Môžu byť pľuzgieriky na zadočku zapareniny?

dddeni
27. aug 2007

Ahojte, aké sú vaše skúsenosti so zapareninami.Nám sa včera malej vyhodili nad zadočkom také malé pľuzgieriky - asi zapareniny ☹ 😕 . natieram jej to Sudokremom, skúsila som aj Pityol. Čítala som na nete, že je dobrý aj odvar z nechtíka, repíka a časté vetranie zadočka len na vzduchu. Môžu byť podľa vás tie pľuzgieriky zapareniny??? Ďakujem za každú radu.

zitaje
20. feb 2009

Najlepsie je vetrat. Take male babo sa lepsie vetra, lebo este neodlezie 😀 . Ja som kupila vlani v lete take jednorazove podlozky, a na tych mi mala lezala, cele hodiny. Ked si curkla, len som ju posunula na suchu cast. 😎 Myslim, ze vzduch velmi pomaha, samozrejme, ked ide babo do plienky, natriet, ale hlavne vetrat a vetrat. Teda ak mate doma teplo.

tin007
20. feb 2009

ahoj hipuska, ako "hygienite" maleho? umyvate mu ritku a pohlavie po kazdom kaku a ciku? myslim, ze umyvanie vodou a detskym mydlom je najlepsia prevencia proti zapareninam (potom staci pred zabalenim natriet nejakou masticou typu rybilka, sudokrem, rybacia mast a pod) spolu s vetranim. mimochodom, v tych zahybcekoch moze mat este tu "novorodenecku" bielu kozicku (s ktorou sa babou rodi), s tou netreba nic extra robit, ona by sa mala sama zosupat, pod nou uz bude normalna pokozka

assimilate
23. feb 2009

Treba umyť zadoček po každej stolici detským mydlom,ale ktoré neobsahuje mydlo, my používame umývaciu kocku z A-dermy, veľmi si pochvaľujem a malému celkovo táto kozmetika sedí, poradila nám to kožná, i keď sme nemali žiadne problémy, až na jeden raz, keď mal malý hnačku a vyštípala sa mu riťka, začervenala sa mu a malilinké pľuzgieriky sa mu začali robiť, no rýchlo sme to podchytili.Nám pomohol Bepanthen masť, inak používame na riťku krém Klorane Eryteal, tiež od kožnej, obsahuje rybaciu masť, je hypoalergénny.Samozrejme, často vetráme....

slaavka
24. feb 2009

ahojte, nemate niektora skusenosti so zaparenymi vajickami u chlapceka? moj maly nemal nikdy zapareny zadocek,len v poslednej dobe ma na niektorych miestach uplne cervene vajicka,resp.miesok..vyzera to akoby zaparene a pritom dodrziavame hygienu,po kazdom kakani ho umyvam aj mu to natieram rybacou mastou a nic nepomaha..

simsonek
24. feb 2009

Ja som bola v poslednom období úplne hotová malá mala červený konečník a okolo neho ranky, ☹ ☹ úmyvali sme ju vždy a natierali rybilkou a predsa sa to stalo mala to sčervenalé len kde sa spájajú polovičky inak zadoček krásny než sme ho roztiahli, nevie prečo sa to stalo, aj často vetráme. ZÁZRACNE NAM POMOHLA MAST IMAZOL 2X DENNE a za dva dni nebolo po bolačkách ani stopy. 🙂 🙂 🙂 🙂

felixko
25. feb 2009

my používame Sudocrem, neviem si vynachváliť

martao
26. feb 2009

Nám pomohla, len rybacia masť. Neskor úplne nezvyčajná vec- poriadne precikaná plienka, ale len keď bol len plne kojený.

martina46
26. feb 2009

Ak sa ináč nedá, treba dať pytiol, píšu síce, že až pre staršie deti, ale niekto tu písal, že ho dávali deťom aj v pôrodnici. Nám nepomohlo nič, vyskúšali sme skutočne vsetky masti na trhu. Pytiol to po 3 dňoch zahojil. Problém bol ten, že malá kakala snáď každé 2 minúty a to nešlo čisté udržať a vetrať tiež nešlo, malá bez plienky rozbalená plakala, to je veľká záhada, ale bolo to tak...

ma76
26. feb 2009

Mali sme raz,pomohol Ymazol.Použivam teras rybaciu-zelenu tubu.

sikula
26. feb 2009

cauko, no my tiez pouzivame sudokrem a este sme zapareny neboli.... 🙂

zuzana8
2. mar 2009

ahojte, vie mi niekto poradiť?? neviem ako to opísať, malá nemá problém pri zadočku, ale vyššie na vonkajších pohlav.orgánoch...celé to má červené...už som jej to natierala sudokrémom, rybilkou, nivea baby krémom, no nič nepomáha...asi s tým budem musieť ísť za doktorkou, len som chcela či niektorá vaša babuľka to nemala.
ďakujem

many
2. mar 2009

a co bepanten a nebo sebamed 😉 tak držím pěstičky ať se toho brzo zbavíte ☹

many
2. mar 2009

hodně často jí přebaluj a třeba jí nech i větrat,pokud máte doma teploučko

gabuliik
2. mar 2009

Moja dcéra to mala.Dostali sme imazol na to.A zabralo. 🙂

zuzana8
3. mar 2009

jej veľmi pekne ďakujem. skúsim...

many
3. mar 2009

není zač 😉

andy80
3. mar 2009

zuzana8: tyhle krémy, které popisuješ, tak patří na prdelku a na pipku u holek nebo na pinďu u kluků by neměli vůbec přijít. Já jsem jednou malou namazala taky důkladně prdelku i pipulku a druhý den měla pipulku celou červenou. Taky nám na to zabral Imazol. Nevím, jestli se normálně prodává, nám ho Mudra předepisovala.

lujzalota
3. mar 2009

my sme mali tiez problemy so zadockom, ale od kedy, mu po kazdom kadeni a po noci umyvam ritku, tak uz nemame ziadne problemy, a do konca uz nepouzivame ani ziadne kremiky - skuste, mozno aj u vas sa to osvedci 🙂

many
3. mar 2009

andy jakto,že to nemůže přijít na přirození,když na ten zadek to normálně mázneš,dáš plínku a to se ti pak rozmázne všude 😉 mně teda doktorka,když jsem přijela z porodnice ukazovala,že ho mám tím popaplat úplně celýho 😉 kde si to slyšela 😉

andy80
3. mar 2009

many, v porodce nás na to upozorňovali (i v Praze i v Havl. Brodě)

many
3. mar 2009

teda mě nikdo 🙂

many
3. mar 2009

to je nějaký divný,vždyť,když se to stejně v té plíně rozmázne 😒 teda to si musím pozjišťovat 😀

many
3. mar 2009

andy teda to mi teď pěkně vrtá hlavou 🙂 jestli to celou dobu dělám špatně,ale naštěstí my teda zatím ani opruzeninky,zapařeninky,...neměli,musím zaklepat

yasmina
3. mar 2009

Nam Imazol spalil kozicku :-/ som ho dala dva krat z 8 hod. odstupom a sa zlupal a este viac cervene...len mi to nemame na zadocku ...je to skôr plienkova dermatitida...na boku ako sa zapinaju Pampers plienky cele bordove...osipane...podrazdene ☹

many
3. mar 2009

zkus ten sebamed 😉 tam je napsaný,že je vhodný i na pokožku v oblasti plen 😉

many
3. mar 2009

a nebo zkus ten bepanten 😉

many
3. mar 2009

a nedráždí nějak ta plínka 😒

many
3. mar 2009

no mrkla jsem i do knížky o matce a dítěti a tak to dělám dobře,má se to maza i dokola,nad pindíkem ,pod,třísílka akorát ne do pindíka,že ani do pipinky 😀

yasmina
3. mar 2009

no vyzera to tak ze to drazdi plienka...ale na tom miesto je to taka tenka plienocka ved to je ten cip co sa preklada a vrch sa zalepi a presne pod tym mame to strsne miesto...bepanten ani kalciovka nepomahaju...
skusila som dat Pantenol penu tak sa trosku ukldnilo...ale stale je to skarede

meleri
3. mar 2009

někdy to má za vinu i hrubé oblečení, plínka, kakání, ale hlavně si myslím fakt mýdlo + voda nebo heřmánek po každém pokakání a pak mazat...🙂 nám se taky vůbec neosvědčily ty speciální krémy...naopak, obyčejná indulona..hlavně to pořádně vysušit.