Môžeme sa nakaziť kiahňami?

lucinka981
13. máj 2016

Chcela by som sa opýtať ma prisť k nam švagrova priateľka a jej bratia doma majú kiahne ešte len treti deň či môže aj ona nakaziť nás.Či ich ona môže nejako zaniesť aj tu k nám. Začali sme 9 mesiac a bojíme sa. Máte niekto nejake skúsenosti?

lucinka981
autor
14. máj 2016

@jana_eyre
@evittam Lenze tu nejde o beznu osobu ale v mojom pripade ide o to ze mam 2 tyzdne do porodu a mam v tehu oslabenu imunitu cize to nieje bezny pripad

jana_eyre
14. máj 2016

@lucinka981 ved ja sa s tebou nehadam.. ale fakt je, ze ty uz protilatky proti virusu ovcich kiahni mas, svagrina tiez - takze to, ze mas oslabenu imunitu neznamena, ze chytis kiahne druhy krat v zivote, aj pasovy opar je zriedkavy.. proste prenos cez tretiu osobu ktora ma tiez imunitu k osobe, ktora ma protilatky si naozaj neviem predstavit..

ja som tiez tehotna, mam doma dve deti, imunitu tiez oslabenu, chytim teraz od nich kazdu chytlavu hlupost - tak isto od manzela.. proste nad tym, co odkoho mozem chytit sa radsej ani nezamyslam, lebo by som sa zblaznila.. a to ti pise clovek, co trpi obsedantno kompulzivnou poruchou - cize sa bojim prehnane aj veci, co inych nenapadnu.. /mozno prave preto sa snazim nebat?/

ale v konecnom dosledku je to uplne jedno - ked sa proste bojis, tak svagrinej slusne povedz aby nechodila /lenze tak potom mozes slusne ziadat aj po porode, pretoze nikdy nevies, kto je coho prenasacom/ alebo na cas jej navstevy chod niekam inam - co teda nechces.. ved je to tvoja vec ako sa zachovas.. len teda pisem, ze prenos tretej osoby na osobu co uz kiahne mala je podla mna nemozny..

ked si niekto v buducnosti bude citat diskusiu, co bude chciet ukludnit, lebo sa uz stretol v druhom stave s kamaratkou, co mala doma kiahnove dieta - moze z tohto vsetkeho dostat zbytocnu paniku, preto si myslim, ze netreba prehanat..

jonki
14. máj 2016

@lucinka981 kiahne si prekonala aj ty aj svagrina...cize by u nej a takisto u teba muselo dojst k druhemu vyskytu. Ona bez toho aby znova ochorela ich rpeniest nemoze.
Cize riziko ze ich dostanes od nej je rovnake ako riziko ze ich dostanes kdekolvek na verejnosti kde sa nachadza clovek ktory ma doma choreho clena rodiny.

evittam
15. máj 2016

@lucinka981 Presne ako ti napísali
@jana_eyre
@jonki
Ale ešte raz - keď sa bojíš nikam nechoď a nech ani ona nepríde - bodka.
Nehnevaj sa, ale nie si chorá ale tehotná....Niektoré ženy to fakt už preháňajú - a netvrdím, že aj ty. To akože každá žena nemá počas tehu robiť nič iné len zisťovať si anamnézu a výskyt chorôb u všetkých z rodiny, kto ju príde pozrieť, všetkých v obchode, na ulici - no proste všetkých? Ja som cez obe tehotenstvá vôbec nič neriešila - ani chorobnosti známych, ani to či to čo jem môžem, no proste nič. A čudujte sa všetci nič sa mi nestalo, mám dve zdravé a krásne deti. 🙂 Radšej treba vypnúť net, sadnúť si, vyložiť nohy, uvoľniť sa a tešiť sa zo života. Urobíš lepšie. 😉