Môžu byť pľuzgieriky na zadočku zapareniny?

dddeni
27. aug 2007

Ahojte, aké sú vaše skúsenosti so zapareninami.Nám sa včera malej vyhodili nad zadočkom také malé pľuzgieriky - asi zapareniny ☹ 😕 . natieram jej to Sudokremom, skúsila som aj Pityol. Čítala som na nete, že je dobrý aj odvar z nechtíka, repíka a časté vetranie zadočka len na vzduchu. Môžu byť podľa vás tie pľuzgieriky zapareniny??? Ďakujem za každú radu.

renna
27. aug 2007

Ahoj deni.
Nemusis robit paniku, v tomto teple toto trapi viacero mamiciek ☹ . Najlepsie na zapareniny je hlavne babatko po stolici vzdy umyvat vodou a mydielkom, vlhcene utierky by sa mali pouzivat naozaj len vynimocne ked nieje ina moznost 😉 . V kazdom pripade by si mala casto menit plienky, ak sa da aj vela vetrat. Pityol masticka je dobra dovtedy ked pluzgieriky neprasknu, vtedy sa uz spravia drobne ranky a pytiol davat nemozes.Ja pouzivam kremik seba med proti zapareninam, zatial sa nam osvedcil, pri vaznejsich stavoch treba susit napr. Imacort crmpasta( kupit v lekarni). Obklady velmi nepomozu. Moja mala mala raz problem, ked bola pokakana a cestovali sme v aute, takze sme to neskoro zistili, vtedy mala drobne pluzgieriky, ale za dva dni boli v pohode len umyvat,vetrat a natierat. A este dobre plienky- nie tie igelitove co teraz dostat v kazdom hypermarkete, to je hotova katastrofa.
Maj sa.R

dddeni
autor
27. aug 2007

Díky Renna. 🙂

maca21
27. aug 2007

deni ja som pluzgieriky natierala s tou fialovou vodičkou a za deň boli preč 🙂

maca793
28. aug 2007

dobrý je aj imazol krém pasta. skús
daj si ho predpísať doktorke, v lekárni zaplatíš len 40,-sk aj s receptom. voľný predaj-vyše 100,-sk.

riusik
29. aug 2007

deni, ako pisala renna - umyvat, vetrat a skus modru indulonu. mozno to znie prilis jednoducho - ziadne odborne nazvy a maste z lekarne alebo drahe kremy, ale naozaj pomaha, poradila to kozna mojej svagrinke a ja to radim komu mozem a vsetci boli zatial spokojni 😅
ja som pouzivala zo zaciatku sudocrem a ked mal maly asi tri mesiace sa troska zaparil, pouzila som spominanu modru indulonu a odvtedy ju pouzivam stale. a nemali sme ziadny problem odvtedy ani v tych najvacsich teplach a to dost cestujeme, cize dost maly sedi v sedacke na zadocku...

lucilka
29. aug 2007

Ahojte, my sme nadávno mali zaparený zadoček, malá dostala hnačku a už to bolo. Najprv som dávala rybiu masť, nepomáhalo, zhoršovalo sa, potom nám dr. dala Imazol, a aj po ňom sa to nezlepšilo, skôr som mala pocit, že to bolo ešte horšie. Tak som na odporúčanie lekárničky dávala 2 dni sudocrem, ale tiež nenastalo zlepšenie. Nakoniec mi moja mama poradila Pytiol, že na ňom vtedy odrástli všetky deti, a hneď na druhý deň nastalo rapídne zlepšenie a na tretí deň po zaparenine ani chýru ani slychu 😀
A tiež som jej počas liečby umývala zadoček po každom kakaní Seba med mydlom a nepoužívala som vlhčené utierky. No a dnes máme na zapareniny len nepekné spomienky. A čo sa modrej indulony týka, je to naozaj zázračná masť. Škoda, že som nevedela skôr, že aj na zapareniny pomáha.

maca793
29. aug 2007

sudeocrem som mala vzorku, ale nepáčil sa mi. som za rybaciu masť a imazol. najnovšie malú už tak často nekrémujem, a chvalabohu už sme dávno nemali zaparený zadoček.

radoslava
29. aug 2007

Lucilka aj ja som vyliecila malu zo zaparenin Pitiolom.
Len teraz mam problem pretoze mala na na zadocku akoby chrasticky. Na dotyk to tak posobi , ked sa na to pozriem tak mi to pripada akoby sa nieco hojilo a ze to kazdu chvilku opadne ale neviem neviem. Nemate si tym skusenosti co by to mohlo byt

maca793
29. aug 2007

pytiol je pre také malé deti nevhodný. ale aj ja som ho už skúsila a musím povedať, že pomohol. myslím si, že drahé krémy len poškdzujú detskú pokošku, vysúšajú ju, najlepšia je stará overená klasika.
radoslava
myslím sí, že je to zahojená ranka-pokožka sa odlupuje, nechaj to tak a samo to pomôže. aj moja malá mala akoby pľuzgieriky, potom sa to začalo hojením uvoľnovať.

radoslava
29. aug 2007

pockam Maci, lebo aj mne sa zda akoby sa to hojilo.

vesi
29. aug 2007

nám na zapareniny zaručene pomohol Pytiol pri oboch dcérach. nakázala mi ho kúpiť naša detská lekárka hned na prvej návšteve, aby som ho mala po ruke keby náhodou.píše na ňom síce, že je vhodný až od určitého veku, ale lekári ho aj tak odporúčajú, okrem toho ked sme boli deti my tak nič iné tuším ani nebolo 😝

radoslava
29. aug 2007

Vesi je tam tusim od 10 rokov ale niesom si ista. Mne ho odporucila sestricka lebo som ju stretla v meste a spomenula som jej ze mame zapareny zadocek. Jej reakcia bola jednoznacne Pitiol a aby som si nevsimala vek.

maca793
29. aug 2007

radoslava
a od kedy je zaparená? u nás zapareniny sa stratia tak do 2 dní.

cez leto sme mali až do krvy zaparený zadoček a to neviem od čoho. lúhovala somjejho v kamilke, dávala zábaly, nechávala ju voľnú, a všetko trvalo 5 dní. chúďatko si veľa vytrpela.

radoslava
29. aug 2007

Maci ved to nechapem ze zapareniny vyzerali akoby mala akne na zadocku.
To som Pitiolom vyliecila za 3 dni.
A to bolo tak pred 3 tyzdnami. No a v pondelok som jej na dotyk nasla toto co som ti opisala. Ukazovala som to aj svagrinej ona ma 2 rocnu dcerku a nevedela co to je. Tak teraz neviem co mam robit.

maca793
29. aug 2007

tak ja neviem. 😢
ak sama nevieš čo to je, tak choď s tým ku doktorke, stačí ti len do poradne poobede, aby náhodou malá neochorela. doktorka bude možno viac vedieť, čo to je. potom daj vedieť. pa 😵

radoslava
29. aug 2007

Dam vediet lebo uz aj ja mam s toho strach, ale malicka je v pohode.

maca793
29. aug 2007

mám keď sa nič po 2 dňoch nehojilo, vždy som išla ku doktorke. pri deťoch nič netreba podceňovať. raz som podcenila soplíky a máme z nich problém doteraz. 🙄

sisa29
30. aug 2007

ahoj dddeni.Aj my mavame obcas zapareniny s pluzgierikmi.ale radsej chod k lekarke moze to byt s toho ze ma silny moc a moze to byt dost bolestive.Nam vzdy ten sudokrem zatial pomohol

dddeni
autor
31. aug 2007

ahojte, včera sme boli u dr. a boli to zapareniny, podľa toho čo som jej opísala. Keď mala pľuzgieriky, natierala som to Pityolom ( na letáku od 10 rokov-dr. tiež hovorila,že sa môže používať), potom pľuzgieriky pominuli, tak už len Sudokremom. Tak to zmizlo, chvalabohu. Len tomu sa čudujem, že keď boli horúčavy okolo 40 stupňov, zapareniny nemala. Teraz sa objavili prvýkrát. Ďakujem baby za rady. Pekný den 😉

mura
31. aug 2007

ahojte mamicky , vidim ze problemy su stale rovnake . ja mam tiez male 2mesacne a ma zapareniny teda myslim , neviem. ma pod krkom a za uskami, pod pazickami cervene a mokre , a robia sa mu chrasticky , za uskami a v zahybikoch , pod krkom to ma prvykrat a bojim sa ze sa mu tam sprava chrasticky , pousila som Sudokrem na to . ale stale je to mokre a pritom tu nie je teplo , tu je zima v Belfaste stale. Myslite ze by bolo dobre umyvat mu to rumancekom to jejedine co tu dostanem .

mura
31. aug 2007

lucifer21
1. aug 2008

ahoj chcela by som sa opytat malej vyšli zapareninky ako to vyliečit

hipuska
19. feb 2009

ahojte, maly ma 3 tyzdne a v slabinach sa mu urobili asi zapareniny. Teda neviem presne ci su to zapareniny, vyzera to ako prasknuty pluzgier, kedy je odtrhnuta ta vrchna vrstva koze. Je to v tych zahyboch, niektore su dost velke priemer cca 0,5 cm.Co na to? Su to zapareniny?

pajmis
19. feb 2009

Ahoj hipuska, nám tohle udělalo také ve 3týdnech a byla sem s tím udr. a ta mu ty pupínky natřela fialkou(i když se nesmí používat), ale v prvé řadě to musí zaschnout a pak se to natřelo sudokremem... jestli ho nemáš, kup si ho, je výbornej... pokud mu z těch puchýřků ještě teče nějaká vodička, tak to vysušuj... já to teda vysušovala 60% lihem, nevím, zda se to smí, ale udělali se mu strupeky a po tom Sudokrému to zmizelo za pár dní... Takže hlavně větrat prdelku 😀 a vysušovat ty bebinka... sudokrem to pěkně zklidní a bude mít zase prdýlku jak samet 😉

zoeno.1
19. feb 2009

hipuska ja s tym skusenosti nemam,tak ti neporadim,ale byt tebou tak zajdem k Dr. za to nic nedas....juuuj to ju musi chudatko malinke boliet a stipat 😕 😔 moj moj moj 😨 ....dufam ,ze sa vam to rychlo zahoji 😵

altea
19. feb 2009

Hipuška ide o tzv.mokrý /plesňový /ekzém a jednoznačne na to pomôže Imazol.Dostaneš kúpiť v lekárni aj bez receptu.

lilinka76
19. feb 2009

Hipuska, ako radi altea, Imazol je najlepsi, ale pozor, nech je to IMAZOL Krempasta. Natierat, natierat, natierat.

akejka
20. feb 2009

hipuska, ja my mame teraz 2.krát zapareniny. Sudokrém, ani rybacia masť´už nepomôžu, jedine Imazol.

hipuska
20. feb 2009

Ahojte, vdaka za rady.Manzel isiel dnes kupit. Dnes to uz ma hrozne, celu kozu uz ma zosupanu celu kozu po celej dlzke v tych zahyboch na jednej nozicke. SU to vlastne zapareniny? SOm si myslela, ze zapareniny su pupaciky...nie zosuchana koza

akejka
20. feb 2009

hipuska, no my máme zapareniny ako vyrážky, až mokvavú kožu má malá...Tak si myslím, že tá koža, ke´d mokvá, môže aj zliezať. Na Imazole je, že je to krém proti mokvajúcim plesňovým infekciám...
Prípadne, nech sa manžel spýta v lekárni...