Nadúvanie bruška a hnačka. Je to od zúbkov alebo od jablka?

srnkamt
23. aug 2008

...vcera som malej skusila dat jablcko fakt len troska no od vtedy ju naduva boli ju brusko a ma hnacku..moze to byt s toho???...alebo to je zo zubkov??...ja fakt neviem...strasne v noci place ma ako keby krce ci co...poradte prosim...

annag
23. aug 2008

srnkamt - jasné, môže,pri akomkoľvek nvom príkrme treba pár dní sledovať reakciu bábetka, ak zle zareaguje, na pár týždňov vysadiť a skúsiť opäť, ak je reakcia bábetka veľmi prudká, poradiť sa s pediatrom

srnkamt
autor
23. aug 2008

..dakujem za radu ..nedavam jej zatial nic nech sa bruseno upokoji ale aj tak neviem ako jej pomoct..co na hnacku???ako to zasa dat vsetko do poriadku...velmi ma to trapi...

annag
23. aug 2008

najlepšie pri takom malom bábetku vyčkať bez akejkoľvek inej liečby, pokiaľ nevracia a nie je dehydrovaná, tak vydrž do zajtra, malo by sa to upokojiť, pokiaľ to je z toho jablka - ak ju kojíš, najlepšia liečba je MM - obsahuje množstvo látok, ktoré vedia likvidovať choroboplodné baktérie a vírusy a MM podporuje rast probiotík, takže upravuje črevnú flóru a hnačka by mala prejsť

dididi30
23. aug 2008

coooooooooo jablko naduvat? no to som nevedela, hm zaujimave 😨

srnkamt
autor
23. aug 2008

nekojim je na UM ..dufam ze to ustane a upokoji sa jej brusko doteraz som ju uspavala na rukach... ☹ chudatko male tak plakala...

anezena
23. aug 2008

baby ja pokial viem, tak naduva supka z jablka. ale samotne jablko? duzina? to som este ani nepocula. dokonca sme sa o tom bavili aj v nemocnici a setsricky hovorili, ze jabka su v pohode, len supky nie. tak teraz neviem.

dididi30
23. aug 2008

anezena supka?? hm ale v tej je vraj naviac vitaminov, tak neviem 😒 a ja jem cele jabko, neviem ci maleh z toho naduva ci nie..., ale z babanu mame zelenu stolicu tak vynechavam..a teraz ma napadlo,ze ci nahodou nie z jabka..

lekno
23. aug 2008

Hej, zo šupky z jablka nadúva. Aj mňa 😀
Z dužiny by nemalo, ale napr. mňa nadúva aj z cibule a cesnaku a to sa tiež neje zo šupkou, takže človek nikdy nevie. Niekoho možno áno, iného nie 😉

annag
23. aug 2008

bábetká majú citlivé brušká a môžu prudko reagovať (bolosťou bruška, kolikou, vracaním, hnačkou ... ) na akúkoľvek potravinu. Je pravda, že predovšetkým šupka nadúva, ale koliku a hnačku môže spôsobiť aj vnútro jablka. Záleží od jeho zloženia - od odrody - kyslá odroda podporuje činnosť čriev, čo sa môže prejaviť bolesťou a môže preháňať, sladká môže spôsobiť zápchu. Okrem toho sa môže jednať aj o alergiu na jablká .

bambusko
23. aug 2008

srnka, davala si surove alebo varene? zo zaciatku by sa malo davat varene, je lahsie stravitelne

trixi
24. aug 2008

ano, moze naduvat a sposobovat riedku kaku, moze za to supka, ktora je tazsie stravitelna. Ako prvy prikrm sa ma davat jablcko osupane a podusene, a az pozdejsie surove. Ja este dnes malemu jablcko supem. Aj mna jablko naduva.

sasenka
24. aug 2008

ja som všetko zozačiatku dusila troška, a nedávaj do roka minimálne s kožkou, to je velmi ťažké

elize
24. aug 2008

nemyslim, ze jablcko naduva. Len ide zrejme o reakciu, kedze ho jedla prvykrat. Vyckaj par tyzdnov a skus jej ho podat znova. My sme mali problemy s nektarinkou. Najprv som mala obavy mu ju dat znova, ale reakcia nebola ziadna a velmi mu chuti 😉

srnkamt
autor
24. aug 2008

varene jablcko uz mala..skusala som surove porajbane..no ale akosi to nebol moc dobry napad...dnes je uz lepsie ale noc bola priserna...no dufam ze uz bude ok...supku som jej nedavala...

bambusko
24. aug 2008

srnka, na surove mate cas. kyseliny v ovoci dokazu narobit v zaludku sarapatu ☹