Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

radka.m.
3. aug 2009

jinak když se podíváš na složení třeba chocenských,nebo hollandie,tak je to úplně o něčem jiném

sasulec
3. aug 2009

ale sme sa bavili o coop coz je uplne lacny jogurt..tak mi neslo do hlavy,ze verite ze je probio..

ygreen
3. aug 2009

pribiňáček do roka zbytečně zatěžuje ledviny a není na něm nic extra. Myslí, že pokud dítě spapá bílej popř. ochucenej jogurt - můj syn třeba miluje Hollandii, tak je mnohem lepší dávat tyto typy jogurtů a né dávat k "dobru" probiňáky.

sasulec
3. aug 2009

ziadny dnesny jogurt nieje taky aky sme jedli my..kravicky uz nepapaju zdravu travu a tam uz to zacina..bo kedysi sa cim hnojilo..tak ako to dodnes robia na pravych rakuskych lazoch..kedysi sme nechali mlieko 2dni v hrnci a jaky cmar to bol..dnes mliecko zosmradne a neda sa uz nic s nim robit..zial je to tak ale zato nebudeme mat deti..nie, len musime bojovat s vacsimi extremami ako nase mami..

bohca77
5. aug 2009

Ahoj holky, ja davam prckovi bily Bio jogurt od Olmy a chutna mu. Vcera ochutnal trochu pribinacku a myslim si, ze by ho urcite snedl cely, kdybych mu dovolila 😉 .... ale taky si myslim, ze je zbytecny jim davat cukry tak brzy, pozdeji se jich nacpou az az! Dokud mu jede bilej jogurt, zustaneme u neho 🙂 . Ale na druhou stranu trosku ostatnich veci jim ochutnat urcite neuskodi...

zoeno.1
5. aug 2009

sasulec...nie vzdy to co je lacne musi byt aj zle a to co je drahsie musi byt lepsie.... 🤐 coop jogurt ma rovnake zlozenie ako zvolensky a to ze papier znesie?...fuuaha no znesie,ale odtial-potial 🙄
dufam ze nevyvolam hadku 😀 pate sa 🙂

sasulec
5. aug 2009

ja len ze podstata bola inde.. 😉

stankatt
6. aug 2009

sasulec podstata je v tom, ze na trhu je velky vyber vhodnejsich veci pre male deti 😉 tak preco si nevybrat nieco lepsie..... kym som dala malej prvy jogurt, najprv som sa popytala skusenejsich bab, co mi poradia...

sasulec
6. aug 2009

stanka staci si precitat 1vetu predposledneho prispevku a pochopis pointu..uz nieje dnesne mlieko ako byvalo zdrave ako kedysi a stoho mlieka sa vyrabaju dnesne jogurty..vsetky..moj nazor ovsem..nevravim zlata rada nad ylato..ale toto mi nikto nevyvrati... 😒

certica
7. aug 2009

na trhu dostupne su aj bio produkty - mlieko aj jogurty, i ked vyber je obmedzeny...aspon tu na sk

saska.t
7. aug 2009

kocky - odporucila by som vam precitat si diskusiu v batolatach " nerobte z vasich deti kriplov " myslim ze vela z vas to dost potrebuje 😉 myslim to ako dobre mienenu radu a netyka sa to len jedla 😉

radka.m.
7. aug 2009

saska-to se ta diskuze takhle jmenuje?já to nemůžu najít,namátkově jsem sem nahlédla a název mně fakt zaujal,díky za odpověd

beruska2x
7. aug 2009

to bych si taky precetla, sasi dej link 😉

amadora
7. aug 2009

Ja neviem,v dnešnej dobe všade čítam čo všetko deti nesmú jesť, čo všetko škodí a bla bla bla... my ako deti sme dobre že ako polroční nejedli slaninu a tu sme. Keď žena nemala mlieko, dávala kravské. A neboli tak rozšírené alergie a podobné choroby ako dnes. Decko sa hralo po členky v slepačincoch (zveličene pravdaže 😀 ) a bolo zdravé a malo imunitu. Dnes presne ako píšu v tomto článku deťom umývame ruky každých 5 minút a sú choré každý týždeň... my sme od 9 mesiacov dávali malému kravské mlieko a pomaly sme pridávali všetko jedlo. Ani raz nemal zlú reakciu ani nič podobné. Pribináčika sme dávali aj skôr.

sisstin
7. aug 2009

to je jak mluvit do vrby..veškeré zlé reakce na jídlo se můžou projevit ve 20,30,40,50 letech..není to hned..takže když si někdo myslí, že dá dítěti jídlo a nic se mu nestane..tak je to pak ok, tak není 😉

já taky neřešim spoustu věcí, když nám spadne dudlík..tak holt spadne, neumývám ruce každejch 5minut..ale jídlo je základ, který dáváme svým dětem do života... 😉

sisstin
7. aug 2009

jinak to téma mi přijde spíš trapný, když se tam ženský předháněj..která dala dítěti dřív knedlo vepřo zelo do flašky 🤐

certica
7. aug 2009

ja milujem tu vetu, ze: "bla bla bla... a sme tu!" alebo "bla bla bla... a nic sa nam nestalo"

mmch, tu sa bavime o jedle a stravovani, nie o umyvani ruk 😉

sisstin
7. aug 2009

certica: tak třeba můj táta běžně jako 2m dítě dostával krupičnou kaši..a ted má problémy s žaludkem jak svina..s játrama, je obezní 😒

sisstin
7. aug 2009

Lipánka dávám taky..ale až od roka..chvíli ho jedl, a ted už ho stejně nechce, radši si dá jogurt 😎 nechápu, proč to musíte tak urychlovat..honem honem nacpat do dítěte všechno možný, když nemá ani rok 😒 takových věcí se nají za celej život až až..akorát jim zaděláváte na obezitu a jiné problémy..často, když se podívám do alba maminkám, které to neřeší, a cpou děti vším..tak jsou dítka výrazně buclatější než jiná..čím to asi je 😒

doporučuju se podívat na pořad Baculaté děti, někdy je to masakr..a navíc 80% obezních dětí je obézních i v dospělosti 😒

certica
7. aug 2009

ved to siss, lenze malokto je ochotny si pripustit nejaku suvislost medzi tym, co sa vedome ci nevedome pos.alo pred x-rokmi a prejavilo az o tych x-rokov. tak ale uz sa to myslim trochu lepsi a ludia sa postupne zobudzaju a nad vecami zamyslaju...
nechcem sa samozrejme nikoho dotknut. kazdy nech kona podla svojho najlepsieho uvazenia

amadora
7. aug 2009

však každý podľa svojho uváženia... ale mne to príde akoby niekto povedal že keď som mal rok tak ma ofúkol prievan a v 30 rokoch som mal kvôli tomu zápal stredného ucha...

sisstin
7. aug 2009

amadora: no ono už je to lékařsky podložené 😉 jestli chytáte Primu, tak tam byl pořad Jste to, co jíte...a spousta lidem se po úpravě stravy okamžitě snížil cholesterol, jaterní testy, zmizela jim cukrovka, zlepšila se funkce štítné žlázy např. 😉 ...já to taky nežeru na 100%, lepek jsem třeba dala v 8m, malý jedl skleničky...ale nějaká míra by tam být měla... 😉 je fakt zbytečný cpát malé děti cukrem, solí a tvarohem 😉

bihan
7. aug 2009

Jéééjda.. ja som v troch mesiacoch pila kravské mlieko, robili mi krupicu, jedla som halušky a teraz mám z toho posraté zdravie, od detstva reumatické horúčky, pokazené zuby od kvanta antibiotík, nadváhu a neviem čo ešte.. tak isto neznám kecy ako "my sme bla bla bla .. a sme tu".
Dávam pozor na stravu svojho dieťaťa a nerobím z neho kripla, ale naopak. Iné je baviť sa o prehnanej hygiene, o úzskostlivej výchove a pod.. jedlo je to, z čoho sme živí a roky môžeme jesť hlúposti v domnienke, že nám to neškodí, ale opak je pravdou.

certica
7. aug 2009

amadora, teraz odhliadnut od "akoze" hypotetickych uvah tykajucich sa negat. dopadov do buducna pri strave niekolkomesacneho babatka typu knedlo vepro a pod. ... , nejde zase mne do hlavy, ake pozitivum toto moze priniest. v com? ked dam nemluvnatu dospelacku (navyse casto aj nezdravu stravu), bude sa to dieta na mna krajsie usmievat alebo bude viac milovat svoju mamu alebo o co vlastne ide? vies, toto akosi nevie moj mozog spracovat a vyhodnotit. pretoze stale sa tu bavime, ze kazdy rodic chce pre dieta to najlepsie. tak mi prosim vysvetli, pripadne ktokolvek iny, kto podobnym sposobom krmi svoje deturence, v com vlastne vidi pozitivum skoreho zavadzania absolutne nevhodnych potravin pre toho krpca maleho. alebo ide fakt o preteky? s cielom koho coho..?

sisstin
7. aug 2009

certica: já právě taky nechápu, co z toho maj 😉 😕 já třeba začla přikrmovat taky brzo, v ukončeném 4m, ale syn odmítal mlíko, nejedl klidně celý den, nepřibíral..v 4m neměl ani 4kg 😉 , a pak s mrkvičkou a tak začal aspon trošku přibírat..ale jako, kdyby nebyl žádnej problém..tak je na mlíku určitě do 6m 😕

sirinka
7. aug 2009

baby...myslim, ze ste sa odklonili od temy... 😉

sasulec
7. aug 2009

Moja mala bola aj normal kojena aj papa jogurty aj pribinaka okostovala..teraz ho uz nechce,papa od rocka s nami samozrejme upravene pre nu bez soli,kazdy tt ma spenat,rybku..obezna teda urcite nieje.. 😉 🙂

cicenko
7. aug 2009

ahoj maminky,

pokial Vam dieta nezacne zo stravy hnackovat, zvracat ci bude mat vyrazky, mozte mu dat hocico, vsetko ma dobru chut... zjedlo by aj chlieb so slaninou, keby malo zubky. Tuha strava, resp. mixovane sa podava preto pozdejsie, po tom 4 mesiaci, lebo vtedy uz dietatko vie co s nou ma v puse robit, posuva ju jazyckom dozadu a nie dopredu... pokial Vam diatatko prospieva, je cule a pribera, neexperimentujte s podavanim nevhodnych termixov a jogurtov. je skutocne na skodu, ze sa maminkam neponuka v poradni nejaky letak, ktory zaznamenava neskorsie nasledky na zdravi dietatka, ktore mu boli sposobene milujucou matkou, ktora mu nic neodoprela a vsetko mu dopriala...

radka.m.
7. aug 2009

taky si myslím,že není kam spěchat,jenom jsem chtěla dodat,že s příkrmy se může začít nejdříve ve 4měsíci hlavně proto,že by měl být na to už pomalu jejich trávicíé systém dostatečně vyvinut,děti mladší 4měsíců ještě trávicí systém nemají vyvinutý a může to způsobit sakra závažné zdravotní problémyx ☹