Nádcha novorodenca

jajuska13
28. jan 2016

Ahojte mam 2tyzdnove babatko a dostal nadchu.akon ste to riesili?bud to dostal od sestry mala aj ona.nadchu alebo neviem z coho.aj ocko mal zahnisane davala.som mu tam kvapky uniflox.celu noc nespal len bol na ciciku a ked aj zaspal tak ho zobudil plny nos.odsavam a davam mu libenar

bosoriak
28. jan 2016

@jajuska13 Moja mladsia to schytala hned tiez od sestry. Davala som sterimar, odsavala sopel a na noc som jej kvapla Nasivin pre novorodencov a celkom to zabralo. Inak nic, ja som brala vela C-vitaminu, ale ci to pomohlo, netusim. Preslo to normalne. Treba davat pozor, ked vystupi horucka, aby to nepreslo na usi, to sa casto stava. Preto treba vela odsavat.

yanni
28. jan 2016

ked mu tecie z nosa, tak nemusis davat nic, len odsavat a na uvolnenie morsku vodu. ak mu v nose chrci , ma ho zapchaty a nic neodsajes, tak treba kvapky aj s nejakou latkou, morska voda nepomoze. jedno ake nosne kvapky pouzijes, musia byt ale len 0,025 %. tie su aj pre takemale babo. napr. nasivin, olynth atd.

inak aj kojis, tak ma super ochranu a zvladne to lavou zadnou 😉

martinka13
28. jan 2016

Physiomer, veľa odsavat a na noc nasivin ako píše bosoriak. Zväčša do 7 dní prejde.

redlola
28. jan 2016

@jajuska13 davajte si na to pozor, treba vela odsavat a davat ten nasivin, alebo nieco proti nadche. ja som mala takto dvojmesacne dieta hospitalizovane na kramaroch kvoli nadche. tiez to chytila od starsieho brata, skoncilo to velkym soplom, az v nemocnici zistili, ze z toho dostala obojstranny zapal pluc s obstrukciou. Dojcenie dieta neochrani v tomto smere, moja bola plne dojcena a chceli ju dokonca napojit na umelu plucnu ventilaciu, lebo desaturovala. to proti nadche mi odporucala znama, co je orl lekarka, aj kvoli usiam, pretoze aj tam jej to vrazilo, ale najma kvoli komplikaciam, ktorym sme sa nakoniec nevyhli. mozno sme vdaka dojceniu lepsie prekonavali chorobu, ale neochranilo to.

redlola
28. jan 2016

@bosoriak moja nemala vobec horucky, mala taku ze 37,5

jajuska13
autor
28. jan 2016

@redlola aku nadchu mala ked ste skoncili v nemocnici?akoze nemohla vobec dychat?alebo co?a ako dlho ich mala kym ste sli do nemocnice?

jajuska13
autor
28. jan 2016

Kupili sme dnes nasivin a boli sme aj na vyteroch.vysledky budu pondelok a dufam ze tsm nic nebude lebo tak malemu babatku antibiotika nechcem davat.a on ma skor sople ze mu pocut v nose a huste neodsajem vela tou co sa taha ustami nikdy nie vsetko a vysavacom ide malo.on ich ma akoby vzadu v nose netecu mu von.ma to tyzden uz.

lienkaviva
28. jan 2016

@jajuska13 pokiaľ sopliky tecu a sú priehladne, je to v pohode len odsavat treba. A pokiaľ to trvá viac ako týždeň dr. mi vždy dávala už fenistil (pri tak malom bábätku dávala len 2kv) Ale pokiaľ už ma huste a sú vzadu alebo majú divnu farbu, mám odskusane u mojich deti že už je aj bacil a antibiotiká. nás neminu.

lulu2014
28. jan 2016

@jajuska13 ahoj. My sme si soplíky priniesli z pôrodnice na cca 2 mesiace. Dávala som lybenar a odsavala vysávačom. A keď bolo najhoršie tak nasivin 0,025 %. Neboli farebné takže pohodka. Neboj atb hneď nemusí byť príp.do nošteka a tie tak neškodia. / sú v podstate lokálne /
Držím palce aby ste sa ich zbavili čím skôr lebo v dvoch týždňoch ešte nevedia dýchať ústami iba noštekom. Pamätám si ešte bolo to nepríjemné pre malú budila sa v noci....

redlola
28. jan 2016

@jajuska13 ona kvôli nádchu nemohla sať z prsníka = bola dehydrovaná. S tým nas povodne prijali do nemocnice, po rtg hrudníka sa ukázalo, že ma obojstranný zápal pľúc. Popri tom zistili ze nemá dostatočne okyslicenu krv, práve kvôli tomu, ze nemohla poriadne dýchať. Preto nas previezli z Trnavy na Kramáre, povodne ju chceli poslať na detské aro. Povedali mi, ze k zápalu pľúc prišlo pravdepodobne vdychnutim tych soplov a obsahu žalúdka, lebo nepotvrdilo sa ze by to bolo iného charakteru. Take malé bábätka si často odgrcnu a pravdepodobne to hned aj vdychla. Ona grcala hned ako som do nej nejaké mlieko dostala, po lyžičkách som ju kŕmila, lenže tym, ze mala pozatekane sople v žalúdku, velmi ju to dráždilo a tak hned všetko vyvrátila, co viedlo k dehydratácii organizmu, co je velmi nebezpečne u takých malých bábätiek. Preto vravím aby ste na to dávali veľký pozor

petrao2
28. jan 2016

Ja som malej davala Olynth pre novorodencoiv a odsavat minimalne pretoze iba zbytocne drazdite sliznicu.Mala nadchu vyse dvoch tyzdnov a az olynth a obmedzenie odsavania nam pomohlo,a na orl nam odporucila doktorka aby spavala vyssie aby jej to nezatieklo do usi

petkovadomi
23. júl 2018

Mi to máme tak isto len s tim že mám doma malú ktorá má 12 dní a ma ubchati noštek ale nejde mi to poriadne vísat ako keby to mala hlboko a to sa už bojím že jej ublizim moc sa bojím chcem aby bola zdravá a nič ju netrapilo

lulu2014
23. júl 2018

@petkovadomi dobry den. Presne takto sme fungovali pred piatimi rokmi a hned po prichode domov z nemocnice. Trvalo nam cca pol roka kym sme sa aspon viac menej zbavili soplikov. Ale iba sme jemne odsavali a ked uz bolo najhorsie dala som detsky olynth a este jedny kvapky nasivin?! Toto som si nie ista... Ale ja som nekvapkala iba som dala na vatovu palicku do uska kvapky a vytrela som nostek. Tak mi bolo poradene.. Ze nekvapkat aby sa nahodou nevdychli. Kedze babatka dychaju iba nostekom. Ustami nevedia. A samozrejme ze sme celu postielku na jednej strane vyvysili aby menej zatekalo.
A to sme si este priniesli hnisave ocka z porodnice cize sme striedali kvapky a maste.... Az po troch mesiacoch na poslala uz zufala detska Dr. Na Kramare. Tam jej prefukli ocka a mali sme pokoj. Ja to vediet som tam hned. Sice neprijemny zakrok velmi kratky ale pomohol. A to babatko si nepamata. Takze super.
Drzim palce aby vam to rychlo preslo a nebojte bude dobre. 🙂👍