Nádcha, soplíky, kašeľ už 4 týždne a nič nepomáha

adar
11. jan 2008

Ahojte baby,
prosím poraďte niekto. My sme už zúfalí. Malá má stále soplíky už 4 týždeň a už z toho aj kašle a dusí sa. Odsávame vysávačom, kvapkáme Libenar, zvlhčujeme vzduch zvlhčovačom aj spí vo vyvýšenej polohe a najnovšie nám predpísala lekárka už aj Pamycon-antibiotiká a Sinupret sirup. Malá mala najprv biele soplíky a teraz sú už zelené. Teplotu mala len o 0,2 zvýšenú. Vraj vírus ani baktéria to nie je, len nádcha. Dokonca ani výtery z nosíka nič nepreukázali. A dnes sme boli aj na vyšetrení či nemá reflux,ktorý by dráždil sliznicu. Tiež nič. Ja už fakt neviem ako jej máme pomôcť. Či odsávame či nie stále sa trápime. A vraj kojené deti neochorejú ☹ 😖

rainee
9. mar 2010

rybka, co 10 dni, ved nam to trva 3 mesiace, to uz neni normalne 😠
lekarka hovorila ze sople byvaju u babatiek caste a dlho sa to vlecie. lenze ked su vytery ok tak ja uz potom fakt neviem...
tiez berieme fenistil /ten tusim davaju na vsetko 😅/ tak keby to bolo alergicke hadam by to zmiernil.
nesmie sa casto odsavat lebo sa moze poskodit sliznica. ja by som tiez potrebovala odsat castejsie ale odsavam len rano a vecer. a dost som sa bala aby jej to nezliezlo do ucha alebo na priedusky 😖
dostali sme aj kvapky na kasel tusim bronchipret sa to vola, z toho malu strasne prehnalo tak uz nedavam, nastastie moc ani nekasle.
inak tinka - tie hnacky mozno nema z atb ale z toho sirupu na kasel.

rainee
9. mar 2010

katja - toto vsetko co pises robime, uz aj probio davame a prd to pomaha 😠
ja inak ako vysavacovou odsavackou sople neodsajem, ona to ma az vzadu 😖 susedia si myslia ze aki sme my poriadkumilovni ked 2x denne vysavam 😉 dnes som odsavala vynimocne aj v noci lebo sa to uz nedalo pocuvat ako fufni, tak museli mat radost.

tinkaaa
9. mar 2010

rainee ja neviem z čoho ale už som zúfalá najhoršie je,že my sme pred mesiacom boli aj v nemocnici s vracaním a tam sa pridružili hnačky ak to aj teraz tak bude ja už neviem čo budem robiť,a to chrchlanie detičiek je hroznééé
my máme tiež len obyčajnú pumpičkovú odsávačku,aspoň jedno pozitívum v tomto celom vidím a to,že už v noci pomerne dobre spíme.Predtým sa budila chúďa každú chvíľu,len ten deň je hrozný samé chrcotance a dýchanie ústami ☹

rainee
9. mar 2010

mali ste niekto odsavacku na baterky, je to vobec ucinne, nema slaby vykon?

rainee
9. mar 2010

tinka ja ti neviem ale my sme balonkovou nic neodsali, az potom tou vysavacovou kvanta soplov.

rainee
9. mar 2010

tinka mozno ste nieco dalsie do zbierky nachytali v nemocke 😒
pozeram ze ty uz mas rocnu dcerku, tak to uz je trosku lepsie, ale taketo uplne male tyzdnove-mesacne babatka to je blbe ked su chore, to ani ustami nevie dychat, ani smrkat ☹

rybka13
9. mar 2010

tinka, rainee, tak sme na tom podobne, aj ked nam to trva este len cca tyzden, ale ten kasel sa neda pocuvat, mam pocit, ze jej to sada na priedusky ☹ ze ju to zadusi.... chudiatka nase 😢

A to probio ci Bio Gaia je naco vlastne, ved probiotika su na crevnu floru nie proti nadche nie?
A ako viete ze ma babo hnacku, moja Emka ma stale taku riedku stolicu zltu s takymi malymi zmolkami.. uz od narodenia (stale ju kojim)... iba ked som jej 5 dni davala Nutrilon, tak mala tvrdsiu stolicu..

ollako
10. mar 2010

ahojte, tak my mame tiez spoliky, kasel uz treti tyzden, najprv boli sopliky hustejsie,aj kasel suchy asi tyzdne, potom to ustupilo a zacal chripotat, na dalsi tyzden dostal aj teploty, tak lekarka nam dala ATB, berieme ich treti den a teploty este su, ale sopliky sa zmenili, na cire vodnate, tak neviem, ci ma alregiu, alebo to spravili tie ATB, som z toho zmatena 😕 o tyzden ideme nova na kontrolu

vanduska
10. mar 2010

ahojte, tak my sa uz druhy tyzden trapime s kaslom a so soplikmi, mala to mala az take, ze mala zuzene priedusky, bola cela zahlienena, chrcala a ked som ju drzala za chrbatik, citila som ten jej chrapot na rukach. Vytery mala negativne, horucku iba jeden krat 38,5. Najprv sme brali sirup Trifed, Fenistil, Mucosolvan - nezaberalo jej to, tak sme presli iba na Fenistil a inhalaciu s ventinolom. Samozrejme, odsavame, ale mala pri tom vresti ako besna, mame odsvacku na vysavac. Ten ventinol jej pekne pomohol rozpustit hlieny, cize sme to ako tak zvladli aj bet antibiotik. Do nosteka jej este striekam Physiomer pre babetka, nad postielkou ma zavesenu vlhku plienku a v noci zapnem solnu lampu.

lujza123
10. mar 2010

Inac dost zle robia aj vykurene panelakove byty. U nas to bolo hrozne cez zimu, mala stale pokasliavala, u doktorky som bola kazdu chvilu, brali jej krv, vytery, nosno krcne....nic jej nenasli. Vyskusali sme asi 3 rozne sirupi. NIC. Az ked som sla raz na tyzden k nasim do rd tak bol zrazu pokoj.
Takze odvtedy doma skoro nekurime, radsej malu teplejsie oblecem, stale sa vetra, vzduch zvlhcujeme..pomaha aj taka odparovacia lampicka zo svieckou a par kvapkami eukaliptoveho oleja. Kasel zmizol, ale hned ako sa trochu ochladi a pustime radiatory tak staci par dni a kasle znova. U nas je teraz taka polarna domacnost..ale radsej byt v zime ako pocuvat ten kasel.

rainee
11. mar 2010

rybka-probio kvapky davame kvoli tym antibiotikam, ale mali by celkovo dobre vplyvat na crevnu floru.
my mame hustejsiu stolicu 1x za 2 dni z UM, takze ked cez den kakala 4x uplne riedke tak to urcite bola hnacka. vysadila som ten brectanovy sirup a uz nema hnacku.

lujza-my mame v byte tak 21-22 stupnov, to mi nepride prekurene. tiez aj vetrame, pouzivame zvlhcovac. tak ja dufam ze aspon na leto jej to prejde.
inak chystam sa aj k detskemu alergologovi, pokial poznate nejakeho dobreho v BA tak budem vdacna za tip.

rybka13
13. mar 2010

tak nam to po tyzdni trocha tusim prechadza, kasel je uz taky vlhky nie taky suchy, len keby to chcela vykaslat poriadne 😅 obcas ked ju dam na brusko tak kasle viac, tak ju tak teraz davam naschval viac , nech kasle a tie hlieny nech odchadzaju...
problem je, ze od vcera mam nadchu ja, aj ma boli hrdlo, tak neviem ci som to chytila od malej alebo mam cakat, ze to ona chyti teraz nanovo od mna 😒
my sme tiez v spalni mavali tak 22-23 stupnov, ale teraz ked je chora kurime ako besny, lebo nechcem aby mala studene rucicky a aj ponozky jej stale davam na dupacky, az sa trocha bojim, aby nebola z toho moc chulostiva ked ju ofukne, tak dnes som dala tensie ponozky 😕

yanava
14. mar 2010

Ahojte!

Aj mojej malej sa okolo tretieho mesiaca objavila nádcha a nemohli sme sa jej zbaviť a vyskúšali prestriedali sme skoro všetky kvypky a spreje. Nakoniec zabralo homeopatikum. Má taký dlhý názov, dúfam, že sa nepomýlim 🙂 Euphorbium compositum, je to niečo ako Mar len obohatené o bylinky. A ešte nám doktorka kázala dávať malú často na bruško, aj to pomáhalo.

miruska15
14. mar 2010

yanava tak tieto kvapky su naozaj dobre.Mna homeopatika nie moc presvedčili ale ked som bola tehot. tak sa mi objavila moja alerg.nadcha nič som si nemohla kvapnut,v lekarni mi ponukla toto a bolo po nadche.Naozaj su super.Prave som sa chcela niekde na nete pozriet či to možu aj male deti tak super dlho som nehladala.Malý mi akosi od včera prska a aj teplotku mal zvyšenu tak čakam kedy sa to rozbehne. super vyskušam.pa

rainee
14. mar 2010

takze u nas to je podla lekara urcite alergickeho povodu, moze to byt dokonca alergia na mlieko a to ju zahlienuje 😒

maca793
12. apr 2010

zase sme v tom 1.5 mesiaca sople kašel antibiotiká som zvedavá čo povie alergologička na budúci týždeň ked pôjdeme na kontrolu nie je predsa normálne že sme v piatok dobrali antibiotiká a večer sme mali sople znova zelené ☹

strapco13
12. apr 2010

maca...a boli ste na ORL..ci nema zvacsenu nosnu mandlu..vtedy byvaju taketo problemy..ale moze byt aj alergia
rovnako by som dla spravit vyteri najblizsej rodine, ci nahodou niekto nie je bacilonosic

maca793
12. apr 2010

výtery robili pred týždňom stafylokok, nosná madla vyberaná pred 2 rokmi, a pravdepodobne bude znova zistila som že dýcha ústami uvidím čo povie nám na imuno budem si žiadať testy na alergie tie nám zatiaľ nerobili

strapco13
12. apr 2010

no ak dycha ustami ked je zdrava, tak nosna mandla bude problem..tak znovu von..doporucila by som v celkovej narkoze
pravdepodobne Ta aj alergolog posle na kontrolu na ORL kvoli tej nosnej mandlicke

pri nosnej mandli je typicke, ze po dobrati liecby je dieta coskoro opat chore..bohuzial

stafylokok v nose, hrdle je bezny bacil..samotny vacsinou nerobi problem..zhorsuje infekcie vyvolane bud inou bakteriou alebo virusom

elikuk
6. júl 2010

Ahoj babenky! Neviem, či niektoré máte s tým skúsenosti, ale pevne dúfam, že mi poradíte. Náš malý má 2 mesiace a o od 3týždňa má soplíky. Tretí a štvrtý týždeň mal soplíky, ktoré sme mohli odsávať. Teraz má soplíky, ktoré mu stekajú do krku a z toho má kašeľ. Problém je v tom, že niekedy s tých hlienov zvracia, ale nečakane a veľmi. Vyvráti všetko, čo zje a nakoniec aj žlté hlieny. Mám strach nechať ho samého a v noci skoro vôbec nespím, lebo sa bojím, že sa zadusí. Som už zúfalá, fakt neviem, ako by som mu mohla pomôcť, aby sa konečne tých soplíkov zbavil.

strapco13
6. júl 2010

@elikuk mal robeny vyter?..skus kuknut do mojho fotoblogu na toaletu nosa...postupuje podla toho..preplach, nosne kvapky, odsat...ak vyjde vo vyteri nejaky bacil, tak potom daj este pamycon
nema reflux?...skus po pogrckani, len preplach nosa..aby mu tam neostalo mliecko, co by bola zivna poda pre bakterie
kojis?...vtedy /ak nemas zapal prsnika mykozu/, tak mozes do kazdej nosnej dierky nakvapkat trosku svojho mliecka..tak 2-3 kvapky, nechat posobit, neodsavat
je este niekto u vas chory?...od koho drobec ochorel?...ci nie je niekto bacilonosic v rodine

elikuk
8. júl 2010

strapco, nerobili mu v nemocke žiadny výter. Pamycon som mu dávala, ale bez úspechu a reflux nemá. On vracia hlieny, ktoré sa mu časom nahromadia v žalúdku a žalúdok ich nedokáže vstrebať. Už 3 týždne nevracal, až teraz zas žlté hlieny. S tým čistením máš pravdu a mliečko som mu tiež dávala do nošteka, ale tiež bez úspešne. U nás nikto nie je chorí, soplíky dostal v pôrodnici, keď ho prenášala vždy na vyšetrenia bez čiapočky v prievane. Keď som im vynadala, tak som ho už mala len pri sebe, ale už bolo neskoro a odvtedy sa takto trápime. Kukne tvoju toaletu nosa a skúsim ešte to. Ďakujem ti.

janulienka1
8. júl 2010

@elikuk môj syn ked mal 5 mes.tak začal sopliť a ťahali sme to do 9 mes.araobili mu aj vytery pobral po dvoje ant.na mesiac a nič nepomohlo.Dostal ekzeém.Nakoniec som s ním išla za homeopatom a ten nakoniec zabral.Chodili sme tam 6 mes.raz za mesiac.

elikuk
8. júl 2010

@janulienka1 joooooj ani ma nestraš. My chodíme od tretieho týždňa po nemocniciach a už mi to lezie von krkom. Strašne to človeka deprimuje. Nikdy to nebolo nič vážne myslím, že to je len alibizmus pre doktorov, ale aj tak. Keď mal mesiac, tak mu dali dvoje antibiotika naraz, a sirup a kvapky .... nič z toho nezabralo. Doteraz si vyčítam, že som mu všetko to svinstvo dávala, lebo to bolo úplne zbytočné.Ako prvorodička neskúsená som robila úplne všetko podľa pokynov a bolo to ešte horšie, nakoniec som mu všetko vysadila a prestalo to. Teraz keď sme boli zas v nemocke, tak sa to znova rozbehlo, len už mu soplíky neidú von ale stekajú mu dolu krkom a potom z toho raz za čas vracia.Chcela som skúsiť aj homeopatika, ale moja pediatrička mi povedala, že mi to neodporúča. Dôvod mi nepovedala. Ale myslím, že je to lepšia a šetrnejšia liečba pre organizmus. Aké homeopatika ste brali na soplíky?

janulienka1
8. júl 2010

@elikuk Aj mne primárka povedala,že si myslela ,že som rozumna.Vraj ked nemám davať kde peniaze nech idem.Bol 4 mes.vkuse chory.S tých ant.sa mu vyhodil ekzém.Ja som chodila k lekárovi homeopatovi a ten nám namiešal striekačku a to sme mu potom po dielikoch podávali. Som z vychodu tak som chodila do Vranova nad Topľov ,kde v podstate chodime stále ak máme problem.Ja som sa tiež tam liečila na ženské ťazkosti aj počas tehotenstva som brala homeo,lebo som mala problemy.Alergolog mi povedal,že bude astmatik ,alergik a nech budem rada ,že nemá mokvajuci ekzém.Dal mu sprej Cromogen ktorý ako som sa dočítala sa môže používať od 5 rokov.On mal 9 mes.Aj jemu stekali dole preto bol problem.Po 6 mes.sa ekzem stratil a ťazkosti tiež ustúpili.Dr.homeopat vravel,že sme ho s tými ant.otravili,že nemá žiadnu floru v črievkách.Homeo predsa môžeš brať aj ked berieš nejaké lieky.Ja som predtým tiež nemala žiadne skúsenosti z homeo,ale čo som mala robiť ked som videla ,že to nikam nespeje.Želám nech sa z toho vysekate.Veľa zdravia.

janulienka1
8. júl 2010

@elikuk Môžem Ti dať na neho čislo ak sa chceš poradiť,alebo sa opytaj v okoli.

elikuk
14. júl 2010

@janulienka1 Tak to si určite zistím niekde bližšie, lebo do Vranova to mám ďaleko. No rozhodne som ti vďačná za radu a pobádam, kde je homeopat tu u nás najbližšie.

monika77
4. aug 2010

Mali ste niektorá podobný problém? Minulý týždeň náš drobček mal jednu noc a ráno zvýšenú teplotku na 37,6 (po odpočítaní) k tomu soplíky ale veľmi lepkavé, nedalo sa mu to ani utrieť, skúsili sme odsať no nič nešlo. Potom ako keby boli soplíky na ústupe, trvalo to asi týždeň a včera z ničoho nič od rána stále kýchal a pri každom kýchnutí vybehol riadny soplisko, ale vysávačom sme odsali ale nešlo nič odsať. Dávam Libenar, na noc Nasivin a začala som dávať homeopatika Coryzalia každé dve hodinky. Len neviem či už s ním ísť k lekárovi či nie kedže nemá teplotky.

strapco13
4. aug 2010

@monika77 ak nie su sople zelene..tak pockaj par dni
ine priznaky?

monika77
4. aug 2010

@strapco13 nie sú zelené, je to len vodnaté a žiadne iné príznaky,,,len má lesklé očká a zdá sa mi že mu jedno slzí a to býva z nádchy teda ked to porovnám s našou dospeláckou nádchou