Môžu byť pľuzgieriky na zadočku zapareniny?

dddeni
27. aug 2007

Ahojte, aké sú vaše skúsenosti so zapareninami.Nám sa včera malej vyhodili nad zadočkom také malé pľuzgieriky - asi zapareniny ☹ 😕 . natieram jej to Sudokremom, skúsila som aj Pityol. Čítala som na nete, že je dobrý aj odvar z nechtíka, repíka a časté vetranie zadočka len na vzduchu. Môžu byť podľa vás tie pľuzgieriky zapareniny??? Ďakujem za každú radu.

kokaka
12. mar 2009

monika77: s tím lihem to snad ne, to by ji jen více podráždilo, potničky se nevyhnou téměř žádnému miminku, těžko odhadovat jak moc dítko obléct, aby mu nebylo horko ani zima, ale každému pomůže asi něco jiného, chce to vyzkoušet, poptej se v lékárně, zda nemívají jen vzorky mastiček co tady maminky uvádějí a vyzkoušíš

wali
12. mar 2009

monika, tiez si myslim, ze lieh na tie vyrazocky nie - potnicky su predsa len ine a toto potnicky nie su. lieh strasne vysusuje a nakoniec by si malemu este viac uskodila ako pomohla. ver mi, ze viem o com hovorim. my sme sa trapili s atopickym exzemom par mesiacov, takze na peknu tvaricku bez vyrazok som si teda pockala pekne dlho! moc by som tiez vyrazocky nepatlala kdecim, niektore maminy to potieraju materskym mliekom, to je urcite bez zavad a nic zle nespravi 😉 alebo nech ti poradi dr. viem, ze ta to trapi, aj mna to dost potrapilo, zvlast ked som videla ine babetka s krasnou pletou. ale treba len vydrzat, za chvilu bude po tom, uvidis 🙂

aleachim
14. aug 2009

ahoj holky, Lucince se po krkem udělala zapařenina, a to docela hodně - má to celé červené a řekla bych, že jako by se jí dřela kůže. Snažím se jí to otírat vodou a mažu bepantenem. Asi by to chtělo větrat, ale pod tím krkem to jde dost špatně (proto se jí to tam asi udělalo). Máte nějaký tip, jak jí pomoci, aby se to rychleji zahojilo. Díky a přeji hezký večer.

florule
17. aug 2009

Ahoj, máme ten samý problém, akorát Kubíkovi se loupe kůžička pod paží. Taky to mažu Bepanthenem, ale zdá se mi, že to moc nepomáhá. Nevíte někdo něco lepšího?

berus222
17. aug 2009

ja malemu pri kupani vlejem do vody prevareny repik, po utreti mu vsetky zahyby a zapareniny tym repikom ponatieram a natriem mu to este bepanthenom. a krasne mu to za chvilku zmizne.

aleachim
17. aug 2009

nakonec nám paní v lékarně poradila baby balm a hned do druhého dne se to zahojilo. doporučuji.

ivettfff
22. aug 2009

my sme začali s rybacou masťou, (akonáhle som jej ju po detskej paste, kt. používala v pôrodnici) nastal problém so zapareným zadočkom, pokračovali sme sudocremom, po troch mesiacoch akoby prestal účinkovať, alebo malinká mala silnejšie "čuraničky". Tak sme prešli na imazol chvíľku pomáhal a potom zasa problém, vyskúšala som nanovo rybaciou masť a zrazu bolo po probléme. Na počudovanie... Prišli prvé zúbky a týždeň sme mali čo robiť, skúšala som všetko každú pastu a krémiky, prešli sme na indulonu... Umývanie, častejšie menenie plienok. Nestačili sme kupovať... A po zúbkoch problém prestal. Týždeň sme boli na dovolenke v Chorvátsku, tam sa močila v bazéniku v morskej vode a mali sme ukážkový zadoček aj napriek tam vysokým teplotým... Takže vzduch, voda jednoznačne..

jankapiknova
22. aug 2009

my sme mali len raz vyrazky od pampersiek a pomohol sudokrem 😉

stanah
23. aug 2009

nám tiež pomáhal na zapareniny Imazol, ale len krém pasta pasta, lebo sú rozne druhy. A tiez kúpel v odvare z dubovej kory-ten je dobry aj na potnicky.

hoogy
28. aug 2009

ja pouzivam kozmetiku od AVENTu od kedy sa maly narodil a som velmi spokojna maly nema ziadne zapareniny ani nijake ine veci na kozi. a kocky dolezite je aj kupat kazdy den, predsatavte si ze by ste sa vy neosprchovali v tomto teple kazdy den.nic prijemne....

juja
31. aug 2009

Ahojte kočky...my používame od WELEDY Baby Nechtíkový (Měsíčkový) kojenecký krém účinná ochrana pred vznikom zaparanin (opruzenin) s mandľovým olejom - kúpite v DM Drogerii a tento používame aj na potničky a tiež malého kúpeme každý deň resp. len tak rýchlo opláchneme a potom ho vynatieram buď olivovým olejom z lekárne, alebo krémom Bioderma pre deti. To kupkanie je taký náš večerný rituál a malý viem, že potom budeme papkať a potom šup do hajan 😉

kloranebb
31. aug 2009

Môj drobec má dva mesiace pomaly a ja vďaka Bohu ani neviem ako zapareniny vyzerajú. Raz sa mi síce stalo, že mal červenú riťku, ale iba na veľmi malom kúsku, a to bolo po jednej noci, kedy spal viac naobliekaný a kedy som mu cez noc ritku neprebalila. Ja mu po každom kakaní umývam ritku hypoalergénnym gelom Mustela (z Belgicka) ale aj iný by bol určite dobrý (to mám darček 🙂 ), no a natieram mu ritku krémikom Eryteal z Klorane Bebe na striedačku s rybacou mastičkou, ktorú všetci dobre poznajú. Robím to tak preto, lebo na rybacej mastičke je taký pokec, ktorý ma veľmi nepresvedči,l že je to na každodenné použitie a pritom mastička z Kloranu tento účel spĺňa. Mimochodom, účinná látka v nej je tiež rybí tuk okrem iného 😉
Myslím si, že to umývanie ritušky a hypoalergénna kozmetika má také "blahodarné" účinky na synčekov zadoček. Z Kloranu používam aj vlhčené obrúsky, ale nie často, a keď je malý len pocikaný, tak mu utieram ritku micelárnou vodou z Biodermy nanesenou na také fajné vatové tampóny z Babylove (sú super fakt).

Nuž a kúpeme sa nie každý deň, za čo ma mnohí odsudzujú, ale tak 2-3x za týždeň. Tak mi to odporučili v lekárni. Samozrejme, že keď to preženiem s obliekaním a malý sa mi spotí, tak ho okúpem už či prekročím "týždňovú normu kúpania" alebo nie. Spoteného ho nenechám. Moje bábo sa ale dáko nepotí mám pocit. 😵 To umývanie 2-3x do týždňa má dačo do seba, lebo som si všimla, že keď mu často umývam ritku pod vodou, tak má dáku suchú pokožku na nôžkach (kde voda samozrejme steká). Preto verím tej tete v lekárni, že každodenný kúpeľ neprospieva. Jej rada sa ale týkala malinkých bábatiek, ktorým sa kožná bariéra len vytvára. Keď už bude dieťatko staršie, bude sa viac hýbať, viac príde do styku so špinou, kúpenie treba "prihustiť" až sa z neho stane každodenný rituál.

Ešte chcem dodať, že aj keď malého nekúpem každý deň, spinká mi večer pravidelne od deviatej.

misak78
5. sep 2009

Ahoj maminy, já naštěstí nikdy neměla problém se zapařeninou. Alžbětce je devět měsíců a musím říct, že se vyplatily rady starší sestřičky z porodnice u Apolináře. Minimálně používám jednorázové ubrousky a to zn. SebaMed. Místo toho si jednou cca za čtvrt roku koupím balení PERLANu v lékárně, ten nastříhám do velikosti jednorázovek a "promáčím" lékárenským slunečnicovým olejem ( cca pět"obtisků"). Tímto při každém přebalení utřu prdelku a pak namažu v lékárně udělanou dětskou mastí (ušetřili jsme tím hodně peněz, které investuju jinam 😉 ). Nejenže to hezky umyje i bobky, ale krásně promastí . No a samozřejmě také větrám 🙂 . Používám kosmetiku SebaMed a každý večer po koupání jí plenkový prostor namažu krémem na opruzeniny. Když už se stane veeelká katastrofa( jak by řekl manžel: zlo je i na zádech 😀 )tak Alžbětce jenom osprchuju prdelku bez mýdla a další postup viz výše. A ke koupání- každý den je ve vaně okolo půl sedmé, mýdlo používám sporadicky a šampon tak jednou za čtrnáct dní( dle potřeby samozřejmě častěji). Ale malá si vžila natolik rytmus, že po koupání je kojení a pak spinkání, že mám od sedmi volno 😉

alfonz00
30. jún 2010

na taketo zapareniny je vhodny antisepticky krem Boroplus (promt.sk). je to ayurvedsky bylinny krem vhodny na plienkove vyrazky.

bibione
1. júl 2010

@kloranebb ani ja nekupem kazdy den,skor obden alebo ked je moc spoteny ako prave v tomto parnom obdobi,tak ho do tej vane hodim. Nejak extra ho nenatieram,predsa len je teplo a hned sa spoti a v zahyboch to ma vsade akoby spinave,ritulu aj pindura mu natrem ...ani neviem,nieco od nivei? 😅 a aj bez ritualu mi spi kazdy den do 20tej 😉

hanka333
20. nov 2010

utierky od www.mh-hygiena.sk
su antimicrobialne a pomahaju🙂

meo
23. nov 2010

Já myslím, že méně je více. Já používám Bepanthen, ale jenom když má červenou kůži, tak natřu a rozhodně není potřeba mazat po každém přebalení. Když se maže často, tak si na to kůže zvykne a pak se musí furt. Mě se to osvědčilo a obden po koupeli jí celou namažu olejíčkem.

minark
10. apr 2011

ahojte, ja som tiez vyskusala vselico, dcera ide mat 2 roky a strasne zapareniny, az ma vyrazky kolo ritky aj na sisulke... uz ma to nahnevalo, tak som jej zacala davat handrove plienky-je s tym viac roboty, ale ritka ok... najhorsie plienky-huggies... pampers a z dm-ok.. este dievcata skuste a pomaha-zemiakovy skrob... a nad tymi latkovymi sa treba zamysliet-ja davam cez den a na noc pampersa..
dufam ze pomoze🙂

meza
11. apr 2011

ahojte velmi dobry a nam vzdy zaberie Pytiol,stara dobra odskusana vec 😀

luciko
11. apr 2011

Od té doby, co jsme začali s příkrmy, máme zapařeninky skoro pořád. na ty největší nám pomáhá fialová voda, jinak také bepanthen. pytiol, sudocrem ani rybí mast nám už nezabírá.

jozefine
11. apr 2011

Nam pomohol IMAZOL krem - to je na predpis ale nesmie sa dlho pouzivat. A odkedy pouzivame iba BIODERMU CHANGE nemame ziadne zapareniny. (sudocreme, bepanthen, rybacia mast nam nepomahali ale skor este zhorsovali).

jancica74
11. apr 2011

Pytiol 🙂 🙂

halime
5. dec 2011

Vie mi niekto poradit nejaku obmenu pitiolu tuna v UK? Prekoonali sme hnacku a teraz nam zostal strasne zapareny zadocek. Sudokrem nepomaha :(

pe
5. dec 2011

ja na to davam dcerke bepanthen, ine kremy jej nepomahali, alebo ju stipali, neviem, ci ho dostanes v UK, ale vyskusaj ho pohladat alebo si dat poslat, lebo je fakt najucinnejsi...

31majka12
6. dec 2011

@pe ahoj chcem sa opytat maly ma na zadocku okolo konecnika take cervene vyrazky ako ked ekzem ...z coho to ma?
A s cim mu to mam natierat ...maly je na sudocrem alergicky tak pouzivame rybilku...

sara07
7. dec 2011

@31majka12 no môže to byť, občas to máme aj my ked sa nám aj trochu zaparí zadoček..večer do kúpela dávame repíkový odvar, a potom Erytel od Avene - dostat v lekárni, alebo potom občas preventívne Erytel v oleji, ale ten šetrím len ked je zle

čítala som článok od mudr na túto tému a tam doporučovala nepoužívat len jednu ale striedať to, je jedno ako ale nie stále to isté lebo koža si na to zvykne a prestane reagovať tak ako má..čiže my striedame Erytel , potom rybilku..potom Nivea, a plienky máme na den a noc inú značku

ducci
11. dec 2011

nam sa osvedcil bepanthen, ked ma mala zapareninky natriem hrubsiu vrstvu, a pouzivam obcas aj preventivne... ma aj neskodne zlozenie, takze super 🙂

modrofuzik11
11. dec 2011

nam tiez pomohol bepanthen. zapareniny hned presli... tiez nechavam kubka rozbaleneho bez plienky vzdy cca 30 min potom ako sa zobudi...

mkna
16. júl 2012

Ahojte Maminky,

v piatok sme sa vratili z porodnice a zacalo sa trapenie ☹ Malicka ma v slabinach a na niektorych miestach ma ritke pluzgiere, ktore sa len zvacsuju a zvacsuju, su naliate zltou kvapalinou a dokonca dnes uz jeden aj praskol ☹ Skusali sme na to zakazdym nechat pod tecucou vodou, jemne ususit, potom sudokrem alebo pytiol ale stale nic nepomaha, iba sa to zhorsuje. Aby toho nebolo malo, doktorku mame do 22.07. na dovolenke...... Pomooooooooc!

lencika
5. okt 2012

no neviem ci poradim pri nakupe v UK ale ja som bola fakt spokojna s bepanthenom,
mkna vyskusaj bepanthen nema parfumenty a za vyskusanie nic nedas 😉