Môžu sa usadeniny pod predkožkou zapáliť?

judit7
23. jan 2009

Ahojte,
Pred dvoma dňami som stiahla synovi pri kúpaní predkožku - nezvykla som sťahovať, ale vtedy som to len tak skúsila, a ona zletela - maly vôbec neplakal, ani si to nevšímal, takže viem, že ho to nebolelo. Ale čo ma trápi, že pod ňou bolo veľa usadenín (ako keby tuk), a nie len guľky, ale jedno bolo veľké takmer ako nechet na malíčku - dosť som sa zľakla, nebol to najkrajší pohľad. Aj to išlo pekne dole, maly ani pri to neplakal. V noci však raz zaplakal, akokeby od bolesti, ale cez deň vôbec nepakal, a aj pekne piškal. Ale večer keď sme mu chceli umyť pipíka, tak si už nenechal sťahovať predkožku, a mal začervenaný žaluď - tak sme mu to iba umyli s čistou vodou. V noci spal normálne.
Čo mám robiť aby sa to nezapálilo alebo neprilepilo späť? A tie usadeniny sú normálne?
ďakujem

ivusa82
23. jan 2009

judit..ahoj,, natri mu to framykoinovou mastickou.... 😉 aj ja sa malemu pokusam stiahnut ale este nam to nejde moc...len po kusku,,, a teraz mame prave zapal moc. mechura...tak ho pipik aj boli ..teda stipka asi ked cika,,a dokina povedal ze mu to mam natierat framykoinom....tak skus 😉

ivusa82
23. jan 2009

a tie usadeniny su normalne.....len uz teraz mu to musis umyvat stale... trosku prace navyse bude 😀 😉

fifinna
23. jan 2009

judit, ako pise ivusa, daj mu na to framykoin, ale tusim je len na predpis

judit7
autor
23. jan 2009

Holky, ďakujem za rady. Skúsim ten framykoin - tuším mám ho doma. Držte palce aby to bolo OK.

ivusa82
23. jan 2009

judit....drzim palce... 😉 😉 potom daj vediet.... 🙂

evulik6
23. jan 2009

judit, my sme to malemu stahovali postupne doma vo vani ale len po troske bo sme sa bali a dokina mu to stiahla poriadne a maly potom s placom cikaval az sa triasol od bolesti... kupala som ho v repiku, aj pri prebalovani som mu ho trosku vzdy cistila repikom a natrela framykoinom... a tie usadeniny su oki..aj nas maly tam mal toho dost, tiez som sa az zlakla...neboj bude dobre... 😉

ivusa82
23. jan 2009

evulik...cooo 😕 to co ta dokina...chuda maly..jaaaj az ma zabolelo,, no ja mojmu tiez len po troske..pokial ide..,

jahodka11
23. jan 2009

judit, predkozka sa nema stahovat do dvoch rokov...v podstate si ju nemame vsimat.... 🙂 aj v Tv v dmaskom magazine to hovoril nedavno lekar...tak potom napisem, co sa stalo po dvoch rokoch... 🙂

yuta
23. jan 2009

ahoj. ADAMKO Má 13 mesiacov a dokina nás poslala na urológiu. Že sa mu predkožka nedá stiahnuť a že mi tam ukážu ako to mám robiť alebo mu ju narežú. Už teraz sa bojím. Ja som tiež po dámskom magazíne prestala sťahovať.

tanja61
23. jan 2009

ja som pocula ze nechat aspon trikrat do dna maleho posediet v harmancekovom odvare a zahoji sa 😉 mi nestahujeme predkozku a zatial kym niesu problemy tak ani nebudem myslim si ze to pojde samo po case 🙂

lenka386
24. jan 2009

My sme tiez Adamkovi nestahovali, ale na 15mesacnej prehliadke nas tiez doktor poslal k urologovi, ten mu to stahoval - no a potom boli dost hrozne dva dni..Tak teraz sa to snazim Matuskovi pomalicky pri kupani rozhybat, nic nasilu, lebo sa chcem tym neskorsim placom vyhnut..Tak uvidime.. Bratovmu malemu to doktorka kontrolovala az na 4 rocnej prehliadke a mne sa cudovali, ze preco tak skoro.. Tak neviem, ci to zalezi od pediatra alebo od coho..

bibula
24. jan 2009

ja som asi pred 2 tyzdnami ondrikovi,len tak skusila vo vani a dost sa posunula veru,nepresla cez cely zalud,ale ziadne zmeny vo vnutry som nezbadala.

janetina
24. jan 2009

my mame dva roky a nestahujeme on sa obcas len s nou hra a bojim sa mu to stiahnut. Ako je to teda treba to?

evulik6
24. jan 2009

nooo stiahla mu to a bolo...mal asi rok a pol ...odtvedy place ked ho zacnem v ordinacii vyzliekat...ani sa mu necudujem, asi si to zapamatal... ☹ ALe uz je dobre...Inak kazdy doktor vam povie nieco ine, je to hrozne, pretoze potom clovek nevie co ma robit... Vela chlapcov skonci na urologii s tymto tak som rada ze sme sa aspon tomuto vyhli 😉 Neviem si predstavit keby mu to mali narezat... 😲

tanja61
24. jan 2009

suhlasim s tym ze kazdy lekar ma ini nazor ale podobna tema tu je a je tam celkom dobry clanok co sa tyka stahovania predkozky...ja zijem v UK a tu lekari jednoznacne hovoria nestahovat a nic s tym nerobit samozrejme kym niesu nejake problemy...ja to nechavam tak problemy nemame tak uvidim ako sa to bude vyvijat 😉

momo2912
26. jan 2009

ste ma teraz vylakali. moj maly ma 10. mesiacov. skusala som mu to stahovat. islo mu to bodre, tiez tam mal vela usadenin. tiekla mu krvicka. macala som v repiku a framikoin.ma to trosku zacervenale, ale neboli ho to...myslite, ze som sa ponahlala? ze bude mat problem?niekedy fakt neviem, co robit.jedna kamoska hovori, co najskor, lebo jej malemu to rezali...svokra ma 4. zdravych synov, ta im to obcas ponatahovala...dufam, ze som to nepokaslala

judit7
autor
26. jan 2009

Ahojte baby. Dakujem za rady. Malemu robim každý večer harmančekový kúpeľ a pekne sa mu to hoji - už to nie je až take červené. Malý to znáša úplne v pohode - pri piškaní neplače, spinká normálne. Akurát má podraždený výraz tváre ak sa mu dotýkam pipíka, nechce mi dovoliť umyť ho, ale potom, keď vidí že to robím úplne jemne tak sa upokojí. Ale napriek tomu, že to znáša tak dobre, mám isté výčitky, načo som mu to robila...

lenka386
27. jan 2009

Judit. ja si myslim, ze mozes byt rada, ze sa ti to tak lahko podarilo. Niektori drobci to maju tak prirastene, ze to musia narezavat..A ked nemate problemy, tak si myslim, ze lutovat nemusis..

basado
27. jan 2009

ano veru lutovat nemusíš že si mu to spravila, pretože niektory doktory su taky že to strhnu dolu kožku a je. my sme mali tiež problem že nam neišla dolu, boli sme u urol. a ta nam povedala že ked mu to nopojde dolu tak to bude musiet ist operačne. tak som mu to skušala stahovat a naštastie mu to išlo. tak som si vydychla 😉 u staršieho to bolo tak že mu to spravila dr a ho to dost bolelo tak sme to museli namačat v repíku a natierat framikoinom 🙂

petrulla
1. feb 2009

Uff - normalne som po tejto debate znervoznela.
Nam dokina povedala - ze skusat jemne stahovat kazdy den. Ale nic nasilu.
V marci mame ist do poradne - a zacinam mat obavu ... ☹
Ale co som citala nejake odbornejsie clanky, tak vsade pisu do 2 rokov len jemne skusat ..... Nic nasilu !!!

pitus159753
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanetamatej
11. jan 2015

Ahoj, mozte mi poradit, syn ma 3 roky aj 9 mesiacov, este mu nejde stiahnut predkozka pri kupani skusame ale dierka je len asi ako hrach tak nejde, nechceli sme mu to nasilu, citala som tu aj take teorie ze do 6 rokov je to ok, no dnes som videla ze tam ma biele usadeni y aj ho vcera pri utierani pipik bolel ale dnes vravi ze uz nie,takze tam ma zrejme usadeniny ktore nevieme umyt nie je to nebezpecnee? Bojim sa ist urologovi ze by mu to chceli rezat..neviem

ena70
11. jan 2015

@zanetamatej okamzite urolog....furt sa cudujem ze mamicky nestahuju predkozku...nech ma aj ukamenuju, ale ja mam z vlastnej skusenosti u dospelého chlapa ponaucenie, ze ked sa nestahuje, tak sa prilepi a v neskorsom veku obriezka! samozrejme ze pod predkozku sa uklada humus....ja ked som malému stiahla predkozku prve razy, furt je tam cosi biele...ale ked sa to necisti, moze to robit sarapatu....my sme nabehli k urologovi, on mu s tym pomohol, ja som nevidela ako to urobil, stiahol to, sice maly zamrncal, mudr to natrel framykoinom, a to aj nam kazal....v ten den mal problem s cikanim...zacal mrncat...asi ho to stipalo, ale dali sme ho do vanicky s kamilkami, tam sa vycural a pohoda.... trvalo to jeden den, ked vymyslal s cikanim...ale ked mas plny mechur, neda sa donekonecna zdrziavat....ten den si pomrncal pri tom...ale dodnes ma svaty pokoj!! urolog povedal ze tie mudre clanky o nestahovani su riadna blbost, lebo ked sa mu nebude dat stiahnut vôbec, tak potom sa ten syn dotycnej mame podakuje. to je moj nazor, vies. ... den-dva si pomrnci, ale mate svaty pokoj....urcite chod k urologovi.... nam pomohol....a to ja som bola tam s malym ked mal tusim 3-4 mesiace!....nechcela som, aby ho neskor rezali....a nechcela som to nechat len tak... toto je vec hakliva, najma u chlapov 🙂 ved su potom patricne hrdi na ten svoj instrument 🙂

zanetamatej
22. jan 2015

@ena70 vy ste boli s malym u urologa ked mal 3-4 mes? To je prehnane nie?tak skoro riesit predkozku, dakujem za radu no my este pockame problem uz nemame tiez sme ho kupali v kamilkach... no ked mu to budu musiet narezat neskor ked nepovoli tak ok ale nechcem ho trapit a preco by sa mi mal podakovat za to ked to bude nevyhnutne ved aj vam by sa podakoval keby vedel vtedy rozpravat🙂

tslobik
22. jan 2015

@zanetamatej náš malý má 3 roky a tiež sme mu ju ešte nesťahovali.....tiež neviem čo mám robiť, ale k urologovi sa s ním bojím ísť. A detská lekárka čo na to hovorí?

ena70
22. jan 2015

@zanetamatej moj mal vacsie vajka, tak ma mudr poslala za urológom ked mal 3 mesiace. nebola si ista ci to je vo vajkách este voda s vnútromaternicového vyvinu alebo co... pre istotu, lebo ten vak s vajkami mal fakt velky 🙂 ...tak sme tam preto isli...nie sami od seba....urolog povedal ze to je tekutina z vnútromaternicového vyvinu este, ze to sa samo vstrebe do 3 rokov, a hned mu pozrel pipika...a stiahol a prikazal stahovat..... u nas bol v rodine problem....viem co je to obriezka u dospelého muza....ale moc to tu rozoberat nechcem...proste mala som to rovno pred ocami 🙂....
...detske lekarky sa do stahovania moc nehrnu...viacmenej na to kaslu....ale ked sa takto nahodou dostanete k urologovi ako my, ma na to uplne opacny nazor.... kopec chlapcov dopadne tak, ze ked im to matky nestahuju od detstva, potom im to nejde, ked su v puberte uz sa hanbia to mame povedat, a dopadnu tak, ze im nejde riadne stiahnut predkozka, a je velmi mylny nazor si mysliet ze pri sexe sa to podda....ono sa to nepodda....lebo vekom penis narastie a koza uz total prirastie a nejde to stiahnut inak ako len operáciou odfiknut....mala som takych partnerov...takze viem...

zuzicka2014
24. jan 2015

Ahojte baby. Mne dokina povedala, že mu to mám sťahovať toľko, koľko ide. Malý má 5 mesiacov a už ako 4 mesačnému sa nám to podarilo pomaly pretiahnuť. Ale máme už 4 zábky, tak som sa viac venovala tomu, tak som na to na pár dní pozabudla, fakt len na nejaké 3-4 dni. No a keď som mu to chcela skontrolovať po 4-roch dňoch, tak som zistila, že sa mu to zarástlo späť 😖
Budem to znovu skúšať... 😔
Moja mama robí na chirurgii a ked mi hovorieva, že aký malinký chlapci tam chodia na prerezávanie, tak budem v tomto radšej pokračovať... 😉

ena70
25. jan 2015

@zuzicka2014 neboj pokracuj...my sme tak boli u urológa ked nam to dobre neslo, trochu nam s tym pomohol a odvtedy sme nepolavili, pekne kazdy den a dnes ma chalanisko 11 rokov a pipik jak malovany 😀 😀 😀 ...aspon mi ziadna jeho frajerka v buducnosti nebude hovorit ze som to zanedbala 😉

zuzicka2014
25. jan 2015

😀