Môžu byť pľuzgieriky na zadočku zapareniny?

dddeni
27. aug 2007

Ahojte, aké sú vaše skúsenosti so zapareninami.Nám sa včera malej vyhodili nad zadočkom také malé pľuzgieriky - asi zapareniny ☹ 😕 . natieram jej to Sudokremom, skúsila som aj Pityol. Čítala som na nete, že je dobrý aj odvar z nechtíka, repíka a časté vetranie zadočka len na vzduchu. Môžu byť podľa vás tie pľuzgieriky zapareniny??? Ďakujem za každú radu.

jindri
3. mar 2009

prosím o radu maminky, co mají holčičky. Malá má zarudlé stydké pysky. Vlastně jen půlku blíž zadečku. Zatím to mažu buď kojeneckým krémem na opruzeniny od Weledy nebo olejíčkem od Weledy. Pak tu mám ještě Bepanthen, ale ten nevím, zda použít na pipinku, to je jen na zadeček, ne? Nevím, zda čekat až Weleda zabere (mažu 3 dny) nebo něco koupit? Díky.

andy80
3. mar 2009

Jindri, já pipulku malé nemažu ničím a když to měla červené, tak pomohl Imazol. Ale namazala jsem to jen jednou a slabou vrstvou a bylo to pryč.

tomaslavka3
3. mar 2009

najrychlejsie pomoze Imazol.

chymenitta33
3. mar 2009

tomaslavka---prosím ťa a je to aj bez lekárského predpisu, lebo ja používam sudocream ale zo zubáčikom má takú nechutnú ritulku aj nivea to stop rýchlý učinok vôbec nepomohli☹(

andy80
3. mar 2009

Nám ho Mudra předepisovala, nevím, jestli se to dá koupit

tomaslavka3: téda, teď koukám, jakej máte doma babinec 😅 a trojčátka k tomu, to je bomba!!!

gabuliik
3. mar 2009

Aj my sme ho mali na predpis. Neviem či sa to dá kúpiť. Opýtaj sa 🙂

many
3. mar 2009

no co vím tak se i prodával bez předpisu 😉

zemli
4. mar 2009

Ahoj nám pomohl nejvic imazol. Ale ted ma mala opruzeniny pod krkem jak ji tam visi ta kuze navic.Ma tam uplne rudý fleky. No nevim co s tim. Asi zkusim na ten krk taky ten imazol.

many
4. mar 2009

ale můžeš zkusit i bepanten a nebo ten sebamed,ten mi doktorka hodně doporučovala,že je dobrej 😉 a když Ladík měl po těličku ta suchá místečka co se dělají z toho tepla,tak mu to taky zmizelo,že jsem ho tím mazala 😉

bambusko
4. mar 2009

ak mate problemy so zapareninami, nepouzivajte vlhcene obrusky, dieta pri kazdom prebalovani umyte cistou vodou, mydlom len po stolici. niektorym beznadejnym pripadom pomohlo prestat pouzivat jednorazovky, ale skusit latkove plienky - existuju aj nohavickove, nielen klasicke stvorcove. tiez mozete vyskusat pouzivat separacku aj do jednorazovky, chrani pokozku, su rozne druhy, najobycajnejsie polypropylenove predavaju v zdravotnickych potrebach, flisove sa peru a daju sa nastrihat napr. z deky, bio-odburatelne kupite napr. tu

http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

pocikane separacky sa operu a pouziju znovu, pokakane splachnu do wc

many
4. mar 2009

vidíš,to je dobrá rada,na to jsme úplně zapomněla,nepoužívát pro jistotu ubrousky 🙂 jo,jo 😉
no my naštěstí zatím nikdy problém neměli,taky ho často přebaluju a mažu 🙂 ale někdy se děti některé víc potí no,... ☹

bambusko
4. mar 2009

many, to nie je v poteni. vsetky jednorazovky maju vnutri pe/foliu, aby neprevlhli. sice v reklamu dychaju ap. ale skus si plienku rozstrihnut, ten igelit tam je, len je z vonkajsej strany potiahnuty netkanou textiliou, aby to nevyzeralo az tak umelo. cize ta vlhkost je stale vnutri, navyse sa tam zvysuje teplota. pri pouzivani jednorazoviek je velmi dolezite caste prebalovanie - aj ked sa zda plienka sucha, dieta v nej nemoze stravit 3-4 hodiny!!! dalej vetranie a nepouzivanie dalsich zbytocnych chemikali na plienkovu oblast. uzila som si svoje s dievcatami, teraz pouzivame latkove plienky a ziadnu mast ani krem nepotrebujeme 🙂

many
4. mar 2009

jo,já vím,že to není jen pocením,sem to blbě napsala,ale např.můj malej neměl ani potničky za to od sestry malej hodně ☹ a teď když se kolikrát sejdeme tak její malej je jen v punčoškách a je červenej,že mu je teplo a Ladík má i kalhoty a ponožečky další a je mu fine 😒 no ty zapařeninky,může to být i plínkama no,my naštěstí ozkoušeli hodně druhů plín a všechny dobrý

many
4. mar 2009

ale myslím,že někdy to u někoho může být i pocením 😉

many
4. mar 2009

jinak malej mi třeba spí do rána a vůbec ho nepřebaluju a plínku má ráno počůranou a je v pohodě 😉 no fakt jak u kterýho dítěte no

bambusko
4. mar 2009

v noci je to ine 😉 ale niektore deti, ak papaju vela aj v noci, treba prebalit aj vtedy. na noc je super flisova separacka, odvadza vlhkost

theofana
4. mar 2009

Ahoj aj ja mám doma 1 mesačné bábo a otrápili nás zapareniny, nič mi nepomohlo pityol, sudokrém ani imazol nakoniec mi detská lekárka povedala ,že jednej mamičke pomohla obyčajná bravčová masť, môžeš kúpiť ale bez soli len čisto masť alebo si vytop surové sádlo. Nám to pomohlo a na druhý deň som už videla ,že to ustupuje. Je to taký babský recept ale účinný.

onlika
4. mar 2009

no, ja som si teraz vsimla, ze moj maly ma tiez uplne cerveny zadocek ☹. Snazim sa prebalovat casto aj vetrat, pouzivam na striedacku jednorazovky a latkove (jednak ich este nemam dost a jednak mi v noci dlho spi a dost cura). Imazol si kupim zajtra, uvidim, inak mazem momentalne rybilkou, predtym som mala bepanthen

monika77
9. mar 2009

nám vôbec nepomáha sudocrém ... poraďte čo ešte vyskúšať?

scharfinka
9. mar 2009

Nás to též postihlo v souvislosti se zubama-kadil a kadil do každé plínky, přebalovala jsem furt ve dne v noci...Výsledek byl ten, že druhý den zapařeninky přes celý zadeček, rybilka nám to zhoršila natolik, že to měl chuďatko až do krve, bepanten to jakžtakž udržel na uzdě a co nám zabralo nejvíc, tak bylo střídání Indulony Baby, Pytiolu a fénování. Za dva dny už není co řešit🙂 Jo a ještě vysadit vlhčené ubroucky, prcku jsem umývala pod vodou...

onlika
9. mar 2009

tak som imazol nepotrebovala, vysadila som vlhcene obrusky, umyvam vacsinou vodou a mazem rybilkou a sebamed baby kremom a sme v pohode 🙂

akejka
9. mar 2009

monika: a aké má zapareniny ? až také mokvavé, jasnočervené ? Na to už pomôže jedine Imazol krémpasta. Nám sa to stalo už 3 x, že už to mala také mokvavé a vtedy nezaberá ani sudokrém, ani rybia masť...

katka1981
9. mar 2009

Ahojte mamicky, ja sice babatko este nemam, ale skusenosti so sapareninami a dokonca aj mokvavou ranou na sliznici mam. Mne velmi pomohlo chlorofylovy gel. Je to cisto rastlinny produkt, vhodny aj re tehotne, cize babatku by nemal ublizit. Nestipe ani na velmi bolave rany a neuveritelne rychlo hoji. Jedina nevyhoda, ze farbi na zeleno a pokial sa zaspinena latka hne neoperie, ostane flak. Ale inak doporucujem. Je za dobru cenu a velmi ucinny. Dr.Muller PHARMA, DErmochlorophyl.

monika77
10. mar 2009

akejka nie sú mokvavé ... ale stále má tu kožu červenkastú ... už umývam aj rituľu pod vodou a stále krémujem sudocrémom a nevidím nijaké zmeny k lepšiemu ... rozmýšľala som, či sa nevrátim k tej rybacej mastičke

no a na tváričke má stále viac púčikov a červených fliačkov ... už som z toho na nervy ... pripadám si ako by som sa nevedela o neho postarať

wali
11. mar 2009

monika, my sme sa raz trapili so zapareninami a po vyskusani snad vsetkeho nam nakoniec zabral "bepanthen na zapareniny". skusala si ten? ak nie, skus, nam pomohol len tento. a inak - urcite sa o drobca vies postarat, z tych vyrazociek na tvaricke si nic nerob, to sa len cisti, este chvilu to potrva a potom bude mimisek zase vystavne babo 😉

monika77
11. mar 2009

wali a ty si mu aj niečím ošetrovala tie púčiky na tváričke? alebo sa to má nechať tak?

kokaka
11. mar 2009

monika77: na obliček zkus modrou indulonu a na zadeček používáme Niveu-proti zapareninám a zatím vyhovuje, používáme od cca 3 měsíců

jerika
11. mar 2009

😀 Monika ked nezabera sudokrem a rybacia vyhovovala skus sa vratit. My inak pouzivame johnsons a vyhovuje nam. CO sa tyka tvaricky ak sa to objavuje castejsie a rozsiruje sa to tak skoc k mudr. mimi je este moc malicke aby si experimentovala urcite ti poradi nejaku ucinnu masticku. Inak je prasok ktory sa rozpusta vo vode zostane to taka ruzova vodicka nadherne cisti plet babatka a vyrazocky zahoji do druheho dna. Neviem vsak ako sa to vola mame doma a sme dlhodobo v zahranici. V lekarni ti budu vediet povedat co to je. To sme mali my ako tak malicky od dr. a mame dodnes pre istotu 😀

monika77
12. mar 2009

kokaka a jerika vďaka za rady ... idem ešte na rituľu vyskúšať ten Bepanthen či ako sa volá a s púčikmi na tvári sa pôjdem zrejme opýtať k doktorke ... ale zdá sa mi, že raz na poradni mi kázala potničky natierať liehom

nevesta
12. mar 2009

Monika, kup si v lekarni dubovu koru a vecer ho v tom vykup, v podstate sprav silny caj a to vylej do vanicky... Kup ho aspon 10 minut, tak aby ritulka bola v tej vode namocena... Na noc Imazol (neviem, ci sa moze pri tak malom, treba sa spytat). A idealne pouzivat chvilku latkove plienky, casto prebalovat... Nam tato kombinacia nam vzdy pomohla a to mala krpana take zapareniny, ze jej az koza zliezala... 😉