra - nie je to v židanom prípade hanba). a potom sa na to vrhnite. želám veľa šťastia a veľa potomkov 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre