Nadmerné potenie bábätka. Skúste poradiť!

janacizmarikova
11. nov 2008

ahojte, chcem sa spytat ci nemate skusenosti s nadmernym potenim. Malinka sa strasne poti...KEd zaspinka tak po pol hodinke je na chrbatiku spotena tak ze by som ju mala prezliect. Pred hlavkou ma plienocku, ktora byva uplne prepotena. Snazim sa vetrat, nespinka v prekurenej miestnosti, aj tak je strasne upotena.tak sa spoti aj pri papani, ale to je vraj normalne. MOja detska lekarka povedala ze jeto ok, Aale ja sa obavaamm.skuste poraditt.....

annag
23. nov 2008

magimary, teraz čítam ten Váš problém, v inej téme si písala, že malý toľko pije. Samozrejme, musí veľa piť, keď toľko vody z telíčka vypotí. To je fakt na vyšetrení, aby sa zistila príčina. No to nadmerný príjem tekutín s potením podľa mňa súvisí ...

magimary
23. nov 2008

teraz ma vlastne napadá, vďaka Tvojej poznámočke, annag, (doteraz som si to totiž vôbec nedala do súvisu 😖 -"hlava mapa"), že polyúria, polydypsia a hyperpotenie naozaj môžu ukážkovo súvisieť... (podobne je to napr. pri DM, ak si dobre pamätám zo školy a z praxe... 😒 )...,
samozrejme, že to nemusí byť chorobný stav (v to dúfam 😔 ), no keď si pospájam všetky súvislosti doterajšieho vývinu Malinkého, tak by sa mi to (po tých matkiných drogách) dosť hodilo aj na nejaké poškodenie pečene, príp.aj pankreasu (veľké bruško pod rebierkami) a následne ich nedostatočnú funkciu ...
a
ešte (síce to trošku patrí do témy o pití, ale keď už sme to opäť spomenuli, tak) Malinký má aj dilatáciu obličkového systému, čiže to zaťaženie veľkým objemom tekutín mu naozaj nemusí robiť dobre, potom "púšťa" tekutiny kade sa len dá...

len sa fakt obávam, že naša lekárka si niekde v duchu pomyslí, že "zase niekto preháňa" a naháňa diagnózy a zmätie to pod stôl... ☹

no uvidíme...

stacinka
4. jan 2011

Cely den hladam informacie o poteni babatiek... Mame 6mesiacov a doposial s potenim nebol problem. Su to asi 2 dni, co sa mi mala zacala strasne potit. Vzdy, ked spinka alebo papa premoci plachtu pod hlavickou. Divne je to, ze sme nezmenili ani izbovu teplotu, ani mnozstvo oblecenia, ani paplony a postelne pradlo... Neviem, ci to nemoze mat suvis s prikrmami, alebo len tym, ze je vacsia.. Vlastne, dufam, ze to bude mat suvis s tym. Ja som tiez nazoru, ze sa niektori ludia potia viac.. ale ona sa doposial nepotila skoro vobec- iba v lete, ked boli horucavy.. alebo ked bola v zime naobliekana a sli sme von. Dost ma tato nahla zmena znepokojuje. Tato tema je stara, no mozno maju niektore maminy nove skusenosti... tak prosim poradte.

danteska
5. jan 2011

@stacinka no ja skusenosti nemam,ale my mame problem ze sa malemu potia nozicky..uz som vymenila aj papucky,ale neviem ako to riesit,ma ich uplne vyparene,kozu osupanu..ked je bosy a beha tak sa mu smyka... ☹ v lete sa aj maly potil vsade,teraz uz len ked vstane po spinkani troska,ale nie vzdy...mozno sa proste bude malicka iba viac potit ale nemusi to znamenat nejaku chorobu..skus sa poradit s pediatrickou..nepomohla som Ti,ale nie si sama kto ma podobny problem.. 😉

dadis
5. jan 2011

@stacinka mozu jej ist zubky, alebo ide na nu nejaka viroza, teplotku nema?

stacinka
5. jan 2011

@danteska Chudacik maly... co vam na to povedala doktorka?
Mozno sa len naozaj viac poti... len mi je to zvlastne, pretoze doposial s potenim nemala ziaden problem. Vystrasilo ma to, ze to zacalo len tak z nicoho nic. Keby to mala od narodenia, tak sa nad tym ani nepozastavim.

@dadis Neviem, ci jej idu zubky... kazdy den jej chytam dasienka a nema ich ani opuchnute, ani tam necitim zubky. Teplotu vobec nema a celkovo sa mi nezda byt chora alebo nejaka zvlastna... Dnes ale spala 3hodiny, co nikdy pred tym nezvykla, tak naozaj neviem, ci jej telicko nebojuje s nejakou pliagou...

danteska
5. jan 2011

@danteska doktorka povedala ze nie sme jediny,ze detom sa nohy potia..ale toto je dost aby sa rocnemu dietatu tak potili nohy..tak som kupila papucky otvorene..je to lepsie ale potia sa aj tak..som sa chcela popytat v lekarni ci je dobre davat nejake obklady z dubovej kory alebo neviem ako to riesit..mala sa nepoti napr ked pije mliecko? ci je to stale?

danteska
5. jan 2011

@stacinka hehe odpoved patrila tebe,som to zle odoslala.. 😒

stacinka
5. jan 2011

@danteska fiha, tak skuste tu dubovu koru. Ja mam napr taku masticku z dubovej kory, ktora je efektivnejsia nez robenie obkladov.
Mala sa poti ked je v posteli- tam ju kojim aj uspavam. Ma celu mokru hlavicku... tak ju musim prekladat z miesta na miesto... 😒

danteska
5. jan 2011

@stacinka masticku? no vidis-prisla si sem po radu a nakoniec poradis ty mne 😉 popytam sa v lekarni..
mozno prave pri kojeni ma zvysenu potivost..chudatko...

stacinka
7. jan 2011

@danteska som rada, ze som pomohla🙂 my ideme 20teho do poradne, tak sa spytam doktorky, ze co s tym... dnes mi nejak plakala a zdalo sa mi, ze ma zdurene dasienko, tak to vsetko mozno suvisi so zubkami. zajtra jej skontrolujem ustocka a uvidim, co to tam mala. chudiatko moje male..
skuste s ateda popytat na tu dubovu masticku a drzim palce, nech sa mu to chudacikovi upravi..

sisiska
10. jan 2011

aj nasa mala sa dost poti, a ja neviem, ci ju privelmi obliekam alebo cim to bude...dnes sma boli vonku , zaspinkala, ale uplne sa jej urobili kropaje potu na nosteku...myslite, ze bola privelmi oblecena, ked mala bodynko s dlhym rukavom, tenky svetrik, bundicku, fusak a na nom decku...no a pancusky, ponozticky a nohavice...jasne...a dost teplu ciapku...obliekam ju prilis podla vas?

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pandula
24. okt 2013

@dudasik uplne odveci ale presne po 6 chorobe sa takto potime po dennom a v nocnom spani je velmi nekludna. mala aj crevnu virozu medzitym.. ako to u vas dopadlo 😅 😅

dudasik
21. jan 2014

@pandula
ahoj, po dlhsej odmlke, nebola som prihlasena 🙂 a po rokoch od siestej choroby ti mozem povedat, ze nam to ostalo. Natalka ma uz sest rokov a poti sa takmer kazdu noc. Tak snad je to v pohode a je len taky potivy typ.

janka1306
22. jan 2014

ahoj neviem kolko ma mala aj naša to mala aj teraz občas ked sa poobede zobudi my sme jej davali viac kvapiek Vigantolu ale nam robyla aj krvna testy ale bolo všetko ok

e5
22. jan 2014

Mame v rodine. :D No, nic, len prezliect a periem ako by som mala 5 deti.:D Tyka sa to aj mojho krpca, ale jeho bratranec, tak unho je to uplne brutalne. Genetika. Inak sme davali kontrolovat chloridy v pote ( pri jednom ochoreni je nadmerne potenie a velmi slany pot. Ale nestresujte, pokial ine nie, len potenie, tak je asi vsetko v poriadku. Synovi to robia na lieceni pravidelne, klasika vsetkym do radu. Nastastie mame len to potenie.) Deti z toho zvyknu vyrast v puberte. 🙂

e5
22. jan 2014

@danteska mojmu synovcovi, ma 3,5 roka sa strasne potia nohy, ale on celkovo - vela, genetika po otcovi.

barbora1989
23. mar 2015

No moja malinka sa poti ties velmi casto a to nie len pri spanku ale aj cez den,aj ked spynka,najprv som si myslela ze s tepla sme dost kurili ale potom sme ubrali cize nieje tak teplo ale ona sa stale poti ci poobede,ked kaka aj pocas spanku.dokonca ani nespinka prikrita jak ju prikrijem tak si to odkopne kolkokrat mne je chladno ako vetram izbu a ona ma hlavinku a chrbatik mokry neviem co mam s tim robit ak mi viete niekto poradit budem naozaj rada

kristy_g
31. mar 2015

@barbora1989 ahoj, aj mne sa mala niekedy dost spoti v spanku, neviem poradit co s tym, ale ja jej obliekam termo (funkcne) pyzamko, aby jej ten pot odviedlo od telicka... som potom kludnejsia, ze nie je mokra... 😉

patkaza
8. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ked sa bábetko potí tak bud to je uplne prirodzené a potievať s abude stále treba obmedziť nejako teplotu, prípadne iné pyžamko alebo zmeniť paplon .. a ked s apotí iba raz za čas tak jeho imunita proti niečomu bojuje http://akoapreco.com/ako-zabranit-nadmernemu-poteniu/

alenky
9. apr 2016

Mamicky moze nadmerne potenie pocas dna, aj spanku u rocneho dievcatka sposobovat aj prerezavanie zubkov? Dcerka nema ani jeden zubok, v poslednej dobe si vsimam nadmerne potenie snazim sa ju obliekat lahsie. Teplotu nema. Aky to moze mat suvis? Kcomu pripisat to potenie? Casto vetram, aby nebol vydychany vzduch a horuco. V byte v takomto pocasi ako je teraz mame normalnu teplotu.

jenny2009
6. jún 2016

@janacizmarikova niekedy ak je decku zima sa poti tiez, lebo telo sa nadmerne zahrieva, nam niekedy pomohlo vysusit hlavku, das suche oblecenie a prikit potom sa nepotil

ermelinda
29. aug 2016

Ahoj baby aj môj synček ma 11mes a strašne sa poti. Idu mu stoličky a bol teraz chory este trosku ma soplíky ale neuveritelne moc prepotil podušku hlavne na hlavičke a chrbátiku sa potiii. Tiež mam strach. Potil sa aj ked bol babetko ale to len ked bol moc oblečený alebo ked som ho nosila v ergonosici...

reynya
13. máj 2018

Ahojte mamičky
Moja malá ma 1 rok a tiež sa veľmi potí, nám dosť pomáha kalciový sirup. Vždý keď jej pravidelne dávam prestane sa potit. Potom jej nedávam sirup a vráti sa to. To isté skúšam aj na manželovi jemu dávam kalciovy pre dospelých a tiež vstáva menej mokrý.

nya29
11. okt 2019

@janacizmarikova dobry vecer ,aj ja mam ninku a to co pisete vsrtko je presne nas problem strasne spotena a studene plecia ale iba v noci.ako ste pochodili u lekarky ,bolo to nieco vazne?viem ze je to stary prispevok ale skusila som.

jana_eyre_2
11. okt 2019

@nya29 nezapojila som sapredtym do tejto diskusie, ja len ze za tym vobec nemusi byt nic vazne.. moj najstarsi syn (ma teraz 7r) sa od malicka velmi vela poti v noci a imunoalergologicka to pripisala alergii.. je alergik a toto je vraj jeho dalsi priznak.. je to inak celkom otuzily chlapec a doma nemame prekurene, skor chlad..