Nadmerné slinenie bábätiek. Čo by to mohlo byť?

tinkaaa
8. máj 2009

Ahojte dievčatá aj vaše detičky tak nadmerne slinia???????? 😕
Naša malá má dva mesiace a začala veľmi slintať,neviem čo si mám o tom myslieť.Slinky jej tečú v takých množstvách,že to vyzerá ako vygrcnutie ale sú to len slinky.Nestíham meniť podbradníky 😝
cucká si aj rúčku,ale to robila vždy,keď bola hladná
poraďte mi,že čo by to mohlo byť 😲

zrzulka
8. máj 2009

Mozu to byt zubky. nasa mala slini ked jej ide zub🙂

veronika81
8. máj 2009

zrzulka v dvoch mesiacoch? 😨 😨 Náš malý bude mať za pár dní 2 mesiace a tiež občas slintáme, nie stále, tak raz za čas mu vyjdú sliny v takom väčšom množstve. Ale nezdá sa mi, že by to už boli zúbky..

tinka, tvoja malá slintá stále?

junovka
8. máj 2009

tinkaaa, je to prirodzeny vyvin dietatko.Neboj nic, je to v pohode. 🙂 😉

masinka
8. máj 2009

to slintanie je uplne normalne, dieta vyprodukuje denne pol litra slin 😀 treba sa poriadne zasobit podbradnikmi
Nelka slintala ako Dunco od troch mesiacov a prvy zub jej narastol az ked mala pol roka a potom kazdy mesiac dalsi, takze slinila cca do roka a pol a potom este trochu ked jej rastli patky. konecne ma vsetky zuby tak pre zmenu zacala slintat Dianka
🙂

marelica
8. máj 2009

Tinka, naša malá slinká, že si za minútu-dve premočí celé bodynko.... Ak si pri tom cmúľa rúčku, tak je to preto, lebo potrebuje zvýšiť podiel tráviacich štiav v brušku. Dojčeným deťom to pomáha tráviť. Potom mávajú stolicu len raz za pár dní... Takže je to v pohode.. 🙂 . Mimochodom, počas praxe naša babka (je pediatrička) už zažila, že sa bábo narodilo s prerezaným zúbkom... 😲

katyl
8. máj 2009

😉 aj Filipko slini, tak od dvoch mesiacov, teraz ma pol roka a zub este nema, len slini 😉 chvilku ho drzim a hned ma mokry hrudnicek....porbradnikov na kila spotrebujeme 😀

tinkaaa
autor
9. máj 2009

ďakujem vám veľmi pekne za rady,no slintáme v priebehu dňa a s tým kakaním,aj my kakáme len raz za dva dni,lebo máme nutrilon,tak mi odľahlo 😅 že to nieje nič vážne

vejinka
9. máj 2009

tinkaaa my sme slinili cca od dva a pol mesaiica a zubky nam vysli az teraz takze to podla mna nema vela spolocneho zo zubkami ..a tiez sme denne menili asi 10 podbradnikov..a ozaj vzdy ked k nam prisla navsteva doniesla podbradniky..teraz ich mam cca 40 aj na vianoce dostal asi 15 podbradnikov..my to volame ze grcálek nie podbradnik..ale pravda je ze negrckame len slintame ako o zivot..dokonca aj teraz cize permanentne mame v pracke 20-30 podbradnikov a perem dost casto 😉 takze poradim ti ...treba sa vyzbrojit mnozstvom podbradnikov a zvladte to..ved my skorona kazdej fotke mame podbradnik ..a to skoro od narodenia 😅

zuzula25
9. máj 2009

ono je to uplne normalne,okolo 2 mesiacoch sa babatkam vytvoria slinne zlazy,preto slinia.
nas tiez tak slini ako buldog 😀 ,ked ho mame na rukach tak je len pocut ako na podlahu kvapkaju sliny 😀

simeonik
9. máj 2009

Aj môj malý začal prednedávnom sliniť a lekárka mi povedala, že to súvisí s refluxom. Viac mi nevysvetlila ale povedala, že je to v poriadku a že to je normálne.

pistok
9. máj 2009

malý bude mat 10 mes. a má 2 dolné zuby a asi mesiac a tiež sa slintal snád od narodenia. aj rano alebo cez den, ked sa zobudí v postielke je na plachte mokré od slín. ostatné deti chodia vyparádené v kačiaroch a my vždy s velikánskym najlepšie froté podbradníkom. vobec neni vidiet, že má oblečené pekné tričinko. hroza! doma mám všade rozvešané podbradníky, ktoré sa sušia a všade po byte sa povalujú plienky na utieranie pusky. no každé bábo je iné 😵

zukab
9. máj 2009

no moja mala slinta ako besna. nestiham ju prezliekat ani utierat. okolo pusz ma uplne vysusene flaky koze, ktore jej sto krat denne natieram. otras 😀 tiez pocut, ako si to sliniska pekne padaju na dlazku. a najvacsia zabava je prskat, lebo ved ten zvuk je taky fasa a slin nam vytecie este viacej, tak preco nie? 😀
takze mala si prdka ustami, slinta ako boxer, ja len prezliekam, no srandy kopec 😀

pistok
10. máj 2009

presne tak, najvačšia zábava je prdkat pusinkou. a malý sa už naučil zbierat omrvinky, ked mu popadajú z chlebíka a mnohokrát, ked mu kvapne slina, tak ju tiež chce zdvihnút a ono mu to nejde 😀

pistok
10. máj 2009

ono je to zábava sledovat, no prezliekanie mokrých bodíčok a pulovríkov už nie je až tak zábavné. a to má podbradník stále nejaký priviazaný. tie pogumované od spodu nedávam, lebo to chce copat a mne sa to nepozdáva. a čo občas zachráni velkánsky hrubí froté podbradník - mením mokré dost často, tak zas schytajú oslintané rukávy. a tiež velmi rád si copká palec na nohe a je mu uplne jedno, že si tým zamočí pančušky 😖
no už som si akosi zvykla a beriem to ako normálka ☹ čo iné, len som sa s tým musela zmierit

pistok
10. máj 2009

len ako som už písala najviac ma mrzí, že by som ho rada parádila - teda aj to robím, ale pod tými obrovskými podbradníkmi neni nič vidiet, to by kludne mohol nosit stále aj to isté ked aj roztrhané tričko a nikto by si nič nevšimol. teda máme podbradníky krásne v roznych farbách a vždy je krásne zladený podla nohavíc, čiapky a rukávov trička, či mikinky. lebo vidno len tie rukávy. no čo už ☹ fakt ma to velmi mrzí, ked vidím tie vyparádené mimnká v kočiarok, aj on je, ale neni to vidiet
rodičia bývajú na dedine a ako viete, tam sa pozná každý s každým a ono to človeka aj zabolí, ked sa niekto do vás zastarie a povie vám, že či mu nemám čo oblkiect, ked stále ho zakrývam len podbradníkom, alebo či sa bojím, že si urobí fliačik? ozaj to je nepríjemné a nechce sa mi vždy vysvetlovat, že to nie sa bojím flakov, ale aby nebol mokrý a neprechladol 😒
troška som si ulavila z mojej boliestky, ved každý chce mat najkrajšie miminko, ale ako ked je stále schovaný pod obrovským podbradníkom 😢

zukab
10. máj 2009

pistok, verim, ze ta to mrzi, najma blbe kecy ludi, ktorych do toho nic, ale obrn sa a priprav si nejaku univerzalnu odpisovaciu odpoved, ktora ich vyvedie z miery a zavrie im usta.
a taketo reci si nebrat k srdcu, nemaju nic ine na robote 😉

pistok
10. máj 2009

už som si zvykla, ak sa to tak dá povedat, ale zamrzí to, ked ma niekto podpichne blbími poznámkami
tu v meste je to každému jedno, ale u rodičov na dedine - tam chodíme velmi často - kde som aj ja vyrastala a všetci sa poznáme, sa ma to dotkne vždy ☹
ale hlavne že to mimčám nevadí a ešte sa na tom aj zabávajú

adulik16
10. máj 2009

Necitala som vsetky prispevky a mozno to uz aj bolo spomenute, ale nevadi, tak sa budem opakovat🙂 Okolo druheho mesiaca sa babatkam zacinaju vytvarat sliny a kedze ich babatko nevie prehltnut v takom mnozstve (nebolo na to zvyknute), tak mu to vyteka. Ja som tiez presne s tymto isla k detskej doktorke a ta sa na tom dobre pobavila🙂 tiez som nechapala co to je, ze to islo z neho ako vygrcnutie, ale nezapchalo to a bola to len voda🙂

miskachrumka
11. máj 2009

ahojte maminky!moj mali ma 2a pol mesiaca a tiez si stale pcha ruciicku aj prsteky stale do ust a tiez trosku slinta !som si myslela že su to zas hlieny no sopliky ale to ma slinky a mam pocit ako by ho svrbeli dasna alebo čo!poradte!pls dakujem

monika77
11. máj 2009

môj drobec už skoro troj-mesačný začal sliniť tiež približne keď mal 2,5 mesiaca, neustále si prštoky pchá do ústočiek a veľmi sliní ... tak snáď sa nemusím znepokojovať ako tu bolo spomínané nič vážne to neznamená

pistok
11. máj 2009

zdravotne by to malo byt ok
len sa priprav na časté prezliekanie a nakúp podbradníky , ale ešte asi počkaj, či sa to neupraví
ja mám len jedného syna, ale máme bodíčok, tričiek, pulovríkov a podbradníkov ako pre trojčatá, aby som mala stále po ruke niečo suché
a aj pančušky a ponožky si zamočí, lebo rád copká palček na nožke a vobec mu nevadí, že nie je holí 😀

mami.sk
11. máj 2009

ahojte,
moja mala slinta od 2 mesiacov a cim dalej je tych slin viac a viac ☹ stale ma podbradnik a bradu uplne cervenu a vysusenu ☹
v noci nastastie neslinta tak ked ju pred spanim natriem tak rano je to celkom v pohode ale vecer ma tu bradu uplne hroznu ☹
najnovsie si zacala cmulat prstek na nohe / presne ako pise pistok/ a tak teraz nemenime len bodynka a mikinky ale aj ponozky 😀 😀 😀

pistok
11. máj 2009

mami.sk náš timi si začal copkat pančušky v zime a to som mala vždy plný radiator ocopaných, čo sa sušili, lebo on, ked som ho nechala samého tak zvládol aj troje za polhodku a to som ich mohla žmýkat
robí to stále, ked ho nechám sa hrat samého
a čo je horšie, tak aj v kočiari si cope nožky ako už nenosím nánožník a je mu jedno, či má ponožky alebo topánky a ked mám športák, tak na neho nevidím stále
hroza 😅

branuska
26. feb 2011

Ahoj a ja som pocula, ze to moze byt aj infekcia v ustockach. Moj maly tiez velmi slinta, tak sa radsej chystam s nim ku doktorke 😀

hanculka
28. nov 2013

@vejinka ahojky, kedy to slinenie prestalo???nasa sa so slinkami dusi. .....velmi sa bojim, v noci sa rozkasle preto a nemoze prehltnut ich((((verim, ze to nic nebude vazne dakujem za odpoved'

hanculka
28. nov 2013

@branuska ahoj co ti povedala lekarka vtedy na to slinenie? Lebo nssa sa az dusi preto a velmi sa obavam((((dakujem

branuska
28. nov 2013

Dr. to vsetko skontrolovala a nic podozrive nenasla. Krpec slintal este pekne dlho do cca 2rokov 🙂 teraz je uz vsetko ok. 🙂 🙂 vdaka Bohu

vejinka
28. nov 2013

@hanculka uff tolko rokov dozadu?:D no matne si pamatam ze asi do roka mozno do roka a pol...mladsi mi slinta aj teraz ked si napcha prsty do ust a potom mu po brade tecie slinka..ale uz si to utiera sam do rukava alebo zbehne pre vreckovku treba davat dietatko na bok nie na chrbat ..ja som dokonca mala v postelke vyvysene od pasa hore a spal mi skoro posediacky ale chrbatik mal rovno ale to som mu dlho nenechavala asi len do pol roka..potom sa to zlepsilo a uz tak moc neslintal. Tiez som sa bala a cele noci ani oko nezazmurila ale ja som aj casto kojila kazdu hodinu ci vo ci v noci. neboj ona si casom uvedomi ze sliny su dobre nie zle..teraz je presvedcena ze v pusine nemaju co robit..ze to tam vadi a ona to nestiha hltat ale potom pride na to ze to normalne a zlepsi sa to ..vsetci vravia ze je to tym ze pomaly sa zacinaju hrabat von zubky..neviem co je na tom pravdy ale bude to mat suvis lebo dasienka bolia a tvorba slin je zvysena do takej miery ze pre male babo je to nestravitelne.

aduska0609
19. apr 2015

Aj náš malinký slintal asi od 3 mesiacov a vyriešili sme to super podbradníkmi,lebo stále prezliekanie ked jedno oblečenie preslinta,no boli sme z toho na nervy .. objavili sme podbradniky ktoré nepreslintal ... môžete ich nájsť na www.slintacik.sk

zuzanenko
24. máj 2015

ahojte môj malý má skoro už 3 roky a nadmerne sliní čo stým mám robiť