Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

mukky
22. feb 2009

Precitala som si Vas spatne,a vraj uz su take nejake jogurty,tak fajn,neviete aku maju trvanlivost..

sirinka
22. feb 2009

inac k tym jogurtom od 4. ci 6. mesiacov...treba si uvedomit, ze vyrobcovia tam davaju to ciselko vzhladom na to, ze rataju so zacatim prikrmovania od ukonceneho 4. mesiaca a hlavne rataju s vacsim ziskom, cim skor zacnete pouzivat ich vyrobky, tym viac ich nakupite... 😉
sorry ale toto je brutalne marketingovy tah, ze ich jogurty vyrobene z UM su pre deti najvhodnejsie a to od velmi skoreho veku...to je blbost. vtedy je vacsina deticiek este na MM alebo UM a tak maju dostatocny prisun mliecnych bielkovin a bifidusu, tuku a spol...vobec nie je nutne a ani dolezite tak skoro zaradovat do jedalnicka nejake mliecne vyrobky navyse. a ked sa zacne s mliecnymi vyrobkami v pravy cas, nie je zase nutne kupovat tieto predrazene male tegliky ale da sa najst a myslim si, ze na kazdom trhu, ci nasom alebo zahranicnom dost kvalitny vyrobok pre bruska nasich milacikov... 😉

avanka
22. feb 2009

Babulka, o tom zltku som sa bavila s mojou dr. ja som alergik a ona povedala, ze aj zltok je silny alergen, takze az od roka 🙂
a co sa tyka bananov takisto, predtym sa mohli aj tie, ale teraz sa neodporucaju do roka.....
Ja stravu maleho konzultujem s mojou dr, ale napr. teraz nam kazala pridavat uz muku, a to sa mi zda skoro, takze este mesiac pockam

a na margo vyziv, co sa tu spominali, ze tie bez cukru su drahe, tak ja si zase myslim, ze nie je problem uz dnes kupit mrazene ovocie, ako cucoriedky, maliny, jahody atd a vyzivu si urobit sama a viem, co malemu dam a mam to bez ryzovych mucok a inych svinstiev 🙂 🙂
A zaklad kupovanych vyziv aj tak tvori jablkovu dren 🙂

A my sme dnes dali na odporucanie dr. smotanovy jogurt a teda polovicu a malemu velmi chutil, len taky cisty..

ma_se
22. feb 2009

aj pribinacek sa da urobit doma.
potrebujete na to....tvaroh ten nejemnejsi v kelimku,jednu slahacku CBA,

...tvaroh sa osladi,pras.cukrom a vanilkou,urobi sa slahacka podla navodu a potom sa tvaroh zo slahackou opatrne spoji.Kto chce mat kakaovi pribinacek tak sa prida do tvarohu trochu kakaa.Kakao sa musi v tvarohu poriadne rozmiesat.Aby neboli hrudky.

aponchie
22. feb 2009

a kdo si koupi zepter tyc mixer tak sem na vlastni oci videla tohl eudelat z mleka!!!neverite,ale je to tak nalil tam mlek dal trosku cukru a deci smetany a uslehal takovou mnamku,ze sem malem odpadala on ma totiz super vysoke otacky tudiz to lze..jinak k dotazu 7mesicnimu decku bych to nedala ani nahodou 😝

angienka
22. feb 2009

mnam az ste mi tymi receptikmi chute narobili,vyskusam isto iste ale sebe urobit,nie malemu 😀 ten ma este cas 😉 hmmm tak my mame teraz novy kupeny robot moulinex ale zas ma len 2rychlosti tak z mlieka nam to asi nepojde ☹ ma-se a slahacku 33%nu tekutu myslis asi co???

aponchie
22. feb 2009

angi no to ti fakt nepujde a 33%slehacka je megatucna zase to je naprd davat tak malejm detem tolik tucneho a i pro dospele to neji nic dobreho jen jednou za cas..ja si delam domaci slehacku hnus ve spreji bych nikdy nekoupila

angienka
22. feb 2009

no to ja pre seba chcem nie pre maleho 😉 hej aj ja som stale pouzivala tu praskovu co sa s mliekom rozraba aj mi chutovo viac chutna,len tam v cr som nejak presla na tu 33% ale len semtam na kolac inac prave tu v spreji alebo robenu 😉

nina4321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aponchie
22. feb 2009

je neeee praskovou ani za nic to je ten samej humac 😀 klasickou tekutou a dam ji do te flasky na bombicky 😀 ja ve spreji nic a ani za nic to nema se slehackou nic spolecneho to je ten samej humus jako dobra mama produkt (jogurt to neni a neda se tomu ani tak rikat!)ja nesnasim nahrazky a humusy nekvalitni radsi si dam jeden jogurt ze sklenicky nebo maslo na chleba nebo slehacku 33% udelanou doma nez tuny tavenejch syru ruznych margarinu nahrazek jogurtu za dobrou cenu a pod 😝 lidi sou rozezrani jak prase vseho moc a levne a pak to tak dopada lepsi je mit velmi kvalitni veci jednou za cas ..

sirinka
22. feb 2009

aponchie dobre pises 😉

aponchie
22. feb 2009

siri je to tak ale ja jak vidim ty rodiny v patek v tesku treba jak maji napechovane voziky takovejma srackama,ze se fakt nedivim,ze lidi trpi na ruzne nemoci a je jim zle..ja chapu,ze nekdo nema penize ,ale to,ze je chudej neznamena,ze musi jist jak prase ala tesco vyrobky zejo...tak to nekoupim 5xtydne,ale jen 2x a dobre sak akce sou porad i chocensky jogurt bilej je mnam nebo florian se da a jeste ted je primo v akci v kaufu smetanovy sem ho cetla a je dobrej.jako chapu,ze i nekomu to muze chutnat treba ta mama tak to beru,ale detem bych to nedavala...nebo ja nekupuju vubec kurata a uz ne na vyvar radsi jdu k reznikovi a koupim kruti krky a uvarim je s mrkvi a petrzeli a tot vse pac kdyz se vari kure je to smrdet jak chcanky damy prominou me to tak smrdi a jeste budu citovat z clanku apetit neco u kurcatech:
---------
...v beznem chovu je kure diky neprirozenemu krmivu pripraveno k porazce za 35dni!!!!!!!!!!!!!!
v eko farme musi dodrzet lhutu min 81dni a to vyhradne biokrmivem(bio nekupuju jen prepisuju)uspora casu pro farmare je super,ale neni to nic lahodneho a prirozeneho je to asi tak jako by 10lete dite vazilo 150kg a merilo pres dva metry,dusledkem toho byva ,ze druhez pred porazkou trpi vaznymi bolestmi a neunesou je nekdy ani vlastni nohy,navic k zivotu jednoho kurete bezne prodejneho v obchode je plocha mensi nez A4!!!

sirinka
22. feb 2009

aponchie ja nastastie nemam cas popri klarke pozerat este aj co iny kupuju...inac ja obcas tiez zhresim niecim nezdravym, ale som si toho aj vedoma...co sa tyka malej si davam, aspon sa snazim davat si pozor, co jej davam na tanier...no ale mala by som ist prikladom, ze ano... 😀

aponchie
22. feb 2009

no to rozhodne jo,ale hresit je lidske i ja hresim,ale u nas to vypada asi hrozne predpotopne pac nekupujeme balene vody nekupujeme limonadys lazene pijeme jen sirup Yo bez konzervantu nebo domaci vodu z kohoutku,polevky varime jen vyvary a ty co me naucila babicka smetanove 😀 vsecko delame poctive a meltu piju s mlekem ani Caro si nekoupim pac mi to nechutna a je to zbytecne drahe.manzel jen pivo a vino pijeme teda dost to mame vinoteku a kostujeme ted moc ne,ale mame i hodne aijskych vin ted posledne svestkove..kdyz nakupujeme asi sme pro nekoho jak chudaci,ale jednodussi strava je lepsi nez preplacana..mame vlastni hospu takze varime dle svych zasad celkem se to dari a posledne sem mela chut na pastiku a po precteni ktera ceho koik obsahuje sem sla do kolen nejlepe vysla Tulip ma skoro 50%jater kdyz uz je to pastika ,ze? 😀 ale me treba chutna Majka a to mame asi jednou za dva mesice,pamatujes stare casy kdy ja jsem chodila s mati v patek po praci na nakup s igelitkama do samosky a pak pro uzeninu k reznikovi pac tak to ma bejt pro vsecko se ma jit zvlast..v te dobe debrecinka byla neskutecna lahudka delikatesa draha vysocina polican to byl top mezi suchyma salamama ted je vysocina humus na entou mastnej hnus za 100kc kilo..ble..stoji to za prd co si neudelas sam nejlepe tak to je hruza..ale ono se to vrati zpatky uz ted reznici stagnuji a stahuji se z megamarketu na vlastni osu..a snazim se nekupovat vubec nic ciziho..jo a mala je "chudak"nekupujeme vubec kostiky paulu a jine lahudky pro deti 😀

ma_se
22. feb 2009

ANGIENKA,no ja kupujem z CBA,ale vy asi taky obchod nemate,tak kup tu od DR.OETKERA-slahacku-je to slahacka v prasku.../neviem ci som spravne napisala tu znacku OETKER/
....a tvaroh tiez musi mat trochu tuku,mi prave mame tvaroh od vas z CZ,lebo ho mate velmi lacny,/TAK HO KUPUJEME U VAS/taky v kelimkoch a cerveny.Zeleny je tusim len 0,05%tuku.Tak nech sa ti podari.
...ja takto robievam aj TYRAMISU,urobim tvarohovu penu,
2kelimky tvarohu a 1slahacka v prasku+piskoty./ a zasa kto chce kakaovu,prida kakao/
postup ako sa tyramisa robi,urcite viete.

nina4321
22. feb 2009

aponchie

tak si za dravu vyzivu a melta ti je predrazena.....ale alkohol to ano 😲 , teda to pivo a vino sa ti drahe nezda a este k tomu to priradujes k zdravim jedlam, ci k zdravemu pitiu??
no cudujem sa,ze tu niekto suhlasi s tvojim nazorom, prepac, ale sa mi otaca zludok nad tym, ako nadavas na chudobnejsich ludi, ze sa stravuju tak ako sa stravuju a ty si poopijas pri tom pivo alebo vino, no tak toto patri veru k teme pribinacik a 7 mesacne dieta

a co ma pivo a vino spolocne so zdravou vyzivou, to nepochopim, alkohol nepatril nikdy k zdravej vyzive, to radsej dam tu ,,predrazenu meltu 😎
a este to vyjadrovanie, no konieeeec

nina4321
22. feb 2009

mas, sy rozumna zena a jedina tu prispievas k teme 😉 a hlavne nekritizjes 😵

ma_se
22. feb 2009

nechcem sa vam miesat do debaty,ale jedno pivo,alebo aspon 1pohar piva denne,je dobre na LADVINY.
PIVO,ma aj vit.sk.B
....ale jasne,ze neprehanat,vsetkeho vela skodi.

nina4321
22. feb 2009

to mi je jasne, ale ma to vitaminy, ale rucite je menej skodne si dat tu predrazenu melku a vysmievat sa z inych ludi, je to trapne....

beruska2x
22. feb 2009

nina to bych se hadala kdo je tu uz trapny... ze si nedas pokoj 😝 😝 😝

nina4321
22. feb 2009

no vidim,ze tu je zbytocne bojovat za dobro.....
ten kto brani ostatnych je trapny?? no tak diky, je vidiet,ze je tu malo,,dospelych zien 🙄

zuz11
22. feb 2009

neodbacajte od temy a neurazajte sa 🤐

beruska2x
22. feb 2009

ja mysli ze jsme tady vsechny svepravne a kdo chce branit sam sebe to umi sam...

a ze jsou lidi rozezrany a kupujou hnusy, hlavne ze to je 2Kc je svata pravda...

aponchie.. 100% souhlasim, lidi jsou akorat liny, nez by doma uvarily tak koupi kdejakej polotovar, a ze je v nem semlety kdeco jim je jedno..

beruska2x
22. feb 2009

a je to tak s Pribinakama, "detskejma jogurtama" a cimkoliv dalsim, kdo ma sam spatny stravovaci navyky tak co pozitivniho asi muze predat detem??

aponchie
22. feb 2009

nino nezavid a neprekrucuj 😀 nikdo se nikomu nevysmiva ,ale potrefena husa se ozve co?no a co ,ze piju vino a dokonce dobre a myslim,ze je zdravejsi jak nejakej kentus nahrazkovej tak toho nech 😎

sirinka
22. feb 2009

aponchie tak u nas mame len domaci sirup a pastiku vobec ziadnu, vodu si capujeme u nas v dedine z artezskej studne...salam mame najradsej madarsky pick...ale tesco tvarohovy mrazeny zavin mam v mraziaku skoro stale 😅
inac co sa tyka jogurtov, tie mne osobne nechutili, az raz som kupila jihocesky v skle a zistila som preco...ved ziadny jogurt uz nema tu pravu jogurtovu chut okrem tohto snad... 😝
pribinacek som ja ako dieta nikdy asi ani nejedla, pamatam, ze nam doma mama robila vzdy vymiesany tvaroh s cukrom a roznymi prisadami, dokonca aj surove vajce obcas bolo 🤐 ...ale klarke velmi chuti, no presli sme po informaciach o zlozeni na lipanka...

aponchie
22. feb 2009

to neznam tvar.mrazeny ja miluju Sara Lee ale to je desne drahe bych rekla tak jednou za cas ..me prave taky jogurty nechutnaji zadne ovocne takze pro me je to jednoduche je neresit a mala ji diky nam (pac je nevidela doma)je naucena na bile a ovocne ji taky nechuti..takze bilej je fajn ..ja si pamatuju misto pribinacku uz nevim jak se to jmenovalo v alobalovem obale v misticke se to nejak jmenovalo a bylo to jak pribinak lakrumacek?uz nevim to byla chut!ja jsem zkusila ted koupit fantazii visnovou jak se to preklapi ta smes do jogurtu jako abych mela zkusenosti a neblabolila jen tak a vyhodili sme to cele male sem to dala jako prvni ochutnat a nechtela to,ale vis co ma rada?tvarohacka a ten neni moc koser ale chutna ji obcas ji ho koupim..a omlouvam se ,ze jsem psala off topic predtim 😀

sirinka
22. feb 2009

tak ta nasa by zjedla hocico mliecne...akykolvek jogurt ci tvarohovy dezert...takze kupujeme zvolenske smotanove, jihoceske a toho lipanka... 🙂
inac co hovorila svokra, tak mm vyrastol na pribinakoch, ze ich jedol na litre, tak to ma asi po nom... 😀 len dufam, ze pred tymi rokmi boli naozaj kvalitne, hehe...

zuzik32
22. feb 2009

ahojte mamicky 🙂

chcem vas upozornit, ze nina 4321 je vlastne dididi30, si tu z vas robi srandu, ma 2 nicky, bud je rozpoltena osobnost, alebo sa doma velmi nudiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

mukky
22. feb 2009

Ahojte dievcata,a niekedy vyrabali nieco podobne ako pribinacik,a volalo sa to liptacik,no chutovo bol iny ako lipanek,bol jahodovy a neskor i broskynovy.Ale ja som ho uz strasne dlho nevidela.Ja jem jogurty denne,uz vela rokov,chutia mi.Ale tie v skle musim vyskusat,ak vravite ze su chutne.A su dostatocne velke co viem,tak aj zasytia a netreba ich spapat 3 kusy 😀 Zuzik32 nech je kto chce,jednym uskom dnu,a druhym von,alebo preskakovat a necitat.