Nafúknuté bruško trojročného chlapca

chalan
27. sep 2013

caute... nas lukasko ma 3roky. je to velmi zlaty, hravy, vnimavy, dobry a komunikativny chlapcek. ma rad srandu, rad sa hra s autickami. pre dvoma tyzdnami nam vsak nastalo v zivote peklo a nevieme co robit. lukasko ochorel, mal kratkodobu hnacku, preslo to, neskor dostal sople a z nicoho nic sa raz v noci zobudil so suchym kaslom a pytal sa na ruky, vravel ze mu je zle a ze chce ist k doktorovi... neskor sa ukludnil a rano bolo vsetko ok, pekne sa hral bol zlaty az z nicoho nic vyskocil z hlboka sa nadychol, preglgal a znova sa pytal na ruky a vravel ze mu je zle a ze chce k doktorovi... takto sa to striedalo kazdu chvilku... isli sme k obvodnej, ta ho poslala na chirurgicku ambulanciu, nezistilo sa nic. v sobotu to uz bolo neunosne a tak sme s nim zasli na urgent... vysetrila ho internistka, poslala na chirugicku a tam spravili sono, prehmatali brusko a nechali si lukaska na pozorovanie. den nejedol nic len bol na infuziach ale stazoval sa stale ajked to uz nebolo take zufale... mysleli sme ze sa mu vracia potrava spat preto preglga alebo ze ma kyselinu ale usg-ger to nepotvrdilo... v utorok mal ist na gastroskopiu v narkoze ale kedze mal pred tyzdnom sople anesteziologicka to nepovolila... lukaska mame opat doma ale stav sa nezlepsil :( skor zhorsil. dostal v nemocnici hrozny kasel a znova sople... stale ma dietu a dnes v noci sa zobudil a bolo opat peklo... nosil som ho po byte ale stale sa stazoval ze mu je zle atd... vsimol som si ze vzdy ked mu pride tak necakane zle pocut mu hlasno skvrkat brusko az v krku ale tak inak ako ked mu normalne travi... je velmi utrapeny a my velmi vycerpani... ked som mu pocuval brusko velmi mu tam skrvrka. lukasko je nafuknuty ale grgnut si nevie, len poprdkava obcas a vonavo... hnacky nema, nevracia, teploty tiez nie... na gastroskopiu sa mame objednat o mesiac, sme dost bezradny, nevieme co mu je, je to velke trapenie :( nestretol sa s tym uz niekto? co by to mohlo byt? ako tomu maleme telicku pomoct??? dakujem za kazdu radu...

aristka
28. sep 2013

probiotiká beriete ..

chalan
autor
30. sep 2013

nie, len espumizan a mixovana strava... lukasko s tym nemal nikdy problem... aj dnes mal zachvat... z nicoho nic vyskocil vrhol sa mi okolo krku a vravel ze mu je zle, o chvilu to prestalo, tak som ho sledoval a za zmrastil tvar, zacal preglgat a znova sa mi hodil okolo krku a vravel ze mu je velmi zle. je vidno na nom ze ho nieco velmi trapi ale nevieme co a ani doktory na nic neprisli...

chalan
autor
2. okt 2013

nikto nic? to sme jedini s takymto problemom? :(

stanislavao
2. okt 2013

urcite ist k dalsim lekarom, aby zistili, ze co mu je. davajte mu kvapky sab simplex, bio gaia probiotika. a lekar, lekar, lekar

tenty
2. okt 2013

a nemoze mat aj nejakeho parazita? popripade alergiu na nejaku potravinu, lepok, mlieko, celkom by to sedelo napr. na celiakiu, nerobili mu testy?

adavav
2. okt 2013

@chalan v každom prípade vyskušaj výtazok z jadier grapefruitu,,tu nájdeš info,,http://biocom-sk.webnode.sk/products/vytazok-z-... ,
Extrakt z grapefruitových jadier
Grepové jadierka sú najúčinnejším prírodným antibiotikom a prírodným fungicídom a aj výborným antioxidantom. Je zdrojom vitamínu C, kyseliny listovej, železa, draslíka, vápnika. POUŽITIE: - chráni črevnú mikroflóru - Skvelý je pri liečbe gynekologických infekcií spôsobených kvasinkou Candida albicans, - ničí aj zlatého stafilokokia - chráni žalúdočné sliznice a zažívací trakt.
Jedinečná substancia s antibiotickými účinkami, ktorá zabraňuje množeniu baktérií, vírusov a plesní. Obsahuje vysoké množstvo bioflavonoidov, ktoré uľahčujú trávenie, očisťujú organizmus, zlepšujú krvný obeh a zvyšujú odolnosť slizníc. Má schopnosť zlepšovať kvalitu cievnej steny a zabraňuje jej zvýšenej krehkosti. Tento účinok je zjavný najmä u jemných kapilár. Zabraňuje aj zhlukovaniu krvných doštičiek a vzniku krvných zrazenín.
Najosvedčenejším prostriedkom proti plesňovým infekciám je výťažok z grepových jadierok. Je vhodný na vonkajšie aj vnútorné použitie. Môžete si robiť výplachy, kúpele alebo kvapky nanášať na postihnuté miesta. Odporúčame absolvovať aj preventívnu kúru, ktorá odstráni možnú vnútornú plesňovú infekciu v tráviacom trakte (pri nevhodnej strave či skonzumovaní pokazených potravín).

koralinka
2. okt 2013

nechcem trepnut hlupost ani strašiť ani nič len môj postreh : manžel kamarátky mal takéto stavy ked dostal epilepsiu - prvé dni len takto nasucho preglgal mal zle od žalúdka zlú chuť v ustach proste nevedel čo sa deje a po pár dnoch dostal prvý epileptický záchvat...

pevne verim že sa to netýka malého ☹ a že u synčeka nebude nič takéto vážne

tajomna21
2. okt 2013

@chalan a robili mu test na helicobaktera napr. ... da sa to aj z krvi .... pri tom byva zle a boli zaludok + brucho, byva pocit na zvracanie napr. ....

chalan
autor
3. okt 2013

nerobili mu test na heligobakter... asi chceli pocas tej GFS... ja som cital ze dobry test na heligobakter sa da urobit z mocu, len to sa musi odniest doktorke, ako to je nevie niekto?

chalan
autor
3. okt 2013

@tenty nerobili mu testy, my sme spravili opatrenie a to takze ze mu vsetko mixujeme a vylucil som vajcia, mlieko, syry, rozky, piskoty atd... prazity mu budu vysetrovat zo stolice, zajtra ju tam zanesieme...

barcelona94901
3. okt 2013

@chalan aj potraviny,ktoré nafukuju ste vylučili?

tajomna21
3. okt 2013

@chalan da sa to robit z krvi, zo stolice, aj z dychu po vypiti takeho napoja ... ale to jemu asi nie je vhodne, skor tie prve dve moznosti ... gastrovysetrenie to tiez urci, ale kedze mate termin az o mesiac, ziadala by som to teraz urobit z krvi alebo stolice

chalan
autor
3. okt 2013

@barcelona94901 ano samozrejme, ziaden hrach, fazula, cibula, cesnak, kukurica, karelab... zemiaky, ryza, mrkva, jablcka, kuracie masko atd... lukasko je velmi statocny a chape to ked vidi nas ako jeme vsetko, vidno mu na ockach ze ho to mrzi ale drzi sa...

chalan
autor
3. okt 2013

@tajomna21 to moze urobit aj detska ci treba ist na gastro?

tajomna21
3. okt 2013

@chalan myslim si, ze aj obvodna ... aj v lekarni predavaju nejake testy na domace vyuzitie ... ale ked zajtra nesiete stolicu, tak poziadajte dr. nech pripise aj tento test

marianka0101
3. okt 2013

@chalan my sme mali problem pred rokom s bruskom. Syncek mal vtedy cerstve 3 roky. Mal narazovu bolest bruska. Nic mu nebolo,zrazu dobehol ze ho brusko boli,aby sme pohladkali. Za minutu bolo dobre. Takto sa to viac krat opakovalo,zaspal a rano sa zase zobudil na bolest, no interval sa skracoval a bolest sa stupnovala. Nasa pediatricka mu nahmatala problem s crievkami, vola sa to invaginacia criev. Poslala nas na chirurgiu s tym, ze chvilu to citi a zrazu akoby zmizlo. Na sone to potvrdili a potom uz isiel na salu. Ja som nasla pribeh dievcatla,ktoremu 2 tyzdne nevedeli zisit co mu je a nakoniec to bolo toto. Vacsinou to mavaju ale deti,pri prechode na tuhu stravu, ale spustacom moze byt aj obycajna nadcha. Zduria sa lymf.uzliny v brusku a tie mozu narobit takuto sarapatu. My sme mali iba" bolest bruska, niektore deti maju horucku, niektore vracaju... Skus sa na toto informovat. Sono vam sice robili,ale u nas tiez to bolo vidiet iba obcas,az neskor sa to rozbehlo

chalan
autor
4. okt 2013

lenze my sme na chirugii lezali 4dni, chodili mu hmatat brusko kazdy den, dva krat mu robili sono... je mu v podstate lepsie ale obcas tvaricku skrivy a pyta sa na ruky :( co mam teda robit? stolica isla dnes na vysetrenie a aj na ten helikobakter... nevadi ze sme ju mali dva dni v ladnicke?

tajomna21
4. okt 2013

@chalan tak to netusim, ci to vadi ... drzim palceky malemu, nech sa mu ulavi a je mu dobre .... potom daj vediet, co to bolo

lubbie
24. jan 2014

Dobry den, zistili lekari z coho to ma?

chalan
autor
4. feb 2014

nie, chceli mu robit gastro v narkoze, ale kedze prekonal chorobu (sople, kasel) tak sa to odlozilo... neskor to preslo a doteraz mu nic nebolo ale pred par dnami znova ochorel, dostal sople, kasel a teraz ma opat rovnake problemy, sme z toho na dne a nevieme co mame robit.. dnes mal cely den zly, kazdu chvilku vravel ze mu je zle, uvolnilo sa mu bud ked si pukol alebo z nicoho nic a par minut znova, teraz nastaste spinka.

briketa
5. feb 2014

@chalan takato reakci je typicka pri celiakii, alebo alergii na laktozu. Kym nepojdete na gastro, nepodavala by som mu lepkove a laktozove potraviny, mozno sa mu ulavi

chalan
autor
5. feb 2014

tieto problemy mu zacali koncom septembra, par dni na to co dostal kasel, sople atd... potom mu to prestalo... a 4mesiace mal pokoj. pred tyzdnom dostal znova silny kasel a sople a par dni na to sa to zacalo znova... za tie 4mesiace jedol a pil vsekto takze alergia to byt nemoze.... vcera vecer mu z nicoho nic zacalo byt dobre, aj mi sam povedal ze mu uz je dobre a dnes rano dostal caj a suchy rohlik a zacalo to zas...

chalan
autor
5. feb 2014

@marianka0101 som volal do lekarne, vraj tie vytazky niesu vhodne pre deti a tehotne zeny...

chalan
autor
14. okt 2016

no tento problem stale pokracuje. lukasko ma uz 6 rokov... vie s tym uz bojovat... vzdy problemy pridu ked ma sopliky... tvrdi ze mu tecu sopliky do bruska... neviem co to znamena ale kazdu chvilku chodi pit vodu aj pocas obeda odbehne par krat bez slova a stale fuka do vreckovky ajekd z neho nic nejde... nejaky problem tam je ale nevieme prist na to kde... obcas sa mi zda ako keby mal velku mandlu ktora mu vadi pri prehltani... neviem, je to trapenie a po doktoroch ho nechcem nahanat ma z toho panicky strach... v nemocnici si uz prezil svoje a na nic sa neprislo...

cicamica1311
30. sep 2018

@chalan momentálne riešime niečo podobné a vidím že u vás to ani po 3 rokoch neustupilo
Preglga, plače, začalo to soplikmi

chalan
autor
1. okt 2018

@cicamica1311 ahoj drzim Vam palce... Lukasko uz ma 8 rokov, je druhak na skole, aj trosku pribral chvala bohu... s jedenim sice problemy este su ale nastastie to uz nema tak dramaticky priebeh... Lukaskov problem je aj to ze si nevie grgnut a zrejme ho to tlaci v brusku a potom ani nema chut na jedlo. U vas je to co konkretne?

dundulka2
4. feb 2020

@chalan dobri deň,prosím vás ako ste natom teraz, veľmi ma to zaujíma máme niečo podobné.... Ďakujem