Nádcha u 3 měsíčního miminka. Co mám dělat?

bubisek21
24. nov 2007

Hoj holky, maly mi kycha uz od narozeni asi 10-20x za den, takovy to "pcii"-a "pcii". ja to nechavala bejt(doted to bylo 2-3x denne), ale ted pcika vic, tak se bvojim aby se to treba nezhorsilo, nebo ze jsem delala neco spatne?? Tak abych to nejak napravila. Dik moc za kazdou radu

ocicka
24. nov 2007

Z toho si nic nedelej. Nas prcek taky kycha a asi taky tak 10 za den. Obleceny teple je a tak si spis rikam, jetli to neni prach a nebo treba pocatecni alergie, ale doktarka nic nerekla, tak jsme taky v klidu🙂

maca793
24. nov 2007

a nemá teplotu? ja by som to nezanedbávala. mám s tým skúsenosti. raz som nechala soplíky tak, len som odsávala a malá v 4 mesiacoch išla po prvý krát do nemocnice. v 6 mesiacoch znova, lebo jej soplíky udreli na uško a museli jej ho zoperovať. takže ja s ňou idem aj 2x do mesiaca ku doktorke, keď má soplíky. tie jej vždy zatečú na priedušky, takže si s ňou užijem svoje.
ja by som najradšej zašla ku doktorke nech sa na malého pozrie.

bubisek21
autor
24. nov 2007

prave neci nic zanedbat, teplou ma stale v konecniku 37,3(tri dni za sebou)

maca793
24. nov 2007

a odrátala si 0,5? ak áno, tak je to zvýšená teplota.
pozerám, že si z bb, kde chodíš ku doktorke,

bubisek21
autor
24. nov 2007

pred odcitanim ma 37,3 po odciani je to 36,8

maca793
24. nov 2007

tak to je v poriadku a kde chodíš ku doktorke?

tanja61
24. nov 2007

moj malicky ma tiez sopliky,nema teplotu ani nic ine,kupila som solne kvapky tak uvidime.... 😉

maca793
24. nov 2007

tie by mali pomôcť alebo aj vincentka je dobrá, je to na zvlhčenie nošteka.
alebo namočte do minerálky Vincentka uterák alebo ju nalejte do rozparovača, a nechajte voľne vypariť.

rimmel
19. nov 2009

ahojte maly kycha a ma sopliky odvcera..aj nam horsie spi......teplotu som este nemerala, odmeram ked sa zobudi, alenezda sa mi ze by mal...co mu mam dat? ci to len nechat tak a byt v teple a kojit? resp ak nema tu teplotu ....ak ma dam mu liek...dakujem za rady som z toho mimo maly este chory nebol ☹

rimmel
19. nov 2009

a tie sople su uplne vodnate a nie vela...

rimmel
19. nov 2009

a este otazka, moze nakazit ostatne babatka? chceli sme ist do baby group 😒 dakujem 🙂

musko
19. nov 2009

Do nosa vincentku, alebo morskú vodu, zvlhčovať vzduch a podložiť hlavičku - aby malo dieťa zvýšenú polohu, lepšie sa mu dýcha, na čerstvý vzduch - von sa dýcha tiež lepšie rimmel, určo nie medzi deti - nachladené dieťa do kolektívu nepatrí - poa( može nakaziť iné dieťa, po B) má oslabenú imunitu - može si nabaliť bacil naviac..... Zvýšiť príjem vit. C u matky za zachovania výrazného pitného režimu ( platí pre kojace)

rimmel
19. nov 2009

dakujem moc musko 🙂 po pravde ani mne sa do tej baby group nechce tiez sa citim podpsa 😒 a co to je prosim ta vincentka? 😅

rimmel
19. nov 2009

teplotu som merala a nema..nastastie alebo "zatial" 😒

musko
19. nov 2009

To u Vás asi nekúpiš, tak skús tú morskú vodu :o). Vincentka je Luhačovický minerálny prameň vzácny zložením, inahluje sa, pije a robia sa nosné spreje :o)

rimmel
19. nov 2009

a ked kupim tu morsku vodu ako mu to dam do nosteka? sorry za hlupe otazky 😅

janka
19. nov 2009

rimmel vincentka je mineralna voda, ktora ma idealne zlozenie na kvapkanie do nosa (ako fyziologicky roztok, ci morska voda). Ak by nemali, skus Libenar, to je cisty fyziologicky roztok. Alebo sa spytaj lekarnika, urcite Ti poradia. Je zbytocne kupovat co najdrahsie, vsetko je na rovnakom principe.
Funguje to tak ze nakvapkas a ono to zvlhci sliznicu, rozpusti uschnute hlieny a potom sa daju dobre odsat odsavackou.
Este je dobre zvlcovat vzduch v miestnosti. Dobre je susit veci na susiaku, pripadne mokra plienka cez postielku, alebo na radiator (a dobre je nakvapkat na nu eukalyptovy olej), ci zvlhcovac vzduchu.
No a zvysena poloha - nadvihnut matrac v postielke.

No my uz sme mali nadchu 2x (aj ked kojime) :-/ Osvedcilo sa mi, ked som ju nechala spat v lehatku.

rimmel
19. nov 2009

dakujem..odsavacku ale nemam ☹ treba ist kupit?

janka
19. nov 2009

odsavacku urcite ano, vraj najucinnejsia je taka na vysavac. Spytaj sa v lekarni. Ja som zial kupila nejaku blbu. A potom som kupila aj taku, ze odsavam ustami, Tak ta je dobra, ked si niekde, kde nemas vysavac.
A odsavat odsavat odsavat. 🙂 Inak to moze ist do uska.
Vyzera to sice kruto, ale je to pre dobro dietatka. Niketori to robia tak, ze dieta polozia ne zem, nejak prilahnu nohami a tak odsavaju. Tu moju malu som este nejak zvladla aj bez boja 😀