Musí ísť reflux po 1. roku na operáciu?

ankatrnka
22. jún 2009

neviem mozno tuto temu uzamknu ale ak nie velmi by ma zaujmalo ci su take deticky,ktore boli koli tomu na operacii,ako prebiehala operacia a vsetko okolo toho....neviem moja mala ma tichy reflux este stale,dr.mi hovorila ze ak sa to do 18.mes. nezlepsi tak to budeme musiet ist na operaciu....je niektora mamina s podobnym problemom? 😒

denisse
22. jún 2009

ahoj ... a ako sa jej to prejavuje? moja dcera mala tichy reflux od narodenia asi do pol roka .. potom este obcas, vcera mala dva roky a uz si myslim, ze to nema ...
prvy polrok sa to u nej prejavovalo tak, ze sa mi pri kazdom kojeni (a casto aj mimo jedenia) zakuckala .. niekedy menej, niekedy viac az sa takmer dusila, nemohla popadnut dych, cela scervenala, potom sa akoby nadychla, chvilu kaslala a preslo to .. ja som bola v hroznom strese, lebo to fakt casto vyzeralo, ze sa uz nenadychne ...
aj teraz mam obcas pocit, ze sa zakuckava viac, ale uz jej snad nic nehrozi ....

ankatrnka
autor
23. jún 2009

denisse presne ako pises ty tak sa to nasej malej prejavuje ,ale teraz to doslo az tak daleko ze nam na chvilu odpadla a vobec nevedela pohnut telickom bola celkom nevladna,len na mna zmurkala a ani neplakala len tak sa na mna pozerala...boli sme v nem. dr povedal ze to moze byt s refluxu a ja som si uz myslela ze mame pokoj.... 😖 este nas caka pre istotu neurolog a sono zaludka,ze v akom stadiu ma vobec ten reflux ☹ tak potom napisem viac...

tamilla
23. jún 2009

ahoj, no to je hrozne drzim Vam palce nech to dobre dopadne. Moja mala mala klasicky reflux asi do 10 mesiacov ale tento tichy je tusim ovela horsi. Drzte sa

denisse
23. jún 2009

anka, viem, co prezivas, je to hrozne, ked sa dietatko takto dusi ... pre mna to bolo najstresujucejsie obdobie ake som kedy zazila .. tiez sme boli na pozorovani tri dni v nemocnici, ked mala dva tyzdne tiez na chvilku akoby prestala dychat, ja som myslela, ze zosaliem, manzel ju prevratil na brucho, buchol ju po chrbte, to nepomohlo, potom ju chytil za nohy dole hlavou ... ja som len kricala, mala som strasny strach (nela bola malinke babetko, mala 2 tyzdne) ... nakoniec prisla odvedla suseda, ktora pocula moj krik a ona bola detska doktorka, tak malu prezrela a mna trosku ukludnila, aj tak som celu noc oko nezazmurila a potom do nemocnice, tam milion vselijakych vysetreni, vsetko ok, tak povedali, ze je to reflux, ze musime len cakat a nic ine ako cas nepomoze ... no nastastie je to uz teraz snad ok ...
tak sa drzte, budem na vas mysliet a daj vediet ako ste dopadli ...

luciaj
24. jún 2009

my sme mali reflux cca do 1,5 roka, tesne pred tym 1,5 rokom to akoby vyvrcholilo a bolo najhorsie a potom zrazu z dna na den to zmizlo ... reflux u deti do 18 mes. je normalny a eti maju na neho narok, lebo este nie je ich organizmus kompletne vyvynuty.

ankatrnka
autor
24. jún 2009

....dnes sme boli na sone..zaver reflux mierneho stupna co dr.vravela ze by mala nemala mat uz ziadne epizody refluxu tak za 10 min. ich mala dve!

andrea12737
24. jún 2009

Ahojte..no ja som sice doteraz nevedela co ten reflux znamena...az na nedavne vysetrenie na gastre..zaver bol jasny reflux. u nas sa to prejavuje kaslom..maly dostal nejake tabletky, a kontrola o 2mesiace..tak som zvedava co nam toto ochorenie alebo ako to mam nazvat, prinesie. Drzte sa

katka1981
1. júl 2010

@luciaj , si ma potesila

katka1981
1. júl 2010

@ankatrnka, velmi dobra tema, prave som ju hladla

katka1981
1. júl 2010

@ankatrnka, ahoj, ako ste dopadli??????

krakulka
11. apr 2011

Ahojte mojmu synovi diagnostikovali reflux tichy pred mesiacom. Uziva Helicid. Vraj z toho deti vyrastu. Chcem spytat, co davate papat svojim detom s refluxom. Aby som vedela akych potravin sa vyvarovat. Andrejko papa aj materska mlieko.

tominka222
25. sep 2013

Ahojte, chcem sa opytat na prejavy refluxu a ci si tym musi prejst kazde babo. Lebo mi mame doma 6 a pol mesacneho synceka a on sa tiez pri papani zakucne az sa dusi, musim ho prevratit na brusko na buchat mu po chrbatiku, niekedy sa nedokaze ani nadychnut poriadne. Aj ked spinka tak sa niekedy dusi