Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

gabika7706
1. jún 2010

@sneho piskoty by som nedavala, az okolo roka, obsahuju cele vajicka, vajecny bielok je jeden z najvacsich alergenov ...
chlebik teraz radia uz od 8. mesiaca davat, ja ucite nebudem, moja starsia jedla chlieb niekedy okolo roka..ale zalezi fakt od toho, ci su v rodine alergici alebo nie...

@junovka, nemohla by som chodit k pediatricke, ktorej nedoverujem, ktora by mi napr. poradila med alebo pribinak pre 8 mes dieta...urcite by som si to s nou vydiskutovala. Nevravim, ze vsetko, co povie nasa Dr je svate, ale zatial som s nou velmi velmi spokojna a verim, ze ked bude "stara", bude nadalej scitana a bude reagovat na dobu, v ktorej zije....

bombulka200
1. jún 2010

a mne včera dr. na poradni odporučila tvaroh 🙂 že vraj od 9.mesiaca sa môže podávať ... a to si pritom myslím že je velmi dobrá pediatrička 😉

SNEHO ja dávam pribináčik občas malej ... proste aj ked sa to iným nepáči a nedávaju to svojim deťom okej je to ich vec... ja to malej občas kupim ale jasné že nie každý den ... len raz za čas ... ale to fakt záleží od maminky čo dá svojmu bábätku ... tak urob tak aby dobre bolo 😉

LUTHIEN.K no vidíš tak si si urobila radosť s koláčikom vlastne upečeným a navyše aj zdravším hehe... 😵 inak ja pečiem torty ..baví ma to ....ale jasné že nie su také zdravé 😝 hodím sem moju prvu pre mangela

gabika7706
1. jún 2010

@bombulka200 tvaroh ma velmi vysoky obsah bielkovin, zatazuje to oblicky, teraz jej nic nemusi byt, ale casom...(?)

bombulka200
1. jún 2010

GABIKA7706 ???? tak potom prečo ho odporučila?nechcela by snád uškodiť deťom no nie???má vela malých detičiek teraz ako pacientov ...viem lebo ked chodím na poradnu tak nestíhaju ... no v každom prípade ja tvaroh ako taký ešte dávať nechcem ..

lyongirl
1. jún 2010

ťažko povedať, prečo niektorí doktori odporúčajú to, čo sa v podstate neodporúča, buď sú stará škola, alebo nechodia na školenia, alebo??? Uškodiť určite nechcú, ale asi majú málo vedomostí...
Naša pediatrička je stará škola, ale chodí na všelijaké školenia...to znamená, že ide s dobou a radí mi presne to, čo sa všade dočítam /mama a ja, bábatko, rodinka.sk a pod. časopisy, inernetové stránky, kde je presne rozpísané čo kedy dieťa môže/

gabika7706
1. jún 2010

@bombulka200 to ja vobec netusim, preco vam dr odporucila tvaroh...je to fakt zataz na oblicky, to by si mohla (s nadsazkou povedane) rovno zacat malej aj jedlo solit 😉

24katuska
1. júl 2010

Ahoj ja davam mojej malej od 5 mesiaca Pribinacek a nic jej z toho neni, spapa cely kelimok

henikav
1. júl 2010

katuska, ale dietatku to velmi zatazi organizmus, je tam priliz vela bielkovin, nikto nepovedal ze bude z toho babo viditelne chore. Moj syncek veru do polroka neokusil nic ine, iba materske mliecko a veru vselijake jogurtiky a termixy, prisli az po zeleninke a ovoci okolo 10 - 12 mesiacov.

gabika7706
1. júl 2010

@24katuska tak drzim palce Tvojej malej, aby mala pevne zdravie cely zivot.

crca
1. júl 2010

Do roka neměli ani tvaroh,ani Pribiňák a k tomu podobné,teď jim ho dám občas,ale naštěstí jim to nějak zvlášť kejede,radši kvalitní jogurt 😉

radka.m.
1. júl 2010

no jo,zase nějakká provokatérka,registrovaná dnes a hned takovýhle provokativní příspěvek,že by gabrianka? 😀 😀 😝 😝

gabika7706
2. júl 2010

@radka.m. tiez ma to vcera napadlo, su proste ludia, ktori potrebuju vyryvat a vyryvat...Nikdy som nepochopila, co z toho maju...

evuna22
7. feb 2011

ahojte,,,ja yijem v holandsku a tu mi dokonca doktorka kayala davat 7 mesacnemu babu chlieb s maslom alebo syrom a sunku na ranajky,,,tu to velmy neberu od veru ale aj od vyvoja,,,a to sme maly v 7 mesiacoch 10kil a 75cm,,

ikke
7. feb 2011

@evuna22 lenze syr a jogurt je nieco ine nez tvaroh 😉

leanax
1. mar 2011

Ahojte. Ja som dala ochutnať mojej 6,5 mesačnej dcérke Pribináčika a veľmi jej chutil. Lenže celú noc zle spinkala akoby jej bolo ťažko na broško a na druhý deň poriadne hnačkovala. Tak z tejto skúsenosti som jej prestala ho dávať. Dala som jej jogurt activia biela sladká a všetko bolo ok. Známa má 4 mesačného chlapčeka a už v pohode papá pribináčika a nič mu nieje. Takže záleží na deťoch a ich bruškách. Treba vyskúšať a podľa reakcie buď pokračovať, alebo nie... 🙂

gabika7706
2. mar 2011

@leanax toto je sice mimo temu, ale activia nie je vhodna pre deti do 3 rokov, sam vyrobca to ma na stranke....

danula.ch
2. mar 2011

@leanax mozno nejaka reakcia na tvaroh. vyskusaj dat milacika od tami, je to zo smotany, ziaden tvaroh. nas maly to papa od 8. mesiaca 🙂 . a je to aj lacnejsie ako pribinacik

ikke
2. mar 2011

@gabika7706 a to uz prepanajana preco??? nie je to zas nejaky vymysel ako s piskotami nevhodnymi do 3 rokov? 😕 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/su-piskoty-vhodne-pre-male-deti-a-odkedy/
na holandskych strankach nic take nie je...

inak, @leanax toho 4-mesacneho chlapceka s pribinacikom by som za priklad nedavala, to naozaj nie je dobre 😔

gabika7706
2. mar 2011

@ikke uz sa tu v inych temach o aktivii popisalo dost, toto nie je tema o activii 😉
Zlozenie aktivie ale i to, ze je to nizkotucny jogurt - nie je to vhodne pre deti do 3 rokov.
Co sa piskot tyka, je to nulova potravina co sa vyzivovej hodnoty tyka, nevidim dovod to detom vobec davat. Ale kazdy, ako uzna za vhodne 🙂

ikke
2. mar 2011

@gabika7706 hmm, 2.5 - 3.4% tuku nie je nizkotucny jogurt 😉

gabika7706
2. mar 2011

@ikke no ale nie je to ani 8 % co maju klasicke biele smotanove jogurty bez Ecok a inych sajrajtov, co v activii su. Kamoska, ktora robila rozbor activie sa vyjadrila, ze toto by sa ani jogurtom nemalo nazyvat a na temu activia som uz ticho 🤐

jana776
2. mar 2011

suhlasim s @gabika7706 , activia nie je najvhodnejsia pre malinke deticky

ikke
2. mar 2011

@gabika7706 8% jogurtu sa prave preto hovori smotanovy 😉
tuk 2.5-3.5% je polotucny jogurt, nad 3% dokonca plnotucny
neviem ako na slovensku, ale v holandsku ma klasicky biely jogutr activia prekvapujuce zlozenie: jogurt s Bifidus ActiRegularis® Obsahuje: mlieko. ziadne E-cka sa nespominaju a neverim, ze by si to tu dovolili zamlcat. nevidim teda dovod, preco by mal byt nevhodny pre deti do 3 rokov... 😅
ale mate pravdu, toto je tema o pribinacikoch, tak koncim aj ja.

smarti
2. mar 2011

@leanax 4-mesačné dieťa a pribináčik? Veď do 6 mesiacov nemá dieťa dostať okrem materského mlieka nič iné. Aj deti na umelom lieku sa začínajú prikrmovať až po 4 mesiacoch, ale myslím, že mliečne výrobky by mali prísť na rad oveľa oveľa neskôr. Viem, že tak nedávaš ty, ale musela som zareagovať, lebo ma to šoklo.

leanax
10. mar 2011

@smarti ahoj ver, že aj mňa to šoklo, ja som mojej dala prvý krát pribínačika ako 7 mesačnej. Jej veľmi chutil, ale na druhý deň hnačka tak radšej počkám a dáme ak bude staršia.

bubinko83
10. mar 2011

no mna dorazilo to ked som videla u jednej znamej ako dava 9 mesačnej dcerke Pribinačka ktoreho zohriala v mikrovlnke ☹ :Skoro ma naplo a bolo mi tej malej uprimne luto ale neni to moje dieta.Ja nechapem prečo stale tema o pribinačkovi,ved su hocijake jogurty ktore su podla mna ovela vyživnejšie ako cely pribinak.Ja som to malemu nikdy nedavala a vobec mu to dodnes nechyba.Da si bud jogurt alebo puding.Pribinačik je plny éčiek ,nenormalne sladky.A maličkym detom treba davat zeleninku,ovocie od pol roka a nie pribinačky.Na to maju ešte kopu času nič nezmeškaju. 🙂

gabika7706
10. mar 2011

@bubinko83 reklama robi svoje 😒

katka888
11. mar 2011

my davame malej od cca 8 mesiacov postupne / najprv par lyziciek / klasicke jogurty sabi, alebo zvolenske, po roku sme zacali s termixom... ked som pozerala obdobne zlozenia takeho nieco ako pribinacik, milacik a pod... zdalo sa mi to to iste ako termix.

tosomja
24. mar 2011

A čo tak biely jogurt, do toho banán, alebo jabĺčko, prípadne iné ovocie? 🙂 My prináčika ani nemáme radi.

vierkasteffi
7. nov 2011