Môže zrazu začať koktať 20 mesačné dieťa? Poraďte mi

janulka182
15. aug 2011

ahojte. moja 20 mesacna dcerka zacala zrazu z nicoho nic koktat. nestalo sa pritom nic zvlastne, nenalakala sa ani nic, proste zrazu sa zacala zajakavat. predtym rozpravala normalne, napr. krava povedala kaua, teraz ka ka ka ka kaua. robi to pri vacsine slov. mam z toho hlavu v smutku. nechapem preco zrazu takto rozprava. moze to byt aj tym, ze zacala zrazu pouzivat vela slov naraz? teraz uz vie pomenovat velmi vela veci. napr. este dva tyzdne dozadu zvieratka vacsinou napodobnovala zvukom, teraz ich zacala normalne oznacovat slovom. neviem uz comu to mam pripisat, no mam trochu obavy. este ma napadlo, ci to mohla podedit po manzelovi. on sa sem tam zajakava, ale nic extremne to nie je. dakujem vam za rady.

geegee
15. aug 2011

MOj starsi syn sa zacal zajakavat asi vo veku 2,5 roka. Mozog mu fungoval rychlejsie ako usta a tie mali problemy povedat slova. Trvalo to asi pol roka, kym sa to dostalo do normalu. Nezasobovala som ho v tom case ziadnymi basnickami, ani vedome neucit nic nove. Pri rozpravani som mu stale opakovala, ze pomalicky, ze ma cas povedat co chce...a ked zacal rozpravat nieco, dosledne som dbala o to, aby ho pocuvali ti, ktorym nieco isiel povedat...a zvladli sme to cele bez logopeda.